• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המעסיק מוכן לפתוח אבל לא מוכן להפריש לקרן השתלמות

• פותח הנושא whybe
  • פורסם בתאריך
בכל מקרה העובד לא יכול להפריש יותר מ-2.5% מהשכר שלו, ויש כאלה שמפרישים רק עד תקרה מסויימת (סה"כ 1570 לחודש למעסיק ולעובד ביחד אם אני לא טועה)
אוקי.
אז אם רק העובד מפריש, ונניח שהמשכורת שלו היא 20. 2.5% ממשכורת זו הם פחות מהתקרה החודשית 1570. האם זה בסדר מבחינת הטבת מיסוי, או שחייבים להפקיד עד 2.5% מתוך ה1570?

אוקי.
אז אם רק העובד מפריש, ונניח שהמשכורת שלו היא 20. 2.5% ממשכורת זו הם פחות מהתקרה החודשית 1570. האם זה בסדר מבחינת הטבת מיסוי, או שחייבים להפקיד עד 2.5% מתוך ה1570?
מה שחשוב הוא השכר הקובע להפרשה. אם התקרה המוכרת היא 1500 ש"ח (אני מעגל למטה לצורך נוחות), השכר שלך הוא 15,000 ש"ח לחודש ואתה מפקיד אחוז כלשהו לקרן השתלמות אז אין בעיה בכלל. אבל, וזה אבל גדול, אם השכר הקובע שלך הוא למשל 30,000 ואתה מפקיד רק 5% סה"כ (כולל הפקדות מעסיק), תצטרך לשלם שווי מס, למרות שסה"כ תפקיד בקרן עדיין 1500 ש"ח בחודש. לא הגיוני ומעצבן אבל זה המצב.
המסקנה: עדיף להפקיד אחוזים גבוהים יותר משכר קובע נמוך יותר לקרן השתלמות מאשר ההפך. כמובן שזה חוקי, כי זכותך לקבוע עם המעסיק שרק על חלק מרכיבי השכר יהיו הטבות סוציאליות.

כמובן שזה חוקי, כי זכותך לקבוע עם המעסיק שרק על חלק מרכיבי השכר יהיו הטבות סוציאליות.
כל ההטבות הסוציאליות?
כלומר, אם אני מבקש ממנו להפריש רק את קה"ש מ"שכר קובע" של 15K, גם שאר ההטבות יופרשו מאותו הסכום? אם כן, אז מה היתרון בזה? הרי זה פוגע בפנסיה...

לא נכון, הרבה אנשים שאני מכיר מפרישים לפנסיה על כל השכר ואילו השכר הקובע לקרן השתלמות הוא עד רף הפטור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
דו דו הפרשת המעסיק לקיצבה בדו״ח השנתי מיסים 3
S אי הפרשת מס הכנסה על ידי המעסיק מיסים 4
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
T מהם המרכיבים של תמריץ איכותי ומהו האינטרס של המעסיק בעניין אוף טופיק 23
M רכישת מניות של המעסיק שוק ההון 23
שם משתמש בעייתי האם יש מינימום שמתחתיו המעסיק לא חייב להפקיד לקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y החזר מס דרך המעסיק מיסים 2
Tsachi01 רצץ העסקה - נדיבות יתר של המעסיק או חוק? פוסטים מאיכות נמוכה 0
S החלת רצף פיצויים - כאשר המעסיק שילם ישירות פיצויים "אקסטרה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
מ האם חובה על המעסיק לפתוח קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
F ביטוח אובדן כושר עבודה מטעם המעסיק VS דרך הפנסיה צרכנות פיננסית 0
ת השקעת כספי פיצויים בניגוד להוראת המעסיק (ללא סעיף 14) צרכנות פיננסית 7
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
R פוליסת בריאות קולקטיב של איגוד מקצועי לעומת פוליסת בריאות קולקטיב של המעסיק צרכנות פיננסית 10
E קרן השתלמות (שאלה לגבי המעסיק) שוק ההון 8
H הפניקס מעלה עלות של ביטוח אכ"ע בשיעור זהה להעלאת אחוז הפקדת המעסיק צרכנות פיננסית 25
G מרכיב המעסיק בקרן השתלמות על חשבון הפחתה בברוטו צרכנות פיננסית 19
K קרן פנסיה דרך המעסיק, או קרן פנסיה חדשה בשוק במינימום עמלות? צרכנות פיננסית 1
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
מ בנק לא מוכן להעביר ניירות ערך צרכנות פיננסית 8
ג כסף המיועד לרכישת דירה בעוד שנה. מוכן לספוג סיכון קל שוק ההון 43
G אני מוכן ללמד אותך תכנות בעד הידע שלך בהשקעות (החלפת ידע הדדי) התפתחות אישית 1
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
מ לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק? התפתחות אישית 10
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
R האם כדאי להגדיל את המשכנתא או לפתוח את קרנות ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
O מחזיק בחשבון השקעות בIB, האם כדאי לפתוח בנוסף חשבון בבית השקעות ישראלי? שוק ההון 3
N IRA עם קרן קטנה. אף חברה לא מוכנה לפתוח לי חשבון.. פוסטים מאיכות נמוכה 13
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
A קופת גמל להשקעה האם כדאי לפתוח עכשיו שהמניות בירידה שוק ההון 5
א אזרח אמריקאי שרוצה לפתוח תיק השקעות פאסיבי עם מינימום התעסקות שוק ההון 23
F רואה חשבון שמחליט לפתוח עסק אוף טופיק 4
ה האם זה חוקי לפתוח יותר משתי קרנות השתלמות כשכיר וכעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
האזרח החשדן האם כדאי לפתוח חשבון מט״ח? צרכנות פיננסית 11
T האם עליי לפתוח תיק במס הכנסה? מיסים 8
V מה הסיבה שאיננני יכול לפתוח נושא ב>שוק ההון>ברוקרים ופלטפורמות מסחר אוף טופיק 2
M [אני עצלן מכדי לפתוח נושא אינדיקטיבי ונהנה להטריח את המנהלים] שוק ההון 9
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
McMurphy הנפקת תלוש לעוזרת - האם חייב לפתוח תיק במע״מ? צרכנות פיננסית 9
S כמה קרנות השתלמות יכולים לפתוח עצמאי ושכיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה