• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע אל המליון השני

המתנות כוללות גם את הסבים והסבתות / הורים שנתנו מתנות בסדר גודל מעל החציון.
לדעתי כשרוצים למדוד "רווח מחתונה" יותר נכון להסתכל על המתנות בניכוי המתנות מההורים/סבים כי זה מאוד מטה את הנתונים.
לשם העניין, אם ההורים נותנים לך 500k אז כל חתונה שלא תעשה תצא "מאוד משתלמת" (לפחות בתקופתי, אולי היום אנשים יודעים לשרוף גם סכומים כאלו).

לדעתי כשרוצים למדוד "רווח מחתונה" יותר נכון להסתכל על המתנות בניכוי המתנות מההורים/סבים כי זה מאוד מטה את הנתונים.
לשם העניין, אם ההורים נותנים לך 500k אז כל חתונה שלא תעשה תצא "מאוד משתלמת" (לפחות בתקופתי, אולי היום אנשים יודעים לשרוף גם סכומים כאלו).
וגם כי כנראה היו נותנים את אותו הסכום גם בלי הטקס הנוצץ

וגם כי כנראה היו נותנים את אותו הסכום גם בלי הטקס הנוצץ
מסכים איתכם.

לצערנו, מתנה לחתונה מההורים הייתה מותנית בקיום אירוע. זה לא השפיע על התקציב וסכום המתנה היה ידוע מראש אבל בהיעדר אירוע הם כנראה היו מבזבזים את הסכום/לא חוסכים אותו מראש ולכן כן התחשבנו בו בחישוב הרווח.

that said, המתנה כן היוותה שיקול לטובת קיום אירוע.

בניכוי המתנות מהסבים, סבתות והורים אנחנו עדיין מדברים על רווח של 60K (כעלות החתונה).

נערך לאחרונה ב:
המספרים לא מסתדרים לי?
111 אורחים, גם אם החתונה לא עלתה כלום (מה שלא הגיוני) כל אורח היה צריך לתת מתנה בסך 900 ש"ח
אוסיף גם שחתונות בעדות המזרח זה מירוץ חימוש בפני עצמו.
"הם שמו לנו ככה, אז אנחנו נשים להם ככה ועוד קצת. ההוא כן היה באירוע שלהם אבל לא היה באירוע שלנו. הילדים שמו מתנה עם ההורים למרות שהוזמנו לבד" וכו'.

בגלל שהתחתנו בין הסגרים, הייתה מגבלה על כמות האנשים שיכלנו להכניס. הרבה קרובי משפחה מבוגרים הודיעו שלא יגיעו כי החתונה הייתה בירושלים (כל המשפחה שלה וחלק קטן משלי גרים בצפון) ולא רצו ליסוע לבד, ובטח שלא עם זרים, בחושך. אציין גם שהחתונה התרחשה פחות מחודש אחרי הסגר הראשון ושבוע אחרי ההתפרצות בגימנסיה בירושלים והיו אורחים שפחדו לבוא, ואנחנו היינו עם אצבע על הדופק חודש אחרי שהחתונה לא הייתה אירוע הדבקה.
זו, בתוספת משפחה בחו"ל (מצ'ילה ועד קוריאה) הסיבה שגם שידרנו את החופה בלייב.

אותם אורחים הרגישו כנראה מחויבות ושלחו לנו מתנות.
גם האורחים שכיבדו אותנו בנוכחותם הרגישו כנראה מחויבות לתת מתנה בשם המשפחה היותר רחבה שהם מייצגים.

נערך לאחרונה ב:
אני רק אציין שהבחירה אם להשתתף במירוץ החימוש היא בסופו של דבר של הזוג הצעיר.
אני מודע לגמרי לעובדה שמרבית האנשים חוששים (אולי בצדק) מעימותים עם ההורים אבל הבחירה עדיין קיימת.
אני מכיר מישהו שכדי לרצות את הוריו (שלא עזרו כמעט כלכלית בחתונה אבל באו עם רשימת דרישות) עשה חתונה מפוארת וסיים אותה במינוס של 90k.
מסכים. השקט הנפשי גם היה שיקול בעד קיום אירוע.

בדיעבד לא קיבלנו שקט כזה, כי כמובן שלכל אחד היה הצורך להביע את דעתו על כל דבר והמשיכו להטריד אותנו על נושאים אחרים גם אחרי, אז מצאנו חצי נחמה בזה שלמדנו שאין טעם לנסות לרצות את המשפחה...

ניסינו לשכנע חברים ומשפחה לרוץ ולהתחתן בחתונות קטנות וקומפקטיות ובמיוחד בין הסגרים. בינתיים רק זוג אחד הקשיב.

אוסיף גם שחתונות בעדות המזרח זה מירוץ חימוש בפני עצמו.
אל תנכס את זה, גם אצלנו סובלים מהמירוץ :(
*אני רוצה חתונה צנועה בטבע, הבן וזוגתו מכינים אירוע תפלצתי בעלות אסטרונומית (ככה זה, אלה המחירים - הם טוענים) ובטוחים שישאר להם רווח ענק.

חתונה צנועה בטבע
בדקנו את זה בעבר, וראינו שאם רוצים לעשות את זה עם בית שימוש, קייטרינג וכו' (תנאים מתבקשים בגלל גילם של רבים מהמוזמנים), כבר יוצא יותר זול לקחת גן אירועים.

בדקנו את זה בעבר
אנחנו גרים במושב, אין שום בעיה לשכור ליום אחד את המועדון והרחבה שלידו. אפילו בעלת הבית הציעה את החצר שלה בחינם, כולל הבריכה, שגולשת לשדה נוח ומשקיפה על נוף מרהיב. אבל כשרוצים חתונה גרנדיוזית עם מאות מוזמנים - זה לא מספיק מפואר ולא מותאם לפנטזיות.

אל תנכס את זה, גם אצלנו סובלים מהמירוץ :(
*אני רוצה חתונה צנועה בטבע, הבן וזוגתו מכינים אירוע תפלצתי בעלות אסטרונומית (ככה זה, אלה המחירים - הם טוענים) ובטוחים שישאר להם רווח ענק.
המחירים כמעט והכפילו את עצמם בשנה האחרונה, בין היתר כדי לפצות על השנה האחרונה.
וכל עוד יש מי שמוכן לשלם (או ספונסר שיממן או הלוואה בתנאים "נוחים") מה ימנע את העליה במחיר?
הרי "מגיע" להם לחגוג בצורה הכי מוגזמת אחרי השנה הזו.

המחירים כמעט והכפילו את עצמם בשנה האחרונה
לדברי הבן שלי, אלה המחירים הנהוגים (לפחות בקבוצת הייחוס שלו שכבר מזמן איננה אנחנו) ואני מאמינה שהוא יודע בתור אחד שהולך כל שנה לאיזה עשר חתונות ומסיבות רווקים מטורללות.

המליון הראשון

אז בשעה טובה דגמנו באקסל את חציית רף המליונרים!!!
למרות שבפועל היינו מליונרים כבר ב7 לאפריל, היה חשוב לי לוודא שגם ב1 לחודש (היום בו אנחנו דוגמים את השווי שלנו) נהיה בסטאטוס הזה.
אחרי שהתבשרנו החודש שהתחלנו בבישול דור העתיד, אין דרך טובה מזו לסיים את החודש D:

אז איך חגגנו את המאורע?

התיישבנו לנו בסלון אתמול בערב ופתחנו את היין איתו הצעתי נישואין - קברנה סובינון / מרלו / פטי ורדו של יקבי ירושלים. יין שעולה פי 3-4 מהיין הממוצע אותו אנו שותים אבל נותן תמורה מעולה למחיר.
מזגתי לנו שתי כוסות, עירסלנו את היין והרמנו לחיים. לחיי המשך המסע, לחיי העצמאות הכלכלית והכי חשוב, לחיי ג'וניור שנמצא עכשיו בתנור D: (כמובן שאני שתיתי את שתי הכוסות ובת הזוג רק הריחה וגלגלה על הלשון מעט מן היין).

תחושות ורגשות

פייר? הייתי בטוח שאתרגש יותר. הייתי בטוח שיפעל כאן מנגנון פסיכולוגי כלשהו שינסה לשדל אותי לשינוי ההתנהגות אך לא כך היה. כמו שאומרים "לא נתתי לכסף לשנות אותי".
האם זה אומר שנוריד הילוך בתהליך אל עצמאות כלכלית עד גיל 35? לא ולא, ואסביר.

לצערי, זולת הפורום הזה לא נוכל לשתף אנשים במאורע המיוחד או בתהליך שאנחנו עוברים.
מגיל צעיר הגעתי אל מספר פתרונות "סולידים" באופן עצמאי. מגיל קטן הפנמתי את הלקח החשוב לשגשוג כלכלי, להוציא פחות ממה שמכניסים ואת היתרה להשקיע, ויישמתי לשיטתי. הרצון להגיע לעצמאות כלכלית הגיע רק לאחר שהתוודעתי לבלוג, מה שלצערי קרה באיחור של 7 שנים, אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם.

אז מה הלאה?

אף על פי שעברנו לסטאטוס "מליונרים" עדיין נמשיך להשקיע את מרבית ההכנסות שלנו. עדיין נקנה עם קופונים ושוברים, עדיין נרכב על הנטפליקס של אחי ועדיין נתמקח עם הוט על עלות הבאנדל (תחביב שאני שוקל להפוך לעסק רווחי).

אודה שוב למייסדת הבלוג @הסולידית. הבלוג עזר לי לשים את האצבע על דברים שחשתי וחשבתי בעצמי ובעיקר עזר לנו לבסס עולם מושגים לעולם שמסביבנו.

אז אמשיך לשתף את המסע שלנו. אנסה להפוך לחלק יותר פעיל בקהילה הזו שהספקתי ללמוד ממנה הרבה בזמן כה קצר.

שיהיה לכולנו בהצלחה להגשים את כל שנשאף אליו! raise a glass to freedom!

מזל טוב על המיליון הראשון!
איך אתה מחשב אותו? ברוטו/נטו? כולל המוצרים הפנסיונים? דירה אם קיימת?

אז מה הלאה?

אף על פי שעברנו לסטאטוס "מליונרים" עדיין נמשיך להשקיע את מרבית ההכנסות שלנו. עדיין נקנה עם קופונים ושוברים, עדיין נרכב על הנטפליקס של אחי ועדיין נתמקח עם הוט על עלות הבאנדל (תחביב שאני שוקל להפוך לעסק רווחי).

גם אני פועל כמוך ולא רואה בזה סתירה.
אנחנו מתמחרים כל פעילות כזאת בתת מודע, יש כאלו ששווה להם ויש כאלה שלא (ללא קשר להון שלהם).

מזל טוב על המיליון הראשון!
איך אתה מחשב אותו? ברוטו/נטו? כולל המוצרים הפנסיונים? דירה אם קיימת?
תודה רבה! :)
החישוב מתחשב בדברים הבאים:

נכסים שברשותנו:
מזומן.
שווי תווי קניה / הטבות במס שטרם נוצלו.
תיקי השקעות נזילים לטווח קצר-בינוני (חשבון מסחר, RSU מופשר וקרן השתלמות).

חובות:
מסים.
חיובים באשראי.

אנו לא מחשיבים בשווי את קרנות הפנסיה והגמל (אותן נפגוש עוד 38 שנה לפחות) או RSU שלא הופשר.

לגבי דירה, אין בבעלותנו כזו. בין אם משיקולי סף כניסה גבוה שיצריך הקצאת חלק לא מבוטל מהשווי שלנו לביצוע העסקה, חוסר הלימה שאני רואה בין התשואה והסיכון, הצורך במימון, הצורך שלנו בגמישות בשנים הקרובות והכי חשוב, זה מצריך התעסקות עם אנשים ובעלי מקצוע מפוקפקים.

אנו כן רואים ערך בבעלות על דירה בעתיד (בין אם למגורים ובין אם להשקעה) היות ובסבירות גבוהה נבלה פה את מרבית חיינו.
לאחר החתונה חמי (שהכסף בורח לו מבין האצבעות) לא הפסיק להטריד אותנו בנושא, בטענה שאנחנו "זורקים כסף לפח" בשכירות. היות ואין עם מי לדבר, שלחנו אותו לחפש דירות להשקעה על קו חיפה-נהריה (איזור מגוריהם) תוך כדי שהגדרנו לו תקציב. פעם ב... אנחנו בודקים איתו אבל בינתיים הוא לא מוצא מציאות והכי חשוב, לא מטריד אותנו.

באשר לדירה למגורים, זו אופציה שאנו שוקלים. אם נבחר להוציא אותה אל הפועל, זה יקרה לאחר שנגיע לעצמאות כלכלית או לגיל 35.
בשלב הזה אנחנו צופים שנתכנס לעיסוקים ארוכי הטווח שלנו וגודל המשפחה.

גם אני פועל כמוך ולא רואה בזה סתירה.
אנחנו מתמחרים כל פעילות כזאת בתת מודע, יש כאלו ששווה להם ויש כאלה שלא (ללא קשר להון שלהם).
מסכים איתך, יש כאן הרבה עניין של הרגלים ותת מודע.
אישית אני רואה את השוואת המחירים ו/או ניצול מירבי של קופונים העומדים לרשותי כמעין משחק. זה מסב לי הנאה ואני לא רואה סיבה להפסיק עם זה אי פעם.

נערך לאחרונה ב:
עולם העבודה – האם אנחנו נוהרים מפני או אל?
שנות הקורונה

את השנה האחרונה בילינו בעיקר מהבית.

כשהתחילה מדיניות הריחוק החברתי אי שם במרץ 2020, עברנו אשתי ואני לעבוד מהבית.
מדובר בדירה במרכז העיר ירושלים, בגודל 45 מ"ר עם מרפסת, כך שהרבה מקום להפרדת רשויות לא היה לנו. הסלון שלנו הפך לחדר עבודה, ולאחר מספר איטרציות התכנסנו לפינת העבודה האולטימטיבית – שולחן מתקפל מאיקאה הצמוד לקיר ואנחנו יושבים אחד ליד השניה.

במהלך השנה האחרונה בילינו את רב זמננו ביחד. ניהלנו שני משרדים בתפקוד גבוה אחד ליד השניה ולפי הפידבקים שקיבלנו, זה בכלל לא הורגש. היא טעמה מעט מעולם העבודה שלי ("אתה סתם לוחץ על המקלדת!" כשאני מנווט בunix) ואני הייתי שומע נסתר בקורסים שהעבודה שלה מעבירה.
אמנם התחלתי לחזור בהדרגה למשרד לפני החבר'ה האחרים (תחילה יום בשבוע, אחרי זה שבוע-שבוע בקפסולות וכעת מודל היברידי) וזה היה נחמד לצורך שינוי אווירה ולראות עוד כמה אנשים.

אבל עכשיו, כשהתחילו להגיע יותר אנשים, העבודה מהמשרד נהייתה פחות ופחות אטרקטיבית. בעוד שבבית אני יכול לנצל חללים ריקים בלו"ז לצורך עיסוקים אחרים, למידה והגמשת הלו"ז, במשרד זה אחרת ואני מרגיש תקוע שם.
גם התחלתי להתגעגע, אחרי שנה שהיינו אחד בת*ת של השניה פתאום קשה לי להיות לבד בבית ולעבוד.

אז למה אני מספר לכם את זה?

בעיני, הניסוי החברתי שאנחנו עוברים בשנות הקורונה מייצג גם את החיים בחירות כלכלית ופרישה מוקדמת.
בעוד שלפני כן הייתי מבלה עם אשתי בערבים וסופ"שים, כעת בילינו 24/7 יחדיו בלי שעבודה מהמשרד / חללים נפרדים יפרידו בינינו.
אנחנו אוכלים הרבה ארוחות צהריים ביחד, יוצאים לסידורים במהלך היום ועושים עוד הרבה דברים ביחד שלא היינו עושים לפני.

החזרה אל המשרד העמוס למשך מספר רב של ימים מרתיע אותי וכבר התחלתי להגיע למשרד יומיים בשבוע במקום שלושה.
גם ההתערות עם יותר אנשים גרמה לי להיחשף עוד יותר לפוליטיקה במקום העבודה, תופעה ממנה אני נרתע ומתנגד לה.

המגשרת והמהנדל

אשתי מגשרת. בעוד שלדעתנו היא לא מתוגמלת בהתאם ליכולותיה, העבודה מממנת לה הרבה קורסים והשתלמויות שפותחים בפניה דלתות בהמשך. בנוסף, היא עשתה לעצמה שם ויצרה קשרים במרכזי גישור בכל הארץ.
התכנית ארוכת הטווח שלה היא להפוך למגשרת באופן פרטי ולשם כך היא צריכה לזכות במכרז (שתקוע כבר 3 שנים, כי אין תקציב מדינה) ועד אז היא ממשיכה לצבור נסיון במספר תחומים. מדובר במעט גישורים בחודש והתשלום על כל גישור מגיע למאות שקלים לצד.

אני מהנדס בחברת הייטק גדולה בתחום החומרה. התחלתי לעבוד בצוות בשנה השלישית לתואר וכעבור שנה קיבלתי הצעת עבודה. בתפקידי אני אחראי בין היתר על הביצוע (execution) של אחד הפרויקטים עליהם הקבוצה שלי עובדת. התפקיד הנ"ל הוא עם אופק ניהולי ומשכורת גבוהה יחסית, אך גם עם אחריות מאוד גדולה ולעיתים שעות לא שעות.
במקביל, אני אחראי על המידול של רכיב המפתח שלנו, מה שמקדם אותי גם בפאן המקצועי ומאפשר לי לעסוק בכמה מהתחומים שהכי אהבתי בלימודים.

אני מאוד נהנה מאופי התפקיד ותחום העיסוק. הוא עוזר לי להיחשף למגוון רחב של תחומים, להרחבת הידע ותורם להבנה יותר גדולה של המוצר והתחום בו אני עוסק. עם זאת, אני מודע לעובדה שהמצב לא בר קיימא לאורך זמן רב. איני רואה את עצמי מסוגל לבלות חודש-חודשיים כל חצי שנה בעבודה מצאת החמה עד צאת הנשמה.

אז מה הלאה?

לפני שהגעתי לבלוג, הייתי משקיע את חסכונותי "כי יותר נוח להיות עשיר". כן חשבתי על שינוי מקצועי באיזור גיל 40-50 (אולי הוראת פיזיקה ומתמטיקה?) כי אז סברתי שאוכל להרשות לעצמי.

לאחר שהתעמקתי בבלוג ובמהלך שנות הקורונה, התוודעתי לרעיות הפרישה המוקדמת והעצמאות הכלכלית. העלתי את הכנסותינו, הוצאותינו ושווינו על הכתב והתחלנו לגבש תכנית לטווח הבינוני (6 שנים) אותה אני משתף איתכם.
האם אני בורח מ? אולי. אבל זה לא משנה כי אני יודע לאיפה אני רוצה להגיע.
האם לא "אעבוד" יום נוסף בחיי לאחר הגעה לעצמאות כלכלית? ככל הנראה שלא. אני נהנה לעבוד עם אנשים ולהקנות להם כלים, ללמד וגם ללמוד. כנראה שאקח כמה מהתחביבים שלי ואהפוך אותם לרווחיים ואולי נהפוך את יומן המסע לזוגי :)

מה שבטוח, נפתח בעתיד בלוגD:

טוב אז עדכון קטן, אני לא יודע להיכן לשייך את הנושא אז פשוט אכתוב אותו כאן.

אז בשעה טובה אשתי פותחת קרן השתלמות דרך מקום העבודה. אמנם לא מדובר על הפקדה מקסימלית (כ7K בחודש) אבל יותר טוב מכלום. הלכה למעשה מדובר בתוספת של עוד 500 ש"ח למשכורת שלה.

היא עובדת בעמותה עם יחסית מעט עובדים. החברה היחידה שיש למקום עבודתה הסדר עימם היא החברה היחידה שכמעט והביסה אותי במאבק לשירות טוב, ובכך עקפה בפער את הוט, כך שאיני מוכן להפקיר את כספנו בידיה.

אז במהלך חיפוש קרן השתלמות עם דמי ניהול סבירים מחד ושירות לקוחות מתפקד מאידך, הבנתי שלמרות שאנחנו מנהלים משק משותף כבר שנה, עדיין יש לנו שני ענפים שונים מבחינת יכולות מיקוח וכפיית תחרותיות על ספקי שירות.

כשהכרנו, ההשכלה הפיננסית של אשתי הייתה רדודה עד לא קיימת. היא אמנם הפנימה (למרות הדעה הרווחת במשפחתה) שהתנהלות גרעונית ומינוס כרוני פסולים, אך הכספים אותם חסכה לא עבדו ביחד איתה. היא הייתה בטוחה שהשקעה בבורסה זה רק למליונרים ודמי מועדון / עמלות / דמי כרטיס זה משהו הגיוני.
אני זוכר שכששלחנו בקשה לבנק לבטל את עמלות העו"ש בחשבונה, חזרו אלינו בקביעה שאלה העמלות ואין להם שום אפשרות לתת הנחה לאף לקוח. גם כשהעברנו אותה לבנק אחר לא טרחו לנסות ולשמר אותה ואת 40K השקלים בחשבונה.

דרך הסדר של מקום העבודה, אני משלם דמי ניהול בגובה 0.18%. למזלי, באותה חברה יש מסלול עוקב מדד s&p500, שם אני מנהל את כספי קרן ההשתלמות שלי.
כשניסיתי לגרום לאותה החברה להיות תחרותית ולתת לאשתי את אותם דמי הניהול, הוסבר לי שדמי הניהול הכי נמוכים שהיא יכולה לקבל הם 0.65%. לא עזר גם שפניתי לגופים אחרים עם הצעה שאנייד את הקרן שלי (כ50K), דמי הניהול לא ירדו מ0.45%.

אני תוהה, האם העובדה שאני שווה 6 ספרות מגיל 24 הביא אותי ליכולות כאלו של מיקוח וכפיית תחרותיות, או שמא ההפך והעובדה שיש לי יכולות מיקוח וביצוע סקר שוק הם אלה שהביאו אותנו להיכן שאנחנו? האם הרצון להתייעל ולשפר את חיי התווה אותי אל עולם ההייטק עם המשכורת הגבוהה?

ועל הדרך, למישהו יש קרן השתלמות עוקבת מדד בדמי ניהול טובים עליה הוא יכול להמליץ?

הדמי ניהול בסכומים האלה כמעט לא רלוונטיים.
נניח כשהיא תגיע לצבירה של 10,000₪ בהשתלמות, ההבדל בין 0.6% ל0.45% הוא 15₪ בשנה.

תבדוק בהפניקס ומיטב, חושב שיש להם דמי ניהול סבירים גם לצבירה אפסית, ובנוסף יש מחקה סנופי.
עד שהיא תצבור סכום שמתחיל להיות משמעותי (נניח 50,000₪) זה לא כזה קריטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 37
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 36
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15