• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המיליון הראשון שלי

כשצופים באותן מניות הרבה זמן (כבר משהו כמו 3-4 שנים) מכירים את אופי ההתנהגות הכללית שלהן ושל הסקטור שלהן.
נניח אתה יודע שטסלה היא מניה תנודתית, ונניח שכל מי שסוחר בטסלה גם כן יודע זאת, איזה יתרון יש לך עליהם? הרי כל המשקיעים רוצים להרוויח, ועדיין לא חסר עסקאות בהפסד כי אחד הצדדים העריך לא נכון את העתיד לבוא. למה שהצד הזה לא יהיה אתה?

נניח אתה יודע שטסלה היא מניה תנודתית, ונניח שכל מי שסוחר בטסלה גם כן יודע זאת, איזה יתרון יש לך עליהם? הרי כל המשקיעים רוצים להרוויח, ועדיין לא חסר עסקאות בהפסד כי אחד הצדדים העריך לא נכון את העתיד לבוא. למה שהצד הזה לא יהיה אתה?
אני אסביר :
טסלה היא מניה גיקית. הוא יחכה להודעה גיקית בעיתונות ואז הוא יקנה . וכשתגיע הודעה אנטי-גיקית -הוא מייד ימכור ברווח של 1-2.5% .

נניח אתה יודע שטסלה היא מניה תנודתית, ונניח שכל מי שסוחר בטסלה גם כן יודע זאת, איזה יתרון יש לך עליהם? הרי כל המשקיעים רוצים להרוויח, ועדיין לא חסר עסקאות בהפסד כי אחד הצדדים העריך לא נכון את המידע. למה שהצד הזה לא יהיה אתה?
לא טענתי שזה עוזר לי לנבא את העתיד, רק שכך אני בוחר באילו מניות להשקיע ומאילו להתרחק. תנודתיות זה דבר טוב (הרי אנחנו רוצים להרוויח מהפערים), יותר מדי תנודתיות ופחות מדי תנודתיות זה לא טוב. למשל, לא אשקיע בוולמארט שלא נוטה לזוז (אבל נוהגת לשמור את ערכה בזמנים קשים יותר/כשהוודאות בשוק נמוכה) או במניה שראיתי שעשתה 260% אתמול. וכשאני מזהה חברה שהיא תנודתית "במידה הנכונה" (לי), ואני יודע בערך באילו אחוזים היא נוטה לזוז, אני יכול להעריך בערך כמה אוכל לקבל עליה. למשל, אם בימים ירוקים היא נוטה לעלות 3% והתקרבתי לזה, אני לא אמשיך להחזיק בתקווה שהיא תעלה עד 6%.

הדבר היחיד שאני יודע על מסחר יומי זה שזה עתיר סיכון. בעוד שלעבוד בהייטק לחסוך ולהשקיע סולידית, זה אסטרטגיה עם סיכון מאוד נמוך. בגיל צעיר, למרות שאתה סופר חכם, קשה לפעמים להעריך את המשמעות של סיכון. רק תיזהר שאתה לא מפסיד יותר מדי כסף ויותר מדי שנות עבודה עם המשחקים האלה. כי זה בהחלט תסריט שעלול לקרות.

בהתרשמות המאוד חיצונית שלי יש למסחר יומי גם השלכות פסיכולוגיות. מתח. ראש עסוק כל הזמן. Greed. מה שאין כמעט כשאתה משקיע פאסיבי, והזמן שלך הולך לדברים יפים יותר.
אם הבנתי נכון הוא לא בנה אסטרטגיה המבוססת על מסחר יומי,
הוא משקיע לטווח ארוך, ועושה בדיוק את מה שכתבת.
אממה- שבתור הנאה מהצד הוא נהנה גם לסחור יומי, וללמוד על ידי כך, ולבנות מזה אסטרטגיה תוך כדי.

כל הטענות הללו לא מתאימות למדובר,
הוא לא לוקח סיכון מידי גדול, שכן הוא עושה את זה רק עם אחוז קטן מהכסף. ומצד שני בפן הפסיכולוגי, נראה לי שהוא עושה את זה בעיקר להנאה עצמית, כך שלא ניתן לבוא בטענות של לנצל את הזמן לדברים יפים יותר, כי בשבילו זה ההנאה שלו.

אני מאמין שהדרך היחידה להרויח במסחר אקטיבי יומי זה בעזרת רובוטים עם למידת מכונה, שלומדים את השוק אונליין ומעדכנים את המודל מסחר שלהם ברמה יומית או פחות מזה.
אין לך סיכוי נגד השוק או המכונות כבן אדם לאורך זמן.

אני מאמין שהדרך היחידה להרויח במסחר אקטיבי יומי זה בעזרת רובוטים עם למידת מכונה, שלומדים את השוק אונליין ומעדכנים את המודל מסחר שלהם ברמה יומית או פחות מזה.
היו מספר דיונים בנושא.
בעיקרון, יש משהו בדבריך אבל 'המכונה' שלך אמורה להיות במרחק בלוק אחד מהבורסה מחוברת בקו אופטי ברוחב פס אסטרונומי כדי להקדים את 'המכונה' האחרת ובטח שלא מארץ...
אבל תלוי בהיגיון של הרובוט או מי שתיכנת אותו יכולות להיווצר אפשרויות כי יש גזיליון של מניות.
זה אוף טופיק ולא נרחיב כאן את הדיון כי יש דיונים אחרים בנושא הזה.
אז נעצור כאן עם הדיון על רובוטים, תודה.

בעיקרון, יש משהו בדבריך אבל 'המכונה' שלך אמורה להיות במרחק בלוק אחד מהבורסה מחוברת בקו אופטי ברוחב פס אסטרונומי כדי להקדים את 'המכונה' האחרת ובטח שלא מארץ...
אבל תלוי בהיגיון של הרובוט או מי שתיכנת אותו יכולות להיווצר אפשרויות כי יש גזיליון של מניות.
זה אוף טופיק ולא נרחיב כאן את הדיון כי יש דיונים אחרים בנושא הזה.
אז נעצור כאן עם הדיון על רובוטים, תודה.
אין בעיה רק הערה אחת, אם אכן זה HFT אז נכון. אבל אפשר גם לתכנת רובוטים שיהיו LFT - low frequency trade
במקרה כזה כל מחשב יכול לסחור ויש מודלים לא רעים שיכולים לעבוד, אבל זה לא פשוט לתכנת דבר כזה וזה דורש הרבה מאמץ.

@de dud ביקשתי לא להמשיך כאן את הדיון על רובוטים.
יש שרשורים בונשא.

למה אני צריך לנצח רובוט? זה לא שאני קונה מניה מאותו רובוט שאני מוכר לו אותה. בכל מקרה, אני מתקשה להאמין שרובוט יכול להגיע למצב שהוא מרוויח גם בתנאי שוק משתנים (למשל מעבר משוק שורי לדובי), ושהאסטרטגיה שלו תתאים לכל סוגי המניות והניירות השונים, גם אם הוא "יתמחה" בנייר אחד בלבד גם הוא יכול לעבור טרנספורמציה ועד שהרובוט ילמד את האופי החדש של המניה הוא יכול להפסיד את כל הכסף.
כמו שכל פער ארביטראז' נסגר מתישהו כי כולם מגלים עליו והתנאים משתנים בהתאם, גם אם יהיה רובוט אחד מוצלח במיוחד וכולם יעברו לעבוד איתו עצם המעבר ישנה את תנאי השוק והוא כבר לא יעבוד. אבל הכל יכול להיות. בכל מקרה, אני לא חייב לנצח את הרובוטים, מספיק לי לרכב על הגלים שהם (ובני אדם) מייצרים.

מתחילת החודש אגב עשיתי 9.05% אחוז ב9 עסקאות (מתוכן 1 הפסד קטן) בעוד שהנאסדק וs&p עלו יפה אך כבר הספיקו לאפס את העליות. שוב, אני לא אומר שאני מכה את השוק אני עדיין לומד, רק מעדכן

למה אני צריך לנצח רובוט? זה לא שאני קונה מניה מאותו רובוט שאני מוכר לו אותה. בכל מקרה, אני מתקשה להאמין שרובוט יכול להגיע למצב שהוא מרוויח גם בתנאי שוק משתנים (למשל מעבר משוק שורי לדובי), ושהאסטרטגיה שלו תתאים לכל סוגי המניות והניירות השונים, גם אם הוא "יתמחה" בנייר אחד בלבד גם הוא יכול לעבור טרנספורמציה ועד שהרובוט ילמד את האופי החדש של המניה הוא יכול להפסיד את כל הכסף.
כמו שכל פער ארביטראז' נסגר מתישהו כי כולם מגלים עליו והתנאים משתנים בהתאם, גם אם יהיה רובוט אחד מוצלח במיוחד וכולם יעברו לעבוד איתו עצם המעבר ישנה את תנאי השוק והוא כבר לא יעבוד. אבל הכל יכול להיות. בכל מקרה, אני לא חייב לנצח את הרובוטים, מספיק לי לרכב על הגלים שהם (ובני אדם) מייצרים.

מתחילת החודש אגב עשיתי 9.05% אחוז ב9 עסקאות (מתוכן 1 הפסד קטן) בעוד שהנאסדק וs&p עלו יפה אך כבר הספיקו לאפס את העליות. שוב, אני לא אומר שאני מכה את השוק אני עדיין לומד, רק מעדכן
יש חברות שעושות את זה , הן מחזיקות חדרים שלמים של כוח מחשוב לצורך העניין. חברת final הישראלית לדוגמא.

אני לא רוצה להצטרף לדיון על האם אתה עומד להצליח או לא - כל מסחר שמטרתו ליצור תשואה עודפת על פני השוק טומן בחובו סיכון לא מבוטל כאשר סוקרים את אוכלוסיית המשקיעים. השאלה האם יש לך יתרון על פני אותה אוכלוסיית משקיעים היא עבורך לשיקול - יש אנשים שיש להם יתרון, לרוב האנשים אין - גם חברות השקעה שנחשבו "פורצות דרך" כמו ARK, בנקים וחברות ביטוח שמצאו את עצמם עם CDOs חסרי ערך ב-2008 וכו' וכו'.

במקום זאת המסר העיקרי שלי אלייך נוגע למטרות חיים: נשמע שאתה חושב על עתיד שבו העיסוק שלך ישתנה וההכנסה שלך תקטן באופן משמעותי. גם אני חושב על עתיד כזה. המיקוד שלי הוא בהעלאת ההסתברות שלי לממש את העתיד הזה ולא ברדיפה אחרי תשואה עודפת. אני מעדיף סט בחירות כיום שיוביל להסתברות גבוהה בה יש לי "מספיק כסף" ואעשה את מה שאני רוצה מאשר סט בחירות שרודפות אחרי תשוא עודפת שיהפכו את העתיד הזה לפחות סביר (ובתמורה לאותו סט בחירות הסתברות מעט יותר גדולה שלא סתם יהיה לי מספיק כסף, אלא יהיה לי הרבה כסף).

אני לא רוצה להצטרף לדיון על האם אתה עומד להצליח או לא - כל מסחר שמטרתו ליצור תשואה עודפת על פני השוק טומן בחובו סיכון לא מבוטל כאשר סוקרים את אוכלוסיית המשקיעים. השאלה האם יש לך יתרון על פני אותה אוכלוסיית משקיעים היא עבורך לשיקול - יש אנשים שיש להם יתרון, לרוב האנשים אין - גם חברות השקעה שנחשבו "פורצות דרך" כמו ARK, בנקים וחברות ביטוח שמצאו את עצמם עם CDOs חסרי ערך ב-2008 וכו' וכו'.

במקום זאת המסר העיקרי שלי אלייך נוגע למטרות חיים: נשמע שאתה חושב על עתיד שבו העיסוק שלך ישתנה וההכנסה שלך תקטן באופן משמעותי. גם אני חושב על עתיד כזה. המיקוד שלי הוא בהעלאת ההסתברות שלי לממש את העתיד הזה ולא ברדיפה אחרי תשואה עודפת. אני מעדיף סט בחירות כיום שיוביל להסתברות גבוהה בה יש לי "מספיק כסף" ואעשה את מה שאני רוצה מאשר סט בחירות שרודפות אחרי תשוא עודפת שיהפכו את העתיד הזה לפחות סביר (ובתמורה לאותו סט בחירות הסתברות מעט יותר גדולה שלא סתם יהיה לי מספיק כסף, אלא יהיה לי הרבה כסף).
כאמור אני משחק רק עם 50 אלף שקל מתוך המיליון וגם אם אשרוף 100% או אאבד את זה לגמרי ואשרוף 200% זה לא ישפיע על העתיד שלי יותר מדי. אני סתם משתף כי אני נהנה מזה. אני עובד בהייטק ומשקיע במדדים עם כל שאר הכסף, ובודק אם אני יכול כן להשיג תשואה עודפת במקביל שאם אצליח לשמור עליה במידה מספקת של עקביות אוכל להקדים את תוכניותיי לעתיד. בתכנון של תוחלת חיים שלמה אני חושב שלקיחת סיכונים בגיל צעיר היא לא דבר רע, במיוחד שזה נעשה בשיקול דעת ולא בהימורים, זה לא שנכנסתי all in בקריפטו או שמתי הכל ברולטה.

למעשה, מסחר קצר-טווח יכול להוות כמעט סוג של גידור או דרך לניהול סיכונים. הרי בהחזקה לטווח ארוך אתה עולה ויורד עם השוק, ובאמצעות עסקאות קצרות אתה יכול לשריין רווחים קטנים תוך כדי ימים ירוקים בתקופות של שוק דובי (הסולידית גם תיארה באיזה פוסט איך בשוק דובי יכולים להיות גם ימים ירוקים במיוחד) או אפילו להפסיק לסחור לחלוטין בתקופות של ירידות חדות בשוק כך שיהיה לך מזומן בצד שתוכל להשקיע במדדים אחרי שיירדו ירידה משמעותית (מבלי לנסות לתזמן את התחתית)

נערך לאחרונה ב:
ובאמצעות עסקאות קצרות אתה יכול לשריין רווחים קטנים תוך כדי ימים ירוקים
אמרתי לך קודם, אם אתה יכול לשריין רווחים קטנים תוך ימים קצרים אתה תגיע במהרה ל300-900% בשנה , ואם היתה לך היכולת הזאת לא היית צריך מדדים או כל השקעה אחרת.
אני חושב שלקיחת סיכונים בגיל צעיר היא לא דבר רע, במיוחד שזה נעשה בשיקול דעת ולא בהימורים, זה לא שנכנסתי all in בקריפטו או שמתי הכל ברולטה.
ברולטה יש סיכוי הרבה יותר גבוה לשמור על הכסף מאשר במסחר תוך יומי. בימים העליזים של תחילת שנות ה2000 חברות מסחר כאלה שעשו קורסים ונתנו לך להשתמש במערכות המסחר שלהן ,ידעו בוודאות כל כך גבוהה שתפסיד את כל כספך תוך כמה חודשים , שהן היו פותחות אוטומטית פוזיציה נגדית לזו שלך , או לא משקיעות את הכסף בכלל (הרי אתה תפסיד אותו בכל מקרה ). חלקם בכלא היום.

יש לי כמה דברים לומר:
1. מסחר קצר טווח זה fun אבל כמובן שזה הימור וכך צריך להתייחס לכך.
2. מאחר וזה הימור בעל סיכוי 50% נניח, הרי לפי כללי ההסתברות, לא מעט "סוחרים" יראו יותר רווחים מהפסדים בהתחלה (אפילו חודשים) ויחשבו שהם מבינים. אגב, מולם, ה"סוחרים" שיראו יותר הפסדים מרווחים בהתחלה, יפסיקו די מהר עם המשחק הזה ויצאו לכן מהסטטיסטיקה. אלה, אגב, ברי מזל שיפסידו פחות כסף בסה"כ.
3. ה"סוחרים" מהסוג הראשון הם הכי מסוכנים לעצמם. מדוע? הם קיבלו בטחון רב בחודשים הראשונים. בהמשך, לפי חוק המספרים הגדולים, כשההפסדים יעלו על הרווחים, יש סיכוי שיתפתו במשך יותר זמן להחזיר הפסדים.
בגלל שבחודשים המוצלחים הסיכון וגודל ההשקעה גדל, כשיבוא גל ההפסדים הממושך הבא, הם יפסידו בד"כ יותר מאלה מהסוג הראשון.

לסיכום, אני מקווה לטובתך שתבין כמה שיותר מהר שאתה משחק משחק הימורים ולא באמת משתפר. זה לא תלוי בך.

יש לי כמה דברים לומר:
2. מאחר וזה הימור בעל סיכוי 50% נניח, הרי לפי כללי ההסתברות, לא מעט "סוחרים" יראו יותר רווחים מהפסדים בהתחלה (אפילו חודשים) ויחשבו שהם מבינים. אגב, מולם, ה"סוחרים" שיראו יותר הפסדים מרווחים בהתחלה, יפסיקו די מהר עם המשחק הזה ויצאו לכן מהסטטיסטיקה. אלה, אגב, ברי מזל שיפסידו פחות כסף בסה"כ.
3. ה"סוחרים" מהסוג הראשון הם הכי מסוכנים לעצמם. מדוע? הם קיבלו בטחון רב בחודשים הראשונים. בהמשך, לפי חוק המספרים הגדולים, כשההפסדים יעלו על הרווחים, יש סיכוי שיתפתו במשך יותר זמן להחזיר הפסדים.
בגלל שבחודשים המוצלחים הסיכון וגודל ההשקעה גדל, כשיבוא גל ההפסדים הממושך הבא, הם יפסידו בד"כ יותר מאלה מהסוג הראשון.

לסיכום, אני מקווה לטובתך שתבין כמה שיותר מהר שאתה משחק משחק הימורים ולא באמת משתפר. זה לא תלוי בך.
למה 50% ? אולי 50% אם תיתן לקוף להריץ פקודות.
ברגע שתערב את ההיסטריה האנושית וסכומים גדולים אתה יורד מהר מתחת ל50.

יש לי כמה דברים לומר:

מקבל את הדעה שלך. יותר מזה, זה בדיוק מה שאני מייעץ לאנשים שמדברים איתי על להתחיל להשקיע ושואלים אותי במה להשקיע. אני תמיד אומר להם שעד שהם לא יידעו מה הם עושים יכולים לקרות שני דברים, או שהם יפסידו ואז יחליטו ששוק ההון זה הונאה ויתרחקו מזה לכל החיים (וגם ילמדו את הילדים שלהם את זה ובכך ינציחו את הטעות לדורי דורות) או שיהיה להם מזל של מתחילים והם יצליחו ואז במפולת הראשונה הם יחטפו ויקרה אותו תרחיש שתיארתי קודם רק יותר חמור כי הם יפסידו עוד יותר כסף.

כאמור, אני בודק היתכנות ואני לא פוסל שזה פרוייקט שיילך לפח. כרגע, עם הידע והניסיון שיש לי, אני כן מוצא בזה היגיון, כמובן שאני גם עושה ניהול סיכונים, רק 5 אחוז מההון שלי מושקע בזה (אני יכול להרוויח אותו חזרה תוך 3-4 חודשים עם שיעורי החיסכון שלי וגם זה מאוד לא סביר שאני אאבד את כולו בכ"מ).

ברגע שתערב את ההיסטריה האנושית וסכומים גדולים אתה יורד מהר מתחת ל50.
זה נראה כאילו שמסחר יומי עובד כל עוד זה כסף שלא מתרגשים ממנו , נניח 5% מהפרוטפוליו בתור כלל אצבע כמו פות״ש.

קראתי את כל השרשור הזה. אתה רוצה לסחור יומית ב 50 אלף שקלים? עלה והצלח. נשמח לשמוע את התובנות כעבור שנה, פרק זמן יפה וממצה.
פספסתי את ההודעה שלך, שמתי תזכורת לינואר, מבטיח לעדכן

תודה על השיתוף, מעורר השראה.
חבל שבמקום ללמוד משהו אנשים בחרו להתמקד במשהו לא רלוונטי כמו עניין המסחר.
קצת כמו בנאדם שמצביע על הירח ומסביר עליו, ואז בשלב השאלות האנשים שואלים "למה האצבע שלך כל כך ארוכה?".

יש רק חתיכה שחסרה לי בפאזל המיליון שקל חיסכון תוך 5 שנים (אני מניח שלא חסכת סכומים משמעותיים לפני הצבא), המספרים לא מסתדרים לי כל כך.
האם חוץ מהכסף שחסכת, היה לך גם חסכונות או כספים שקבלת מההורים?
ציינת שאתה מוציא 500 שקל בחודש אבל לא ציינת שאתה גר אצל ההורים (זה מה שאני מניח, ואין עם זה שום בעיה, להפך, סחתיין, אני רק מנסה להבין את המספרים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B המיליון הראשון הכי קשה? שוק ההון 22
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
edangz איך אפשר לקנות קריפטו הראשון שלי? השקעות אלטרנטיביות 0
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
I אגודת אשראי אופק והבנק הדיגיטלי הראשון צרכנות פיננסית 16
Y תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 10
מ [תיק השקעות בניהול עצמי] - התיק הראשון שלי - אשמח לביקורת שוק ההון 15
O התיק (הראשון) שלי - חוות דעת, הערות והתייחסויות יתקבלו באהבה שוק ההון 10
Trevor הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה צרכנות פיננסית 22
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נגב תיק השקעות הראשון שלי עם כמה דילמות עקרוניות שוק ההון 22
T תיק ההשקעות הראשון שלי- שינוי קטן לשנה החדשה :) שוק ההון 11
Yuval328 תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 60
ב הווש סייל הראשון שלי שוק ההון 21
ו התיק הראשון שלי שוק ההון 20
Z ניתוחים מהשקל הראשון VS ניתוחים משלים שב"ן צרכנות פיננסית 8
R תיק ההשקעות הראשון שלי צרכנות פיננסית 6
C מספר שאלות לקראת הצעד הראשון שוק ההון 4
M הגעתי להחלטה על התיק הראשון שלי שוק ההון 2
A קיבלתם כסף בפפר פיי או ביט? שלמו עמלה מהשקל הראשון אוף טופיק 32
Z האם הבנקים בישראל מנכים המקור גם את מס יסף מהשקל הראשון מרווח בני"ע? שוק ההון 21
ת השקעה ראשונה - קושי בלחצות את הגשר הראשון שוק ההון 13
נטע11 התייעצות - תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 9
OkanemochiJanai התייעצות בהרכבת תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 17
שודד הפינג פונג שוקולד מריר - ביצועי התיק בסיום הרבעון הראשון (2017) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 34
ד תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 36
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
מתכנת בשעה טובה קניתי היום את הנייר ערך הראשון! יומני מסע אישיים 53

נושאים דומים

Back
למעלה