• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הווש סייל הראשון שלי

בן העיר

משתמש רשום
דירוג
1
היי, אני עוקב של הבלוג כבר כמה שנים טובות, וגם בפורום באופן פאסיבי. כמה שאלות שנשארו לי אחרי חיפוש הנושא בפורום

ב"ה הגעתי לירידות האחרונות עם כ150 אש"ח בVT שרק חיכו לרגע בו תבוצע בהן אופטימיזציית מס. איך הסיפור של מכירה לצורך דחיית מס עובד בפועל? הבנתי שבשביל להעביר את ההפסד הון בין שנים צריך להגיש דו"ח למס הכנסה. זה קצת מרתיע אותי, אני בבית השקעות ישראלי במיוחד כדי לא להזדקק לראיית חשבון. המשמעות היא שמעכשיו והלאה אאלץ להגיש דו"ח כל שנה עד שאמכור ברווח מספיק כדי להינות מהקיזוז?

א. בהנתן שהתכנון כרגע הוא לא למכור בקרוב (רווק הייטקיסט צעיר וסולידי), ואת המכירה של התיק יש סבירות שאבצע בבת אחת (בתרחיש הסביר בו תגיע בת זוג שמחזיקה בעמדה שמרנית כלפי נדל"ן), נשמע שלא ארוויח דחיית מס מהמכירה מלבד על דיבידנדים בשנה הנוכחית שאני יכול לקזז מולם הפסד הון. יש הגיון למכור בהפסד רק סכום שיתקזז עם תשואת הדיבידנד שאני צופה השנה? אני מרגיש שאני מפספס משהו

ב. בפועל, אם אני מוכר VT אבל אמשיך לקנות את הנייר חודש אח"כ, וקניתי חודש קודם, אני כאזרח ישראל עלול להסתבך עם רשויות המס האמריקאיות? אני חושב את הכסף מהמכירה להעביר לבלאקרוק החדשות בארץ. עם זה עלולה להיות בעיה מול רשויות המס בישראל?

נשמע שלא ארוויח דחיית מס מהמכירה מלבד על דיבידנדים בשנה הנוכחית שאני יכול לקזז מולם הפסד הון. יש הגיון למכור בהפסד רק סכום שיתקזז עם תשואת הדיבידנד שאני צופה השנה? אני מרגיש שאני מפספס משהו
אתה מפספס את זה שאתה לא יכול לקזז את ההפסד מהדיבידנדים כי הם ממוסים לך במקור בארה"ב אז לא תרוויח דבר.
אני כאזרח ישראל עלול להסתבך עם רשויות המס האמריקאיות? אני חושב את הכסף מהמכירה להעביר לבלאקרוק החדשות בארץ. עם זה עלולה להיות בעיה מול רשויות המס בישראל?
לא ולא.

אגב, ווש סייל זה מונח שלא תקף לגביך אם אינך us person.

אתה מפספס את זה שאתה לא יכול לקזז את ההפסד מהדיבידנדים כי הם ממוסים לך במקור בארה"ב אז לא תרוויח דבר.
לא מדוייק.
אם הבנתי נכון אתה חייב לקזז את הפסד ההון מול הדיבידנד, ובגלל שאת המס על הדיבידנד אתה משלם לארה"ב בכל מקרה אז תקבל דבר שנקרא "זיכוי מס זר", שאותו תוכל להעביר לשנה הבאה בצורה דומה להפסד הון מועבר אבל עם קצת יותר מגבלות.

אם הבנתי נכון אתה חייב לקזז את הפסד ההון מול הדיבידנד, ובגלל שאת המס על הדיבידנד אתה משלם לארה"ב בכל מקרה אז תקבל דבר שנקרא "זיכוי מס זר", שאותו תוכל להעביר לשנה הבאה בצורה דומה להפסד הון מועבר אבל עם קצת יותר מגבלות.
נו יופי אז יש לך הפסד שאין לך מה לעשות איתו מאידך הCOST BASIS שלך ירד.

נו יופי אז יש לך הפסד שאין לך מה לעשות איתו מאידך הCOST BASIS שלך ירד.
זה מה שאמרתי - המצב אפילו יותר גרוע ⁦:)

למרות שזה לא מדויק שאין מה לעשות איתו. עדיין תוכל לקזז מול רווח הון, פשוט יש יותר מגבלות (רק מול רווח הון זר, ואאל"ט אפשר לגרור רק 6 או 7 שנים קדימה)

למרות שזה לא מדויק שאין מה לעשות איתו. עדיין תוכל לקזז מול רווח הון, פשוט יש יותר מגבלות (רק מול רווח הון זר, ואאל"ט אפשר לגרור רק 6 או 7 שנים קדימה)
ואתה שמעת על מישהו ששילם מס רווח הון זר?

ואתה שמעת על מישהו ששילם מס רווח הון זר?
הכוונה שלי הייתה קיזוז מול מס רווח הון ישראלי שנובע ממכירה של נייר ערך זר.
כלומר אם יש לך רווח הון מנייר ישראלי לא תוכל להשתמש בזה, אבל אם נגיד מכרת את VT ברווח (או כל נייר זר אחר) אז כן תוכל להשתמש בזה.

היו על זה כבר כמה שרשורים. חבל לפתוח סתם עוד דיון צדדי.

איך אני מצטט הודעה שאני רוצה להגיב עליה?
כשאתה מסמן את הטקטס שאתה רוצה לצטט תיפתח לך "בועה" קטנה עם הטקסט "צטט הודעה". לחיצה על הטקסט הזה תצטט את החלק המסומן.

חשבתי על דרך תיאורטית להרוויח בצורה הזו אשמח אם תסבירו לי אם זה אפשרי או לא

א. למכור בהפסד ולקנות. לשמור מגן מס בצד
ב. יום לפני התאריך הקובע לדיווידנד מוכרים את הנייר ויום אח"כ קונים אותו בחזרה

על המס מהמכירה מתקזזים עם המגן מס

חסרונות:
עמלות מסחר
יציאה מהשוק ליום פעם ב(רבעון?)
התעסקות

יתרונות אפשריים: התחמקות מניכוי במקור.

על המס מהמכירה מתקזזים עם המגן מס
בהנחה של נייר בודד, או אפילו כמה ניירות אבל שיש ביניהם קורלציה גבוהה (למשל תיק עולמי המורכב משלוש ניירות בלקרוק) זה פשוט לא משנה.
אתה מקבל מגן מס אבל מקטין את בסיס המס.
כשתמכור ברווח, הרווח יהיה גדול בדיוק באותו מגן מס, מאילו לא היית עושה כלום.

בהנחה של נייר בודד, או אפילו כמה ניירות אבל שיש ביניהם קורלציה גבוהה (למשל תיק עולמי המורכב משלוש ניירות בלקרוק) זה פשוט לא משנה.
אתה מקבל מגן מס אבל מקטין את בסיס המס.
כשתמכור ברווח, הרווח יהיה גדול בדיוק באותו מגן מס, מאילו לא היית עושה כלום.
אבל אתה מקבל דחיית מס על הדיבידנד (בתאוריה לפחות)

אבל אתה מקבל דחיית מס על הדיבידנד (בתאוריה לפחות)
כן, לזה התכוונתי
חשבתי על עוד משהו

אם מדובר בקרן מחקה אפשר לקזז את הסיכון שהשוק "יברח" לך ע"י קניית נייר צובר למשך יום והחלפתו חזרה ביום שאחרי הדיווידנד.
ואז אם "הפסדת" מהתהליך אז אפשר גם לדחוף עוד מגן מס לתהליך

השאלה כמה זמן תוכל לעשות את זה?
הרי בשלב כלשהו (בתקווה לא רחוק) שווי הנייר יגיע חזרה לשווי המקורי שבו קנית אותו, ומהרגע הזה בכל מכירה תשלם מס (כי יגמר לך המגן).
כמה דיבידנדים כבר תקבל בזמן הזה?

השאלה כמה זמן תוכל לעשות את זה?
הרי בשלב כלשהו (בתקווה לא רחוק) שווי הנייר יגיע חזרה לשווי המקורי שבו קנית אותו, ומהרגע הזה בכל מכירה תשלם מס (כי יגמר לך המגן).
כמה דיבידנדים כבר תקבל בזמן הזה?

+ - עד שהנייר עם עליית ערך ודיווידנדים יחזור לערך המקורי לדעתי

בשוק שנות ה-2010 זה כנראה טוב לחודש
בשוק היפאני זה טוב משנת 90 :)

אם אתה נמצא בשוק דובי וחושב שיש סיכוי טוב שהוא ימשך יותר מרבעון שניים נראה לי שזה מתחיל להיות רלוונטי אבל יכול להיות שגם עבור רבעון אחד זה משתלם.

מנצל"ש: אם אני מחליט היום למכור בהפסד ניירות ערך ולקנות במקום VT בברוקר ישראלי.

אני אוכל להגיש דו"ח ואז בעתיד למכור את VT ברווח ולקזז עם הפסדי ההון, נכון?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B פרי-סייל נדל"ן 1
A פרי סייל- שאלות נדל"ן 23
I הנחות קבלן בפרי-סייל של פרוייקט תמ"א נדל"ן 0
T משלוחים מאיקאה בזמן סייל פוסטים מאיכות נמוכה 0
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
edangz איך אפשר לקנות קריפטו הראשון שלי? השקעות אלטרנטיביות 0
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
The Stoic המיליון הראשון שלי יומני מסע אישיים 101
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
B המיליון הראשון הכי קשה? שוק ההון 22
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
I אגודת אשראי אופק והבנק הדיגיטלי הראשון צרכנות פיננסית 16
Y תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 10
מ [תיק השקעות בניהול עצמי] - התיק הראשון שלי - אשמח לביקורת שוק ההון 15
O התיק (הראשון) שלי - חוות דעת, הערות והתייחסויות יתקבלו באהבה שוק ההון 10
Trevor הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה צרכנות פיננסית 22
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נגב תיק השקעות הראשון שלי עם כמה דילמות עקרוניות שוק ההון 22
T תיק ההשקעות הראשון שלי- שינוי קטן לשנה החדשה :) שוק ההון 11
Yuval328 תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 60
ו התיק הראשון שלי שוק ההון 20
Z ניתוחים מהשקל הראשון VS ניתוחים משלים שב"ן צרכנות פיננסית 8
R תיק ההשקעות הראשון שלי צרכנות פיננסית 6
C מספר שאלות לקראת הצעד הראשון שוק ההון 4
M הגעתי להחלטה על התיק הראשון שלי שוק ההון 2
A קיבלתם כסף בפפר פיי או ביט? שלמו עמלה מהשקל הראשון אוף טופיק 32
Z האם הבנקים בישראל מנכים המקור גם את מס יסף מהשקל הראשון מרווח בני"ע? שוק ההון 21
ת השקעה ראשונה - קושי בלחצות את הגשר הראשון שוק ההון 13
נטע11 התייעצות - תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 9
OkanemochiJanai התייעצות בהרכבת תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 17
שודד הפינג פונג שוקולד מריר - ביצועי התיק בסיום הרבעון הראשון (2017) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 34
ד תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 36
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
מתכנת בשעה טובה קניתי היום את הנייר ערך הראשון! יומני מסע אישיים 53

נושאים דומים

Back
למעלה