• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה

Trevor

משתמש רגיל
הצטרף ב
20/9/19
הודעות
67
דירוג
135
מצטט מעמוד הלינקדין של הבנק הדיגיטלי הראשון:
קיבלנו השבוע את אישור הבורסה לניירות ערך בת"א להצטרף כחברי בורסה. זוהי אבן דרך חשובה עבורנו בבניית בנק שלם מבוסס טכנולוגיה עם כל השירותים ללקוחות.

הלקוחות שלנו יקבלו חשבון בנק מלא שיכלול גם את הפעילות בניירות ערך בארץ ובארה"ב, ויוכלו לנהל את תיק ההשקעות שלהם תחת בנק מפוקח.
בבניית מערכת המסחר, צוות המפתחים שלנו שם דגש על טכנולוגיה מתקדמת שתקנה מהירות, יציבות וביטחון, שיאפשרו ללקוחות הבנק ובכללם אלו שאינם סוחרים מתוחכמים חווית שימוש נוחה, בטוחה ואינטואיטיבית בד בבד עם חיסכון עצום בעלויות תפעול – כולם יתורגמו למחיר תחרותי במודל שטרם נראה בישראל.

לפי ממצאי הדו"ח שפרסם צוות משותף של רשות התחרות ורשות ני"ע באוגוסט 2019, כ-97% מהלקוחות הפרטיים הסוחרים בניירות ערך עושים זאת באמצעות הבנקים המסורתיים וזאת למרות חלופות תחרותיות זולות משמעותית.

אנחנו עוד לא יכולים לגלות הכל ומבטיחים לעדכן ברגע שנוכל אבל המטרה שלנו היא לאפשר למשקיעים הפרטיים, ובכללם אלו שנרתעו בעבר ממסחר בשוק ההון, לפעול בניירות ערך על גבי פלטפורמה דיגיטלית חדשנית במסגרת חשבון הבנק שלהם, במחירים תחרותיים, לצד הביטחון והיציבות של ניהול תיק השקעות תחת מעטפת של בנק מפוקח.

אני מנחש שמבחינת עלויות מסחר, הבנק הדיגיטלי הראשון ימקם את עצמו איפשהו בין הבנקים המסורתיים לבתי ההשקעות.
בשורה של ממשי בעייני, במיוחד לאלו שרוצים ליהנות מהנוחות של מסחר בשוק ההון היישר מחשבון הבנק.

גם ניהול חשבון העו"ש צפוי להיות אטרקטיבי מבחינת העלויות.

להבנתי, תוך מספר חודשים הם יוצאים לדרך, אני אישית ממתין בהתלהבות.
מה דעתכם? האם אנחנו בפתחה של מהפכה של ממש?
מישהו נמצא בסוד העניינים או שותף בתהליך ההקמה ויכול לנדב עוד פרטים?
 
מה ההבדל בין זה לבין חשבון ירוק של בינלאומי נגיד?
 
מה ההבדל בין זה לבין חשבון ירוק של בינלאומי נגיד?
בגדול אין הרבה הבדל, זה פשוט עוד בנק שמצטרף לשוק. יש ציפייה שהתחרות תגבר והצרכנים יהנו אבל עוד רחוק היום לדעת מה יהיה...
 
נפתחה האפשרות להצטרף לרשימת המתנה:
 
נערך לאחרונה ב:
כל הכבוד לפרופ' אמנון שעשוע.
אני סומך על מישהו כזה יותר משאני סומך על בנקאיים רגילים.

אם טייקון חלל כמו מאסק יכול להיכנס לתחום ספקי האינטרנט אז בטח שפרופסור למדעי המחשב יכול לנצח בנקאיים של פעם במדינה קטנה.

אני מקווה שאם הוא ינצח אותם בארץ אז הוא ינסה לשחק גם מול הגדולים בחו"ל.
 
ממתין בסבלנות לראות מה העמלות שלהם בהשוואה לבנקים ולבתיהבשקעות.
 
מזכיר לי את העיתון "חדשות" שכן השפיע על התקשורת הכתובה בזמנו אך לא שרד בעצמו.
 
בגדול אין הרבה הבדל
יש הבדל בזה שמדובר בבנק שבראש ובראשונה הוא דיגיטלי. חשבון ירוק כזה או אחר בבנק סטנדרטי יכול להעלם תוך כמה שנים, בדיוק כמו שקרה בלאומי, פועלים, וכו'.
כדי שיסגרו לך חשבון ירוק (ויחזירו לחשבון רגיל) מספיק שהבנק יחליט שהקונספט מיצה את עצמו ושבא לו שתחזור לשלם עמלות כרגיל בחשבון רגיל. כדי שיסגרו לך חשבון בבנק דיגיטלי, צריך שהבנק ייסגר.

מעבר לזה, בנק שהוא מראש דיגיטלי כנראה ישקיע יותר ברמת השירות הדיגיטלי שהוא מספק, לעומת הבנקים האחרים שחלקם מרשים לעצמם לספק אפליקציה בינונית כי "מקסימום תרים טלפון לסניף או תקפוץ אם זה לא עובד לך" או סתם מזעיקים אותך לסניף לכל מיני פעולות כי אין להם פרוצדורה דיגיטלית לכך.
פפר אמנם לא באמת בנק דיגיטלי אלא יותר כמו מיתוג מחדש של ה"חשבון הירוק" של לאומי, ומוגבל מבחינת יכולות. אבל הוא כן מתיימר להיות כמו בנק דיגיטלי וכנגזרת של זה מספק חוויית שירות דיגיטלית מרשימה יותר מרוב האחרים.
 
חשבון ירוק כזה או אחר בבנק סטנדרטי יכול להעלם תוך כמה שנים, בדיוק כמו שקרה בלאומי, פועלים, וכו'.
ממה שאני מכיר זה קרה אך ורק בפועלים.
בלאומי החשבון לא נעלם אלא עדיין קיים ועדיין יש המון אנשים שמשתמשים בו. הוא פשוט נסגר למצטרפים חדשים.
מה שקרה בפועלים זה מאוד יוצא דופן (ואכן קצת מדאיג).
מעבר לזה, בנק שהוא מראש דיגיטלי כנראה ישקיע יותר ברמת השירות הדיגיטלי שהוא מספק, לעומת הבנקים האחרים שחלקם מרשים לעצמם לספק אפליקציה בינונית כי "מקסימום תרים טלפון לסניף או תקפוץ אם זה לא עובד לך" או סתם מזעיקים אותך לסניף לכל מיני פעולות כי אין להם פרוצדורה דיגיטלית לכך.
מהניסיון שלי עם טוטאל דיגיטל זה לא נכון.
מה שכן, הייתרון של חשבון דיגיטלי בבנק "אמיתי" זה במקרה שאתה צריך משהו שבאמת דורש נוחכות פיסית (לא בגלל שהבנק עצלן אלא דברים שאי אפשר באמת לעשות דיגיטלית מכל מיני סיבות כמו רגולציה של המדינה וכו') אז יש לך פתרון וסניפים בכל הארץ.
 
ממה שאני מכיר זה קרה אך ורק בפועלים.
בלאומי החשבון לא נעלם אלא עדיין קיים ועדיין יש המון אנשים שמשתמשים בו. הוא פשוט נסגר למצטרפים חדשים.
מה שקרה בפועלים זה מאוד יוצא דופן (ואכן קצת מדאיג).
לא בדיוק. הפועלים ביאונליין אכן נסגר, הלקוחות המשיכו להשתמש במערכת האונליין הרגילה של הבנק, שוייכו לסניף מקומי ואחר כך הרימו אתר חדש בשם הפועלים קונקט שזה בדיוק כמו בי אונליין.
כלקוח של בי אונליין העבירו אותי להפועלים connect ובנוסף גם משוייך לסניף מקומי.
למעלה מ3 שנים לא ראיתי פקיד.ה בנק למעט פעמיים כשהפקדתי את הצ'ק של דוד טראמפ.
 
לא בדיוק. הפועלים ביאונליין אכן נסגר, הלקוחות המשיכו להשתמש במערכת האונליין הרגילה של הבנק, שוייכו לסניף מקומי ואחר כך הרימו אתר חדש בשם הפועלים קונקט שזה בדיוק כמו בי אונליין.
איפה החלק הלא מדוייק?
היה להם חשבון דיגיטלי חינמי שהם סגרו והעבירו את כל הלקוחות שלו לסניפים רגילים (עם גישה לדיגיטל כמו כל לקוח) במחירים רגילים ולא בחינם.
אאל"ט יש עדיין הטבה ליוצאי חשבון הדיגיטל למשך שנה או משהו כזה, אבל אח''כ החשבון הופך להיות רגיל מבחינת העמלות.

בלאומי לעומת זאת לא סגרו את הסניף הדיגיטלי. כל הלקוחות שלו עדיין בסניף הזה בלי שיוך לסניף "אמיתי" ועם אותם מחירים (== חינם) לפי מחירון ולא כהטבה זמנית.
 
אאל"ט יש עדיין הטבה ליוצאי חשבון הדיגיטל למשך שנה או משהו כזה, אבל אח''כ החשבון הופך להיות רגיל מבחינת העמלות.
אכן, קיבלתי מכתב שהכול חינם עד נובמבר 2022..
עד אז, אלוהים גדול.
ללא סניף פיזי איך תפקיד מט"ח מזומן או צ'ק?
 
עד אז, אלוהים גדול.
זה לא כלכך רחוק כמו שאתה חושב...
וזה בדיוק הבעיה שדיברתי עליה - לקבל הטבה זמנית לשנה-שנתיים זה משהו שאפשר לעשות בכל בנק ולא צריך בשביל זה בנק דיגיטלי. הבעיה שאת ההטבה הזאת צריך לזכור לחדש כל שנה-שנתיים.
בבנקים הדיגיטליים (ובסניפים הדיגיטליים של הבנקים הרגילים) כל הקטע הוא שלא צריך לחדש את ההטבה אלא החשבון הוא חינמי בהגדרה. לא לשנה, לא לשנתיים ולא לתקופה מוגבלת אלא בהגדרה החשבון חינמי.
כמובן שהבנק יכול להסגר/לסגור את הסניף הדיגיטלי/להחליט לשנות את התמחור וכו'. אבל זה דורש משהו אקטיבי מהבנק. כלומר היתרון הוא שהדיפולט (אם אף צד לא עושה כלום) במקרה של חשבון דיגיטלי זה שהחשבון נשאר חינמי ולעומת זאת הדיפולט בחשבון רגיל הוא שאתה משלם להם כסף.
 
מספיק שהבנק יחליט שהקונספט מיצה את עצמו ושבא לו שתחזור לשלם עמלות כרגיל בחשבון רגיל
מי מבטיח לנו שהבנק הדיגיטלי הראשון לא יחליט יום אחד להטיל עמלות עו"ש או כל מיני חיובים אחרים?
יש חוקה לדברים האלו?


בנק שהוא מראש דיגיטלי כנראה ישקיע יותר ברמת השירות הדיגיטלי שהוא מספק
אני יכול להבין את הרעיון הזה, אבל זה לא מונע מהבנקים הישנים להתקדם לעבר עולם הדיגיטל ולקדם את רמת השירותים הדיגיטליים שלהם.

בנוסף אני, כמו @roneng רואה יתרון לבנק שנותן שירותים דיגיטליים אך גם מחזיק סניפים פיזים.
סיפור קטן-
לזוגתי יש חשבון בחו"ל בבנק דיגיטלי.
כשרצינו להעביר כספים מישראל על מנת לרכוש נדל"ן בארץ בו מתנהל החשבון הדיגיטלי, דאגנו ליידע את הבנק באמצעות פניה דרך האתר, וגם שלחנו מייל, אך ביצוע הכספים התעכב מס' חודשים (!!!!) בגלל בעיות רגולציה ומיסים פשוטות למדי. זו היתה תקופה של הרבה לחץ ומתח לחינם, שכנראה היה נפתר אם יכלנו לגשת פיסית לבנק ולעשות את זה מולם.
 
מה שקרה בפועלים זה מאוד יוצא דופן (ואכן קצת מדאיג)
זה הטייק העיקרי שלי מהסיפור, שאם זה קרה ב"חשבון ירוק" של הבנק המוביל במדינה, זה יכול לקרות בכל אחד.
מהניסיון שלי עם טוטאל דיגיטל זה לא נכון
לכן אמרתי "חלק" מהבנקים. לאומי הם מהיותר משקיעים בצד הדגיטלי שלהם, בין אם מדובר בחוויה של משתמש חשבון רגיל או למשל שהם עושים עם פפר. הנקודה היא שבבנקים רגילים זה יכול להיות לכאן או לכאן, בבנק דיגיטלי טהור אפשר להניח מראש שזה ייטה לצד היותר טוב, וגם שהם יפעלו כמה שיותר מהר כדי לספק כמה שיותר פיצ'רים ואף לדחוף את הרגולציה כדי שתאפשר דיגיטלית דברים שכיום לא מתאפשרים, בדיוק בגלל שהם לא יכולים להסתמך על הגיבוי של סניפים פיזיים.
ברור לי שזאת חשיבה מאד אופטימית מצידי אבל אני מנסה לומר שכן יש משקל כלשהו לעצם זה שפותחים פה בנק שהוא על טהרת הדיגיטלי, גם אם כבר יש חיה מאד דומה לזה בבנקים הסטנדרטיים.

מי מבטיח לנו שהבנק הדיגיטלי הראשון לא יחליט יום אחד להטיל עמלות עו"ש או כל מיני חיובים אחרים?
שום דבר לא מובטח, הבנק שלך גם יכול יום אחד לפשוט רגל או למעול בכל הכספים שלו, הכל עניין של הסתברויות. מבחינתי הסבירות שבנק סטנדרטי יעשה הרעת תנאים בחשבון הדיגיטלי שלו יותר גבוהה מהסבירות שבנק דיגיטלי, שמלכתחילה צריך appeal מיוחד כלשהו לעומת הבנקים הסטנדרטיים (שכנראה יתבטא בצורה של עמלות אפסיות), יעשה כזאת.
אני, כמו @roneng רואה יתרון לבנק שנותן שירותים דיגיטליים אך גם מחזיק סניפים פיזים
אמרתי שבנק דיגיטלי עדיף בכל אספקט ושלסטנדרטיים אין יתרונות? רק אמרתי שהטענה שלך ש"אין הרבה הבדל" בין הקונספטים היא לא באמת נכונה. שזה שיש בנקים שמציעים כיום "חשבון דיגיטלי" ברמה טובה לא אומר שאין שום הבדל או משמעות לכך שמקימים פה בנק על טהרת הדיגיטל. גם אם ההשפעה שלו תסתכם בזה שכל הבנקים הרגילים פתאום ימהרו לספק חשבון דיגיטלי איכותי דומה (או לשפר את ההיצע הנוכחי שלהם) והוא יאבד רלוונטיות וייסגר - הנה, משמעות.
 
ללא סניף פיזי איך תפקיד מט"ח מזומן או צ'ק?
זה אכן אתגר, אבל קשה לי להאמין שבנק ללא סניפים שמציג את עצמו כבנק המתקדם בישראל לא יתן פתרון לפעולות כל כך פשוטות. הם לא מתכוונים להתחרות בפפר שפונה לחיילים וסטודנטים, אלא להתחרות בבנקים שנותנים שרות מלא.
 
הנקודה היא שבבנקים רגילים זה יכול להיות לכאן או לכאן, בבנק דיגיטלי טהור אפשר להניח מראש שזה ייטה לצד היותר טוב, וגם שהם יפעלו כמה שיותר מהר כדי לספק כמה שיותר פיצ'רים ואף לדחוף את הרגולציה כדי שתאפשר דיגיטלית דברים שכיום לא מתאפשרים, בדיוק בגלל שהם לא יכולים להסתמך על הגיבוי של סניפים פיזיים.
ותוסיף לזה שהרגולטור מאד רוצה שהם יצליחו ולכן סביר מאד שילך לקראתם בבקשות האלו.
 
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
OiNK מסחר עצמאי באמצעות המערכת של ONE ZERO (הבנק הדיגיטלי) ברוקרים ופלטפורמות מסחר 15
ס בעלי אזרח אמריקאי וחשבון הבנק משותף. באופן אוטומטי בית ההשקעות כותב שהוא נהנה בחשבון. זה אומר שבמקרה פטירה 40% מהחשבון ילכו למס ירושה? שוק ההון 1
יוסירחיוסי הבנק התחיל לחייב על כרטיס דיירקט צרכנות פיננסית 18
א מצליחים להזדהות איתי בהרגשה שלי מול הבנק? צרכנות פיננסית 38
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
T מה הבנק הכי ידידותי להעברות מט"ח הקשורות בקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
ד הבנק מחייב אותי פעמיים צרכנות פיננסית 29
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
H תהיה הבנק של עצמך / Infinite banking צרכנות פיננסית 4
A הבנק עם התנאים האופטימאלים לשותף/ חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
D טעות של הבנק בהפקדת שיק צרכנות פיננסית 11
N קרן כספית דולרית דרך הבנק או דרך בית השקעות + חריגת מט"ח שוק ההון 3
Y בעיות פוטנציאליות בהעברות בנקאיות בשל חשש של הבנק מהלבנת הון שוק ההון 7
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
א האם הבנק מגלם בפקדונות עליות ריבית צפויות ? שוק ההון 6
I האם הבנק יכול לסרב העברת כספים מהלוואות עבור דירה? נדל"ן 9
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
יוזר משכנתא - האם פגישה עם הבנק שורפת יועץ משכנתאות? נדל"ן 29
א הבנק לא מאשר העברה לbit2c השקעות אלטרנטיביות 10
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
F האם ניתן לבצע בצורה אוטומטית השקעה בנייר X דרך הבנק? שוק ההון 11
Y הבנק שלי העביר אותי סניף ללא רשותי ולא עונה מאז צרכנות פיננסית 12
שם משתמש בעייתי האם הכסף בעו"ש של הבנק מושקע בשוק ההון? שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
S האם הבנק תמיד ״כסף אחרון״ ? נדל"ן 28
I חשבון הבנק החדש של IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
1337justme העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
S פתיחת חשבון מסחר ראשון דרך הבנק- עמלות. ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
c881 "הבנק איבד את האמון בך - את לא זזה מפה חצי שנה אוף טופיק 17
א כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני, והאם זה משנה אם זה עבור הבנק? צרכנות פיננסית 6
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 147
P פרעון מוקדם למשכנתא - הוגנות בייעוץ הבנק צרכנות פיננסית 5
stamEhad עמלות שונות בהמרה והעברת מט"ח דרך הבנק שוק ההון 15
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 1
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
R האם אפשר לקנות קרן מחקה דרך הבנק שוק ההון 4
B API של הבנק אוף טופיק 15
Evgeny Sahnin הקפצת ריביות ע״י הבנק באמצע לקיחת המשכנתא נדל"ן 2
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
M הבנק לא מעביר את המניות ל- IB שוק ההון 5
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
JG1 ללכת לקראת הבנק שלי או לא? מחזיק סכום נאה שלהם צרכנות פיננסית 80

נושאים דומים

Back
למעלה