• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המיליון הראשון שלי

The Stoic

משתמש רגיל
דירוג
387
אז המסע שלי התחיל בגיל 21 (כיום 26) אחרי שהשתחררתי מיחידה טכנולוגית. כילד מהפריפריה הדרומית נאלצתי לעבור לבד למרכז בעקבות ההייטק ועד היום השכר שלי הוא כ-14-16 אלף נטו בחודש (לא כולל בונוסים פה ושם).
הוריי עובדי מדינה שונאי סיכון וחסרי הבנה וכך גם אני הייתי כברירת מחדל, אז פשוט חסכתי כמה שיותר. איפשהו באזור ה-165 אלף בעו"ש הסכום התחיל לגרד לי והתחלתי לתהות מה אנשים עושים עם הכסף שלהם, וכמובן שהבנק התקשר להציע לי פיקדון בריבית כלום ושום דבר וחשבתי לעצמי איזה נחמדים שהם עוזרים לי לחסוך והסכמתי. בערך באותו זמן נתקלתי בפוסט בצרות בהייטק של "מה לעשות עם 200 אלף?" וראיתי הרבה תיוגים של הסולידית ונפתח בפניי כל העולם הזה לראשונה בצורה נגישה. קראתי את הבלוג והופתעתי לגלות שעם כל פוסט שעובר אני מצליח לזהות יותר ויותר מושגים והדבר הזה מתחיל להיות הגיוני, ואחרי חודשים של קריאה בשקיקה התחלתי להשקיע אחרי שכל העקרונות היו ברורים לי היטב. המנטליות שהבלוג הקנה לי עזרה לי לא להילחץ בקורונה וגם לא לאורך כל 2022 שראיתי את כל הרווחים שלי נמחקים שבוע אחרי שבוע, לפעמים היה לא נעים להסתכל אז פשוט לא הסתכלתי. לאורך כל 2022 צמצמתי את ההוצאות שלי באשראי מ-3000 בממוצע ל-500.

עם גילוי הבלוג נכנסתי למיינדסט שעבודה זה בהכרח רע וצריך לעשות כמה שפחות ואני מחכה לסיים את שלב הצבירה כדי להפסיק לעבוד ולהתחיל לחיות, מה שיכול להיות הרסני בגיל 22, אבל דעתי מאז השתנתה, אני מנסה כן להנות מהעבודה שבסך הכל כן מאוד מאתגרת אותי וכמובן שהתנאים מעולים, במקביל גם עשיתי תואר שמימנתי בעיקר באמצעות מלגות שהעשיר אותי מאוד, שמתי דגש על תחביבי ספורט וים, למדתי להנות מלמידה ולמדתי הכל מהכל, בין הדברים המשמעותיים שלמדתי זה מיינפולדנס ופילוסופיה (בעיקר סטואית ואקזיסטנציאליסטית). פעם חשבתי ששניהם שטויות של רוחניקים אבל מסתבר שטעיתי, ושניהם שינו לי את צורת המחשבה באופן דרמטי ועזרו לי מאוד עם פסיכולוגיה בהשקעות ובחיים עצמם.

כיום אני מתחלק בעלויות עם בת זוג ששווה את משקלה בזהב אך היא עדיין סטודנטית שנעזרת בהוריה האמידים. ניסיתי להחדיר בה את כל הידע הפיננסי שצברתי אך נתקלתי בהרבה מחסומים, בשלב מסוים שחררתי כי אני לא יכול לעשות את כל העבודה עבור אדם אחר ובכל מקרה קיבלתי את העובדה שהיא לא חייבת להיות מומחית, ואני יכול לעזור לה בתחום הזה כמו שהיא עוזרת לי ומשלימה אותי בתחומים אחרים. בכל מקרה היא כן למדה מזה הרבה ומחזיקה תיק משלה.

כיום הקה"ש עוקבת s&p 500, הפנסיה מנייתית, התיק 90% במדדי מניות ועוד 10% במסחר קצר-טווח שאני עוד לומד אבל עושה ממנו רווחים יפים.
אני עושה מעקב אחרי כל הנכסים מדי רבעון באקסל, כרגע עומד על:
פנסיה: 320k
קה"ש: 105k
תיק השקעות: 556k
עו"ש: 23k

אמרתי לעצמי שאפתח יומן מסע כאן אחרי שאעשה לפחות כברת דרך קטנה ואגיע לשווי של מיליון, אולי זה "לא נחשב" כי אני כולל כאן את הפנסיה אבל כל אחד והחישובים שלו. בכל מקרה הופתעתי לגלות שככל שהסכומים עולים כך הקהות הרגשית מתגברת ולא אכפת לי אם התיק עשה היום 10 אלף או הפסיד 10 אלף. בכל זאת יש לי הרבה שקט נפשי ושלווה מכך שאני הביטוח של עצמי, מכך שאנשים רבים שמבוגרים ממני בעשרות שנים (כולל הבוס שלי וההורים שלי) מתייעצים איתי בעניינים כלכליים, מכך שהגעתי לכאן (ולתפקיד בצבא שהיה קפיצת מדרגה) לחלוטין בכוחות עצמי בלי מתנות מאף אחד ובלי לבנות על אף ירושה, ומההתחלה המוקדמת שלי גם בהייטק וגם בבורסה שאני אסיר תודה עליה (ולסולידית שלא פחות משינתה את חיי).

כיום יש לי שאיפה כמוסה לנסות לראות אם אני מצליח להיות רווחי באופן עקבי במסחר קצר-טווח. אם כן, אני אוכל לעזוב את ההייטק ולעשות תואר שני ובסוף להפוך לפסיכולוג ולטפל באנשים. אני ניגש לזה בזהירות ועם סקפטיות, אם יילך יילך, אם לא אז אשאר בהייטק כמה שאצטרך.

נערך לאחרונה ב:
תודה על השיתוף.
כיום יש לי שאיפה כמוסה לנסות לראות אם אני מצליח להיות רווחי באופן עקבי במסחר קצר-טווח.
אני מציע לך להשאיר את השאיפה בגדר משאלה אולי לעתיד עז שתצבור ידע בשוק הפיננסי/השקעות/מסחר.
יש סיכוי סביר שתפסיד את הונך במסחר קצר טווח. ההנחה שלי שאתה מתכוון למסחר יומי...

תודה על השיתוף.

אני מציע לך להשאיר את השאיפה בגדר משאלה אולי לעתיד עז שתצבור ידע בשוק הפיננסי/השקעות/מסחר.
יש סיכוי סביר שתפסיד את הונך במסחר קצר טווח. ההנחה שלי שאתה מתכוון למסחר יומי...
משהו בין מסחר יומי לסווינג.
הידע שלי כבר קיים. כלומר, אני לומד כל הזמן כי תמיד יש מה ללמוד, אבל אני רחוק מלהיות משקיע מתחיל ועשיתי כברת דרך ארוכה מאוד מאז שקראתי את הבלוג. זה לא שאני נכנס לזה בתמימות.

אני גם הייתי בדעה שהשקעה לטווח קצר היא רעיון גרוע כי קראתי את הסולידית, ואני מאמין שרוב האנשים באמת לא מצליחים בזה מהרבה סיבות שונות כמו ניסיון לעשיית כסף מהיר או לקיחת סיכון רב מדי לפני שנצבר ידע וניסיון או הטיות קוגניטיביות למיניהן, אבל ממה שראיתי יש בזה שכל ואפשר ללמוד להפוך את זה לרווחי ועד כה זה הולך לי טוב ואני ממשיך ללמוד. כאמור בזהירות ובסקפטיות.

כיום יש לי שאיפה כמוסה לנסות לראות אם אני מצליח להיות רווחי באופן עקבי במסחר קצר-טווח.
בהצלחה במסע.
בניגוד למי שמתנגד למסחר כזה, אם אתה יודע באופן עקבי לסגור עסקאות בהן התוחלת חיובית תוך כדי שאתה לא מסכן יותר מידי אין סיבה שלא תרוויח.
רוב האנשים לא יודעים לעשות את זה בגלל הרבה סיבות ובכל מקרה אל תשכח שזו עבודה לכל דבר.
כלומר, במקרה בו אתה מתאר אתה כנראה תתעסק במסחר משרה מלאה במקום בהייטק ולא ישאר לך יותר מידי זמן להתעסק בפסיכולוגיה.
מסחר זה עסק לכל דבר בו אתה עצמאי ולידיעתי רוב העצמאיים עובדים מאוד קשה וכנראה לא פחות שעות מבהייטק.
אם אתה רוצה להתעסק בפסיכולוגיה אז תתעסק בפסיכולוגיה, לדעתי עדיף לא לערבב בין דברים אבל זאת רק דעתי.
כמובן אתה יכול כנראה להחזיק לטווח זמן הרבה יותר ארוך ואז לפנות יותר זמן לעיסוקים אחרים ואולי אתה מתכוון לזה ואז זה כנראה בסדר.

נערך לאחרונה ב:
בהצלחה במסע.
בניגוד למי שמתנגד למסחר כזה, אם אתה יודע באופן עקבי לסגור עסקאות בהן התוחלת חיובית תוך כדי שאתה לא מסכן יותר מידי אין סיבה שלא תרוויח.
רוב האנשים לא יודעים לעשות את זה בגלל הרבה סיבות ובכל מקרה אל תשכח שזו עבודה לכל דבר.
כלומר, במקרה בו אתה מתאר אתה כנראה תתעסק במסחר משרה מלאה במקום בהייטק ולא ישאר לך יותר מידי זמן להתעסק בפסיכולוגיה.
מסחר זה עסק לכל דבר בו אתה עצמאי ולידיעתי רוב העצמאיים עובדים מאוד קשה וכנראה לא פחות שעות מבהייטק.
אם אתה רוצה להתעסק בפסיכולוגיה אז תתעסק בפסיכולוגיה, לדעתי עדיף לא לערבב בין דברים אבל זאת רק דעתי.
שמע, יש הרבה דרכים לעשות את זה. יש אנשים שלא מורידים עיניים מהמסך מהרגע שנכנסו לעסקה ועד שיצאו ויש אנשים שמנתחים את השוק לילה לפני ומשגרים את העסקה עם נקודות היציאה ויש אנשים שמנתחים פונדמנטלית ומחזיקים גם שנים ויש עוד הרבה סוגים בין לבין. אני עדיין בוחן אסטרטגיות שונות ולומד מה עובד ומה נכון לי אז אני לא יודע להגיד כמה זמן זה ייקח לי, כרגע עם הלמידה והמסחר עצמו אני עדיין עובד במשרה מלאה ולא מרגיש עמוס. וכמובן שהמסחר לא מחייב אותי כמו מקום עבודה רגיל ואני יכול לדלג על יום אם לא מתקיימים התנאים שאני מחפש או שיש לי אילוץ באותו יום.

העניין הוא שעבודה בהייטק היא בהכרח במשרה מלאה ולכן אני לא יכול לעשות במקביל תואר שני (ואני גם לא מרשה לעצמי להוריד רגל מהגז ולקחת שנתיים הפסקה). בחלום המתוק אני סוחר בשעות של ארה"ב שזה אחה"צ עד הלילה ובבוקר אני פנוי לתואר ולאחר מכן לטיפול באנשים ולדברים אחרים. לצערי ולשמחתי אני generalist ואדם שלא מסתפק בתחום אחד ותמיד חייב לערבב. אם זה לא יילך כמתוכנן אולי אחכה לפרישה מוקדמת דרך הייטק ובורסה ולאחר מכן אתפנה לקריירה השנייה.

אין לך סיכוי.
אוקיי

שאלה לכל המבטלים, האם מישהו טרח לנסות ולחקור לפחות טיפה לעומק את התחום בעצמו או שאתם מסתפקים בידיעת העובדה שרוב האנשים לא מצליחים ושם עוצרים? הניחוש שלי שאף אחד מכם לא ניסה להבין בעצמו איך זה עובד, ואם זה נכון אז דעתכם לא רלוונטית מי יודע מה.

אלפים ניסו ונכשלו ,וזה עוד לפני שכל המסחר הפך להיות רובוטי.
אני אישית מקווה שבחיים לא אהיה עד כדי כך יהיר שאני אגיד לאנשים שאין להם סיכוי במשהו שאני לא מבין בו בכלל. אני יכול להגיד ששמעתי שזה קשה, אני יכול להגיד ששמעתי שרבים נכשלו, אני יכול לשתף עובדות שאני יודע, אבל להגיד לבן אדם שאין לו סיכוי בלי שאני מכיר אותו או את מה שהוא מנסה לעשות זה קצת מצחיק ובעיקר עלוב.

אני אישית מקווה שבחיים לא אהיה עד כדי כך יהיר שאני אגיד לאנשים שאין להם סיכוי במשהו שאני לא מבין בו בכלל. אני יכול להגיד ששמעתי שזה קשה, אני יכול להגיד ששמעתי שרבים נכשלו, אני יכול לשתף עובדות שאני יודע, אבל להגיד לבן אדם שאין לו סיכוי בלי שאני מכיר אותו או את מה שהוא מנסה לעשות זה קצת מצחיק ובעיקר עלוב.
תן לי לנחש , אתה רק צריך למצוא שיטה פשוטה שעובדת בשבילך. ואם זה לא מצליח כנראה שצריך לשכלל קצת את השיטה.
היהירות האמיתית היא להגיע למערכת ש80% מהפקודות בה מתבצעות ע"י מכונות מסחר ולחשוב שאתה יכול לנצח.

שאלה לכל המבטלים, האם מישהו טרח לנסות ולחקור לפחות טיפה לעומק את התחום בעצמו או שאתם מסתפקים בידיעת העובדה שרוב האנשים לא מצליחים ושם עוצרים? הניחוש שלי שאף אחד מכם לא ניסה להבין בעצמו איך זה עובד, ואם זה נכון אז דעתכם לא רלוונטית מי יודע מה

שמע, יש הרבה דרכים לעשות את זה. יש אנשים שלא מורידים עיניים מהמסך מהרגע שנכנסו לעסקה ועד שיצאו ויש אנשים שמנתחים את השוק לילה לפני ומשגרים את העסקה עם נקודות היציאה ויש אנשים שמנתחים פונדמנטלית ומחזיקים גם שנים ויש עוד הרבה סוגים בין לבין. אני עדיין בוחן אסטרטגיות שונות ולומד מה עובד ומה נכון לי אז אני לא יודע להגיד כמה זמן זה ייקח לי, כרגע עם הלמידה והמסחר עצמו אני עדיין עובד במשרה מלאה ולא מרגיש עמוס. וכמובן שהמסחר לא מחייב אותי כמו מקום עבודה רגיל ואני יכול לדלג על יום אם לא מתקיימים התנאים שאני מחפש או שיש לי אילוץ באותו יום.
הכל כנראה תלוי כמה כסף לוקחים מהשוק ביחס לסיכון.
כמובן שאם אתה לא מנסה לתזמן כניסה ויציאה מושלמים אז כנראה ניתן להתעסק בזה הרבה פחות. (גם ככה לעשות את זה באופן עקבי זה כנראה לא אפשרי)
תמיד כיף לשמוע על שיטות שונות מלקנות את המדד.

בחלום המתוק אני סוחר בשעות של ארה"ב שזה אחה"צ עד הלילה ובבוקר אני פנוי לתואר ולאחר מכן לטיפול באנשים ולדברים אחרים. לצערי ולשמחתי אני generalist ואדם שלא מסתפק בתחום אחד ותמיד חייב לערבב. אם זה לא יילך כמתוכנן אולי אחכה לפרישה מוקדמת דרך הייטק ובורסה ולאחר מכן אתפנה לקריירה השנייה.
אם אתה יודע ליצור הפרדה בין דברים ולהתפקס עליהם אז אולי זה מתאים לך.
אצלי אם משהו מציק לי קשה לי לעזוב אותו ולכן אני יותר מתעסק כל פעם במשהו אחד.
אבל זה כנראה תלוי אופי.

העניין הוא שעבודה בהייטק היא בהכרח במשרה מלאה ולכן אני לא יכול לעשות במקביל תואר שני (ואני גם לא מרשה לעצמי להוריד רגל מהגז ולקחת שנתיים הפסקה).
זה לא בהכרח נכון, בעבר יצא לי לקרוא פוסט של מישהו בקורונה שעבד בכמה חברות הייטק במקביל במסגרת עבודה מהבית (כמובן מבלי שהן ידעו).
לא שאני בעד זה, אבל זה אומר שעם הפוליטיקה הנכונה (או אם למישהו יש יכולות מטורפות) זה כנראה אפשרי.

תן לי לנחש , אתה רק צריך למצוא שיטה פשוטה שעובדת בשבילך. ואם זה לא מצליח כנראה שצריך לשכלל קצת את השיטה.
היהירות האמיתית היא להגיע למערכת ש80% מהפקודות בה מתבצעות ע"י מכונות מסחר ולחשוב שאתה יכול לנצח.
איפה הוא אמר שהוא משתמש במערכת אוטומטית?
דווקא מערכות אוטומטיות לרוב הן בעייתיות כי הן לא חושבות ומתאימות את עצמן לשוק.

הניחוש שלך לא נכון ואני לא חייב לנצח אף אחד.
כמו כן, אני לא סומך על אנשים ללא גמישות מחשבתית ושאינם יודעים לשנות את דעתם. לא שאתה חייב לשנות את דעתך, ובוודאי שאינך חייב להסכים איתי, אבל זה ניכר שלא קיימת בך היכולת הבסיסית לעשות זאת בכל מקרה. אתה דובק בעמדה מסוימת בביטחון מופרז מבלי שיהיה לך ידע אמיתי וניסיון בנושא (אפקט דאנינג קרוגר?) ולא מסוגל להסתייג אפילו טיפה ולקבל את הרעיון שאולי אתה טועה.
אני לא רואה איך פיתוח מערכת מסחר שווה להתעסקות במסחר. בכל מקרה לא מתעניין במסחר באמצעות אוטומציה

אני לא רואה איך פיתוח מערכת מסחר שווה להתעסקות במסחר. בכל מקרה לא מתעניין במסחר באמצעות אוטומציה
שאלת אם למישהו יש ניסיון. קישרתי לשרשור שבו שיתפתי שיש לי.

למעלה רמזתי שאין לך סיכוי לנצח את המחשבים. הנה, אמרתי במפורש. אתה מוזמן לנסות, אבל אם אתה רוצה לשמוע ממי שעבד בתחום כמה שנים, לא רק בצד הפיתוחי, אני יכול לחסוך לך את ההפסדים.

הכל כנראה תלוי כמה כסף לוקחים מהשוק ביחס לסיכון.
כמובן שאם אתה לא מנסה לתזמן כניסה ויציאה מושלמים אז כנראה ניתן להתעסק בזה הרבה פחות. (גם ככה לעשות את זה באופן עקבי זה כנראה לא אפשרי)
תמיד כיף לשמוע על שיטות שונות מלקנות את המדד.
כן, אחרי כמה פעמים שיצאתי ברווח יפה רק כדי לראות את המניה ממשיכה לרווח עוד יותר יפה למדתי לשחרר את התסכול ולשמוח שהשגתי את המטרה הצנועה שלי כי בוודאי שלא אצליח למצוא את הנקודה האופטימלית לכניסה ויציאה בכל פעם.
זה לא בהכרח נכון, בעבר יצא לי לקרוא פוסט של מישהו בקורונה שעבד בכמה חברות הייטק במקביל במסגרת עבודה מהבית (כמובן מבלי שהן ידעו).
לא שאני בעד זה, אבל זה אומר שעם הפוליטיקה הנכונה (או אם למישהו יש יכולות מטורפות) זה כנראה אפשרי.
הכוונה שלי שלמרות שאני יכול לעבוד מהבית, הבוס מצפה עדיין ממני להיות זמין 5 ימים בשבוע לפגישות וכו' ובתואר שני קליני צריך ללמוד יום-יומיים בשבוע כולל פרקטיקום ולא סביר שיורידו אותי לחצי משרה, אין הרבה היגיון בלהעסיק מתכנת בשביל יומיים-שלוש בשבוע ולכן זה נדיר ביותר.
אבל כן שמעתי על התופעה, יש ברדיט פורום שלם שנקרא overemployed של אנשים שלוקחים 2-3 עבודות (ולפעמים אפילו 5-6 לטענתם) ומגלגלים חצי מיליון דולר בשנה אם לא יותר. רובם הייטקיסטים שעובדים מהבית והם טוענים שהם יכולים לסיים את כל המטלות שלהם בכל העבודות באותם 40 שעות שבועיות בערך. לא יודע אם סביר לעשות דבר כזה בישראל.

אז המסע שלי התחיל בגיל 21 (כיום 26) אחרי שהשתחררתי מיחידה טכנולוגית. כילד מהפריפריה הדרומית נאלצתי לעבור לבד למרכז בעקבות ההייטק ועד היום השכר שלי הוא כ-14-16 אלף נטו בחודש (לא כולל בונוסים פה ושם).
הוריי עובדי מדינה שונאי סיכון וחסרי הבנה וכך גם אני הייתי כברירת מחדל, אז פשוט חסכתי כמה שיותר. איפשהו באזור ה-165 אלף בעו"ש הסכום התחיל לגרד לי והתחלתי לתהות מה אנשים עושים עם הכסף שלהם, וכמובן שהבנק התקשר להציע לי פיקדון בריבית כלום ושום דבר וחשבתי לעצמי איזה נחמדים שהם עוזרים לי לחסוך והסכמתי. בערך באותו זמן נתקלתי בפוסט בצרות בהייטק של "מה לעשות עם 200 אלף?" וראיתי הרבה תיוגים של הסולידית ונפתח בפניי כל העולם הזה לראשונה בצורה נגישה. קראתי את הבלוג והופתעתי לגלות שעם כל פוסט שעובר אני מצליח לזהות יותר ויותר מושגים והדבר הזה מתחיל להיות הגיוני, ואחרי חודשים של קריאה בשקיקה התחלתי להשקיע אחרי שכל העקרונות היו ברורים לי היטב. המנטליות שהבלוג הקנה לי עזרה לי לא להילחץ בקורונה וגם לא לאורך כל 2022 שראיתי את כל הרווחים שלי נמחקים שבוע אחרי שבוע, לפעמים היה לא נעים להסתכל אז פשוט לא הסתכלתי. לאורך כל 2022 צמצמתי את ההוצאות שלי באשראי מ-3000 בממוצע ל-500.

עם גילוי הבלוג נכנסתי למיינדסט שעבודה זה בהכרח רע וצריך לעשות כמה שפחות ואני מחכה לסיים את שלב הצבירה כדי להפסיק לעבוד ולהתחיל לחיות, מה שיכול להיות הרסני בגיל 22, אבל דעתי מאז השתנתה, אני מנסה כן להנות מהעבודה שבסך הכל כן מאוד מאתגרת אותי וכמובן שהתנאים מעולים, במקביל גם עשיתי תואר שמימנתי בעיקר באמצעות מלגות שהעשיר אותי מאוד, שמתי דגש על תחביבי ספורט וים, למדתי להנות מלמידה ולמדתי הכל מהכל, בין הדברים המשמעותיים שלמדתי זה מיינפולדנס ופילוסופיה (בעיקר סטואית ואקזיסטנציאליסטית). פעם חשבתי ששניהם שטויות של רוחניקים אבל מסתבר שטעיתי, ושניהם שינו לי את צורת המחשבה באופן דרמטי ועזרו לי מאוד עם פסיכולוגיה בהשקעות ובחיים עצמם.

כיום אני מתחלק בעלויות עם בת זוג ששווה את משקלה בזהב אך היא עדיין סטודנטית שנעזרת בהוריה האמידים. ניסיתי להחדיר בה את כל הידע הפיננסי שצברתי אך נתקלתי בהרבה מחסומים, בשלב מסוים שחררתי כי אני לא יכול לעשות את כל העבודה עבור אדם אחר ובכל מקרה קיבלתי את העובדה שהיא לא חייבת להיות מומחית, ואני יכול לעזור לה בתחום הזה כמו שהיא עוזרת לי ומשלימה אותי בתחומים אחרים. בכל מקרה היא כן למדה מזה הרבה ומחזיקה תיק משלה.

כיום הקה"ש עוקבת s&p 500, הפנסיה מנייתית, התיק 90% במדדי מניות ועוד 10% במסחר קצר-טווח שאני עוד לומד אבל עושה ממנו רווחים יפים.
אני עושה מעקב אחרי כל הנכסים מדי רבעון באקסל, כרגע עומד על:
פנסיה: 320k
קה"ש: 105k
תיק השקעות: 556k
עו"ש: 23k

אמרתי לעצמי שאפתח יומן מסע כאן אחרי שאעשה לפחות כברת דרך קטנה ואגיע לשווי של מיליון, אולי זה "לא נחשב" כי אני כולל כאן את הפנסיה אבל כל אחד והחישובים שלו. בכל מקרה הופתעתי לגלות שככל שהסכומים עולים כך הקהות הרגשית מתגברת ולא אכפת לי אם התיק עשה היום 10 אלף או הפסיד 10 אלף. בכל זאת יש לי הרבה שקט נפשי ושלווה מכך שאני הביטוח של עצמי, מכך שאנשים רבים שמבוגרים ממני בעשרות שנים (כולל הבוס שלי וההורים שלי) מתייעצים איתי בעניינים כלכליים, מכך שהגעתי לכאן (ולתפקיד בצבא שהיה קפיצת מדרגה) לחלוטין בכוחות עצמי בלי מתנות מאף אחד ובלי לבנות על אף ירושה, ומההתחלה המוקדמת שלי גם בהייטק וגם בבורסה שאני אסיר תודה עליה (ולסולידית שלא פחות משינתה את חיי).

כיום יש לי שאיפה כמוסה לנסות לראות אם אני מצליח להיות רווחי באופן עקבי במסחר קצר-טווח. אם כן, אני אוכל לעזוב את ההייטק ולעשות תואר שני ובסוף להפוך לפסיכולוג ולטפל באנשים. אני ניגש לזה בזהירות ועם סקפטיות, אם יילך יילך, אם לא אז אשאר בהייטק כמה שאצטרך.
התוספת של המסחר לטווח קצר זה מה שנגע פה לכל המגיבים בנקודה רגישה, ואני גם נגד - אבל לא אתייחס כדי להסתכל על העיקר :)
בכל מקרה, אם תקצה סכום כסף קבוע (אפילו 10% מהשווי הנוכחי) ולא תסטה לשאר החסכונות, מקסימום תקבל בעיטה קטנה בזנב ותוכל להמשיך בהשקעה לטווח ארוך.

אתה נשמע כמו בן אדם בוגר, אחראי ועם ראש כל הכתפיים יותר מ99% האנשים בגילך שאני מכיר.
נשמע שאתה יודע מה חשוב בחיים, ואתה בדרך טובה.
אשמח לשמוע יותר פרטים טכניים כמו מה ההוצאות שלך (או שלכם), האם התחביבים גם גורמים להוצאות, ואם יש תוכנית להגיע לסכום מסויים כדי לפרוש. על הנייר אתה גם יכול לפרוש היום ולקחת הפסקה של שנתיים לתואר שני. השאלה מה סכום שתסתכל עליו ותגיד שאין בשביל מה להמשיך להיות שכיר.

בהצלחה

התוספת של המסחר לטווח קצר זה מה שנגע פה לכל המגיבים בנקודה רגישה, ואני גם נגד - אבל לא אתייחס כדי להסתכל על העיקר :)
בכל מקרה, אם תקצה סכום כסף קבוע (אפילו 10% מהשווי הנוכחי) ולא תסטה לשאר החסכונות, מקסימום תקבל בעיטה קטנה בזנב ותוכל להמשיך בהשקעה לטווח ארוך.

אתה נשמע כמו בן אדם בוגר, אחראי ועם ראש כל הכתפיים יותר מ99% האנשים בגילך שאני מכיר.
נשמע שאתה יודע מה חשוב בחיים, ואתה בדרך טובה.
אשמח לשמוע יותר פרטים טכניים כמו מה ההוצאות שלך (או שלכם), האם התחביבים גם גורמים להוצאות, ואם יש תוכנית להגיע לסכום מסויים כדי לפרוש. על הנייר אתה גם יכול לפרוש היום ולקחת הפסקה של שנתיים לתואר שני. השאלה מה סכום שתסתכל עליו ותגיד שאין בשביל מה להמשיך להיות שכיר.

בהצלחה
ההוצאות השוטפות שלי הן 2500 על (החלק שלי ב)שכ"ד + חשבונות, 200-400 ש"ח על דלק (רכב של בת הזוג) ולפעמים עוד 500 שקל על משלוחים אם התן ביס החודשי נגמר (לגמרי נקודה לשיפור, גם לא בריא וגם יקר- אבל ככ קל שזה ממכר). מעבר לכך אין לי הוצאות קבועות ואני מעדיף לגהץ כמה שפחות ולהזמין באינטרנט כמה שיותר משום שאני מקבל עוד כמה מאות דולרים בחודש מעבודות צדדיות וגם כי קל למצוא את המחיר הכי טוב למוצר באינטרנט.

אני אוהב פשטות ולכן בתחביבים שלי אני אוהב הוצאות חד פעמיות וזהו, כך שלא אכפת לי להשקיע 1000-2000 שקל על גלשן או יותר על אופניים כי לאחר מכן כל שימוש בהם הוא "בחינם". עם זאת אם אני לגמרי בגישה של לשים את הכסף בתחביבים ובחוויות וזה כנראה שווה יותר מכל מוצר שתקנה.

אני לגמרי יכול לאכול את החסכונות שלי ולעשות גם דוקטורט אם ארצה אבל אני מעדיף להמשיך לשים רגל על הגז כי אני מפחד לקחת שנתיים הפסקה ולהיות לא רלוונטי לשוק כשאחזור, לא יודע אם אני אמצא את המוטיבציה והרצון להשלים את הפער הזה. בסך הכל העבודה שלי ממש טובה לי כרגע, אם בתקופה הזאת של אי היציבות אני אפלט החוצה אולי אעשה זאת אבל כרגע מעדיף להמשיך או לעבור למקום שאשדרג בו את השכר משמעותית כשתחלוף הסערה הנוכחית.

אבל כן שמעתי על התופעה, יש ברדיט פורום שלם שנקרא overemployed של אנשים שלוקחים 2-3 עבודות (ולפעמים אפילו 5-6 לטענתם) ומגלגלים חצי מיליון דולר בשנה אם לא יותר. רובם הייטקיסטים שעובדים מהבית והם טוענים שהם יכולים לסיים את כל המטלות שלהם בכל העבודות באותם 40 שעות שבועיות בערך. לא יודע אם סביר לעשות דבר כזה בישראל.
בלי קשר לשאלה המוסרית, אין בארץ הרבה חברות שמאפשרות עבודה 100% מהבית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B המיליון הראשון הכי קשה? שוק ההון 22
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
edangz איך אפשר לקנות קריפטו הראשון שלי? השקעות אלטרנטיביות 0
ה House hacking עם הבית הראשון שלנו בצפון - מקניה למכירה בשנתיים נדל"ן 6
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
G חוות דעת תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 2
I אגודת אשראי אופק והבנק הדיגיטלי הראשון צרכנות פיננסית 16
Y תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 10
מ [תיק השקעות בניהול עצמי] - התיק הראשון שלי - אשמח לביקורת שוק ההון 15
O התיק (הראשון) שלי - חוות דעת, הערות והתייחסויות יתקבלו באהבה שוק ההון 10
Trevor הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה צרכנות פיננסית 22
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
נגב תיק השקעות הראשון שלי עם כמה דילמות עקרוניות שוק ההון 22
T תיק ההשקעות הראשון שלי- שינוי קטן לשנה החדשה :) שוק ההון 11
Yuval328 תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 60
ב הווש סייל הראשון שלי שוק ההון 21
ו התיק הראשון שלי שוק ההון 20
Z ניתוחים מהשקל הראשון VS ניתוחים משלים שב"ן צרכנות פיננסית 8
R תיק ההשקעות הראשון שלי צרכנות פיננסית 6
C מספר שאלות לקראת הצעד הראשון שוק ההון 4
M הגעתי להחלטה על התיק הראשון שלי שוק ההון 2
A קיבלתם כסף בפפר פיי או ביט? שלמו עמלה מהשקל הראשון אוף טופיק 32
Z האם הבנקים בישראל מנכים המקור גם את מס יסף מהשקל הראשון מרווח בני"ע? שוק ההון 21
ת השקעה ראשונה - קושי בלחצות את הגשר הראשון שוק ההון 13
נטע11 התייעצות - תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 9
OkanemochiJanai התייעצות בהרכבת תיק ההשקעות הראשון שוק ההון 17
שודד הפינג פונג שוקולד מריר - ביצועי התיק בסיום הרבעון הראשון (2017) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 34
ד תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 36
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
מתכנת בשעה טובה קניתי היום את הנייר ערך הראשון! יומני מסע אישיים 53

נושאים דומים

Back
למעלה