• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו?

דיון מוזר.
אם מגיעים למצב שחושבים ״איך אני יכול לפגוע במדינה שאני חי בה כרגע״. זה לא בדיוק רציונלי.

כשמגיעים למצב כזה אזי, פשוט לעבור מדינה. לא בהכרח להגר, פשוט לעבור לחיות במקום אחר כמה שנים. ועל הנושא הזה יש כבר המון דיונים.

בתור התחלה: בשום ופנים ואופן לא הולכים אפילו לרבע יום מילואים. שבן גביר וחבריו, שתרמו כל כך הרבה למדינה, ילכו.

הגיע הזמן שהרוב החילוני יפסיק להיות פראייר.

דיון מוזר.
אם מגיעים למצב שחושבים ״איך אני יכול לפגוע במדינה שאני חי בה כרגע״. זה לא בדיוק רציונלי.

כשמגיעים למצב כזה אזי, פשוט לעבור מדינה. לא בהכרח להגר, פשוט לעבור לחיות במקום אחר כמה שנים. ועל הנושא הזה יש כבר המון דיונים.

2 דברים:
1. אתה מעוות את כוונת פותח השרשור. המטרה היא להילחם ולהפגין כח מתוך מטרה לשנות דברים לא לפגוע למטרת הפגיעה.
2. החשיבה של ״אם לא טוב לך תעבור מפה״ היא חשיבה צרכניסטית קפיטליטית. אני צורך שרותי רפואה, חינוך, תשתיות וכו׳ מהמדינה ובתמורה אני משלם מיסים. אם מדינה אחרת תתן תמורה טובה יותר לכסף שלי אז כדאי לעבור למתחרים. לעומת זאת, ישנם אנשים רבים עם תפיסת חשיבה של אזרחים ופועלים מתוך אידאולוגיה. ומתוך כך הם מעוניינים להישאר אזרחי המדינה ולממש את זכותם ולשנות ולעצב את המדינה כראות עיניהם.

נ.ב
אתה יכול לקרוא לאזרחים אידאולוגים לא רציונים אם זו כוונתך

2 דברים:
1. אתה מעוות את כוונת פותח השרשור. המטרה היא להילחם ולהפגין כח מתוך מטרה לשנות דברים לא לפגוע למטרת הפגיעה.
2. החשיבה של ״אם לא טוב לך תעבור מפה״ היא חשיבה צרכניסטית קפיטליטית. אני צורך שרותי רפואה, חינוך, תשתיות וכו׳ מהמדינה ובתמורה אני משלם מיסים. אם מדינה אחרת תתן תמורה טובה יותר לכסף שלי אז כדאי לעבור למתחרים. לעומת זאת, ישנם אנשים רבים עם תפיסת חשיבה של אזרחים ופועלים מתוך אידאולוגיה. ומתוך כך הם מעוניינים להישאר אזרחי המדינה ולממש את זכותם ולשנות ולעצב את המדינה כראות עיניהם.

נ.ב
אתה יכול לקרוא לאזרחים אידאולוגים לא רציונים אם זו כוונתך

אני לא חושב שאני מעוות את כוונת פותח השרשור.

לדעתי, יש הבדל גדול בין מחאה כגון הפגנות ,תהלוכות, שביתות ואפילו אי המשך התנדבות למילואים.

לבין, אי תשלום בטוח לאומי או העברת כספים לחו״ל שהן האופציות של פותח השרשור, לדעתי זה יותר לכיוון ״הם פגעו בנו, אנחנו נפגע בהם״ יותר להוציא זעם מאשר מחאה.

אני לא חושב שאני מעוות את כוונת פותח השרשור.

לדעתי, יש הבדל גדול בין מחאה כגון הפגנות ,תהלוכות, שביתות ואפילו אי המשך התנדבות למילואים.

לבין, אי תשלום בטוח לאומי או העברת כספים לחו״ל שהן האופציות של פותח השרשור, לדעתי זה יותר לכיוון ״הם פגעו בנו, אנחנו נפגע בהם״ יותר להוציא זעם מאשר מחאה.
מה ההבדל הגדול שאתה רואה?

מסכים שיש סקאלה של מחאות רכות יותר אל מול קשות יותר. אבל לא חושב שיש איזשהו הבדל מהותי וגם אני לא חושב שאנחנו נסכים לחלוטין על הסקאלה הזו.
אני לדוגמא חושב שאי התייצבות למילואים (או המשך התנדבות) חמורה יותר מאי תשלום ביטוח לאומי. בראשונה אדם פוגע בצורה ישירה יותר בביטחון המדינה לעומת האחרונה בה הפגיעה היא ״רק״ כלכלית

מחזק את הנקודה שיש הבדל מהותי בין יצירת לחץ באופן מכוון ואקטיבי לבין אי שיתוף פעולה שהוא יותר פאסיבי.
לשניהם מטרות שונות, באי שיתוף פעולה כפי שהצעת הדרך הכי טובה היא ניתוק מלא של הקשר אל המדינה.

נערך לאחרונה ב:
מה ההבדל הגדול שאתה רואה?

מסכים שיש סקאלה של מחאות רכות יותר אל מול קשות יותר. אבל לא חושב שיש איזשהו הבדל מהותי וגם אני לא חושב שאנחנו נסכים לחלוטין על הסקאלה הזו.
אני לדוגמא חושב שאי התייצבות למילואים (או המשך התנדבות) חמורה יותר מאי תשלום ביטוח לאומי. בראשונה אדם פוגע בצורה ישירה יותר בביטחון המדינה לעומת האחרונה בה הפגיעה היא ״רק״ כלכלית
,
לא להתנדב זה חוקי. לא לשלם ביטוח לאומי זה לא חוקי.
לא להתנדב יש לזה אפקט פירסומי בכל המדיות, לא לשלם ביטוח לאומי יגרור רק תביעות בבית משפט וגינויים מכל הצדדים.

,
לא להתנדב זה חוקי. לא לשלם ביטוח לאומי זה לא חוקי.
לא להתנדב יש לזה אפקט פירסומי בכל המדיות, לא לשלם ביטוח לאומי יגרור רק תביעות בבית משפט וגינויים מכל הצדדים.
אז ההבדל הגדול מבחינתך הוא מה חוקי ומה לא?
זה קצת אירוני כי המחאה היא נגד החוקים… אם מחר יחוקקו חוק שאוסר הפגנות בשבת, אז אתה תגיד שגם זה אקט מוגזם שנחשב ״איך אני יכול לפגוע במדינה שאני חי בה כרגע״?

זה קצת אירוני כי המחאה היא נגד החוקים… אם מחר יחוקקו חוק שאוסר הפגנות בשבת, אז אתה תגיד שגם זה אקט מוגזם שנחשב ״איך אני יכול לפגוע במדינה שאני חי בה כרגע״?
המחאה היא לא נגד חוק ספציפי. היא על עיצוב דמותה של המדינה. מדינה ליברלית דמוקרטית לעומת מדינה בעלת שילטון ריכוזי ודתית יותר.

הקרב פה הוא על דמותה העתידית של המדינה. החוקים הללו בסך הכל הציפו את הנושא. ולדעתי עשו לנו טובה והציפו את הבעיה מוקדם מהצפוי.

או בלשון אחרת בין אזרח שהמדינה קיימת בשבילו ולמענו לבין נתין שהמדינה ובעקר האמונה בשבילו היא מעל הכל.

נערך לאחרונה ב:
הגירה לכמה שנים או עשור היא לחלוטין כלי מחאה לגיטימית. זה הדרך לעשות מרד מיסים בצורה חוקית...

הגירה לכמה שנים או עשור היא לחלוטין כלי מחאה לגיטימית. זה הדרך לעשות מרד מיסים בצורה חוקית...
למי שרוצה ללכת רחוק יותר מזה אפשר גם לתרום לעמותות/ארגונים שמקדמים מדינה ליברלית ואו לעבוד בהם.

למי שרוצה ללכת רחוק יותר מזה אפשר גם לתרום לעמותות/ארגונים שמקדמים מדינה ליברלית ואו לעבוד בהם.
הוא שיצטרף להקים חברה שתקדם טכנולוגיית ai שתחליף בני אדם בתפקידי קבלת החלטות...

על זה הויכוח - האם ייתכן במדינה דמוקרטית חוק כזה ואם יחוקק, האם יש מנגנון לפסול אותו. בממשלה חושבת שלא ואחרים חושבים שכן.

על זה הויכוח - האם ייתכן במדינה דמוקרטית חוק כזה ואם יחוקק, האם יש מנגנון לפסול אותו. בממשלה חושבת שלא ואחרים חושבים שכן.
אני חושב שזה רק הצעד הראשון.
מטרת הממשלה היא מדינה שמרנית, דתית, משיחית. וכרגע יש להם ״בעיה״ לחוקק את מדינת החלומות, אז הם ״פותרים את הבעיה״ בדמות הורדת חסמים ובלמים.

אני לא חושב ששינוי שיטת הממשל זה הפתרון הסופי של אדריכלי המהפכה ועוזריהם

נערך לאחרונה ב:
מה דעתכם על התרחיש התיאורטי הבא:
הציבור שלא מעוניין לחיות במדינה מהסוג שהממשלה הנוכחית מקדמת מתארגן יחד ומכריז חד צדדית על עצמאות. הוא מקים מוסדות שלטוניים, מס הכנסה עצמאי, צבא עצמאי, פועל כמדינה מתוקנת ומבקש הכרה בינלאומית. אחרי שהבסיס יהיה קיים אפשר יהיה לנהל משא ומתן עם המדינה השניה על הפרטים המדוייקים של החלוקה וקשרי הגומלין.

מה דעתכם על התרחיש התיאורטי הבא:
הציבור שלא מעוניין לחיות במדינה מהסוג שהממשלה הנוכחית מקדמת מתארגן יחד ומכריז חד צדדית על עצמאות. הוא מקים מוסדות שלטוניים, מס הכנסה עצמאי, צבא עצמאי, פועל כמדינה מתוקנת ומבקש הכרה בינלאומית. אחרי שהבסיס יהיה קיים אפשר יהיה לנהל משא ומתן עם המדינה השניה על הפרטים המדוייקים של החלוקה וקשרי הגומלין.
היה יכול לפעול אם:
1. לא היו לנו אויבים
2. הציבור המוחה היה פלח גדול באוכלוסיה (היום זה משהו כמו 5 מנדטים)
3. בסיסי צה"ל ותשתיות אחרות היו בטריטוריה שלו, זה לא המצב

רק להדגמה, דמיין שכתגובת נגד המדינה ה"מקורית" מלאימה את כל הפנסיות וחשבונות הבנק. מי יהיה מוכן לתמוך בזה?

אבל אני חושב שאם שום דבר אחר לא יעזור, אפשר יהיה לקדם תרחיש כזה כמשחק צ'יקן. כלומר אם האלטרנטיבה היא דיקטטורה מלאה.

במשך שנים ראיתי תופעה אצל ביביסטים שהיו מוכנים לכרות לעצמם את הרגל רק כדי לראות את הצד שני סובל. עכשיו אני רואה תופעה דומה ואף יותר קיצונית אצל הצד שני.

בסופו של דבר אנחנו צריכים לחיות כאן. אין שום דבר רציונלי במחשבה איך נדפוק את "המדינה" חזרה במיוחד כאשר אין שום דבר פסול מיסודו ברפורמה ובתהליך החקיקה. מי שלא מתאים לו מה שקורה כאן שיחכה עוד שנה - שנתיים עד שיהיו בחירות ויבחר בממשלה שתתחייב להחזיר את הגלגל לאחור.

מי שחושב שעוד שנה - שנתיים כבר לא יהיו בחירות אז שיבקש מהרופא להגדיל את המינון של הציפרלקס.

נערך לאחרונה ב:
הגירה מאורגנת.
דרוש מנהיג שיגיע להסכמה עם מדינה לא מושחתת על הכרה ברישיונות הרופאים הישראלים - בתארים טכנולוגים כל העולם כבר מכיר - ותושבות קבע לכל מי שמוכיח שהוא יפרנס את עצמו, משפחתו, וכל מי שהוא מביא איתו.
המדינה הקולטת חייבת להיות פחות מושחתת מישראל של לפני שנה - שזו מגבלה לא קלה, ועדיף מדינה דוברת אנגלית.

כן, זה יהיה הסוף של מדינת ישראל, אבל ישראל הולכת לאבדון איתנו או בלעדינו. השאלה היחידה היא אם נצא מכאן כיחידים או כקהילה.

מעולה. שילכו. פחות פקקים ודירות יותר זולות. באמת נראה לך הגיוני שכל אחד יצמיד אקדח לרקה של ממשלה נבחרת כל פעם שהמשחק הדמוקרטי לא מסתדר לטובתו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
O חוק המטרו - המדינה שוקלת להקפיא מיזמי תמ״א 38 פוסטים מאיכות נמוכה 4
נ מי המדינה הכי מתאימה לתווך בסכסוך בין רוסיה לאוקראינה? אוף טופיק 100
כ הכרזת המדינה על מתחמי פינוי בינוי מועדפים - יש יתרון? נדל"ן 1
tomer111 האם המדינה יכולה להחרים מניות? פוסטים מאיכות נמוכה 59
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
D התייעצות - מסלול צוערים לשירות המדינה התפתחות אישית 6
R כלכלה vs מדע המדינה ויחסים בין לאומיים התפתחות אישית 8
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
ר מה קורה אם המדינה מחליטה להלאים את אל על? שוק ההון 0
י מימון השכלה גבוהה על ידי המדינה בארה"ב אוף טופיק 0
flower קרקעות בבעלות המדינה נדל"ן 1
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
א השקעות במדינות מתפתחות בערבות המדינה שוק ההון 10
L שינוי קריירה - יש סבסוד של המדינה? התפתחות אישית 0
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
Fitch השתתפות המדינה בתשלום לגנים החל מגיל 3 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
עמוס מה רווח המדינה ממס רווחי הון אוף טופיק 12
L המדינה שהכי קל להתעשר בה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
גרהם עוד כתבה על "למה המדינה לא משלמת לי כסף" צרכנות פיננסית 4
I אז אם שאלתם את עצמכם מה אוכל נשיא המדינה שמעון פרס אוף טופיק 10
wa11a תקציב המדינה אוף טופיק 10
ETL ליברלנד: המדינה החדשה באירופה לא תתערב כלל בחיי האזרחים אוף טופיק 1
E שאלה: האם איבדתי את הזכות לדמי אבטלה אוף טופיק 1
M מתלבט אם להשקיע בנדלן או לסגור את המשכנתא נדל"ן 3
R תוך כמה זמן לפני סיום השכירות נהוג להראות את הדירה? נדל"ן 11
B משכנתא- לשבור את החזיר או לקחת עם העו״ש? נדל"ן 3
א אינטראקטיב סגרו את החשבון צרכנות פיננסית 27
N האם כדאי למחזר את המשכנתא? נדל"ן 5
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 27
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1

נושאים דומים

Back
למעלה