• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטק - מחשבות על מעבר עבודה

מתוכנת

משתמש רשום
דירוג
1
היי,

לאחר כמה שנים כמהנדס תוכנה בחברה הנוכחית, מרגיש שהגיע הזמן לעבור הלאה. קצת סטגנציה של החברה, קצת תחושת מיצוי אישית, אבל בעיקר מנהל חדש בלתי נסבל.

זאת בעצם העבודה הראשונה הרצינית שלי (אחרי שצברתי קצת ניסיון במקום לא ממש נחשב). באופן כללי, אני די בסדר במה שאני עושה. הצלחתי להתקדם בתחומי אחריות, באמון שאני זוכה לו וגם במשכורת. אבל אחרי כמה שנים, אני מרגיש שהחלדתי וכבר לא ממש זוכר או מרגיש בנוח לעשות את התהליך הזה.

בסיבוב הקודם, פשוט חיפשתי בגוגל 'חברות השמה הייטק', שלחתי קורות חיים לתוצאות בדף הראשון והתראיינתי למקומות שזימנו אותי ושנראו לי סבירים (כאשר הגעתי להצעה ב-15-20% מהן, נראה לי).
האם זאת הדרך? יש דרך טובה יותר?

אני גם מרגיש שיהיה לי מאוד קשה להביע את היכולות שלי בראיון, לפחות אלה מהסוג שמקובל היום, אבל זה מה יש ועם זה אני צריך להתמודד.
בנוסף, הכישורים החברתיים שלי לא משהו. לדוגמא: בעבודה הנוכחית, אחרי שהתפתח קשר חברי עם אחד המראיינים שלי (שבזכותו ככל הנראה התקבלתי), הוא אמר שהרושם שקיבל היה של מישהו שיודע את החומר, אבל עייף וחסר מוטיבציה לחלוטין. הוא הרגיש שהוא לוקח סיכון עלי, אבל בסוף זה השתלם.
חייב לומר שזה ממש הפתיע אותי. לא ציפיתי להיות מושלם, אבל אם כבר, ציפיתי לפידבק שלילי מסוג שונה: לא עניתי מספיק מהר, השיחה לא זרמה, תשובות טכניות לא מספיק טובות וכו'.

בסופו של דבר, למרות הסיבות שמניתי, עדיין די (מדי?) נוח לי במקום הנוכחי ואני מנסה לאזור אומץ לצאת מאזור הנוחות. אשמח לטיפים :)

חוץ מזה, אם כבר אני עובר, הייתי רוצה לפחות לנסות להתקבל לחברה מליגה א'.
1. אלו חברות בארץ (בנוסף ל-GAMFA) נחשבות מספיק קרובות (מבחינת תנאים, סד"ג שכר ויוקרה - כשורה בקו"ח)?
2. מה הדרך להגיע לראיון לחברות האלו? אם הבנתי נכון, לגוגל צריך לפנות דרך האתר שלהם. מה עם האחרות? חברות השמה ספציפיות/פניה ישירה?
3. מה הדרך הכי מתאימה להתכונן לראיון? התכנית שלי היתה: חודש של מעבר על CtCI, תרגול leetcode באופן כמעט יומי, ואז ראיונות. האם זאת נקודת פתיחה טובה או שנדרש יותר/דברים אחרים?

בקיצור, אשמח לפידבק.
תודה :)

2. חבר מביא חבר - האופציה המועדפת לדעתי. תחשוב אם יש לך מכרים (לאו דווקא חברי נפש - גם סתם מישהו מהתואר / שעבד איתך פעם ישמח מאוד להעביר קו"ח שלך - הוא יתוגמל על זה כנראה אם תתקבל...)
אם לא, לדעתי כדאי לשפץ פרופיל בלינקדאין. הרבה פניות, גישה ישירה לסורסרים בחברות ענק (עדיף לדעתי מאשר לפנות דרך האתרים).
גם חברות השמה / הד האנטרים שיפנו - יכולים להוביל אותך למקומות נהדרים.

3. הכי טוב אולי - תתראיין על רטוב בכמה חברות שאתה לא בטוח שאתה רוצה (שלא אכפת לך 'להישרף' אצלן). אחרי 5-10 ראיונות (אולי יותר) כנראה שתשתפר משמעותית.
יש גם ספר בשם cracking the coding interview ששמעתי עליו נפלאות (טרם בדקתי בעצמי).
אגב, יש חברות ענק (למשל fb) שישלחו לך חומר עם נושאים מומלצים להתכונן עליהם.

מצטרף להמלצה על חבר מביא חבר. גם לחברה יהיה יותר קל לקבל אותך אם מישהו מבפנים ממליץ עליך, וגם אתה תוכל לדעת יותר על העיסוק והאווירה שם מראש.
נסה לחשוב על מי אתה מכיר שעובד בחברות הייטק - חברים מהלימודים, מהעבודה הנוכחית, קרובי משפחה. בלינקדין יש פיצ'ר שאתה יכול לפתוח דף של חברה והוא מציג לך אנשים שאתה connected איתם ועובדים שם.
לרוב אנשים ישמחו לפניה כזו, גם אם אתם לא חברים קרובים. לשם ההמחשה, חבר שעובד בחברת גאמפא סיפר שמביאים להם תשורה נאה על כל חבר שהם מביאים ומגיע אפילו לראיון אחד.

בנוסף אני מציע לחשוב היטב על מה חשוב לך בחברה הבאה. האם באמת סדר העדיפויות שלך הוא
תנאים, סד"ג שכר ויוקרה - כשורה בקו"ח
או שיש דברים אחרים שיותר חשובים לך, כמו אווירה חברתית, עניין מקצועי, impact של המוצר בעולם? החלפת עבודה זה זמן טוב להגיע למקום שאתה יותר מתחבר אליו

תתחיל ללכת לראיונות עבודה במקומות שאתה לא רוצה לעבוד בהם על מנת לקבל ניסיון בראיונות עבודה, דבר שני לא צריך להתרגש כשאומרים לך לא, מספיק ש-1 מתוך 10 מקומות עבודה שאתה רוצה לעבוד בהם יגיד לך כן, זה מה שנחשב, כל זה בזמן שיש לך את העבודה הנוכחית שלך שזה הכרית בטחון שלך, אל תתפשר על הדרישות שלך ותציב רף הגיוני, אם הייתי מחפש משרה היום הייתי מחפש ב-LinkedIn יש המון מגייסים שמה וגם חברות מפרסמות את כל המשרות הפתוחות שלהן.

טיפים לגבי ראיונות עבודה:
- תכין רשימה שאלות למראיין ותשאל אותן בסוף הראיון - ראיון עבודה הוא תהליך דו כיווני, זה יראה שאתה רציני וגם יעזור לך להבין האם אתה באמת רוצה לעבוד במקום הזה למשל, מה התהליכי עבודה ביום יום, איזה שפות \ כלים \ טכנולוגיות משתמשים, במידה ואתה מצטרף מה התהליך Onboarding ועל מה אתה צפוי לעבוד, איך משחררים גרסאות, מבנה ארגוני של R&D של החברה, מה היעדים של הצוות לרבעון הקרוב \ לעוד שנה וכו'
- תיזום ותציע להדגים ולהציג דברים משמעותיים שעשית ולא סתם לדקלם את הקורות חיים שלך, לדוגמא דיאגרמות של מערכת \ פתרון שתכננת ו\או יישמת (גם אם אתה עושה ראיון בזום אפשר לעשות שיתוף מסך לכל אמצעי ויזואלי בתור תחליף ללוח מחיק), אפשר לצלול פה לשיחה יפה בין מהנדס (אתה) למהנדס (המראיין אם זה ראיון טכני) ובהחלט ישאיר רושם חיובי
- תציג מה מעניין אותך לאן אתה רוצה להתפתח ומה השאיפות קריירה שלך אני לא רואה בזה פסול להראות למראיין שמהנדס רוצה להתקדם ומוכן לעבוד בשביל זה

נערך לאחרונה ב:
תודה לכל מי שענה. אני חושב שקיבלתי מידע מועיל.

תתראיין על רטוב בכמה חברות שאתה לא בטוח שאתה רוצה (שלא אכפת לך 'להישרף' אצלן)
תתחיל ללכת לראיונות עבודה במקומות שאתה לא רוצה לעבוד בהם על מנת לקבל ניסיון בראיונות עבודה
זה נשמע הגיוני ואני מסכים. אני קצת חושש שאם כן אקבל הצעה טובה (יותר טובה מעכשיו, אבל לא מספיק טובה ביחס לליגה א') אני די אתחבט אם לקבל את הציפור ביד או לנסות לצוד עוד מהעץ. ואז יכול גם להישאר בלי כלום. אני יודע שזה לא לוגי, אבל אני מכיר את עצמי ויודע שזה לא יהיה לי קל.

בנוסף אני מציע לחשוב היטב על מה חשוב לך בחברה הבאה. האם באמת סדר העדיפויות שלך הוא
או שיש דברים אחרים שיותר חשובים לך, כמו אווירה חברתית, עניין מקצועי, impact של המוצר בעולם? החלפת עבודה זה זמן טוב להגיע למקום שאתה יותר מתחבר אליו
מהניסיון המועט שלי, נכשלתי כישלון חרוץ בהערכה המוקדמת שלי לגבי כל הדברים בסגנון (לפחות אלה מתוכם שחשובים לי) במקומות שהגעתי אליהם.
ובכלל, בחברה הנוכחית, יש הבדלים גדולים בעניין ובאווירה וכו' בין הצוותים, שלא לדבר על בין הקבוצות.
לא היה לי סיכוי להעריך את זה מראש, גם אם הייתי מדבר עם עובדים אחרים בחברה.
כך אני מסכים שזה מאוד חשוב, אבל בהעדר כלים ויכולת להעריך את הדברים האלה נכונה, קשה לי לייחס לזה יותר מדי משמעות.

לדוגמא: הנושא הכי קריטי בשבילי (בפער ניכר) זה המנהל הישיר שלי וכמה אסתדר איתו. אבל היו לי מנהלים שהיה לי מאוד נחמד לעבוד איתם, אבל לקח לי זמן להבין אותם ואיך לעבוד איתם. אני בטח לא אפצח את זה בראיון. בנוסף לזה שהחלפת מנהל זה לא כל כך נדיר.

זה באמת קצת קשה להעריך איך המנהל הישיר שלך יהיה, תנסה אולי לפענח מה שאתה יכול לפי האופן שבו הוא עונה לך על השאלות שלך, אם הוא הוא למשל חסר סבלנות או לא נותן תשובות מלאות, זה כנראה סימן פחות טוב.

כמו כן, רמת הבררנות שלך תלויה בכישורים וברזומה שלך, ואתה צריך לדעת גם איפה להתפשר. אני אישית הייתי למשל מתפשר על שכר לטובת עניין, ומבקש העלאה אחרי שמכירים אותי, אבל אולי זו לא טקטיקה שטובה לכולם...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר ונחיה באושר ובעוני - פוסטדוק או הייטק? התפתחות אישית 40
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
de dud רילוקיישן ליוון - הייטק אוף טופיק 37
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
T אתר שמרכז ומסביר את כל הג׳וב טייטלס שיש בתעשייה (הייטק) התפתחות אישית 2
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
C אישור עקרוני למשכנתא - חישוב הכנסה חודשית לעובדי הייטק נדל"ן 11
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
ס הייטק קורסים עובד? התפתחות אישית 7
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
אiהד תעודה או קרן מנוטרלת הייטק? יש כזה דבר? שוק ההון 14
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
F הייטק כל כך רחב איך יודעים מה אוהבים ? התפתחות אישית 15
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
A לחזור ל"הייטק" עם קורס של ג'ון ברייס? התפתחות אישית 2
אף ארוך שלא כדרך הטבע הייטק - הקטר הכלכלי שלי יומני מסע אישיים 19
S הצעת שכר הייטק שכר TC vs התפתחות אישית 24
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
S שאלות על הייטק התפתחות אישית 81
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ז בונוס שנתי בחברות הייטק אוף טופיק 26
D הייטק, נדלן ו..יחסינו לאן.. יומני מסע אישיים 22
D כמה קשה זה להגר לחו"ל כאיש הייטק ישראלי? התפתחות אישית 8
נ הייטק-גם לגרועים במתמטיקה? התפתחות אישית 79
P סיפוק מעבודה, כסף + פתיחת עסק + הייטק התפתחות אישית 14
S חברות הייטק שנותנות RSU התפתחות אישית 20
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
M האם אתם מכירים סיפורי יזמי הייטק שנכשלו? אוף טופיק 44
unrealx לימודים במקביל לעבודה - הייטק התפתחות אישית 8
U הייטק - מה עושים שם ? אוף טופיק 72
S חשיבות גידור מט״ח לעובדים בתעשיות ייצוא (הייטק) שוק ההון 0
1 האם הייטק חזר כבר? אוף טופיק 1
I "הייטק ביטוח" של הייטקזון צרכנות פיננסית 21
ש הסבה מקצועית (הייטק ובכלל) התפתחות אישית 0
ל הייטק עם או בלי תואר? התפתחות אישית 4
O הייטק אחוזים אופציות אוף טופיק 5
א מוצר פנסיוני נוסף לקרן פנסיה בשכר הייטק? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
W הייטק בגיל מבוגר? התפתחות אישית 19
A מסחר עצמאי בארה"ב: הצעת מיטב דש טרייד- הייטק זון - האם כדאי? צרכנות פיננסית 39
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
יבגני_ל חשבון הייטק בבנק הבינלאומי (לחברי הייטק-זון) צרכנות פיננסית 99
H השקעה בנדל"ן בפארק הייטק אשדוד נדל"ן 12
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
מ עובד הייטק - הסיפור שלי יומני מסע אישיים 78
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
O הייטק או מגזר ציבורי אוף טופיק 13
wa11a מועדון לקוחות הייטק זון צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה