• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החזר מס דיבידנדים מנוכים במקור

לגבי
מה לגבי איפה זה אמור ללכת בסופו של דבר בטופס?
אני לא יודע אבל כתב לך @adamshalev בתחילת הדיון
כן, זה אכן המצב. הפתיע אותי גם קצת לפני כמה שנים.
הרו״ח שלי רושם את המספר הזה בצד, ושנה הבאה מקזז אותו איפה שאפשר. שאלתי אותו אם יש טופס פורמלי שבו אפשר לרשום את זה כמו הפסד הון מועבר, אמר שאין.
לגבי ההמשך, אכן
בעצם איבדתי את היכולת לקזז את ההפסד מהני"ע הישראלי ב-2017 מול רווח הון ישראלי ב-2018 בכלל
אבל זה לא שהיתה לך אפשרות לבחור לעשות הפסד הון מועבר, כי אתה חייב קודם לקזז על רווחים מ-2017 - הדיבידנד הזר שקיבלת תמורתו זיכוי מס זר. תוכל להשתמש בזיכוי רק עבור דיבידנד זר, במקרה בו הניכוי במקור יהיה נמוך מחובת המס בישראל.

*לא מומחה

תוכל להשתמש בזיכוי רק עבור דיבידנד זר
אתה בטוח שזה לא מול כל הכנסה זרה שחייבת במס?
למשל הכנסות זרות משכירות (לא במסלול של 15%), או הכנסה מעבודה בחו"ל וכ"ו ?

נכון.
גם אני חושב שזה אידיוטי, אבל לפי טענות המומחים פה, מסתבר שככה התקנה עובדת.

מדהים.

זאת בדיוק הבעיה - אתה לא יכול.
יש לך "זיכוי מס זר" שאתה יכול לקזז רק מול הכנסה זרה שחיבת במס בארץ.

אז מה בעצם נחשבת הכנסה זרה שחיבת במס בארץ? מכירה של ני"ע אמריקאי כדוגמת VTI?

אז מה בעצם נחשבת הכנסה זרה שחיבת במס בארץ? מכירה של ני"ע אמריקאי כדוגמת VTI?
לא. מה שתיארת זה "רווחי הון זרים". אי אפשר לקזז אותם מול זיכוי מס זר, למעט במקרה של החריג שהוזכר פה (שהמקור של הזיכוי הוא הפסד הון בניירות זרים).
להבנתי אתה יכול לקזז מול כל הכנסה שמקורה בחו"ל ושחייבת מס בארץ. בגדול זה בעיקר דיבידנדים זרים (לא כל המדינות הזרות מנכות במקור 25%)

אתה בטוח שזה לא מול כל הכנסה זרה שחייבת במס?
לא בטוח, אבל זה מה שכתוב בפקודת המס:
נכתב ע"י סעיף 205א(א):
זכאי הנישום להפחית את עודף הזיכוי כנגד המס שבו הוא חייב בשל הכנסות שיופקו מחוץ לישראל מאותו המקור
סעיף 205א(ב) מחריג מקרה שהזיכוי נוצר כנגד הפסד חו"ל ממקור אחר, שאז אפשר להשתמש בזיכוי גם עבור אותו מקור אחר (וזה כאמור לא המקרה כאן).

מישהו שאל
איך מהתשובה הזו מישהו הגיע ל-60% מס דיבידנדים?
בדיוק. @DorA ביקש דוגמא לטעות.
טענת שאנשים משלמים לפעמים60% מס דיבידנדים וביקשתי דוגמה למצב כזה שבו אנשים משלמים 60% מס דיבידנדים:
הם משלמים לפעמים 60%! מס.

טענת שאנשים משלמים לפעמים60% מס דיבידנדים וביקשתי דוגמה למצב כזה שבו אנשים משלמים 60% מס דיבידנדים:
לדוגמא, ממניות שוויצריות מנוכות במקור 35% (לא על ידי IB). אם אתה לא לוקח את זה כזיכוי תגיע ל60.
האמת היא שבמקרה הזה, אפילו אם כן תקח את זה כזיכוי, עדיין תגיע ל45%. זה גם כן חלק מהנושא. אנשים מתלוננים שהבנקים בישראל מנכים להם ביתר, בעוד שהם פועלים בדיוק לפי החוק. מצד שני, אין אפילו דיונים על אופן קבלת החזר על הניכוי ביתר ממדינות המקור.

לדוגמא, ממניות שוויצריות מנוכות במקור 35% (לא על ידי IB). אם אתה לא לוקח את זה כזיכוי תגיע ל60.
תודה על הדוגמה. חוץ מהטענה שאינה בהכרח נכונה (לפי התיק האישי שלי יש לפחות מקרה אחד שסותר את הטענה) יש לך בעיה חישובית קטנה וגם אם היית צודק זה עדיין לא 60%.

איפה כתבו שם שמשלמים 60% מס? (לא מצאתי)
לא כתבו. זה מה שיוצא (יותר נכון כמו שהערת בסביבות 52%), אם לא לוקחים כזיכוי את המס שמנוכה במדינת המקור, ובישראל משלמים 25% מהנטו.
זו קיבלתי לחשבון שלי בדיוק את הסכום שרשום שם ללא ניכוי מס של אפילו סנט אחד.
זה מקרה של דיבידנד מיוחד שמחולק מתוך ה capital contribution reserves. בגרמנית זה כלל ה Kapitaleinlageprinzip. בשוויץ, על דיבידנדים כאלו לא חייבים בכלל במס ולכן אין מס במקור. שוויצרים לא ממוסים בכלל על דיבידנדים כאלו (חלוקות כאלו נפוצות בחברות ביטוח שוויצריות).

נערך לאחרונה ב:
זה מקרה של דיבידנד מיוחד שמחולק מתוך ה capital contribution reserves. בגרמנית זה כלל ה Kapitaleinlageprinzip. בשוויץ, על דיבידנדים כאלו לא חייבים בכלל במס ולכן אין מס במקור. שוויצרים לא ממוסים בכלל על דיבידנדים כאלו (חלוקות כאלו נפוצות בחברות ביטוח שוויצריות).
חגיגות כאלו, כמובן לא יכולים להמשיך לתמיד, אז כדאי לתכנן קיצוץ רציני ב"משכורת מדיבידנדים" בשלב מסויים;)

בחזרה לנושא השרשור,
אני תוהה אם זה צריך להוות שיקול לטובת בחירת ני"ע אירי צובר במקום אמריקאי מחלק גם בחשבון ממוסה,

לאור העיוות הקיים, והעובדה שמי שנוכה לו מס דיב' במקור בגין דיב' מני"ע זר לא יוכל להשתמש בהפסד הון כנגד סכום הדיב',
אולי כדאי לקנות ני"ע איריים שאינם סובלים מ'הבאג הזה'
מצד שני לא יודע עד כמה נפוץ שימוש בהפסד מס בשביל להצדיק כפל מס דיב' בגלל התעודה הצוברת בטווח הקצר.

מחשבות?

הטווח הקצר הזה הוא רק 15 שנה, וגם אז ההבדל הוא פחות מ1% לרעת האיריות.
חוץ מזה שבאמריקאיות יש בעיה אחרת של כפל מס דיבידנד - על אחזקות מחוץ לארה"ב אתה משלם מיסוי כפול (כל של מדינת המקור וגם של ארה"ב), וזה מס שאתה לא מקבל חזרה. באירלנד לעומת זאת אתה לא משלם את המס השני.

מצד שני, אני לא בטוח כמה שימוש בהפסד הון נפוץ עבור משקיעים פאסיביים לטווח ארוך.

מצד שלישי, אני עדיין מחזיק קרנות אמריקאיות בתיק הממוסה כי אני לא אוהב את IWDA, ובינתיים IMID קטנה מידי (מחזיק אותה בתיק הפטור, כי שם לא איכפת לי אם היא תיסגר).

שאלה שאמורה להיות רלוונטית לרבים בפורום זה, אבל לא הצלחתי למצוא תשובה מלאה עבורה:

בשנת המס 2017 קיבלתי דיבידנדים מ-VTI להם נוכה מס במקור (25%). כמו כן, מכרתי ני"ע ישראליים בהפסד בברוקר אחר.
ציפיתי לכאורה להגיש טופס במהלך 2018 ובו אוכל לקבל החזר של המס ששולם על הדיבידנדים, כנגד ההפסד שחל באותה שנת המס.

לאחר התייעצות עם שני רואי חשבון, הבנתי שמאחר והמס נוכה בארה"ב, אין למס ההכנסה הישראלי שום כוונה לתת לי צ'ק על הסכום המדובר, ובמקום זאת אני זכאי ל"זיכוי מס מועבר".
נאמר לי שבשביל להשתמש בזיכוי, אני צריך לקזז אותו מול מס שישולם לרשות המס הישראלית (למשל ב-2018) - בין אם מדובר על מס רווח הון או על מס על דיבידנדים/ריביות.

בעבר דובר בבלוג/פורום על "הפסד הון מועבר", שבסה"כ מזכיר את הנושא הזה במידת מה - צבירה שנובעת מהפסד הון בני"ע בישראל, העוברת הלאה לשנים קדימה, אך אותה אפשר לקזז רק מול מס רווח הון (ולא על מס דיבידנדים וכו').
בעצם במקרה הזה, לפי מה שאני מבין, מכיוון שלכאורה "קיזזתי" את ההפסד מול מס דיבידנדים מאותה השנה, קיבלתי יישות שונה ("זיכוי מס מועבר " במקום "הפסד הון מועבר") ובה אני יכול להשתמש בו גם כנגד מס דיבידנדים בשנים הבאות, כל עוד יהיה מדובר על מס שישולם בישראל.

אני בעיקר תוהה אם הבנתי נכון את הסיפור, ובהנחה שכן, איך בסופו של דבר אני מגיש את זה בטפסי המס, מאחר ומהכירותי עם הטפסים, אין שם שדה רלוונטי ל"זיכוי מס מועבר".
נספח ד- אתה רושם את המס ששילמת. אם הוא מעבר למס החייב, כשתלחץ חישוב בשידור- יופיע לך זיכוי חול מועבר. מגישים נספח מהתוכנה שמראה את עודף הזיכוי המועבר.שנה אחרי, אם משתמשם בתוכנה הוא עובר אוטומטית. קשה לי להגיד לך איך הוא עובר בדיוק, אצלי כשאני מבצעת העברת שנה בתוכנה יופיע לי זיכוי מס מחו"ל מועבר שאשתמש בו. השאלה ששאלת היא מאד טובה באמת רואה שאין לזה שדה ב1301, אם אתה מגיש לבד תשתמש בחישוב של השידור- תכין דף בוורד שבו כתוב. מס חו"ל ששולם- זיכוי השנה (לפי החישוב בשידור) ועודף הזיכוי המעובר (ההפרש)
יש להם הרבה חורים בהרכבה של הדוח השנתי בנושא חו"ל למס הכנסה שאותם תיקנו לאורך הדרך, כנראה זה, זה גם אחד מהם. אם אתה עושה לבד ולא משתמש בתוכנה, אזי תצטרך לזכור לעשות בזיוכי הזה שמוש לבד
ממליצה לשדר באינטרנט כדי לקבל את תוצאת הזיכוי המועבר. בחוברת כאן בקישור יש את הנוסחא עמוד 66,67,68- תוכל לפנות אליי בפרטי ואשלח לך דוגמא של הנספח זיכוי מועבר שהתוכנה מפיקה- כדי שתדע איך הגיש למס הכנסה

https://www.prisha.co.il/UserFiles/File/pdf/tfasim/daz2017.pdf

נערך לאחרונה ב:
למה? (מה רע בצמד או בשילוש? בחשבון חייב גם עלות הקניה שלהם ממש זולה)
בגלל שאין בה small cap יוצא שה turnover בשילוש יחסית גדול, מה שמוריד מהתשואה.

צריך באמת לשקול את זה מחדש בהזדמנות ולראות עד כמה זה באמת משפיע, אבל כרגע נוח לי להמשיך עם ההקצאה הנוכחית שלי.

האם בדקת אמפירית שה turnover בשילוש גבוה בהשוואה ל VTI+VXUS / VT ?
עשיתי בזמנו כל מיני השוואות בשרשור שפתחתי על IMID.
ה turnover בשילוש בודאות יותר גבוהה מאשר בVT / VTI+VXUS. השאלה אם הייתרון של הצבירה גדול מהחסרון של הturnover או לא.
אני בינתיים עוד מקווה ש IMID יגדלו מספיק כדי שיהיה משתלם להשקיע בהם גם בחשבון הממוסה :)

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
adamshalev החזר מס דיבידנדים ב-IB צרכנות פיננסית 1
M החזר מס דיבידנדים כנגד נקודות זיכוי - גם למס ששולם בחו"ל? שוק ההון 9
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
Max Hyper החזר מס לאדם שנפטר מיסים 7
D החזר מס ל-IRS כ-dual status alien מיסים 7
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
Maureen החזר מס לשכיר עמית מוטב מיסים 28
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
כ החזר מס לידועים בציבור מיסים 2
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
JBUZZ החזר מס בעזרת אלפי מיסים 8
P החזר מס לשכיר- הפרשים משנה קודמת מיסים 4
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
Omerman החזר מס לשכיר - השתלמות מקצועית בחו"ל מיסים 3
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
J קבלת החזר מס על כנס מקצועי בחו"ל לשכיר פוסטים מאיכות נמוכה 13
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ב החזר מס שבח עצמאית נדל"ן 8
tomchoook בירור ריבית על המשכנתא לצורך החזר מס נדל"ן 24
deussex החזר מס - החזר דמי ביטוח vs החזר מס הכנסה מיסים 2
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
J קוד 206 בטופס החזר מס הכנסה מיסים 8
מ שמירת החזר מס אמריקאי לשנה הבאה מיסים 2
A החזר על מס רכישה - שאלה מיסוית נדל"ן 5
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ החזר מס בגין קיזוז עם אינפציה מיסים 5
C 867 החזר מס מיסים 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
S מילוי טופס 135 החזר מס מקוצר ודיווח רווח הון מניות אמריקאיות בברוקר ישראלי מיסים 2
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
ד החזר מס לשכירים - תעודת תושב מיסים 10
M החזר מס הכנסה בריבית 4% מיסים 8
ה תרגום הנתונים בחישוב החזר מס מיסים 10
K החזר מס ודוח שנתי מיסים 15
I החזר מס- השפעה של משיכת פיצויים מיסים 6
י החזר מס בגין הפקדות לפנסיה מיסים 6
S החזר מס אחרי סוף שנה על השקעות מיסים 1
flower ימי מחלה - החזר מס מיסים 5
ה קבלת החזר מס מיסים 2
T דו״ח שנתי, החזר מס - שכיר מיסים 8

נושאים דומים