• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החזקת מספר קרנות פנסיה למקסום תשואה דמוגרפית

כאשר עשיתי סקר שוק לגבי חברות קרנות הפנסיה השונות למטרת ניוד, נתקלתי בדבר הבא:

לדבריהם של סוכני הביטוח ונציגי השירות של קרן הפנסיה הפניקס, זו חתמה על הסדר ביטוח מול חברת ביטוח בריטית חיצונית המגן מפני איזון אקטוארי שלילי.
מהם התנאים המדויקים וההתפלפלויות בנושא אינני יודע וסביר גם להניח שאף נציג שירות וסוכן ביטוח מטעמם אכן יודע מהו החוזה המדויק שנערך.

לדברי הסוכנת קרן הפניסה הפניקס רכשה ופעלה לקיום ביטוח מסוג זה לאור תרחישי העבר של חברת מנורה מבטחים (החברה התדררה למאזן אקטוארי שלילי חזק בעקבות אירועים שונים).
אני חושב שנושא האיזון האקטוארי הפך להיות הזנב שמכשכש בכלב, ולסוכני הביטוח תרומה לבלבול הזה.
הערבת ההדדית של העמיתים בקרן פנסיה היא יתרון, לא חסרון, כי הם בעצם מבטחים של עצמם. החברה הבריטית (שאולי גם היא קונה ביטוח משנה מחברה אחרת שאינה מלכ"ר) לא עובדת לשם שמים והמחיר של השירות שלה יורד מכספי המבוטחים, גם אם יהיה רשום "אפס" במשבצת של האיזון האקטוארי.
בהנחה שהנחיות האוצר לחישוב הפרמיות מקצועיות, אז כל נושא האיזון האקטוארי לא רלוונטי. שנה אחת תהיה טובה, האחרת פחות ובשורה התחתונה העלות לאורך שנים רבות בקרן בה יש מספר מבוטחים גדול תהיה נמוכה מאשר כל ביטוח אחר מהסיבה שיש פחות גוזרי קופון על הביטוח.

אני חושב שנושא האיזון האקטוארי הפך להיות הזנב שמכשכש בכלב, ולסוכני הביטוח תרומה לבלבול הזה.
מסכים בהחלט.

אנצל את רלוונטיות השרשור:
מדוע בפנסיה נט לא ניתן לצפות בנתוני התשואות במסלולים החדשים (S&P500)?

אני מאמין לאוצר שאומר שהוא עדכן את הנוסחה לפרמיות
היה עדכון לאחרונה ? על מתי אתה מדבר ?
תקופת האכשרה החדשה תהיה רק לגבי ביטוח שארים, נכון? ביטוח נכות לא אמור להיפגע מהניוד, כל עוד ההפקדות החדשות ממשיכות לקופה הישנה, נכון?
בטוח בזה ? חשבתי שניוד מאפס גם וותק לענין נכות.
נגיד עמית שסובל מבעיות בעיניים ובתוך 5 שנים מהניוד עיניו נפגעו ל״ע באופן שמונע ממנו לעבוד, האם יהיה זכאי לאכ״ע בקרן הפנסיה הננטשת שהמשיכו אליה ההפקדות ?

תקופת האכשרה החדשה תהיה רק לגבי ביטוח שארים, נכון? ביטוח נכות לא אמור להיפגע מהניוד, כל עוד ההפקדות החדשות ממשיכות לקופה הישנה, נכון?​

בטוח בזה ? חשבתי שניוד מאפס גם וותק לענין נכות.
נגיד עמית שסובל מבעיות בעיניים ובתוך 5 שנים מהניוד עיניו נפגעו ל״ע באופן שמונע ממנו לעבוד, האם יהיה זכאי לאכ״ע בקרן הפנסיה הננטשת שהמשיכו אליה ההפקדות ?
אני לא בטוח בכלל. לכן כל מה שכתבתי היה עם סימן שאלה בסוף כל משפט.
@נדב בטוח יודע.

אני לא בטוח בכלל. לכן כל מה שכתבתי היה עם סימן שאלה בסוף כל משפט.
@נדב בטוח יודע.
ככל ורופא הקרן יקבע שמועד האירוע הביטוחי קדם למועד הקובע (המועד הראשון שבו בוצעה הפקדה לקרן הפנסיה), התביעה תתנהל מול קרן הפנסיה הקודמת. לצורך כך יוחזרו הכספים אל אותה קרן פנסיה.
הנושא הזה מוסדר בחוזר העברת כספים

@נדב , אני לא בטוח שהבנתי את התגובה שלך.

במידה ויש לי קרן פנסיה שאני מעביר אליה תגמולים בלבד עד גובה התקרה. ואני מעוניין רק בביטוח אכ״ע שהיא נותנת.
האם אני יכול להעביר את הצבירה לקופת גמל IRA שברשותי ולשמור על הזכות הביטוחית בקרן הפנסיה?
אם אני מבין נכון, ממה שאתה אומר יכול להיות שבמקרה ביטוחי אצטרך להשיב כספים לקרן הפנסיה מקופת הגמל?

האם אני יכול להעביר את הצבירה לקופת גמל IRA שברשותי ולשמור על הזכות הביטוחית בקרן הפנסיה?
כן, עד גיל 41 תעביר חלק מהצבירה ולא תהייה פגיעה בכיסוי הביטוחי
אם אני מבין נכון, ממה שאתה אומר יכול להיות שבמקרה ביטוחי אצטרך להשיב כספים לקרן הפנסיה מקופת הגמל?
במקרה של אבדן כושר עבודה נדרש להחזיר את הכספים

כתבתי על זה כאן, אני מניח ששיתפו את זה כבר כמה פעמים בפורום (חשוב לציין כי כבעל רישיון אני לא ממליץ על הפעולה הזאת)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
B החזקת אג"ח בתיק פסיבי שוק ההון 3
F החזקת אג"ח בודד שוק ההון 0
D החזקת תיק בארה״ב (shwab) - תושב חוץ שוק ההון 3
T החזקת ניירות ערך מחוץ לגבולות הארץ שוק ההון 49
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
stamEhad מהם היתרונות\חסרונות של החזקת מק"מ מול מזומן? שוק ההון 9
N איך מגלים מה עלה בגורלה של דירה בירושה מהעבר? והאם החזקת חלק מדירה שקול להחזקת דירה? נדל"ן 6
H החזקת כסף לפרק זמן קצר-בינוני (שנתיים) צרכנות פיננסית 1
S החזקת 2 קרנות עולמיות (VT+ACWI) שוק ההון 3
M החזקת תיק הימורים קטן שוק ההון 11
Myrath החזקת תיק עצמאי בהיותי עובד שכיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
א החזקת קרנות VTI + VXUS דרך בית השקעות מקומי שוק ההון 16
מ החזקת שורט לחמש שנים שוק ההון 12
S האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי? שוק ההון 12
א עמלת החזקת חשבון מט"ח שוק ההון 9
yoni היבטים מיסויים של החזקת ETF שמורכב ממספר ETFs שוק ההון 0
ה האם החזקת כל ההון בבית השקעות אחד מהווה סיכון כלשהו? צרכנות פיננסית 9
I מכירה לפי שכבות - מספר שאלות שוק ההון 4
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S לקיחת משכנא על שדרוג נכס - מספר שאלות נדל"ן 5
B מספר שאלות בנושא ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז מה המשמעות של מספר אסמכתה? אוף טופיק 5
I נעליים במאות שקלים נקרעות לאחר מספר חודשים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E טופס 1301 - מספר שאלות מיסים 2
stamEhad מספר ITIN ואישור ניהול חשבון - INTERACTIVE BROKERS שוק ההון 6
S מספר שאלות להשוואה בין אפיקי ההשקעה הפופולריים שוק ההון 3
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
ו כיצד מחשבים את מספר הקסם להפרשה לפנסיה כעוסק פטור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S השקעה לטווח של מספר חודשים - שנה - קרנות כספיות שוק ההון 1
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S טיסה לחו"ל ששונתה על ידי חברה מסויימת לחברה אחרת וכרגע אין לי מספר הזמנה של החברה האחרת, מה לעשות? אוף טופיק 0
B מספר אמריקאי ע״מ לקבל Short Code מהבנק אוף טופיק 17
O מספר שאלות על ציון BDI צרכנות פיננסית 2
S מספר שאלות תיאורטיות לחלוטין שוק ההון 4
Y מספר שאלות לגבי תיק ל5-10 שנים הקרובות שוק ההון 10
ע משמעות של מספר חשבון בנק אוף טופיק 3
א קניית iShares MSCI ACWI UCITS ETF מספר נייר 1159235 בפעם ראשונה שוק ההון 8
לא חשוב שמות מספר שאלות על הפלח האג"חי בתיק שוק ההון 2
EverydayGuy איך נכון להשקיע עם רילוקיישן פוטנציאלי בעוד מספר שנים שוק ההון 2
E מספר שאלות על קרנות מחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
O מספר חשבון בנק במס הכנסה להחזר מס מיסים 0
C חוות דעת אישית על הספר 'חוק מספר 1' ועל השיטה שמוצגת בו שוק ההון 4
C חוות דעת *אישית* על הספר 'חוק מספר 1' והשיטה שמוצגת בו שוק ההון 0
D מספר שאלות על פייפאל אוף טופיק 1
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
מ צמצום מספר ניירות בתיק ? שוק ההון 5
V בניין ישן עם מספר דירות למכירה, בעיה? נדל"ן 11
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה