• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם החזקת כל ההון בבית השקעות אחד מהווה סיכון כלשהו?

הדיוט בכלכלה

משתמש רגיל
דירוג
237
נניח שאני מחזיק ני"ע בעלי פיזור טוב - קרנות מחקות של מניות בארץ ובעולם וקרנות מחקות של אג"ח, על פי הפיזור שהחלטתי שמתאים לי.
האם יש חיסרון כלשהו בעובדה שאת כל הרכישות אני עושה דרך אותו בית השקעות? האם קיים סיכון במקרה שיקרה משהו לבית ההשקעות?

בעיני, הסיכוי שבית השקעות מסוים יקרוס הוא קטן, אבל אם אתה רוצה לגדר סיכונים, פשוט דאג ל:
1) פיצול חסכונותיך בין 2-3 בתי השקעות
2) עמלות קבועות של דמי ניהול (רצוי 0) בשניהם.

בעיני זה לא אופטימלי, ואם אתה חושש, פשוט חסוך אצל הבנקים ש"נהנים" מרגולציה רבה יותר וגם מדאגה תמידית של בנק ישראל. החיסרון - קשה יותר לעשות מו"מ עמם על דמי ניהול. קשה, אבל אפשרי :)

עריכה: "זה לא אופטימלי" כיוון שזה מאוד מסבך את איזון התיקים, מכפיל את כמות הניירת, מגדיל את הסיכונים לאיבוד שליטה שלך (או של צאצאיך בעתיד...) על החשבונות השונים, ועוד ועוד. חשוב לציין שמבחינת דמי ניהול זה לא אמור לשנות הרבה, למעט עלויות העברה חד פעמיות למיטב הבנתי.

תודה, חתול. השאלה שלי בעצם היא: מה יקרה אם בית ההשקעות יקרוס? האם ייפגע מכך הכסף שמושקע בקרנות באמצעות חשבון בבית ההשקעות הזה? הרי לכאורה הכסף הוא שלי ולא של בית ההשקעות ולכן לא צריכה להיות סיבה שההשקעות שלי ייפגעו מקריסתו. אבל האם זה באמת המצב, או שהקריסה כן מסוכנת לכספי?

אווו... אני לא מספיק בקיא בדברים כאלה. לי בראש עברו תרחישי קיצון של מעילה בכספי המשקיעים (ע"ע אתי אלון), משהו כזה, שאמור לא לחזור על עצמו.

אני חושב שהדיון הוא בעיקר היפותטי - אין לי, ולאף אחד אחר, שום דרך אמיתית לדעת מה יקרה בתרחיש כזה, כי מה שיתרחש תלוי בנסיבות. אבל בעיקרון, נשמע לי מאוד לא סביר שתהיה קריסה שאחריה יופקרו הלקוחות בארץ. אפילו בפרשה המדוברת בפסקה הקודמת, בנק ישראל שילם (ומשלם) ללקוחות... למדינה ולבנק ישראל חשוב מאוד האמון במערכת הבנקאית.

תודה, חתול. השאלה שלי בעצם היא: מה יקרה אם בית ההשקעות יקרוס? האם ייפגע מכך הכסף שמושקע בקרנות באמצעות חשבון בבית ההשקעות הזה? הרי לכאורה הכסף הוא שלי ולא של בית ההשקעות ולכן לא צריכה להיות סיבה שההשקעות שלי ייפגעו מקריסתו. אבל האם זה באמת המצב, או שהקריסה כן מסוכנת לכספי?
בגלל שהכסף הוא שלך ולא של בית ההשקעות הוא גם לא נמצא בבית ההשקעות בכלל (לפחות לא בIBI)
הוא נמצא אצל נאמן (בנק הפועלים).
אם בית ההשקעות יקרוס, אתה אמור להיות מסוגל ללכת לנאמן ולקחת ממנו את כל הכסף והמניות שרשומות על שמך..

אני תומך בפיזור. לדוגמה: אם קניתי קרן מחקה של IBI בתיק ההשקעות אז אקנה קרן מחקה של בית השקעות אחר בקרן השתלמות.
לא יודע אם יש בזה הרבה היגיון.

בכל מקרה, ניתן להשקיע גם דרך בנקים בעמלות שזהות לבית השקעות. ממה שאני יודע הבנקים הם בנק איגוד ובנק ירושלים.

כמו שנאמר לעיל, לבית השקעות יש נאמן, יחד עם זה, לדעתי לא רצוי להחזיק את הכסף במקום אחד, אלא לפצל את ההשקעות בין בית\בתי השקעות ובנקים.
מילת המפתח בהשקעות, זה פיזור עד כמה שרוצים או יכולים, ואותו דבר חל גם על המקומות שאתה בוחר שיסחרו עם הכסף שלך.
מבחינת עמלות, בתי השקעות, זה דומה להורדת עמלות בבנקים , ככל שכח "המיקוח שלך גדול יותר", כך העמלות שלך תהיינה נמוכות יותר.

כשמעבירים תיק ניירות ערך מבנק לבית השקעות צריך למכור ולשלם מיסים? או שאפשר להעביר את התיק AS IS?
כי אם צריך למכור הכל בבנק, לשלם מיסים ואז לקנות מחדש בבית ההשקעות זה לא משתלם.

לא צריך למכור ולקנות
פשוט הולכים לבנק ומבקשים להעביר את התיק.
עולה 5 שקלים חדשים.

בואו לא נהיה כל כך פסימיים כי אם בית ההשקעות יקרוס אז הכסף בכלל אצל הנאמן ואם הנאמן יקרוס או המדינה תקרוס .
קראתי באיזה מקום שכדאי להחזיק זהב או תכשיטי זהב שתמיד יהיו סחירים כשהעולם יקרוס. אישית אני מחזיקה את כל כספי ההשקעה שלי באותו בית השקעות .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
B החזקת אג"ח בתיק פסיבי שוק ההון 3
Y החזקת כספים לא מושקעים באינטראקטיב ברוקרס ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
F החזקת אג"ח בודד שוק ההון 0
A החזקת מניה בתיק שהבנק הפסיק לסחור בה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
D החזקת תיק בארה״ב (shwab) - תושב חוץ שוק ההון 3
T החזקת ניירות ערך מחוץ לגבולות הארץ שוק ההון 49
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
stamEhad מהם היתרונות\חסרונות של החזקת מק"מ מול מזומן? שוק ההון 9
N איך מגלים מה עלה בגורלה של דירה בירושה מהעבר? והאם החזקת חלק מדירה שקול להחזקת דירה? נדל"ן 6
H החזקת כסף לפרק זמן קצר-בינוני (שנתיים) צרכנות פיננסית 1
M החזקת מספר קרנות פנסיה למקסום תשואה דמוגרפית צרכנות פיננסית 28
S החזקת 2 קרנות עולמיות (VT+ACWI) שוק ההון 3
M החזקת תיק הימורים קטן שוק ההון 11
Myrath החזקת תיק עצמאי בהיותי עובד שכיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
א החזקת קרנות VTI + VXUS דרך בית השקעות מקומי שוק ההון 16
מ החזקת שורט לחמש שנים שוק ההון 12
S האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי? שוק ההון 12
א עמלת החזקת חשבון מט"ח שוק ההון 9
yoni היבטים מיסויים של החזקת ETF שמורכב ממספר ETFs שוק ההון 0
נ השקעה ארוכת טווח: שוק ההון או נדל"ן? שוק ההון 6
S האם אפשרי לייצר תזרים שאפשר לחיות ממנו לטווח ההווה באמצעות שוק ההון? שוק ההון 7
W קיזוז רווח והפסד בשוק ההון בארץ מול חו"ל - והעברת ההפסד לשנים הבאות מיסים 11
S מיטב מסלול פסיבי מחקה מדדי מניות - האם יש עדכון לגבי החשיפה החדשה של המסלול בעקבות הרפורמה של רשות שוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ איך לקבל החזר מס משוק ההון מיסים 8
B השקעה לטווח קצר-בינוני בשוק ההון שוק ההון 9
ס חסיד של שוק ההון אבל הנדל"ן קורץ שוק ההון 102
D משיכת משכורות חודשית מהשקעה בשוק ההון שוק ההון 3
1 מה ההשפעות של הרפורמה של רשות שוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ זיכוי מס על הלוואה לצורך השקעה בשוק ההון מיסים 25
sharon תזרים משוק ההון כאלטרנטיבה למשיכה הונית (לפי חוק המשיכה הבטוח) שוק ההון 46
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
I נטייה להימורים - האם לצאת משוק ההון? (זהירות: טריגרים) התפתחות אישית 8
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 17
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 5
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
S חלוקת תקציב בין נדלן ושוק ההון (מניות) נדל"ן 6
H איך ללמד ילד על שוק ההון? התפתחות אישית 1
י איך להתחיל להתעסק עם שוק ההון שוק ההון 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
S השקעה בשוק ההון לטוווח קצר (?) שוק ההון 3
ת דירה או שוק ההון נדל"ן 8
R ג'ק בוגל (ז"ל, 2017) - "מה שיוביל לתשואה שנתית בשיעור של 4% עבור שוק ההון האמריקאי" שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה