• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החזקה ישירה במניות ת"א-100 בקרן השתלמות

גלדיאטור

משתמש רשום
דירוג
13
שלום לכולם,
שאלה:
האם לדעתכם יש תועלת באחזקה ישירה של מניות תל אביב 100 במקום תעודות הסל למיניהם על מדד זה. יותר ספציפית - בקרן השתלמות בניהול עצמי IRA.
אם לנסות להיות אפילו יותר פרקטי נניח לשם פשטות שהאחזקה הישירה היא רק ב-25 המניות הגדולות ו-"משלימים" את היתר ע"י תעודת סל ת"א 75.
עקרונית אם היתה קרן סל על ת"א-100 שמחלקת את הדיבידנדים כנראה שהיתה עושה בערך אותו דבר, אבל אין כזה מוצר כרגע נכון?

נשמע לי מבחינת יתרונות:
1. נמנעים מתשלום דמי ניהול לקרן המחקה.
2. האחזקה היא ישירה ולא תלויה ביציבות מנפיק תעודת הסל.
3. מניות ספציפיות אפשר לשים בתיק הממוסה. למשל לטבע יש מיסוי נמוך יותר על הדיבידנדים, אז היא מועמדת טובה.

חסרון:
נדרשת השקעה של הדיבינדים בכל פעם שמתקבלים בחשבון. [התעסקות]

אשמח לתגובות. תודה מראש!
גלדיאטור

[פוסט ראשון בפורום הזה, אני מאוד נהנה לקרוא בפורום ובבלוג. תודה לסולידית ולמשתתפים הפעילים! :) ]

1. נמנעים מתשלום דמי ניהול לקרן המחקה.

קיימות קרנות מחקות עם דמי ניהול נמוכים שמחזיקות פיזית מניות של ת"א 25/100. ניתן לעבור בין קרנות ללא תשלום מס על הרווח כי מדובר בIRA.
הקרנות מחקות את מדד ת"א 25
שהוא Total return.

לא ייעוץ /המלצה

מניות ספציפיות אפשר לשים בתיק הממוסה. למשל לטבע יש מיסוי נמוך יותר על הדיבידנדים, אז היא מועמדת טובה.

לא רואה יתרון, כאמור הקרנות המחקות את המדדים הנ"ל הן TR ולא משלמות מס על הדיבידנדים כל עוד אין מכירה, אין מס.

חסרונות:

1. תיק מבולגן (25 ניירות + תוספים אחרים) שקשה לעקוב אחריו
2. עמלת קניה/מכירה 25 פעם במקום פעם אחת

עוד נקודה למחשבה, המשקלות של המדד לעיתים משתנים, מניות יוצאות ונכנסות. כל אלו יהיו כרוכים במעקב ועמלות. סביר שאתה לא מנהל תיק ענק, אז יהיו גם עמלות מינימום לכל פעולה. בקיצור... לא רעיון טוב.

סתם משהו קטן שעלה לראש, פריגו, טבע (כמעט כמעט), הפועלים (כמעט) מגיעות ל 10% מהמשקל של ה 25, יתכן וחוקי ההשקעה ב IRA לא מאפשרים החזקה של נייר באחוזים כאלו, אם יעלה אחד מהם תצטרך למכור, זה בלי להחזיק עוד דברים במקביל (כמו שאר ה 75), למרות שהשתיים הראשונות מחזיקות כמעט אותם אחוזים גם מכל ה 100
ואגב, כמה דיבדנדים חילקו 25 הגדולות, יש נתון כזה איפשהו?

שהוא Total return.
לא ידעתי שהוא מייצג total return ובהחלט טוב לדעת. תודה!

עוד נקודה למחשבה, המשקלות של המדד לעיתים משתנים, מניות יוצאות ונכנסות. כל אלו יהיו כרוכים במעקב ועמלות. סביר שאתה לא מנהל תיק ענק, אז יהיו גם עמלות מינימום לכל פעולה. בקיצור... לא רעיון טוב.
יש עמלות מינימום ב-IRA ? למיטב הבנתי באקסלנס אין מינימום. מישהו יודע לאמר?

ואגב, כמה דיבדנדים חילקו 25 הגדולות, יש נתון כזה איפשהו?
אני לא מכיר מקום שמחשב לכולם ביחד, אבל למשל באלביט מערכות לאורך כמעט 10 שנים היה לי 22% דיוודנד מסכום ההשקעה (בלי קשר לרווח ההון שגם היה יפה). והדיבידנד ניתן לעיתים קרובות במס מופחת (למשל בשנים האחרונות 20% במקום 25%).
אז היה אפשר עקרונית לשים אותו בתיק הממוסה ולהגדיל את האחזקה במניות הלא מוטבות.

מה שאני בין היתר מנסה לאמר זה שיש כאן הטבות מס לא מנוצלות ש-'מבוזבזות' ב-IRA, בנוסף לסיכון מנפיק. אבל כמובן שגם כל הטענות שלכם נכונות. לדעתי יש פה טריידאוף בין מאמץ עצמי מסוים לבין קצת תשואה עודפת.

בכל מקרה, אם אתה מחזיק את ת"א 25 ישירות או כל תמהיל שמולו יש מדד אתה גם מחזיק את החברות המפסידות שבו, ואני לא רואה סיבה להחזיק חברות הפסדיות בחשבון לא ממוסה כי לא ניתן לקבל מגן מס במכירה
ויתכן שאני טועה כי אני מישהו אנונימי שכותב באינטרנט

יכול להיות שאתה מחזיק בנייר מלפני 2012. ואז לא יכולים להחיל עליך 25% רטרואקטיבית?
אני מתאר לעצמי שהמס המופחת על דיבידנד נובע מהטבות במסגרת החוק לעידוד השקעות הון (מפעל מאושר/מוטב), או משהו דומה.

בנוגע להשערה שהעלית, כשהעלו את מס רווחי הון מ-20% ל-25% נתנו אפשרות לבצע מכירה רעיונית ולשלם מס לפי השיעור הישן. מי שלא ביצע מכירה רעיונית ועדיין מחזיק בנייר מאז, ישלם לפי השיעור החדש, לכשימכור.

נערך לאחרונה ב:
בפברואר ת"א 25 יהפוך לת"א 35 ויתבצע עדכון משמעותי במשקולות המניות.
כמו-כן ת"א 100 יהפוך ל-ת"א 125.
אם אתה מתכוון להיכנס להרפתקה הזו - כדאי להתחשב בשינוי הנ"ל.

שהוא Total return.

כיצד הן יכולות? מה ההבדל בין חוקי המס הישראליים והאמריקאים, שגורם לכך שקרנות עוקבות אחרי השוק האמריקאי (מחלקות או לא) יודעות לתת רק NTR?

כיצד הן יכולות? מה ההבדל בין חוקי המס הישראליים והאמריקאים, שגורם לכך שקרנות עוקבות אחרי השוק האמריקאי (מחלקות או לא) יודעות לתת רק NTR?
אין קרנות אמריקאיות צוברות. על פי החוק בארה"ב מנהלי קרנות מחויבים לחלק למשקיעים את הדיבידנדים ואת רווחי הון בקיזוז הפסדי הון שנצברו (גם אם הושקעו מחדש).
בישראל נותנים לצבור ולדחות את התחשבנות המס למכירת היחידות בקרן.

ETF מחקות מדדים בארה"ב מחלקות דיבידנדים. לא מכיר כאלה שלא (BRK זו מניה. עריכה: שלא מחקה מדד ).
קרנות מחקות מדדי חו"ל בארץ לא מחזיקות פיזית מניות.
כל הקרנות שמחקות מדדי ת"א לא מחלקות דיבידנד ואז גם אין תשלום מס, רק במכירה.

נערך לאחרונה ב:
אגב בלי קשר להיבטים של מיסוי, בפעם האחרונה שבדקתי, 4 מניות היוו 30% מהמשקל של מדד ת"א 100.

ETF מחקות מדדים בארה"ב מחלקות דיבידנדים. לא מכיר כאלה שלא (BRK זו מניה).
קרנות מחקות מדדי חו"ל בארץ לא מחזיקות פיזית מניות.
כל הקרנות שמחקות מדדי ת"א לא מחלקות דיבידנד ואז גם אין תשלום מס, רק במכירה.

יש קרנות רשומות באירופה (נניח אירלנד) שמחקות מדדים אמריקאאים, וגם הן לא TR.

אני מתאר לעצמי שהמס המופחת על דיבידנד נובע מהטבות במסגרת החוק לעידוד השקעות הון (מפעל מאושר/מוטב), או משהו דומה.
מסכים. אני גם משוכנע שזה המצב. שיעור המיסוי מפורסם באתר הבורסה והמס שניכו ממני היה בדיוק לפי מה שכתוב ללא תלות באיזו שנה. המניה נקנתה ב-2007, רגע לפני הנפילות הגדולות :|

שהעלו את מס רווחי הון מ-20% ל-25% נתנו אפשרות לבצע מכירה רעיונית ולשלם מס לפי השיעור הישן. מי שלא ביצע מכירה רעיונית ועדיין מחזיק בנייר מאז, ישלם לפי השיעור החדש, לכשימכור.
אכן. באותו זמן המניה היתה בהפסד אז לא רלוונטי. בכל מקרה באותו זמן הייתי פאסיבי לחלוטין בתיק ולא שמתי לב לכל הנושא הזה :)
אבל מצאתי את הסימוכין לזה, שזה גם נחמד:
https://taxes.gov.il/About/PublicAnnouncements/Documents/odaa071211.pdf
ובתיקון 187 אני חושב שאומרים שלאחר מכן יהיה מיסוי של 25% כפי שאמרת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O החזקה ישירה באג"ח ממשלתי ישראלי כתחליף למזומן שוק ההון 4
O החזקה של מדד אג"ח עם מועד פירעון 2-5 שנים כעת שוק ההון 31
י תהייה על מסחר אקטיבי בקרנות עולמיות לעומת החזקה לטווח ארוך שוק ההון 28
K מס רווחי הון לפי זמן החזקה שוק ההון 2
Y מה העמלות על קניה או החזקה של NYSE Arca Gold BUGS Index (HUI)? שוק ההון 3
Z מה ההבדל בין החזקה במניות דרך קרנות סל וקרנות נאמנות? שוק ההון 1
חדש בשוק החזקה של אג"ח מקומי שוק ההון 20
ל שיקולים במכירה/החזקה של מניות RSU שוק ההון 81
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
T האם חובה לדווח על העברת כספים לחו״ל ישירה במכירת RSU מיסים 5
O קניה ישירה של אגרוח חוב אל מול קרנות שוק ההון 5
א אג"ח דרך קרן נאמנות מול קניה ישירה שוק ההון 1
A קרנות מחקות לעומת השקעה ישירה במדד שוק ההון 7
מומו הברווז סיוע בהבנת דף אג"ח ורכישה ישירה של אגח בנקים שוק ההון 6
T מה הסכנות של מעקב סינטטי לעומת אחזקה ישירה? שוק ההון 17
פ כמה ישראלים סוחרים במניות בצורה ישירה? צרכנות פיננסית 3
MJJF התנהלות באמצעות סוכן פנסיוני לעומת התנהלות ישירה צרכנות פיננסית 3
A שאלת קרנות מחקות אג"ח לעומת אחזקה ישירה שוק ההון 5
M נדלן מניב - אחזקה ישירה שוק ההון 6
ק האם מניות באחזקה ישירה יעילות ממדדים בהיבט מיסוי מיסים 5
כ רכישה של אג"ח ממשלתי בצורה ישירה שוק ההון 2
TunaGolem השקעה ישירה בזהב דרך Interactive Brokers שוק ההון 71
yossidiv השקעה ישירה במניות בבורסות אירופה שוק ההון 23
R תהיות לגבי אחזקה ישירה של אג״ח מבחינת מיסוי מיסים 29
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
א הונאה במניות פוסטים מאיכות נמוכה 5
O מה תכלס אני מקבל במניות? שוק ההון 9
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
W היכן לסחור במניות? שוק ההון 19
R השקעה במניות ספציפיות ובקרנות מחקות מדד בארה״ב שוק ההון 11
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
G השקעה במניות בגרמניה - מסים מיסים 18
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
מ דמי ניהול במניות ערך קטנות שוק ההון 1
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
I מדד הMSCI world לא מרוכז מדי במספר במניות ספציפיות? שוק ההון 10
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17

נושאים דומים

Back
למעלה