• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הון צבור בפרישה מוקדמת

עם איזה הון צבור ליחיד אתם מתכוונים לפרוש ?

• 0-1,000,000

הצבעות: 2 1.8%
  • 1,000,000-,1,500,000

הצבעות: 6 5.5%
  • 1,500,000-2,000,000

הצבעות: 7 6.4%
  • 2,000,000-2,500,000

הצבעות: 12 10.9%
  • 2,500,000-3,000,000

הצבעות: 12 10.9%
  • 3,000,000-3,500,000

הצבעות: 13 11.8%
  • 3,500,000-4,000,000

הצבעות: 9 8.2%
  • 4,000,000-4,500,000

הצבעות: 8 7.3%
  • 4,500,000-5,000,000

הצבעות: 10 9.1%
  • 5,000,000 ומעלה

הצבעות: 31 28.2%

• סך הכל מצביעים
    110
I keep bumping into that silly quotation attributed to me that says 640 K of memory is enough.
אז אדוני הנכבד, ביל צעיר ממני ב 6 שנים. פגשתי אותו אישית ושמעתי אותו אומר זאת לאחר שגיקים הצליחו לשנות את ה rom של הביוס והקפיצו את הזיכרון הבסיסי ל 1024. ולאחר מכן המציאו את ה extended memory. ביל היה חסיד של אינטל ונלחם במוטורולה שבנתה ארכיטקטורה linear addressing שלמעשה "קברה" את המיתוס של ה 640 [וכך גם מפתחי הCPU 6502]. אז בציר הזמן אפשר לעוות דברים [פייק ניוז].

בתור בעלים של אמיגה 500 וכמה שנים מאוחר יותר אמיגה 4000, אני יכול לומר שהמחשבים האלה הקדימו את זמנם. הם היו טובים יותר מכל מה שהיה באותה תקופה, בין אם פיסי או מקינטוש.
אגב, נדמה לי שהאמיגה 500 היה מסוגל להציג 32 צבעים אמיתיים ו4096 במה שהם קראו dithering

כמו שכתבתי, מאד קל לקבל מציאות כזאת של עבודה בתחתית הסולם כשיושבים בעבודה מרופדת, ותחתית הסולם נראית מאד רחוקה. החברה שלך ידעה שזה מעין משחק התקופה של הדוקטוראט של בעלה. היא היתה בחופשה של כמה שנים והשתעשעה קצת בלהעביר את הזמן ולעשות דמי כיס במשרה בעומס נמוך. יש הבדל בין משחק כזה לבין יציאה לעבודה כי נגמר הכסף והחיים שלך תלויים בעבודת הישרדות הזאת.

שוב, נראה לי שפספסת את הנקודה, לחלוטין. אם תשב ותחכה שהתיק שלך ימחק, אתה צודק זה אסון אבל אף אחד לא מדבר על משהו כזה. מדברים על זה שה 3% הבטוחים למשיכה, (וגם על זה ויכוח, אבל נשים בצד לרגע), עלולים להיות פחות מהמחיה השנתית שלך אם התיק יתרסק. תיק של 3,000,000 ש"ח נותן משיכה שנתית של 90,000 ש"ח, או 7500 ש"ח בחודש. מה תעשה אם התיק יפול, והמשיכה החודשית שלך יכולה להיות 5000 ש"ח בלבד? תשלים 2500 ש"ח בחודש עד שהתיק יתייצב שוב. זה לא עשרות שנים (כבר דיברו על זה כאן תילי תילים של ת'רדים) ולהרוויח חצי שכר מינימום בחודש זה לא אומר לנקות שירותים בביגוד לא מחמיא. זה יכול להיות הרצאה לחודש בפאנזינג (חבר שלי עושה את זה. נהנה מכל רגע), או עבודה בחצי משרה בתור מורה. אם תהיה כל כך דרמטי עד שתגיד, "החיים שלך תלויים בעבודת הישרדות", אז זה נכון לכולנו, גם היום. כל מי שאיננו עצמאי כלכלית, העבודה שלו היא עבודת הישרדות. כדי להרוויח כמה אלפי ש"ח בחודש, ללא מס (!), אנשים משכילים, כמו שמסתובבים בפורום הזה, יכולים לעשות מגוון שלם של דברים שלא קשור בלנקות שירותים. בעיני לתת שיעורים פרטיים, הרצאה בפאנזינג או במידת הצורך לעבוד בחברת כוח אדם בעבודת מזכירות לשלושה חודשים, קטן עלי, שלא לדבר על זה שיש מקצועות שניתן לתת בהם יעוץ או להשתתף בעבודה על פי פרויקטים. אפילו לפתוח צהרון בבית יכול לתת לך את הסכומים שאתה מדבר עליהם. בעיני זה לא משפיל, נהפוך הוא - אני מוכרת את זמני בצורה ובאופן שנראה לי, לא לאחרים.

יותר מזה, הכלל של 3% הוא מאד שמרני, במובן הזה שהוא מנסה לשמור על הקרן. ככל שאתה יותר מבוגר, יש לך פחות צורך לשמור על הקרן כיוון שיש לך פחות שנות חיים שמחכות לך. זו גם הסיבה שמי שפורש בגיל 30 ומי שפורש בגיל 45 נמצאים במצב שונה מאד.

כמו שכתבתי, מאד קל לקבל מציאות כזאת של עבודה בתחתית הסולם כשיושבים בעבודה מרופדת, ותחתית הסולם נראית מאד רחוקה. החברה שלך ידעה שזה מעין משחק התקופה של הדוקטוראט של בעלה. היא היתה בחופשה של כמה שנים והשתעשעה קצת בלהעביר את הזמן ולעשות דמי כיס במשרה בעומס נמוך. יש הבדל בין משחק כזה לבין יציאה לעבודה כי נגמר הכסף והחיים שלך תלויים בעבודת הישרדות הזאת.

שוב, נראה לי שפספסת את הנקודה, לחלוטין. אם תשב ותחכה שהתיק שלך ימחק, אתה צודק זה אסון אבל אף אחד לא מדבר על משהו כזה. מדברים על זה שה 3% הבטוחים למשיכה, (וגם על זה ויכוח, אבל נשים בצד לרגע), עלולים להיות פחות מהמחיה השנתית שלך אם התיק יתרסק. תיק של 3,000,000 ש"ח נותן משיכה שנתית של 90,000 ש"ח, או 7500 ש"ח בחודש. מה תעשה אם התיק יפול, והמשיכה החודשית שלך יכולה להיות 5000 ש"ח בלבד? תשלים 2500 ש"ח בחודש עד שהתיק יתייצב שוב. זה לא עשרות שנים (כבר דיברו על זה כאן תילי תילים של ת'רדים) ולהרוויח חצי שכר מינימום בחודש זה לא אומר לנקות שירותים בביגוד לא מחמיא. זה יכול להיות הרצאה לחודש בפאנזינג (חבר שלי עושה את זה. נהנה מכל רגע), או עבודה בחצי משרה בתור מורה. אם תהיה כל כך דרמטי עד שתגיד, "החיים שלך תלויים בעבודת הישרדות", אז זה נכון לכולנו, גם היום. כל מי שאיננו עצמאי כלכלית, העבודה שלו היא עבודת הישרדות. כדי להרוויח כמה אלפי ש"ח בחודש, ללא מס (!), אנשים משכילים, כמו שמסתובבים בפורום הזה, יכולים לעשות מגוון שלם של דברים שלא קשור בלנקות שירותים. בעיני לתת שיעורים פרטיים, הרצאה בפאנזינג או במידת הצורך לעבוד בחברת כוח אדם בעבודת מזכירות לשלושה חודשים, קטן עלי, שלא לדבר על זה שיש מקצועות שניתן לתת בהם יעוץ או להשתתף בעבודה על פי פרויקטים. אפילו לפתוח צהרון בבית יכול לתת לך את הסכומים שאתה מדבר עליהם. בעיני זה לא משפיל, נהפוך הוא - אני מוכרת את זמני בצורה ובאופן שנראה לי, לא לאחרים.

יותר מזה, הכלל של 3% הוא מאד שמרני, במובן הזה שהוא מנסה לשמור על הקרן. ככל שאתה יותר מבוגר, יש לך פחות צורך לשמור על הקרן כיוון שיש לך פחות שנות חיים שמחכות לך. זו גם הסיבה שמי שפורש בגיל 30 ומי שפורש בגיל 45 נמצאים במצב שונה מאד.

או שהשכר מתרסק וחברות ההשמה לא רוצות שהצעירים ידעו על זה.
יכול להיות אבל הסיבה שהוא מתרסק זה כי הביקוש לעובדים וותיקים רגילים , עדיף למעסיק להעסיק 5 עובדים צעירים ולא עקשנים ועובד וותיק דעתן ואולי פחות מעודכן ומהיר בביצוע

[אוף טופיק]

+1
בשנות ה80 המושג 'הייטק' עוד לא היה קיים. היו ניצנים של יזמים קטנים שגילו את הפוטנציאל הגלום ב PC. אלו הזמנים ש IBM אמרו שלא צריך יותר משני צבעים במסך [שחור וירוק] כאשר קומודור אמיגה הציגה 16 צבעים אמיתיים או 4096 באינטרפולציה {טכנית - שיחקו עם ה RGB במהירות וכול 1/20 שניה החליפו דיספליי של R, G ,B ז"א כול 1/20 שניה הציגו פעם אדום, ירוק וכחול}
וציטוט מהחתימה שלי:
640K ought to be enough for anybody" - Bill Gates, 1981".
אז חברים, הייטק, כפי שמוכר היום, החל בערך בערך בשלהי שנות ה90.
נדמה לי שסאיטקס וגם אורבוטק החלו את הפריצה בשנות ה 80

ושמעתי אותו אומר זאת
זו טענה מאוד... אאוטלנדיש, נגיד בזהירות. אני אשאר עם דעת המומחים שבדקו מקורות רבים ולא הצליחו לאתר אפילו מקור אחד לא אנקדוטלי (כלומר לא יוסי כלשהו שטוען שפגש את ביל בדיוק כשיצא לו להגיד את האמרה המפורסמת) שמוכיח את העניין. לעת עתה אני עם ביל.

נערך לאחרונה ב:
5 מיליום ליחיד- ו- 10 מיליון לזוג - זה לא בשמיים ? בשבילי זה לא רק שלא בשמיים אלא בכוכב לכת אחר לגמרי. אשמח להבין, איך דבר כזה מתאפשר לאור זאת שתוחלת החיים בהייטק קצרה.
שוב, קודם כל לא כולם עובדי הייטק, למרות שקשה להאמין כשקוראים בפורום הזה. אני, בעוונותי, מעולם לא תכנתתי. יכולה לומר לך שבעשר השנים האחרונות, מאז שהתגרשתי, *הוספתי* 2 מיליון ש"ח להון הצבור שלי. חלקו נוסף בחסכון. חלקו נוסף בקרנות הפנסיה. חלקו נוסף מעסקאות נדל"ן שהצליחו ומימוש מסוים שעשיתי. כשאני עוברת על טבלאות האקסל, בהנחות יחסית שמרניות, אני מניחה שאגיע ל- 3 מיליון תוספת בעוד כשנתיים וחצי. המספר 5 מיליון יהיה שם לפני גיל 50, אבל אם זה יהיה שם בגיל 45, 46 או 47, אני לא יודעת.
לא רק זה, הקולגות סביבי שאינם סולידיים במיוחד אבל גם כמובן לא בזבזנים, אלא שלמזלם פשוט לא התגרשו, נמצאים כבר שם. מי שלא גר במרכז ת"א ובשכונות הצפוניות שבהן מוציאים אחד לשני את העיניים, לא מחזיק ג'יפ ומרויח יפה בחמישון העליון, מגיע לגיל חמישים עם צבירות של 5 מליון ש"ח לאדם בלי להתאמץ במיוחד לחסוך. חצי מזה בערך בקרנות פנסיה והשתלמות, חצי מזה בחסכונות אחרים (נדל"ן, תיק ממוסה, השקעות בעסק). אנשים כאן נוסעים לחופשות בפיליפיניים עם כל המשפחה, לחודש לארה"ב, קונים אוכל אורגני ומשלמים על חוגי בלט, אבל חושבים על הכסף. דרך אגב, אם כבר בנושאי השרשור הזה, שאלתי בארוחת צהריים כמה כסף הם ירצו בפנסיה, היתה הסכמה על 20,000 ש"ח נטו בחודש. נפלתי! הם לא מוציאים ככה עכשיו אבל ישמחו להיות "בטוחים" לפני שיפרשו.

היתה הסכמה על 20,000 ש"ח נטו בחודש. נפלתי! הם לא מוציאים ככה עכשיו אבל ישמחו להיות "בטוחים" לפני שיפרשו.
ההנחה שאחרי הפרישה ההוצאות יורדות אינה מבוססת.
אני לא יודע בני כמה הילדים של אלו שענו, אבל גם אם הם מצפים לירידה בהוצאות בגין ילדים (מתי זה קורה בדיוק?), יש הוצאות אחרות בגיל פרישה, הן כאלו שקשורות בגיל מתקדם והן כאלו שקשורות בצורך למלא את הזמן שהתפנה.

ההנחה שאחרי הפרישה ההוצאות יורדות אינה מבוססת.
אני לא יודע בני כמה הילדים של אלו שענו, אבל גם אם הם מצפים לירידה בהוצאות בגין ילדים (מתי זה קורה בדיוק?), יש הוצאות אחרות בגיל פרישה, הן כאלו שקשורות בגיל מתקדם והן כאלו שקשורות בצורך למלא את הזמן שהתפנה.
הילדים שלהם בסוף תיכון (של רובם), אבל כפי שאמרתי, הם לא מוציאים 20 אלף ש"ח היום, ולוקחים את הילדים לטיולים בחו"ל, מממנים להם דברים וכו'. לקבוע מראש שבפחות מזה זו סכנה לפרוש גרם לי לחייך - נראה לי שהם פשוט אוהבים לעבוד. זה בסדר, כיף לעבוד בסביבה שאנשים נהנים ממה שהם עושים.

אם אני לא טועה, interlace שימש להכפלת הרזולוציה האנכית על ידי הצגת שורות זוגיות ואי זוגיות לסירוגין בכל ריענון של המסך

אם אני לא טועה, interlace שימש להכפלת הרזולוציה האנכית על ידי הצגת שורות זוגיות ואי זוגיות לסירוגין בכל ריענון של המסך
אכן, כנראה קומבינציה של מספר טכנולוגיות.

כמו שכתבתי, מאד קל לקבל מציאות כזאת של עבודה בתחתית הסולם כשיושבים בעבודה מרופדת, ותחתית הסולם נראית מאד רחוקה.
החברה שלך ידעה שזה מעין משחק התקופה של הדוקטוראט של בעלה. היא היתה בחופשה של כמה שנים והשתעשעה קצת בלהעביר את הזמן ולעשות דמי כיס במשרה בעומס נמוך. יש הבדל בין משחק כזה לבין יציאה לעבודה כי נגמר הכסף והחיים שלך תלויים בעבודת הישרדות הזאת.

אוסיף עוד הערה לתגובות שכבר נכתבו מעלי - בהנחה שאתה פורש על פי חישוב של משיכת 4% מהתיק, או חישוב שמרני יותר של 3% נגיד - בממוצע, אלו אחוזי משיכה שמרניים ביחס לתשואת השוק ההיסטורית, ועבור חלק משמעותי מהפורשים התיק בכלל יגדל עם השנים.

אז איפה כן הסיכון? הסיכון העיקרי הוא הרצף תשואות, כלומר שדווקא בשנים הראשונות שאחרי הפרישה השוק יעבור קריסה משמעותית ואיתו השווי של התיק. זה לא אומר שאתה צריך לעבוד לצורך "הישרדות" - גודל התיק הוא עדיין איזה עשור או שניים של שנות מחיה, פשוט נפילה משמעותית בדיוק בשנים הראשונות של הפרישה נוגסת בשולי הביטחון שלך לטווח הרחוק.
זה רק אומר שהשלמת ההכנסה הנדרשת, כדי לכסות את אותם שולי הביטחון היא אכן לא גדולה - משרה חלקית כלשהי תכסה זאת בקלות, והיות ומדובר בשנים בודדות לאחר הפרישה גם החזרה לשוק העבודה היא הקלה ביותר.

ובשאר המקרים - אם עברו נגיד 5-10 שנים מאז רגע הפרישה (למי שפרש לגמרי ולא מכניס שום הכנסה נוספת, גם חלקית) ולא היו שום אירועים דרמטיים מדי בתיק - זה אומר לרוב שהתיק כבר יצמח מעבר לאחוז המשיכה ושולי הביטחון רק יילכו ויגדלו, והסיכון מצטמצם משמעותית.

נערך לאחרונה ב:
כיף לעבוד בסביבה שאנשים נהנים ממה שהם עושים.
+1. לגמרי מסכים.
לגבי ההוצאות, תלוי. תואר במכללה יוקרתית עולה המון, בדרך כלל להורים. מצד שני, הסטודנט כבר עובד.
וכמובן הוצאות בריאות שעולות עם השנים אבל קצב העליה הוא עניין של מזל (וגנטיקה).

מדברים על זה שה 3% הבטוחים למשיכה, (וגם על זה ויכוח, אבל נשים בצד לרגע), עלולים להיות פחות מהמחיה השנתית שלך אם התיק יתרסק.
נראה לי שלא הבנת את מודל 4% משיכה (או 3%).
המודל אומר שהסכום נקבע לפי גודל התיק ביום הפרישה, ומותאם אינפלציה.
כלומר גם אם התיק נחתך בחצי ממשיכים למשוך את אותו סכום מקורי (מותאם אינפלציה).
המחקרים קבעו שבמודל משיכה כזה במעל 99% מהמקרים התיק מחזיק לפחות 30 שנה.

אם את משנה דינמית את המשיכה לפי גודל התיק, גם במשיכה של 10% בשנה התיק יחזיק לנצח

@Lali
לפח מה שסיפרת את היית המפרנסת העיקרית וכנראה שעם המזונות והפחתת העול הכלכלי שבפירנוס בן זוג הצלחת לקפוץ קדימה,
רוב הגרושים והגרושות שיצא לי להכיר לא הצליחו לקפוץ כלכלית קדימה בזכות הגרושים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ הפסד הון צבור פוסטים מאיכות נמוכה 5
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
S מתקשה לקפוץ למים (יש הון נזיל) שוק ההון 23
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
M החזר לפנסיונרים על רווחי הון מיסים 1
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
ר בקשר קיזוז רווחי הון מיסים 5
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
T התחלה מאוחרת בצבירת הון יומני מסע אישיים 16
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
E רווחי הון על אופציות מיסים 13
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
lavi איך ממירים הון לתזרים? צרכנות פיננסית 52
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
itzik64 קיזוז הפסדי הון בחו"ל-ניכוי במקור מיסים 11
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
א Etrade וקיזוז רווח הון מיסים 1
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
A מס רווח הון בחשבון משותף מיסים 9
I הכריחו אותי לממש הפסדי הון - מה עכשיו? שוק ההון 11
מ הצהרת הון - טפסים אינם עדכניים ל31.12.22 מיסים 5
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
O הצהרת הון מיסים 1
קפיטליסט_מרושע העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
N קיזוז רווחי הון לחייל מיסים 0
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0

נושאים דומים

Back
למעלה