• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הוזלת ביטוח רכב בלי רצף ביטוחי?

GunnerWSM

משתמש רגיל
דירוג
224
אהלן לכולם,
אני מעוניין לקנות רכב בקרוב שישמש אותי בעיקר לקניות ונסיעות ללימודים ומשפחה,
בגדול מבחינת פרטים בן 26, סטודנט, היה לי רכב עד לפנ כשנה וחצי, היה לי ביטוח חובה וג' כשנתיים שהביטוח היה רק עליי אך הפוליסה הייתה על שם חבר משפחה.
בימים האחרונים ראשית אני מנסה לברר את העלויות של אחזקת הרכב, וכמובן הביטוח זה חלק משמעותי מאוד. עשיתי בדיקות כלליות בכמה אתרים (כמובן לא מדוייקות כל כך, אחרי הכל עדיין אין לי רכב ולא דגם ספציפי אפילו), ואני רואה מחירים נורא נורא גבוהים, לפי הבנתי חלק גדול בגלל העניין שאין לי "רצף ביטוחי", מכיוון שלא הייתה פוליסה על שמי.
בקיצור מה שאני רואה, כשאני מכוון לרכב זול שבגדול נוסע (נגיד פוקוס/3 מאיזור שנת 2008), זה איזור ה4,000 ש"ח. לפי מחירים שהבנתי שחברים משלמים זה מחיר מאוד גבוה (שוב, חובה וג'.)
האם יש איזה משהו שאני מפספס כאן, או שפשוט היעדר רצף ביטוחי עד כדי כך פוגע בי? ליברה לדוגמא סירבו להביא הצעת מחיר מכיוון שאין לי רצף ביטוחי.
האם ריאלי שכשכבר יהיה לי רכב ואתקשר לחברות לא רק לברר אלא לרכוש, ועם דגם והכל, המחירים יהיו יותר נמוכים?

בגדול לפי זיכרוני עם הטרנטה הקודמת שלי ההוצאות שלי היו ביטוח (קצת מעל 4K לדעתי אבל אז הייתי נהג צעיר), טסט כ1100 בשנה, טיפול לפני טסט כ300 בשנה, וכמעט ולא היו שום תיקונים לעשות... אני לוקח בחשבון בתקציב שאצטרך להחליף איזה משהו מדי פעם, אבל מתקצב את זה באיזור ה700 לשנה. יצא לי לראות בפוסטים דומים בפורום שאנשים מגיעים לטיפולים של איזור ה1000 בחודש וזה די הרתיע אותי, אבל אני מניח שזה המצב רק עם רכבים שהם לא על גדר "העיקר שייסע", אלא רכבים שעולים די המון ויותר מפחדים עליו?

בכל מקרה כעת אני מסתכל על:
4000 ביטח לשנה
300 טיפול לפני טסט
1100 טסט
כ700 בלתמים
כ300 דלק/לחודש

אשמח לעצות בנוגע לביטוח, וגם בכללי לדעתכם על התקציב.

אהלן לכולם,
אני מעוניין לקנות רכב בקרוב שישמש אותי בעיקר לקניות ונסיעות ללימודים ומשפחה,
בגדול מבחינת פרטים בן 26, סטודנט, היה לי רכב עד לפנ כשנה וחצי, היה לי ביטוח חובה וג' כשנתיים שהביטוח היה רק עליי אך הפוליסה הייתה על שם חבר משפחה.
בימים האחרונים ראשית אני מנסה לברר את העלויות של אחזקת הרכב, וכמובן הביטוח זה חלק משמעותי מאוד. עשיתי בדיקות כלליות בכמה אתרים (כמובן לא מדוייקות כל כך, אחרי הכל עדיין אין לי רכב ולא דגם ספציפי אפילו), ואני רואה מחירים נורא נורא גבוהים, לפי הבנתי חלק גדול בגלל העניין שאין לי "רצף ביטוחי", מכיוון שלא הייתה פוליסה על שמי.
בקיצור מה שאני רואה, כשאני מכוון לרכב זול שבגדול נוסע (נגיד פוקוס/3 מאיזור שנת 2008), זה איזור ה4,000 ש"ח. לפי מחירים שהבנתי שחברים משלמים זה מחיר מאוד גבוה (שוב, חובה וג'.)
האם יש איזה משהו שאני מפספס כאן, או שפשוט היעדר רצף ביטוחי עד כדי כך פוגע בי? ליברה לדוגמא סירבו להביא הצעת מחיר מכיוון שאין לי רצף ביטוחי.
האם ריאלי שכשכבר יהיה לי רכב ואתקשר לחברות לא רק לברר אלא לרכוש, ועם דגם והכל, המחירים יהיו יותר נמוכים?

בגדול לפי זיכרוני עם הטרנטה הקודמת שלי ההוצאות שלי היו ביטוח (קצת מעל 4K לדעתי אבל אז הייתי נהג צעיר), טסט כ1100 בשנה, טיפול לפני טסט כ300 בשנה, וכמעט ולא היו שום תיקונים לעשות... אני לוקח בחשבון בתקציב שאצטרך להחליף איזה משהו מדי פעם, אבל מתקצב את זה באיזור ה700 לשנה. יצא לי לראות בפוסטים דומים בפורום שאנשים מגיעים לטיפולים של איזור ה1000 בחודש וזה די הרתיע אותי, אבל אני מניח שזה המצב רק עם רכבים שהם לא על גדר "העיקר שייסע", אלא רכבים שעולים די המון ויותר מפחדים עליו?

בכל מקרה כעת אני מסתכל על:
4000 ביטח לשנה
300 טיפול לפני טסט
1100 טסט
כ700 בלתמים
כ300 דלק/לחודש

אשמח לעצות בנוגע לביטוח, וגם בכללי לדעתכם על התקציב.

מבלי לטשטש אותך, מה שאני עשיתי [ואעשה בעתיד אם צריך]
זה לרשום את בעל הרכב העיקרי על שם נינג'ה "מבוגרת" ללא תאונות [אבא] ואותי כשותף שלו. זה משהו שאפשרי.
כמובן שחברות הביטוח מתייחסות אל הנהג הצעיר ביותר כאל ה"טעון סיכון" והפרמייה בהתאם,
אבל כאשר מלכתחילה הנהג העיקרי הוא אבא, זה מוזיל, מניסיוני.

* כמובן, בהנחה שהוא אכן נוהג איתך ברכב. לא חלילה לרמות או משהו

זה לרשום את בעל הרכב העיקרי על שם נינג'ה "מבוגרת" ללא תאונות [אבא] ואותי כשותף שלו. זה משהו שאפשרי.
כמובן שחברות הביטוח מתייחסות אל הנהג הצעיר ביותר כאל ה"טעון סיכון" והפרמייה בהתאם,
אבל כאשר מלכתחילה הנהג העיקרי הוא אבא, זה מוזיל, מניסיוני.

* כמובן, בהנחה שהוא אכן נוהג איתך ברכב. לא חלילה לרמות או משהו
הבעיה היא שזה מה שעשיתי עם הרכב הקודם. ואכן זה הוזיל מעט - אבל זה מונע ממני לצבור רצף ביטוחי, ואז בעצם אני נשאר תמיד באותו מצב של תלות באחר מאשר פשוט להתחיל לצבור את זה על שמי.

שני דברים:
1. ממה שאני זוכר, בפעם הראשונה שקניתי רכב חברת הביטוח הסכימה לקבל כהיעדר תביעות את ביטוח הרכב של הוריי, תוך הצהרה שלי (ואולי גם של הוריי) שנהגתי בו באופן שוטף.
2. לפעמים אפשר להוזיל בצורה משמעותית את הביטוח תמורת הגדלת ההשתתפות העצמית. בינתיי לא נדרשתי לממש השתתפות עצמית אז לאורך זמן זה משתלם.

קח בחשבון שאם ההצהרה שלך לא משקפת את המציאות וחברת הביטוח תוכיח את זה, במקרה הרע, אתה לא תקבל פיצוי בזמן אמת ובמקרה הטוב, אתה תקבל פיצוי מופחת בהתאם ליחס שבין הפרמיות שהיית צריך לשלם, לבין הפרמיות ששילמת בפועל.

אבל כאשר מלכתחילה הנהג העיקרי הוא אבא, זה מוזיל, מניסיוני
זה מוזיל, כי חברת הביטוח יוצאת מתוך הנחה שעיקר השימוש ברכב הוא ע״י הנהג המנוסה/ותיק/בעל עבר ביטוחי תקין ולכן הסיכוי הסטטיסטי לתאונה נמוך יותר, מאשר במצב בו הנהג ללא עבר ביטוחי או חדש/צעיר, הוא הנהג העיקרי ברכב.

אם מדובר בנזק קטן ואולי גם אם נזק גדול אבל הנהג הוא ללא רקורד תאונתי במרכז הסליקה, אז סביר להניח שחברת הביטוח לא תיכנס לעובי הקורה, אבל אם מדובר בנזק גדול או בנהג שמסווג כבעייתי, סביר מאד שחברת הביטוח תבדוק טוב האם באמת מי שהוצהר כנהג העיקרי היה באמת מי שהשתמש בעיקר ברכב.
ברגע שיעלה בלב חברת הביטוח חשד קל, אז הם ידחו את התביעה ותאלץ לגרור אותם לבית המשפט - וגם אם תנצח (יתכן מאד) תתחרט על הניסיון לחסוך את הפרש הפרמיה.

קומבינה כזו הייתי עושה, אם בכלל, רק אם אני וה״נינג׳ה״ גרים באותו בית ואם לנינג׳ה אין רכב אחר על שמו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A הוזלת ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
N הוזלת דמי ניהול קרן פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א העברת אירו מצרפת לישראל - הוזלת עלויות צרכנות פיננסית 15
L הוזלת עמלות בתיק ההשקעות שוק ההון 14
D הוזלת שער הדולר-שקל בבנק? שוק ההון 2
T הוזלת סל הקניות - גבינות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
oz1987 אסטרטגיה של הוזלת דמי ניהול שוק ההון 45
ל הוזלת קניות מצרכי סופרמרקט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
Cfy הוזלת עלויות בתעודות Vanguard שוק ההון 9
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 23
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7

נושאים דומים

Back
למעלה