• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם מטריד אתכם המצב ברוסיה?

AgenT

משתמש רגיל
דירוג
81
אני מניח שלחלקכם השאלה הזו תישמע מוזר, והאמת שגם לי היא הייתה נראית מוזר לו הייתי שואל אותה לפני חצי שנה..

אבל מאז ההרעלה של נבאלני + התחקירים שלו אני כמעט מכור ועוקב אחרי כל מה שקורה שם בטוויטר.

אין לי שום קשר לרוסיה, ובכלל נולדתי באוקראינה ועליתי לארץ בגיל שנתיים. אף פעם לא התעניינתי במה שהולך שם

אבל לאחרונה אני עוקב יותר אחרי מה שהולך שם מישראל ואני לא מצליח להבין למה..

ההימור שלי, שאיפשהו בתת מודע אני רואה בזה פוטנציאל השקעה.
אם רוסיה תיפטר מהשחיתות, היא מדינה ככ עשירה באוצרות טבע שהם יכולים בקלות (פוטנציאלית) להפוך לכלכלה החזקה בעולם.. כרגע הדירות במוסקבה לצורך העניין לא מאוד יקרות

בקיצור - הייתי שמח לפתוח איזה שרשור על מה שהולך שם

אני מניח שלחלקכם השאלה הזו תישמע מוזר, והאמת שגם לי היא הייתה נראית מוזר לו הייתי שואל אותה לפני חצי שנה..

אבל מאז ההרעלה של נבאלני + התחקירים שלו אני כמעט מכור ועוקב אחרי כל מה שקורה שם בטוויטר.

אין לי שום קשר לרוסיה, ובכלל נולדתי באוקראינה ועליתי לארץ בגיל שנתיים. אף פעם לא התעניינתי במה שהולך שם

אם רוסיה תיפטר מהשחיתות, היא מדינה ככ עשירה באוצרות טבע שהם יכולים בקלות (פוטנציאלית) להפוך לכלכלה החזקה בעולם.. כרגע הדירות במוסקבה לצורך העניין לא מאוד יקרות

לצערי יש לנו גם צרות גדולות בוילה במזרח תיכון שלנו ... אוטובוס עולה באש בלב עיר מגורים יותר מלחיץ אותי.
(וליבי עם נבאלני כמובן, הלוואי שישוחרר)

עכשיו נזכרת? המצב ברוסיה היה מטריד בשנת 2000. עכשיו זאת כבר הנורמה שם וזה כבר לא מטריד אף אחד. עכשיו המצב מטריד בישראל, ואם לא נתעורר, עוד 20 שנה המצב הזה יהיה הנורמה גם פה, ובהמשך זה גם יהיה עוד יותר גרוע.

עכשיו נזכרת? המצב ברוסיה היה מטריד בשנת 2000. עכשיו זאת כבר הנורמה שם וזה כבר לא מטריד אף אחד. עכשיו המצב מטריד בישראל, ואם לא נתעורר, עוד 20 שנה המצב הזה יהיה הנורמה גם פה, ובהמשך זה גם יהיה עוד יותר גרוע.
נו באמת

חוסר יציבות יכול להיות גן-עדן לספקולנטים שיודעים להתמודד עם הסיכון ומכירים את השיטה במקום הרלוונטי.
אני אישית חושב שהסיכוי שרוסיה תהפוך למדינה "מערבית" או משהו בסגנון תוך עשור הוא נמוך בגלל שיש שם בעיות מבניות יותר קשות מפוטין.
צריך מישהו כמו פוטין שרוצה ומסוגל לפתור את הבעיות הנ"ל וזה שילוב מאד נדיר, וגם אז זה תהליך קשה. אפיק אחר הוא שינוי יותר הדרגתי אבל זה ייקח עשורים.

יותר מטריד אותי המצב פה

כשפה יהיה דבש יהיה לי ראש למקומות אחרים

• אהבתי
Reactions: HHH
זה לא מבאס לחיות תמיד בmode קונספירציה/חורבן?

כן לגמרי.
אני לא במוד קונספירציה אני פשוט חושב שאתה מניח שבגלל שעד עכשיו היה בסדר אז ימשיך להיות בסדר.
המדיניות הנוכחית במספר תחומים תוביל לאבדון.
אם יקשיבו לשכל הישר ולא יישמו אותה יתייחסו לאנשים כמוני כאל שוטים שחזו אובדן שלא התרחש.

לא יודע... בינתיים ביטלו את חופש התנועה, העיסוק, המסחר, וכבר אסור לצאת מהמדינה. היחידים שמתנגדים לדיקטטורה הפרשיסטית זה הדוסים, ואותם מפוצצים מכות.

אין שום סיכוי שההפגנות והמחאה של נבלני יובילו למשהו. מהפכות לא עובדות ככה. ואני לא רואה איך זאת הזדמנות השקעה. אם תהיה שם מהפכה, זה חזרה לברדק של שנות ה90

מפריע לי שבחדשות של הרוסים האייטם הזה היה במקום 3 וריאיינו ילדים בהפגנה, שלכאורה, בכלל לא הבינו מה הם עושים שם.
לא הציגו את האלימות, לא הציגו את המעצרים, לא התחייסו לסרטון ביוטיוב שכבר עבר את 80 מיליון צפיות, הם צינזרו את זה בצורה מזויעה.

בחדשות של הזרים הציגו הכל.
אני מאוד מקווה שנבלני לא "יתאבד" בתא מעצר וישמיך בפעילותו.
הסיבה היחידה שאני מאמין לו, היא אך ורק בגלל שניסו ומנסים להשתיק אותו.

אבל, מה שכן מטריד אותי הוא, האם בישראל המצב שונה? האם כאן בחדשות מראים רק את מה שמתאים לממשלה וצובעים באור מגוכח את מה שלא מתאים?

• אהבתי
Reactions: HHH
מכיר את הסרטון ומעריץ אותו, כנראה בזכותך מהשרשור ב2016.
בגלל הrabbit hole שהוא שלח אותי אליו הגעתי גם לקרוא את הנסיך של מקיאוואלי.
@Benjamin Willard
בכל מקרה כמו שהאביב הערבי ואביב העמים 150 שנה לפניו הראו מהפכות לרוב פשוט נכשלות.
וגם אלו שמצליחות לרוב נכשלות.
אבל האיום במהפכה עשוי להביא שינוי עצום וזה מה שקרה באירופה.

האם כאן בחדשות מראים רק את מה שמתאים לממשלה וצובעים באור מגוכח את מה שלא מתאים?
מצב התקשורת כאן הרבה יותר טוב מברוסיה.
אפילו שהתקשורת מיינסטרים די צולעת בסדר העדיפויות שלה אפשר למצוא תקשורת איכותית ברדיו טלוויזיה ועיתונים\אינטרנט בקלות

לראות רוסים שמפגינים נגד פוטין המושחת במינוס 52 מעלות צלזיוס הפיח בי מוטיבציה לצאת לבלפור בשבת (בערך 60 מעלות יותר חם).

לא יודע... בינתיים ביטלו את חופש התנועה, העיסוק, המסחר, וכבר אסור לצאת מהמדינה. היחידים שמתנגדים לדיקטטורה הפרשיסטית זה הדוסים, ואותם מפוצצים מכות.
נכון אבל לא מהסיבה הנכונה אלא כי הרבה אמר.

אם רוסיה תיפטר מהשחיתות

היי
אני חושב שזה מה שניסו לעשות כאשר המדינה הפכה לקומוניסטית
ולאחר מכן בשנת 1989 כאשר יצאו מהקומוניזם.

יפה מאוד. יש אבל עוד חלק חשוב, שלא מוזכר פה. בסרטון הזה כולם מאוד רציונליים ופועלים לפי מה שטוב להם. במציאות רוב האנשים הם לא רציונליים בכלל ונופלים בקלות למניפולציות. מנהיגים פופוליסטיים יודעים לנצל זאת היטב. הם מלבים שנאה כלפי קבוצות אחרות כי שנאה מניעה אנשים הרבה יותר מכל דבר אחר. הם גם משתלטים על התקשורת ודואגים לכך שהתקשורת תפאר אותם, תסתיר את מחדליהם, ותפיץ שנאה כלפי מתנגדיהם. במקביל הם גם תוקפים את התקשורת, כדי לבלבל את האנשים עוד יותר. הם מביאים את מניפולציית דעת הקהל לאומנות ומצליחים פעמים רבות לגרום לאנשים להצביע לא למי שטוב להם אובייקטיבית, אלא דווקא למי שהכי רע להם.

נערך לאחרונה ב:
מפריע לי שבחדשות של הרוסים האייטם הזה היה במקום 3 וריאיינו ילדים בהפגנה, שלכאורה, בכלל לא הבינו מה הם עושים שם.
לא הציגו את האלימות, לא הציגו את המעצרים, לא התחייסו לסרטון ביוטיוב שכבר עבר את 80 מיליון צפיות, הם צינזרו את זה בצורה מזויעה.

בחדשות של הזרים הציגו הכל.
אני מאוד מקווה שנבלני לא "יתאבד" בתא מעצר וישמיך בפעילותו.
הסיבה היחידה שאני מאמין לו, היא אך ורק בגלל שניסו ומנסים להשתיק אותו.
מה נסגר?
לא ברור לך שרוסיה היא דיקטטורה, והתקשורת נשלטת לחלוטין ע"י הממשל?
הממשל של פוטין מכתיב בדיוק מה יהיה במהדורת החדשות.

לא תמיד. רוב העולם הוא טוב וקורים הרבה דברים מדהימים. יש לי אבל בהחלט נטיה לשים לב למקומות, שבהם משהו גדול משתבש, ואני רואה את החורבן מתקרב. כבר בשנת 2000 היה לי ברור בדיוק מי זה פוטין ולאן הוא מוביל את רוסיה. הספיק לי לראות חצי דקה את הוגו צ'אבס נואם עוד לפני שהוא נבחר לנשיא, כדי להזדעזע עמוקות ולהבין לאיזה אסון הוא יביא את ונצואלה, אם יבחר. אז אבל חשבתי על זה שזה מצחיק שאני מזדעזע ממה שקורה בוונצואלה, כאשר ביבי הוא ראש ממשלת ישראל. אני זוכר את הרגע הזה היטב. ממש לא חשבתי אז שביבי גרוע כמו צ'אבס, אבל קשה היה להתעלם מקווי הדמיון בין שני הפופוליסטים.
אולי אתה מתכוון לזה שלפני שנה ציפיתי שהקורונה תתפשט בכל העולם ולא תיעצר בסין? זכור לי שחשבת שאני רואה שחורות ופקפקת בידע שלי על נגיפים.
כרגע הסיכון המרכזי שאני רואה הוא המצב בישראל. ישראל נמצאת כיום במצב של התפרקות של הדמוקרטיה ושלטון החוק. אם התהליך הזה ימשך, זה יכול בקלות להביא לקריסה כלכלית ובהמשך גם חורבן פיזי.

לא בשביל לקנטר ולא לפתוח שרשור על פוליטיקה ישראלית, אבל האם מי שאחראי לכל הרע הזה זה אלו לא אותם אנשים שהצבעת להם בבחירות חופשיות לפני מספר חודשים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A משהו מטריד בקשר לבנקים: שוק ההון 15
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
P מתלבטת אתכם נדל"ן 38
Tsachi01 טיפ לחיים שעוקצים/מעליבים אתכם באינטרנט (ואפילו במציאות). אוף טופיק 45
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב מה מחזיק אתכם ברגעי שבירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
oz1987 מה הם העמלות שהכי מעצבנות אתכם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 57
E מה מנחה אתכם בהקצאת פלח הזהב? שוק ההון 4
מ איזה אחוז תשואה יספק אתכם מנדל"ן להשקעה? נדל"ן 12
W תמיכה אחד\ת בשני\ה -כשהסביבה לא מבינה אתכם\ן התפתחות אישית 7
N במה אתם משקיעים ומה הניסיון לימד אתכם ? שוק ההון 34
OiNK לינקדאין: מצאתם עבודה או שהיא מצאה אתכם? אוף טופיק 6
ב מפציץ אתכם בשאלות לפני השקעת החסכונות שוק ההון 17
אורן מצאתי אתר שאולי יעניין אתכם - Dollar Street (לא קשור להשקעות/שוק ההון) אוף טופיק 1
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
daat99 איזה תיק יעניין אתכם יותר אוף טופיק 43
מ אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3929
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
de dud מחשבות על הגירה בעקבות המצב פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1208
מ המצב בארץ ופתיחת חשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 7
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
I תהיות על המצב הפיננסי העולמי, משבר הנדל"ן בארץ ולאן מועדות פנינו אוף טופיק 435
deussex המצב הביטחוני בארץ ומחשבות על רלוקיישן אוף טופיק 141
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L המצב הפוליטי בקנדה אוף טופיק 117
השקעה לא מזל מה היה המצב הכלכלי כשנולדת? פוסטים מאיכות נמוכה 24
V המצב הכלכלי בארץ שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
S בעקבות המצב, האם הורדתם את החלק המנייתי באופן משמעותי? שוק ההון 18
ת עד כמה המצב הכלכלי קשה ומה צופן לנו העתיד? אוף טופיק 389
F הקפאת משכנתא לאור המצב נדל"ן 29
1337justme התאמת החלק הסולידי עקב המצב העולמי שוק ההון 54
ג לאור המצב, מישהו משקיע בנפט/חברות תעופה ? שוק ההון 0
H המצב שלי היום נדל"ן 77