• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איזה תיק יעניין אתכם יותר

איזה סכום חיסכון חודשי נראה לכם מתאים לישראלי הממוצע (בשקלים)?

• 1000

הצבעות: 5 14.7%
  • 1571 (קרן השתלמות)

הצבעות: 4 11.8%
  • 2000

הצבעות: 13 38.2%
  • 3000

הצבעות: 5 14.7%
  • 5000

הצבעות: 7 20.6%

• סך הכל מצביעים
    34

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,259
בעקבות ביקוש רב ובקשות חוזרות של אנשים החלטתי לפתוח בלוג חדש בעברית בנושא של השקעה במניות דיבידנד.

הבלוג מתחיל עם ההודעה שלי מהשרשור של מידע על מניות דיבידנד מהפורום הזה ואני אפתח אותו משם עם תוכן חדש.

כחלק מהבלוג אני רוצה לנהל שם תיק מניות דיבידנדים לדוגמא עם סכומים שהישראלי הטיפוסי מצליח לחסוך בחודש.

אני אשמח מאוד לקבל את חוות דעת של משתמשי הפורום כמה לדעתך ריאלי לצפות מישראלי טיפוסי לחסוך בחודש עבור תיק ההשקעות (מתוך קבוצת הישראלים שחוסכים לבד בלי שיכריחו אותם).

אני מתכנן לנהל את התיק בצורה כזו שכל חודש אני העביר סכום דולרי שמקביל לסכום השקלי ואנהל מעקב אחרי הדיבידנדים שמתקבלים.

תודה מראש לכל המגיבים.

נערך לאחרונה ב:
הלכתי על 1. לדעתי הישראלי הממוצע לא חוסך מעבר למה שמכריחים אותו.

כל הכבוד על היוזמה.
הסקר די טריקי (לא במתכוון כמובן). גם אם נעזוב התפלספויות בנוסח של ההבדל בין ישראלי ממוצע לממוצע לישראלי, כלומר, אם רלוונטי כאן ממוצע או חציון, אני לא חושב שהחומר כאן ובבלוג שלך פונה לממוצע. מהתרשמות כללית נראה לי שהקוראים שלך מרוויחים לפחות פי 2 מהשכר הממוצע, בערך פי 3 מהחציוני, המשכנתאות הממוצעות שלהם נמוכות מהממוצע וכיוצ"ב מאפיינים.
לכן בקהל הקוראים הרלוונטי אני חושב שהמספרים דומים למספרים הגבוהים שכתבת (3000-5000). בקרב הקהל הרחב אני חושש שרוב האנשים חוסכים רק את הקה"ש, ואם נותר משהו בחשבון הוא מנותב לשדרוג החופשה השנתית. הלוואי ואני טועה.

אתה רוצה הערכה כמה נראה לי שישראלי ממוצע מסוגל לחסוך או כמה אני חוסך?

אתה רוצה הערכה כמה נראה לי שישראלי ממוצע מסוגל לחסוך או כמה אני חוסך?
אני רוצה לדעת איזה סכום לדעת הקוראים בפורום יהיה רלוונטי לרוב האנשים שתיק כזה יכול להועיל להם.
יש לנו כמובן את אשכולת ההשקעה הפסיבית ששם ניתן להתחיל עם מאות שקלים בודדות בחודש ולרכוש ניירות ישראלים.
מנגד תיק דיבידנדים מחייב המרה לדולרים ולכן מחייב סכום גבוה יותר להשקעה בכל פעם (כלומר לא בהכרח קניה חודשית).

המטרה שלי היא להציג תיק שאליו הישראלי הממוצע יכול להתחבר כי הוא ריאלי מבחינת חיסכון חודשי.

אני כמובן מדבר על הישראלי הממוצע מתוך קבוצת הישראלים שחוסכים כסף בכל חודש :)

הלכתי על 1. לדעתי הישראלי הממוצע לא חוסך מעבר למה שמכריחים אותו.
אני מצטער שלא ניסחתי את שאלתי נכון.
אני אשמח מאוד אם תענה מחדש בהתחשב בכך שמדובר בישראלי הממוצע מבין קבוצת הישראלים שחוסכים בלי שיכריחו אותם.

המטרה שלי היא להציג בפני הישראלי שחוסך אלטרנטיבת השקעה אחרת.
הירשאלים שלא חוסכים כלום בין כה וכה לא מהווים את קהל היעד של "איך לבנות תיק השקעות".

אני מצטער שלא ניסחתי את שאלתי נכון.
לדעתי הסקר לא משקף את עלות החיים בזמן פרישה.
נתחיל מהסוף להתחלה, בהנחה שבגיל פרישה עלות הוצאות (אוכל, ניתוחים, צינטורים, תרופות וכול מה שלא כלול בסל הבריאות, מתנות לנכדים, קרוז פעם בשנה) אז כול בנאדם בתא המשפחתי צריך כ 3000-4000 לחודש).
לכן, בהנחה שזוג בזמן פרישה צריך כ 7000 לחודש וזה בהנחה שאין לו משכנתא וגמר לתגמל את דור העתיד אז החישוב הוא מאוד פשוט עבור 30 שנים ללא עבודה וזה החישוב שלי:
7000 * 12 * 30 = 2,520,000 ש"ח חסכון.
בלי לקחת בחשבון תשואות מהשקעה ואם האינפלציה היא 0% אז החיסכון החודשי אמור להיות 7,350 ש"ח לחודש כדי לחיות מ 3.5% שנתי משווי הנכסים הפיננסיים.
אני לא מומחה גדול במטמטיקה ואלגברה, ואני בטוח שיש כאן מומחי השקעה או רואי חשבון בפורום, אז תקחו את החישוב הפשוט שלי של ילד מכיתה א' ותשקללו את נתוני האינפלציה הצפויה והתשואות (כדור הבלוח שלכם) לאורך 30 שנים עד לפרישה, תפעילו את כול האפליקציות ומחשבוני חחיסכון/פרישה/הוצאות למיניהן וכניראה שתגיעו לאותה תוצאה שאני חישבתי עם עיפרון, נייר ועשר אצבעות - לא צריך להיות רוקט-סיינטיסט רק חישוב של ילד עם השכלה של כיתה ב' או ג'.
בשורה התחתונה אני הגעתי למסקנה שעבור זוג רצוי לחסוך/להשקיע כול חודש כ 7000 ש"ח לחודש או ג 3500-4000 לגולגולת..

לא הבנתי אם הסקר כולל הפרשות לפנסיה/השתלמות ממשכורת, או רק חסכון מעבר לקופות הללו.
בכל מקרה מברוק על פתיחת הבלוג, בהחלט אבוא לבקר שם.
לדעתי אתה יכול גם לעשות שניים או שלושה דוגמאות לתיקים ע"פ רמות חסכון שונות, כך שכל אדם ידע למקם את עצמו בערך באיזור התיק שריאלי מבחינתו לשאוף אליו בנק' הזמן הנוכחית.
בהצלחה ותודה.

הייתי ממליץ לך לבחור סכום שמאפשר ביצוע השקעה פעם בחודש (ולא פעם בחודשיים, רבעון, וכו') משיקול פרקטי - תוכל לכתוב פוסט פעם בחודש עם בחירת המניה המתאימה ביותר לפי הכללים שלך. עקביות בפרסומים של בלוג חשובה מאוד, וכל קורא כבר יסיק את המסקנות עבור המצב האישי שלו.

לדעתי הישראלי הממוצע שחוסך לרוב גם ככה חוסך בפקדון בנקאי. הבלוג העתידי שלך כנראה ידבר לקהל יעד מעט יותר "מתוחכם". לכן הייתי הולכת לכיוון ה-5000 ש"ח. בכל מקרה זה לא באמת משנה לדעתי - אם תציג דוגמא של 1000 ש"ח, ואני נניח חוסכת 5000 אדע להכפיל פי חמש את התוצאות... you cant keep everybody happy all the time.... :)
מאוד שמחתי לשמוע שאתה פותח בלוג! בוודאי אבוא לבקר :)

לא הבנתי אם הסקר כולל הפרשות לפנסיה/השתלמות ממשכורת, או רק חסכון מעבר לקופות הללו.
לדעתי הסקר לא משקף את עלות החיים בזמן פרישה.
התיק לא נועד לממן חיים של אדם בפרישה או להסביר איך להשיג מטרה X אלא להדגים איך נראה תיק מניות דיבידנד שמזרימים אליו סכום קבוע בכל חודש.

אני מנסה להגיע למספר ריאלי שרוב הישראלים שכן חוסכים יכולים לעמוד בו אבל שלא יהיה קטן מידי בשביל להצריך פעולה אחת בשנה.

תנסו לחשוב על זה כמו "מה הסכום שלדעתכם הישראלי הממוצע (שחוסך לבד) מסוגל לשים בצד כל חודש גם אם הוא לא עובד הייטק".

הייתי ממליץ לך לבחור סכום שמאפשר ביצוע השקעה פעם בחודש (ולא פעם בחודשיים, רבעון, וכו') משיקול פרקטי - תוכל לכתוב פוסט פעם בחודש עם בחירת המניה המתאימה ביותר לפי הכללים שלך. עקביות בפרסומים של בלוג חשובה מאוד, וכל קורא כבר יסיק את המסקנות עבור המצב האישי שלו.
בשביל לבצע פעולה חודשית אני צריך חיסכון של כ-1000 דולר בחודש.
אני חושש שהישראלי הממוצע יראה את התיק ויגיד לעצמו: "אין מצב שאני חוסך 1000 דולר בחודש, זה לא בשבילי".
אני לא מאמין שהישראלי הממוצע שיבקר בבלוג "במקרה" יעצור ויחשוב: "התיק מתבסס על 1000 דולר בחודש אבל אני יכול לעשות אותו דבר עם 500 דולר פעם בחודשיים".
מהסיבה הזו אני רוצה חוות דעת של כמה שיותר אנשים מהו הסכום ההגיוני שישראלים יוכלו לראות ולהגיד לעצמם: "אני יכול להרשות לעצמי סכום כזה בכל חודש".
מכאן הדרך ל-"אם הוא משקיע X אז אני יכול לעשות אותו דבר עם 2X" הרבה יותר סבירה.

@yossik אני מתכנן להתייחס לתוכניות לפרישה בעתיד ולהקדיש לזה חלק ממאמרים בבלוג אבל בשלב ראשוני אני מעדיף להתמקד בשיטה השקעה במניות דיבידנד בלי לקשור אותה אך ורק לחיסכון לגיל פרישה.
זה נכון שזו שיטת השקעה לטווח ארוך ולכן די מתבקש שעיקר הדיון העתידי יהיה בנושא הפרישה.

@קפבלנקה @קרן @Ron1
תודה על האיחולים.
אני מקווה שהבלוג יעזור לאנשים להחשף לשיטה חדשה ולקבל החלטה מושכלת לגבי עתידם הכלכלי (גם אם ההחלטה אומרת שזו לא שיטה שמתאימה להם).

@yossik אני מתכנן להתייחס לתוכניות לפרישה בעתיד ולהקדיש לזה חלק ממאמרים בבלוג אבל בשלב ראשוני אני מעדיף להתמקד בשיטה השקעה במניות דיבידנד בלי לקשור אותה אך ורק לחיסכון לגיל פרישה.
זה נכון שזו שיטת השקעה לטווח ארוך ולכן די מתבקש שעיקר הדיון העתידי יהיה בנושא הפרישה.
רבע מהתיק שלי הוא מניות/אגחים דבידנדיים

חוסך כולל או לא כולל פנסיה/השתלמות?

חוסך כולל או לא כולל פנסיה/השתלמות?
רק דברים שלאותו אדם יש שליטה עליהם.
נכון להיות אי אפשר לרכוש מניות לבד בפנסיה ולכן זה לא רלוונטי.
לעומת זאת כן ניתן להמיר את קרן ההשתלמות ל-IRA ולכן קרן ההשתלמות כן רלוונטית.

בשורה התחתונה אני הגעתי למסקנה שעבור זוג רצוי לחסוך/להשקיע כול חודש כ 7000 ש"ח לחודש או ג 3500-4000 לגולגולת..

יוסי 4000 לא כולל הקופת גמל/ביטוח מנהלים/קרן פנסיה וכו'?
כלומר עליהם אני אמורה לחסוך עוד 4000 ש"ח?

מה לדעתך הסכום שישראלי ממוצע (לא אתה, אבל ישראלי שחוסך לבד) שם בצד?
בין -5000 (מינוס בבנק) לבין 0-1000 , זה הממוצע של מעגל החברים שלי.
עם מעגל חברים כאילו אני לא מבין איך שרדתי ואני עדיין סולידי...

אני לא מאמין שהישראלי הממוצע שיבקר בבלוג "במקרה" יעצור ויחשוב: "התיק מתבסס על 1000 דולר בחודש אבל אני יכול לעשות אותו דבר עם 500 דולר פעם בחודשיים".
הישראלי הממוצע *שחוסך ומשקיע*, שזה להבנתי קהל היעד שלך, אמור להיות מסוגל לעשות חישוב כזה, אחרת לדעתי עולם ההשקעות לא בשבילו.
הרי אפילו תהליך בחירת המניות שאתה הצגת מכיל בתוכו שיקולים משמעותית יותר מורכבים מאשר לדעת לחלק בשתיים. ואם הקוראים לא יבינו את הסיבות להשקעות שלך אלא רק יעקבו אחריך כמו תוקי - אז זה עוד יותר גרוע, כי בלי ההבנה של שיטת ההשקעה הם, כמו כולם, יברחו בשעת משבר כשהמחירים נופלים (ולך הרי לא אכפת מהמחיר עצמו, רק מהדיבידנד) ועוד יאשימו אותך בלב שנתת להם עצה גרועה.

• אהבתי
Reactions: HHH
יוסי 4000 לא כולל הקופת גמל/ביטוח מנהלים/קרן פנסיה וכו'?
כלומר עליהם אני אמורה לחסוך עוד 4000 ש"ח?
אני פנסיונר כך שאיני מפריש יותר לכול מיני קרנות, אבל אומר ש ה 4000 זה כולל קרנות ואם את מאמינה שקרן הפנסיה תישחק ב 50% אז תוסיפי עוד איזה 1K.
** לא מייעץ, בלה, בלה, בלה, רק מנסיון חיים... **

הישראלי הממוצע *שחוסך ומשקיע*, שזה להבנתי קהל היעד שלך, אמור להיות מסוגל לעשות חישוב כזה, אחרת לדעתי עולם ההשקעות לא בשבילו.
הרי אפילו תהליך בחירת המניות שאתה הצגת מכיל בתוכו שיקולים משמעותית יותר מורכבים מאשר לדעת לחלק בשתיים. ואם הקוראים לא יבינו את הסיבות להשקעות שלך אלא רק יעקבו אחריך כמו תוקי - אז זה עוד יותר גרוע, כי בלי ההבנה של שיטת ההשקעה הם, כמו כולם, יברחו בשעת משבר כשהמחירים נופלים (ולך הרי לא אכפת מהמחיר עצמו, רק מהדיבידנד) ועוד יאשימו אותך בלב שנתת להם עצה גרועה.
אתה צודק לחלוטין אבל צריך להבדיל בין מה שגורם לקוראים להתחיל לקרוא את הבלוג (הפיתיון) לבין מה שגורם להם להשקיע בפועל (הלמידה המתמשכת).

אני לא מצפה שקורא מזדמן ידע לבצע חישובים כי הוא הגיע לבלוג ככל הנראה בטעות אבל אני עדיין רוצה לסקרן אותו מספיק בשביל שהוא יקרא עוד ויפתח את החשיבה הנכונה.

אני בטוח שלא כל האנשים שהגיעו לבלוג של @הסולידית חסכו וידעו להשקיע כספים בחוכמה כבר בכתבה הראשונה שלה שהם קראו.
משהו בכתבות שלה גרם להם להישאר ולקרוא עוד וע"י כך ללמוד, להתפתח ולהגיע למצב שהיום הם כן מסוגלים לחסוך ולהשקיע בחוכמה (ולראיה אנו רואים הרבה אנשים בפורום שמעידים זאת על עצמם).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Danielovich Dragon Protfoloio - איזה תיק עושה הכי הרבה תשואה ב100 שנה האחרונות? שוק ההון 12
ס איזה הטבות פיננסיות זמינות לבעלי אזרחות אירופאית? צרכנות פיננסית 2
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
ד איזה אג"ח לקנות? שוק ההון 3
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
tomer111 איזה ערוץ ספורט מספק שידורים חיים כדורגל ישראלי,אירופאי,טורנירי טניס,כדורסל? (ליגות מקצועיות לא בתי ספר) פוסטים מאיכות נמוכה 0
S משכנתא - איזה מסלול לסגור קודם? נדל"ן 4
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme לחצן מצוקה לקשישים - איזה מומלץ? אוף טופיק 17
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
I איזה etf מחזיק אג״ח ממשלת אוקריאנה? שוק ההון 0
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
Tsachi01 איזה סמארטפון יש ברשותכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
TheOneTech על איזה טוסטר אובן תמליצו? אוף טופיק 0
M תואר בכלכלה - איזה מגמה לקחת? התפתחות אישית 7
Y האם יש איזה כלי כלי שמאפשר לקבל התראה ברגע שטריגר מופעל... שוק ההון 5
Y איזה גופים מציעים IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 32
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ע איזה אתרים מומלצים לאזרחי ארה"ב (F-BAR, החזר מס, מענק טראמפ(קורונה))? מיסים 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
מ אחרי איזה מדד עוקב ה ETF של סין FXI? שוק ההון 8
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12