• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם לדבר על מקום העבודה החדש

Wonko

משתמש רגיל
דירוג
994
יש איזשהו קונצנזוס שאם מחליפים מקום עבודה אז גם אחרי הודעה על התפטרות, לא מגלים לאנשים במקום העבודה הישן לאן עוברים.
הייתי שמח לשמוע על סיבות בעד ונגד אם קיימות כאלו. למה לשמור בסוד את שם מקום העבודה החדש ממש עד התחלת העבודה?
אולי זאת בכלל קונספירציה כמו ששמירה בסוד על השכר? שידוע שזה סוד שמיטיב עם המעסיק ולא עם העובדים.

אם קורה שמקום העבודה החדש חוזר בו מהסכם ההעסקה, או מתברר שהמשרה החדשה לא תואמת את ציפיות העובד, הוא כנראה יחשוד שמישהו חיבל לו, וחבל.

לא מומלץ. זה אמנם לא נפוץ במיוחד, אבל יש מעסיקים שינסו לשים לך רגלים אם הם ידעו לאן אתה הולך, לא נתקלתי, אבל מכיר סיפורים כאלה. אני אישית הייתי נוהג לספר רק לקולגות שאני מכיר טוב גם ממקומות אחרים, כאלה שגם הייתי משתף איתם את השכר.

אני לא חושב שצריך לרוץ לספר לחבר'ה עד שיש חוזה חתום ממקום העבודה החדש.

אני לא חושב שצריך לרוץ לספר לחבר'ה עד שיש חוזה חתום ממקום העבודה החדש.
אני חושב שהוא התכוון לתקופה מאז שהוא הודיע על התפטרות, וחתם במקום חדש. כבר אז יש חוזה.

הייטק זה עולם קטן. תמיד יש סיכוי שמישהו מכיר מישהו ומספיק שאחד מהם לא אוהב אותך אז אפשר לזרוק מילה.

יש איזשהו קונצנזוס שאם מחליפים מקום עבודה אז גם אחרי הודעה על התפטרות, לא מגלים לאנשים במקום העבודה הישן לאן עוברים.
הייתי שמח לשמוע על סיבות בעד ונגד אם קיימות כאלו. למה לשמור בסוד את שם מקום העבודה החדש ממש עד התחלת העבודה?
אולי זאת בכלל קונספירציה כמו ששמירה בסוד על השכר? שידוע שזה סוד שמיטיב עם המעסיק ולא עם העובדים.
תלוי מאוד במצב, אבל המעסיק הנוכחי יכול לא לראות את זה בעין יפה.
כשאתה עובר תפקיד אז בדרך כלל זה אומר שאתה לא מרוצה ממשהו במקום הנוכחי ושבמקום החדש הציעו לך את זה, יכול להיות שזה שכר ויכול להיות שזה עניין או גמישות או כל תנאי תעסוקה אחר.
כשאתה אומר לאן אתה עובר, אתה מזמין אנשים להתעניין בסיבות לעזיבתך מה שבקלות רבה יכול לגלוש לשיחות מרמור על מקום העבודה הנוכחי. גם ככה עזיבה של עובד טוב מייצרת מורל נמוך, הדבר האחרון שהמעסיק רוצה או צריך זה שהעובד יתנהל באס"ק ויחלוק את דעותיו על יתרונות המקום החדש שלו לעומת הנוכחי לאוזני שאר העובדים.

כמובן שזה ממש לא תקף את אתה יוצא לפרישה או מחליף עיסוק או עוזב עקב אילוץ גיאוגרפי או כל סיבה דומה.
ועדיין, עדיף לשמור את המידע לעצמך, בסופו של דבר אתה כן תספר לאדם או שניים ותוך שבוע-שבועיים כולם יידעו בכל מקרה, אז הסקרנות של אף אחד לא תקופח בסופו של דבר ומי שירצה לפטפט איתך על המקום החדש שלך יוכל לעשות זאת גם אחרי שתעזוב.

נערך לאחרונה ב:
באמת מדובר על הסיטואציה שכבר יש חוזה חתום אבל ממשיכים לעבוד חודש אחרון במעסיק הקודם. אז קשה לי לראות מצב שהמעסיק החדש יחזור בו מהחוזה. אני לא רואה איך מעסיק נוכחי יכול לשים מקלות בגלגלים בשלב הזה.
אני מסכים שזה יגביר את הדיונים בנושא העזיבה וכך גם המורל יירד יותר ותחושת האסק תגבר.
האם לדעתכם יש הבדל אם מדובר בחברות גדולות מול חברות קטנות?

אני חושב שהכל תלוי איך מציגים את הדברים ובכמות.

אם אתה תרוץ "לספר לחבר'ה" על איך "דפקת חתיכת עליית שכר" ו"סוף סוף אני עף מהמקום המעאפן הזה" (ההגזמה במקור) ותייצר מרמור במקום העבודה או חובר שביעות רצון - big no no
אם אתה אומר שעברת "בלב כבד ואחרי הרבה לבטים" ו"זה בעיקר בגלל שרצית שינוי" או "סיבות אישיות והיה לי ממש קשה לעבוד את החברה המדהימה ואת המנהלים התומכים" זה משהו אחר.

הרי לכולם ברור שזו רק עבודה ועבודות עוזבים משלל סיבות, הכל שאלה של איך מציגים את הדברים ואיך לא פוגעים בחברה שעזבת ובמורל של שאר העובדים.

מכיר שני מקרים שהמנהל גילה לאן העובד עובר, וליכלך עליו במקום החדש.
לא נראה לי שזה דפק את המעבר או משהו, אבל לא ככה היית רוצה להתחיל במקום חדש.
חוץ מרגשות ותחושות, אין סיבה ממשית לספר. הם יתעדכנו בלינקדאין חודש אחרי. אל תיכנע לרגשות אקראיים ולא רציונליים.

אני לא רואה איך מעסיק נוכחי יכול לשים מקלות בגלגלים בשלב הזה.
מכיר מקרה שתבעו את העובד בקשר לסעיף אי תחרות.
לא יודע אם זה קשור לזה שסיפר או לא סיפר לאן הוא עובר ומתי.

מלחיץ. מעניין מה היה הסיפור

מעניין מה היה הסיפור
לא מכיר את הפרטים לעומק וגם לא אחשוף כל מה שאני מכיר.
בגדול ראש קבוצה/מנהל פרויקט בחברה של כמה מאות עובדים עבר לתפקיד דומה בחברה מתחרה.

מוזר, למיטב ידיעתי, למעט במקרים חריגים מאוד כמו משרות בכירות, בית הדין לעבודה פוסק לפי חופש העיסוק, עם או בלי סעיפים רלוונטיים בחוזה.

מוזר, למיטב ידיעתי, למעט במקרים חריגים מאוד כמו משרות בכירות, בית הדין לעבודה פוסק לפי חופש העיסוק, עם או בלי סעיפים רלוונטיים בחוזה.
לא כתבתי מה הפסיקה.
אאלט היתה פשרה.

כנראה זה תלוי בחברה שבה אתה עובד כרגע ובתרבות הניהולית שלה.
בחברה שבה אני עובד, כמעט כל מי שעוזב מספר לאן הוא עובר וזוכה לפירגון מהחברים לצוות ומהמנהלים.
אבל יצא לי להיתקל במקרים שבהם פחות אוהבים את זה.

לא קונספירציה, סתם פתח לבעיות. רוב הסיכויים שהבוס הנוכחי שלך ועמייתיך אנשים נורמלים שיפרגנו והכל יהיה בסדר. אבל צריך לזכור שהחודש הזה אחרי שהתפטרת ועדיין לא ביססת שורשים במקום חדש הוא תקופה פחות יציבה בחיים ואני לא רואה שום סיבה לקחת סיכונים (גם אם בסיכון נמוך)

אם תספר לאן אתה עובר אז לא תרוויח שום דבר מזה. לא ייגרם נזק אם חבריך ידעו את שם החברה בעוד חודש.

האם לדעתכם יש הבדל אם מדובר בחברות גדולות מול חברות קטנות?
אם אתה עובר לחברה קטנה אז יש סיכוי גבוה יותר לחבלה כי בחברה קטנה ניתן לעגל פינות. לעומת זאת בחברה גדולה גם אם איזה מנהל יקבל "עצה" מהמנהל הנוכחי שלך או מישהו מהחברה הנוכחית, אז לא בטוח שניתן להשפיע בקלות על תהליך הקבלה לעבודה ולגרום לחברה לא לקיים את החוזה בתאריך שנקבע לתחילת העבודה.

ביקשת דעות בעד/נגד.
כנגד קיבלת מספיק דעות מגוונות, ניסיתי לחפש את הבעד(מבחינתי) והיה לי נורא קשה…
כנראה באמת עדיף לא לרוץ לספר לחבר׳ה :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ סוף סוף מתחילים לדבר בתקשורת על החשיבות של חינוך פיננסי צרכנות פיננסית 4
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מקום מגורים מתאים לרווק חוץ מתל אביב? אוף טופיק 19
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
Trevor ניוד קופות גמל לקרן פנסיה מקיפה - חישוב תקרה/מקום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
A מקום מגורים ראוי בארץ אוף טופיק 18
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
לאץ' לעזוב מקום עבודה יציב כדי להצטרף לבוטקאמפ? התפתחות אישית 33
ה תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה פוסטים מאיכות נמוכה 506
ח קרן פנסיה - עזיבת מקום עבודה בלי מקום חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
amidar תיקון קונסולת game gear... מי יודע איפה יש מקום שאפשר לסמוך עליו...? אוף טופיק 0
F מציאת מקום עבודה במהלך התואר התפתחות אישית 1
מ בחירת מקום ומסלול לימודים - תואר ראשון (ושני?) התפתחות אישית 8
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 4
1337justme מקום זול להזמין ממנו מסכות kn95 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
מ פיצול דירה ל-2, האם ניתן למנף מקום חניה 1 ל-2 ע"י "מתקן חניה"? נדל"ן 8
Myrath מקום טוב באמצע יומני מסע אישיים 26
א האם יש מקום לקרן הסינית של בלאקרוק בתיק ההשקעות? שוק ההון 4
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
Y אין מספיק מקום למניות בהצהרת הון. מיסים 2
R מקום עבודה אוף טופיק 6
unrealx מקום זול להמיר שקל ליורו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
P מקום יחסית לא יקר לחופש בארץ אוף טופיק 14
M עוזב מקום עבודה גדול עם סוכן ביטוח ותנאים טובים למקום עבודה קטן-איך לשמר תנאים? צרכנות פיננסית 20
L קורס מנעולנות, האם יש לנשים מקום? בעקבות פרסומות בפייסבוק אוף טופיק 15
Yuvalbuz3 יש עוד מקום ליזמות נדלן בארץ ? נדל"ן 21
O יש מקום שאפשר לראות בו בבירור את המועד שכל חברה מפרסמת דוח רבעוני ? שוק ההון 8
נ פריקת עצבים - מקווה שזה מקום קביל לזה אוף טופיק 87
A השלכות אפשריות של הצהרת מקום מגורים ב-IBKR צרכנות פיננסית 3
א מוסד ציבורי אל מול מקום פרטי התפתחות אישית 13
א האם יש מקום בתיק שלכם לאג"ח קונצרני? שוק ההון 31
rockafeller החזרי מס לשכיר לאחר שינוי מקום עבודה צרכנות פיננסית 8
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
נ קנו לי מה שרציתי אבל אין מקום במזוודה מה עושים? אוף טופיק 4
ש איך מסתכלים על אופציות בביזפורטל? מקום מומלץ אחר? שוק ההון 1
Y מה עושים לגבי הפרשה לפנסיה של מקום העבודה? שוק ההון 134
oz1987 תנאי פנסיה דרך מקום העבודה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
כ אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם? שוק ההון 4
c881 להגדיל קצבה מקרן הפנסיה. מקום מגורים. שוק ההון 9
waskindalost בעזיבת מקום העבודה - האם לפדות או לקחת ימי חופש ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
A משיכת כספי פיצויים ללא מס בעזיבת מקום העבודה- האם ניתן לשמור על הזכאות? צרכנות פיננסית 56

נושאים דומים

Back
למעלה