• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש חסרון כלשהו ברכישת fractional shares?

סולדד

משתמש סולידי
דירוג
7
נדמה לי שבקרנות ישראליות זה לא מתאפשר אבל כשזה רלבנטי (למשל בIB) יש מניעה להשתמש בזה? אני שואל כי משום מה הדיפולט בIB לא מאפשר את זה.

למיטב ידיעתי האופציה הזו פתוחה בib רק לאמריקאים ולא לזרים.

נדמה לי שבקרנות ישראליות זה לא מתאפשר אבל כשזה רלבנטי (למשל בIB) יש מניעה להשתמש בזה? אני שואל כי משום מה הדיפולט בIB לא מאפשר את זה.
מכיוון שהתמיכה בשברי מניות משתנה בין גוף לגוף וממשלה לממשלה לא הייתי נכנס לזה אלא אם הייתה לך סיבה ממש טובה, אלא אם אתה אוהב בעתידך הרפתקאות בירוקרטיות.

מכיוון שהתמיכה בשברי מניות משתנה בין גוף לגוף וממשלה לממשלה לא הייתי נכנס לזה אלא אם הייתה לך סיבה ממש טובה, אלא אם אתה אוהב בעתידך הרפתקאות בירוקרטיות.
המטרה היא לא להשאיר דולרים פנויים, השברים האלה יצטברו ואין לי בעיה למכור איזה שבר בעתיד במקרה הצורך ככה שאם זה עובד מבחינת IB לא נראה לי שבירוקרטיה תשנה לי. אלא אם זה ייצור בעיה בדיווח למס הכנסה.

יש איזה פתרון אחר לעודפים ברכישה של יחידות שלמות של CSPX? לעבור ל VUAA למשל?

המטרה היא לא להשאיר דולרים פנויים
יחידת ISAC עולה היום 70 דולר.
אם אתה לא קונה שברים, זה אומר שבמקרה הגרוע אתה הולך להשאיר יחידה אחת כזו, כמעט שלמה שלא נקנתה בצד כל הזמן. זה אומר שבמהלך כל חייך, אתה הולך להפסיד את התשואה של היחידה הזו - כמה מאות דולרים לכל היותר. זה לא באמת משנה.

נערך לאחרונה ב:
אפשר להיכנס למינוס ואז אין דולרים פנויים...
אין איזה איסור לישראלים להיכנס למינוס?

ומי שעובד עם שברירי מניות בIB (מה שבאמת חסום שם בעיקרון לישראלים) - יצא לו כבר לדווח על מכירה?

אין איזה איסור לישראלים להיכנס למינוס?

ומי שעובד עם שברירי מניות בIB (מה שבאמת חסום שם בעיקרון לישראלים) - יצא לו כבר לדווח על מכירה?
יש איסור להיכנס\להגדיל למינוס על ידי קניית מט"ח. מעבר לזה אפשר להשתמש במארג'ין לכל דבר.

אי אפשר להעביר מניות חלקיות מבית השקעות אחד לאחר, כך שבמידה ותרצה לעבור זה יגרור מכירה כפויה של שבר המניה, מה שייצור אירוע מס. המס עצמו יהיה זניח, אבל אם זו הסיבה היחידה שבגללה תצטרך להגיש דוח באותה שנה, ואתה לא רגיל להגיש דוחות גם ככה, אז זה מעצבן.

אתלבש על הפוסט ואשאל, בברוקר ישראלי (בנק\בית השקעות) יש בכלל אפשרות לקנות חלקי מניה? למיטב הבנתי הקרן סנופי של אינבסקו עולה סביב 3000 שקל ואם אין לי מספיק לא אוכל לרכוש חצי.

אי אפשר להעביר מניות חלקיות מבית השקעות אחד לאחר, כך שבמידה ותרצה לעבור זה יגרור מכירה כפויה של שבר המניה, מה שייצור אירוע מס. המס עצמו יהיה זניח, אבל אם זו הסיבה היחידה שבגללה תצטרך להגיש דוח באותה שנה, ואתה לא רגיל להגיש דוחות גם ככה, אז זה מעצבן.
נקודה חשובה אבל להבנתי לא רק חלק של מניה אחת אלה כול שברי המניות שנקנו לא כיחידות שלמות(גם במקרה שהצטברו לעשרות יחידות שלמות במשך הזמן) לא ניתנות להעברה ויהיה צורך למכור אותן.

נקודה חשובה אבל להבנתי לא רק חלק של מניה אחת אלה כול שברי המניות שנקנו לא כיחידות שלמות(גם במקרה שהצטברו לעשרות יחידות שלמות במשך הזמן) לא ניתנות להעברה ויהיה צורך למכור אותן.
אם כך זה אפילו הרבה יותר גרוע ממה שחשבתי.
יש לך מקור לזה?

כאן

חוץ מזה עזוב מקור, הגיונית - אין certificates לשברי מניות אז אין אפשרות להעביר אותן לברוקר אחר
תודה
אני מבין מפה כמובן שאי אפשר להעביר מניה חלקית, אבל אני לא מבין איך מסיקים מפה את הפרשנות שאי-אפשר להעביר את החלק שכבר הצטבר למניות שלמות.
אני גם לא רואה את ההיגיון שאתה מצביע עליו, כי הרי הברוקר מחזיק סטריפיקטים לכל המניות הללו, אז אין סיבה שהוא לא ישייך סרטיפיקט ספציפי לכל לקוח שצבר שברים עד שהגיע למניה שלמה, וישאיר אצלו רק את הסרטיפיקטים של השברים שנשארו, כי הם מייצגים מניות שמפוזרות בין מספר לקוחות כך שאי אפשר לשייך אותם ללקוח ספציפי.

אני קניתי לפני כמה זמן יחידה וחצי של מניה בבנק pepper. ביקשתי להעביר לבנק אחר ואמרו לי שאפשר להעביר רק בחלקים שלמים. קיבלתי את זה בהבנה

יש איסור להיכנס\להגדיל למינוס על ידי קניית מט"ח. מעבר לזה אפשר להשתמש במארג'ין לכל דבר.
איך פותחים אפשרות למארג'ין? זה לא פתוח לי באופן טבעי.

איך פותחים אפשרות למארג'ין? זה לא פתוח לי באופן טבעי.
במסך הראשי לוחץ על הצלולית שלך שנמצאת באחת מהפינות העליונות (תלוי אם אתה בעברית או באנגלית) ואז Settings.
ואז מחפש Account Type ויכול לשנות.

תודה! אבל אם אומרים לי
  • The Investment Objectives provided does not meet the requirements to trade Margin.
  • The Financial Information provided does not meet the requirements to trade Margin
זה בר שינוי בדיעבד?

זה בר שינוי בדיעבד?
כן, בתפריט Settings תחת Financial Profile
לא יכול להמליץ לך לשקר אבל יש להם גבול מינימלי של נסיון והצהרה על רצונות בחשבונות שדרוש בשביל מארג'ין.

כמובן שבכלל הייתי מתייחס למארג'ין בכובד ראש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
T דירה להשקעה עם פינוי רחוק - יתרון או חסרון? נדל"ן 10
A פיצויי פיטורין - יש חסרון בקבלה חודשית? צרכנות פיננסית 8
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
4 האם ניתן לקזז הפסד שבח ממכירת דירה מול רווח כלשהו? נדל"ן 4
ע פתיחת חשבון בבנק ברקליס ללא אזרחות בריטניה מרחוק + פתיחת חשבון בבנק אירופאי כלשהו צרכנות פיננסית 7
ג עובר ושב או פקדון כלשהו? אוף טופיק 23
Z כנס בנושו מיסוי הבורסה היום בבורסה. האם יש דרך לצפות ONLINE באתר כלשהו? אוף טופיק 3
קורא הדוק האם יש מס כלשהו על יתרת מט"ח ששוכבת בחשבון השקעות של ברוקר ישראלי ? שוק ההון 5
ה האם החזקת כל ההון בבית השקעות אחד מהווה סיכון כלשהו? צרכנות פיננסית 9
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 4
2 תנאי תשלום שהיו בעבר ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
M האם יש טעם לקחת עורך דין ברכישת דירה מקבלן נדל"ן 18
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס עלויות המרה סמויות ברכישת בלאקרוק שקלי שוק ההון 2
לארוצה שיקולים ברכישת קרנות איריות בבורסות אירופאיות באמצעות IB צרכנות פיננסית 27
I פתרונות לצמצום מס רכישה ברכישת דירה שנייה נדל"ן 9
צ לוח תשלומים מקובל ברכישת דירה יד שניה נדל"ן 4
deussex אוטומאציה - בהעברה כסף, ברכישת קרן נאמנות אג"חית + מדד עולמי שוק ההון 11
M יועץ ברכישת רכב - כדאי? אוף טופיק 9
ט תקוע ברכישת דירה - איך מחליטים נדל"ן 6
Y מיסוי ברכישת דירה בין אחים נדל"ן 3
M היגיון ברכישת מניה שמתחילה לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 40
A שאלה לגבי RSU ברכישת חברה שוק ההון 1
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
R מס רכישה ברכישת דירה בנוסף על מגרש קיים נדל"ן 10
מומו הברווז יתרון מטבעי ברכישת זהב בוליון אל מול ETF שוק ההון 3
H פריסת תשלומים ברכישת דירה מאדם פרטי נדל"ן 7
Y הסכם שיתוף ברכישת מגרשים נדל"ן 2
O האם יש סיכון ברכישת ETF קטנה ופחות מוכרת? שוק ההון 0
ח מהו סדר הפעולות הנכון ברכישת דירה בישראל? נדל"ן 20
T צמצום עלויות מזומן ברכישת דירה נדל"ן 2
N קושי טכני ברכישת IWDA דרך IB שוק ההון 11
unrealx אחוז מימון ברכישת דירה נדל"ן 17
A הודעה ברכישת קרן מחקה - תקופת ה EX שוק ההון 0
ל עזרה לגבי חישוב מדד תשומות הבנייה ברכישת דירה נדל"ן 11
ח תנאי מימון ברכישת דירה חדשה מקבלן נדל"ן 2