1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

שיקולי מס ברכישת אג"ח ממשלתיות לא צמודות במישרין או דרך קרן

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י הדיוט בכלכלה, ‏2/2/15.

1. הדיוט בכלכלה

הדיוט בכלכלה משתמש ותיק

אם הבנתי נכון, על קרנות אג"ח, כולל קרנות מחקות, יש מס רווחי הון של 25%, ואלו רווחים על אג"ח שמחוזקות במישרין ממוסים ב-15% בלבד. האמנם אותה אג"ח ממוסה באופן שונה אם היא מוחזקת דרך קרן או לא? ואם כן, איזו סיבה יש למשקיע פסיבי לרכוש יחידות בקרן מחקה אג"ח ממשלתיות? קראתי את הפוסט הזה, אבל אני לא מבין: איך יכול להיות בכלל ספק מה לבחור, כשמדובר על הפרש אדיר של 10% מהרווחים?
    האם אני מפספס משהו?

2. איליה

איליה משתמש בכיר

@הדיוט בכלכלה אם היית בודק קצת (תגגל מס רווח הון) אז היית מוצא שאגח שקלי ממוסה 15 נומינאלית.
    שער ני"ע ממוסים 25% ריאלית. אם אתה קונה קרן נאמנות - המס הוא 25% ריאלי.
    מצד שני המדדים בארץ כוללים דיבידנט ברוטו שזה אומר לך משהו לגבי קרנות מחקות על אותם מדדים.
    עכשיו תחשוב, מה עדיף - לשלם כל פעם 15% נומינאלי ולקנות עוד אגח מריבית או לצבור ריבית דה ריבית ואז מתישהו לשלם 25% ריאלי

3. אלון

אלון משתמש ותיק

צריך גם לשים לב שה-25% הם בניכוי אינפלציה. כלומר, אם במהלך התקופה בין הקניה למכירה היתה אינפלציה של 5%, אז כל רווח של 100 ש"ח הוא למעשה רווח של 95 ש"ח ומשם גובים מס רווח הון. ויש את העניין של לחסוך בהתעסקות וכל פעם לקנות מחדש בקופון שמקבלים. כל אחד והשיקולים שלו.

4. Oren

Oren משתמש ותיק

אני לא בטוח אם ככה עובד הקיזוז של האינפלציה.

אם קניתי נייר ב 1000 ש"ח והוא עלה ב 10% בזמן שהיתה אינפלציה של 5% ואז אני מוכר אותו.

אז הרווח הנומינאלי שלי הוא 100 ש"ח, האם אשלם 25% מ 95 ש"ח (100 ש"ח פחות 5% אינפלציה) כמו שאתה מתאר?

או, שאשלם 25% מ 50 ש"ח, שזה הרווח הריאלי שנשאר לי אחרי שמוסיפים 5% אינפלציה ל 1000 ש"ח?

5. adamshalev

adamshalev מודרטור

אתה משלם 25% מס על ההפרש בין ערך הנייר בזמן המכירה, לערך הנייר בזמן הקניה מוצמד לאינפלציה - כל שיוצא שאתה משלם 25% מתוך 1100-1050=50.

Oren אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תגמול עובדים באמצעות אופציות מול RSU - שיקולי מס פינת המשקיעים ‏16/4/19
למכור בזול משיקולי מס פינת המשקיעים ‏19/9/18
האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? פינת המשקיעים ‏1/8/17
שיקולים במשיכת קופ"ג עם צבירה נמוכה בפטור ממס פינת המשקיעים ‏21/4/17
שינוי מדיניות השקעה- שיקולי מס פינת המשקיעים ‏3/2/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.