• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הפגנות באמת מביאות לשינוי?

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
אני חושב שאחרי החודשים האחרונים התשובה ברורה וחד משמעית - כן.
למשל מקרה פיטורי גלנט שלא התממשו.

דוגמא משמעותית אף יותר שאני רק יכול לשער שכך התגלגלה:
ההפגנות והמחאה הזינו ונתנו גב חזק מאד לאיומי הפסקת ההתנדבות למילואים.
הללו גררו ככל הנראה דוח"ות סודיים שהובאו לגלנט שתפקוד הצבא יפגע באופן קשה אם הממשלה תמשיך בדרך הזו.
לכן גם יצא נגד ההליך חזיתית מול הבוס.
כמו שכתבת - מה שהשפיע זה הפסקת ההתנדבות. ההפגנות נותנות רוח גבית, אבל ההפגנות כשלעצמן לא ממש משנות. על ההפגנות הרגועות כבר בקושי מדווחים.

ההפיכה נתנה לכולנו, גם לדמוקרטים וגם לממליכי האטד - הצצה לעתיד - מדינת הלכה נכשלת בלי אקדמיה, בלי הייטק ובלי מתנדבים בצבא.
הדבר היחיד שהזיז, זמנית, לממשלה זה ההשפעה על הצבא.

כמו שכתבת - מה שהשפיע זה הפסקת ההתנדבות. ההפגנות נותנות רוח גבית, אבל ההפגנות כשלעצמן לא ממש משנות. על ההפגנות הרגועות כבר בקושי מדווחים.

ההפיכה נתנה לכולנו, גם לדמוקרטים וגם לממליכי האטד - הצצה לעתיד - מדינת הלכה נכשלת בלי אקדמיה, בלי הייטק ובלי מתנדבים בצבא.
הדבר היחיד שהזיז, זמנית, לממשלה זה ההשפעה על הצבא.
נדמה לי שכבר כתבתי בעבר אבל בכל זאת כי זה חשוב -
ההפגנות עוזרות למי שהמצב משפיע עליו לרעה, להרגיש שהוא לא לבד. נדהמתי לגלות בחודשים האחרונים עד כמה זה חשוב, גם לאנשים שכלפי חוץ נראים חזקים מאד.

נערך לאחרונה ב:
אני לא מסכים שהפסקת ההתנדבות באה בואקום.
לא הייתי מזלזל ברוח גבית.

לא הייתי מזלזל ברוח גבית.
אני לא מזלזל...
הפגנות זה חשוב, אבל הפגנות לבדן לא מספיקות.
בעיקר מתסכל שיש אנשים שמצד אחד מפגינים נגד הרפורמה ומצד שני ממש מסיתים נגד מי שנוקטים בפעולות מנע נגד פיגעי הרפורמה כמו להפסיק להתנדב או להוציא כספים לחו״ל.

בעיקר מתסכל שיש אנשים שמצד אחד מפגינים נגד הרפורמה ומצד שני ממש מסיתים נגד מי שנוקטים בפעולות מנע נגד פיגעי הרפורמה כמו להפסיק להתנדב או להוציא כספים לחו״ל.
אלו אנשים שסבורים שאנחנו עדיין חיים לפי התנאים הדמוקרטיים הישנים של ממשלה חדשה, הצעות חוק בגבולות הדמוקרטיה, מחאה ומשא ומתן שיחזירו את כולם לשפיות.
האנשים האלו לא מעטים לפי תחזית של גנץ בסקרים.

צפה בקובץ המצורף 2029

ציוץ אחד שמספר את הסיפור כולו.
אתמול יצא חה"כ לשעבר ויו"ר דירקטוריון מאפיית אנג'ל, עמר בר-לב, להפגין מול ביתו של מנהיג הציבור הליטאי, כחלק ממחאת השיוויון בנטל. בין הדעות הפוליטיות של בר-לב וההפגנות שהוא יוצא אליהן, לבין השגחת כשרות - אין שום קשר.

אלא אם כדברי חה"כ גפני, כשרות היא לא עניין דתי הלכתי, אלא כלי פוליטי, כלכלי וכוחני. כזה שאפשר להשתמש בו גם לסתימת פיות. ידעו אנשים לאילו הפגנות מותר להם לצאת.

כשיש לדת כוח פוליטי, היא משתמשת בו. בממשלה הנוכחית הכח הזה הוא בלתי מוגבל, ומולו אנחנו חייבות וחייבים להתאחד ולפעול יחד. כמגזר.
רק דבר קטן...
זה לא החשבון הרשמי של משה גפני.
החשבון הרשמי הוא זה

התנאים הדמוקרטיים הישנים של ממשלה חדשה, הצעות חוק בגבולות הדמוקרטיה, מחאה ומשא ומתן שיחזירו את כולם לשפיות.
ומה זה התנאים הדמוקרטיים החדשים?

החשבון הרשמי הוא זה
מהחשבון שהבאת : "צריך לשקול ברצינות האם אפשר לסמוך על הכשרות שלהם".
מי שמפגין בעד שוויון בנטל לא היה יכול לחלום על מתנה גדולה יותר.
שלא לדבר על המיעוט בקרב החילונים שעד היום קרא לא לקנות אוכל עם כשרויות מסויימות וגפני בציוצו הביא לתמיכה עצומה בעמדה הזו.

ומה זה התנאים הדמוקרטיים החדשים?
ניסיון לשינוי שיטת המשטר כך שישראל לא תוכל להיחשב דמוקרטיה.

מהחשבון שהבאת : "צריך לשקול ברצינות האם אפשר לסמוך על הכשרות שלהם".
לא הסתכלתי בחשבון - רק תיקנתי שהחשבון שהובא הוא לא הרשמי.
לגוף הטיעון, אני מסכים איתך.
ניסיון לשינוי שיטת המשטר כך שישראל לא תוכל להיחשב דמוקרטיה.
זה לא חדש, אהרון ברק התחיל את זה כבר לפני כמה עשורים

זה לא חדש, אהרון ברק התחיל את זה כבר לפני כמה עשורים
תגיד, יש איזה משהו שיוכל לשכנע אותך שאתה טועה? הייתי מצפה ש:

1. העובדה שלא קמו כל המומחים למשפט ולמדינאות, הישראלים הבינלאומיים, והכריזו שאהרון ברק גורם לישראל להפסיק להיות דמוקרטיה, בעוד שהם כן הכריזו שרפורמת לוין-רוטמן כן גורמת לישראל להפסיק להיות דמוקרטיה, תהיה רמז דק שאתה טועה.

2. הרטוריקה של מפלגת הליכוד מ-1992 תראה שככל שהיתה מהפכה חוקתית, היא לא היתה של אהרן ברק:
בימי ממשלת הליכוד החלה מהפכה חוקתית בישראל ונחקקו חוק יסוד כבוד האדם וחירותו וחוק יסוד חופש העיסוק. זכויות יסוד של האדם מוגנות עתה לא רק נגד עריצות השלטון אלא גם נגד פגיעה לא הוגנת על ידי המחוקק....הליכוד יעשה לחיזוק שלטון החוק בישראל. יובטחו עליונות המשפט וכפיפותן של כל הרשויות למשפט המדינה.

רבאק, אנחנו כבר מספיק חודשים לתוך הדבר הזה, הייתי מצפה שאנשים כבר ידעו במה בכלל מדובר.

הרטוריקה של מפלגת הליכוד מ-1992 תראה שככל שהיתה מהפכה חוקתית, היא לא היתה של אהרן ברק:
וברמה האישית, בימי ממשלת בגין הוא מונה כשופט עליון לאחר שבגין הסתייע בו רבות כיועמש, מעבר להגדרות הפורמליות של התפקיד. ביבי עצמו הדגש בהזדמנויות רבות, בזמן כהונתו של ברק ואחריה, שהוא לא יתן ידו לפגיעה בעליון.

אלו אנשים שסבורים שאנחנו עדיין חיים לפי התנאים הדמוקרטיים הישנים של ממשלה חדשה, הצעות חוק בגבולות הדמוקרטיה, מחאה ומשא ומתן שיחזירו את כולם לשפיות.
האנשים האלו לא מעטים לפי תחזית של גנץ בסקרים.
לא הייתי ממהר להסיק מסקנות כלשהן מהתמיכה הגוברת בגנץ, בייחוד בהקשר של המשא ומתן על ההפיכה. אפשר גם לטעון שזה בגלל שהוא פשוט התחנה הכי 'ימנית' מ'שמאל' לליכוד. יכול להיות שזו תחזית שגויה, אבל אני מאמין שגם אם גנץ יחליט חד צדדית שהוא מפוצץ את המו"מ, זה לא ישפיע באופן משמעותי על התמיכה בו.

לא הייתי ממהר להסיק מסקנות כלשהן מהתמיכה הגוברת בגנץ, בייחוד בהקשר של המשא ומתן על ההפיכה. אפשר גם לטעון שזה בגלל שהוא פשוט התחנה הכי 'ימנית' מ'שמאל' לליכוד. יכול להיות שזו תחזית שגויה, אבל אני מאמין שגם אם גנץ יחליט חד צדדית שהוא מפוצץ את המו"מ, זה לא ישפיע באופן משמעותי על התמיכה בו.
מסכים ומקווה שאתה צודק.
ברור שהוא חייב לשדר שפניו לפשרה. המחיר של היעדר פשרה הוא עצום.
אני רק מקווה שאם יתברר שאין פרטנר בצד השני, הוא לא יישבר.
כרגע נראה שמבחינת ביבי סיום משפטו, סיום המגעים בבית הנשיא וביאת המשיח אלו ארועים שיקרו סימולטנית.

כרגע נראה שמבחינת ביבי סיום משפטו
אגב, למה זה נמשך כל כך הרבה זמן?

אני שמאלני ועדיין נדמה לי שמנסים בכוח להחזיק אותו בפוזה של "הנאשם"

הרי לא ימצאו עדים וראיות נוספות, נכון? למה לא לגמור עם זה וזהו?

אגב, למה זה נמשך כל כך הרבה זמן?

אני שמאלני ועדיין נדמה לי שמנסים בכוח להחזיק אותו בפוזה של "הנאשם"

הרי לא ימצאו עדים וראיות נוספות, נכון? למה לא לגמור עם זה וזהו?
כל צד מאשים את הצד השני שהוא מושך זמן.
אני מסכים שבסופו של דבר זה אינטרס של המדינה שההליך הזה יהיה מהיר ולגיטימי (עד גבול מסויים) לנאשם למשוך זמן.
אני גם מסכים איתך שסטטוס "נאשם" זה המצב הכי גרוע, כי כל צד רואה בכך לגיטימציה לעמדתו - חף מפשע לעומת מושחת. בעיני, אדם שמואשם בפלילים לא יכול להיות ראש ממשלה במדינה מתוקנת, אבל זה ויכוח אחר שכבר לא רלוונטי כרגע בישראל.
בכל מקרה, תיקי שחיתות שלטונית הם עתירי עדים, כי מדובר בפאזל של הרבה חלקים קטנים, בדרך כלל לארוע מתמשך, בדרך כלל בלי מסמכים מרשיעים ובלי עד שיכול לשפוך אור על המקרה בכללותו (מלבד הנאשם עצמו), בניגוד לארועים נקודתיים כרצח או אונס.

תגיד, יש איזה משהו שיוכל לשכנע אותך שאתה טועה?

רבאק, אנחנו כבר מספיק חודשים לתוך הדבר הזה, הייתי מצפה שאנשים כבר ידעו במה בכלל מדובר.
כשעשוע אני צופה גם ב 14 וגם בערוץ 11 וזה מדהים איך כולם חושבים שהם מדהימים והצד השני טיפש או אויב הציבור.

@מתכנת אני מאוד מתחבר לגישת ה-"כולם טועים", כי בד"כ זה נכון, ומן הסתם גם ערוץ 11 טועים לא מעט (ולא רק כשאילה חסון נמצאת על המסך).

במקרה הזה זה לא נכון. למשל לטעון שבגלל בג"צ ישראל אינה דמוקרטיה ולכן יש לבצע את רפורמת רוטמן-לוין, בשעה שמילולית כל העולם רואה בדיוק במה מדובר, זה פשוט לטעות. אח"כ באים כל מיני חברי כנסת ואומרים שנשיא ארה"ב נופל לפייק ניוז וכל הפרופסורים למשפט הם סתם אשכנזים שרוצים לשמר את ההגמוניה, ודו"ח של ארגון כלכלי שבו כתוב שהרפורמה הורסת את הדמוקרטיה בעצם תומך ברפורמה. זה גזלייטינג כהלכתו. מה שאתם רואים אינו מה שאתם רואים; מה שאתם יודעים הוא שקר. תן ניחוש פרוע: מי פרסם סרטון שמתחיל בשקופית "כל יום בשמונה בערב משקרים לכם בחדשות"?

גם ההשוואה בין ערוץ 11 לערוץ 14 מופרכת. ערוץ 14 מנפק טקסטים כמו "צה"ל גרוע בגלל הטרנסג'נדרים והחוג למגדר" ו-"המחאה נגד הרפורמה ממומנת על ידי ה-CIA". אלה רמות שקרים, טירוף וקונספירציה שאין להן שום מקבילה מהצד השני. זה מלפני שלושה ימים: "בכל מקום היו קינים של השמאל הרדיקלי שחיכו להזנקה של מר ברק". אי-שפיות קבועה וסופנית.

אשמח לחזור לפוזיציית "כולם גרועים באותה מידה". כדי שזה יקרה, הימין חייב להשתפר דרסטית. בינתיים קורה ההיפך. הימין משקיע את כל מרצו בביטול הדמוקרטיה הליברלית וגופי התעמולה שלו מצפים שנקנה את הקשקוש לפיו הדמוקרטיה רק תתחזק והבעיה בדמוקרטיה היא בכלל חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. המחאה נגדו ממומנת על ידי גרמניה, איראן, ה-CIA ואהוד ברק. חיל האוויר הם עכשיו אויבי האומה, כל ראשי השב"כ והמוסד לדורותיהם כולם הם שמאל קיצוני, ואפשר להמשיך ככה לנצח.

הימין חד משמעית טועה, והוא טועה באופן שמסכן את קיומה של מדינת ישראל בטווח הקצר ואת מעמדו של העם היהודי כאור לגויים. האם יתכן שאני טועה? במחילה, לא. לא אומר שהאלטרנטיבות כולן מושלמות, אבל הימין דהיום נורא וזה ברור לכל מי שמסתכל בעיניים פקוחות.

נערך לאחרונה ב:
הימין חד משמעית טועה, והוא טועה באופן שמסכן את קיומה של מדינת ישראל בטווח הקצר ואת מעמדו של העם היהודי כאור לגויים.
מסכים לכל מילה, רק תיקון למשפט המצוטט.
הקואליציה הנוכחית אינה ימין לפי שום הגדרה מקובלת של ימין ושמאל.
אבל, גם בהגדרות ישראליות, תמצא הרבה ימין בטחוני מדיני במפלגות המרכז שהן הרוב המוחלט של האופוזיציה ושמרנות דתית במפלגות הערביות. שלא לדבר על ישראל ביתנו שהיא מפלגת ימין מובהקת.
אני מדגיש את זה כי בעיני אין כאן מאבק אידיאולוגי של ימין ושמאל אלא צירוף אינטרסים שונים של חברות הקואליציה שאינם קשורים לאותה אידיאולוגיה.

ערוץ 11 וערוץ 14 הם לדעתי לגמרי באותו הצד. ההבדל הוא שאחד מהם מתחזה להיות בצד השני. אשליה של תקשורת חופשית וריבוי דעות היא מרכיב חשוב בדיקטטורה מודרנית.

ערוץ 11 וערוץ 14 הם לדעתי לגמרי באותו הצד. ההבדל הוא שאחד מהם מתחזה להיות בצד השני. אשליה של תקשורת חופשית וריבוי דעות היא מרכיב חשוב בדיקטטורה מודרנית.
אפילו אם ערוץ 11 באמת היה ערוץ ביבי, ואני קצת מפקפק בכך, הוא עדיין היה בצד אחר מהצד של ערוץ 14 - הם הלכו רחוק מאוד על הציר המדומה.

ם ההשוואה בין ערוץ 11 לערוץ 14 מופרכת. ערוץ 14 מנפק טקסטים כמו "צה"ל גרוע בגלל הטרנסג'נדרים והחוג למגדר" ו-"המחאה נגד הרפורמה ממומנת על ידי ה-CIA". אלה רמות שקרים, טירוף וקונספירציה שאין להן שום מקבילה מהצד השני. זה מלפני שלושה ימים: "בכל מקום היו קינים של השמאל הרדיקלי שחיכו להזנקה של מר ברק". אי-שפיות קבועה וסופנית.
עוד תיקון - זה לא אי שפיות אלה הסתה ושקרים מכוונים, כניראה ספציפית לפי הדוגמה ההונגרית אם כי יש דוגמאות רבות נוספות להפיכת דמוקרטיה לדיקטטורה בעזרת שקרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה