• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הפגנות באמת מביאות לשינוי?

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
אלימות אינה מוצדקת נגד אף צד.
נקודה.
אבל לא תומכי הרפורמה זרקו אבן לכנס של פוליטקאי מהמחנה השני
האירוע לא קרה, מפגינה שברה זכוכית עם מקל לא נזרקה שום אבן.

מה שכן באופן אישי רוב המפגינים מחוץ לרחוב קפלן הותקפו מילוליות, קללות, איומים, ומאות הותקפו פיזית.

מה שכן מסכים עם הטענה שאם צד אלים יותר זה לא אומר שהוא צודק פחות ולהפך.

האם ההפגנות במוצש הן דרך אפקטיבית להביא לשינוי?

מבחינה פרקטית? נכון שברמה התחושתית אתה סוג של חלק ממשהו גדול

אבל בפרקטיקה האם יש להפגנה שיניים פרקטיות?

או שמעבר לתחושה טובה זה בזבוז זמן וזה לא יביא כלום ברמה הפרקטית?
כן!
עכשו אפשר לדעת שהתשובה היא כן!!!, החקיקה נדחתה למושב הבא האיום עדיין קיים אבל ההפגנות הצליחו

סייגים, לא רק ההפגנות במוצ"ש אלא גם שאר השיבושים של המפגינים וליל האיילון בשיאם.
שגרמו להשבתת המשק ליום אחד, ולהצהרה של ביידן.

אלימות אינה מוצדקת נגד אף צד.
נקודה.
לכן כל צד צריך להיות אחראי על האלימות של הקבוצה שהוא משתייך אליה ולא לקטר על האלימות מהצד השני באופן ילדותי, יכולת ההשפעה היא על הצד שלך, אתה רואה מישהו מהצד שלך אלים, נסה למנוע. גנה קודם כל את האלימות בצד בו אתה תומך, זה יותר בוגר.

כן!
עכשו אפשר לדעת שהתשובה היא כן!!!, החקיקה נדחתה למושב הבא האיום עדיין קיים אבל ההפגנות הצליחו

סייגים, לא רק ההפגנות במוצ"ש אלא גם שאר השיבושים של המפגינים וליל האיילון בשיאם.
ההפגנות חשובות אבל זה רק ״מזל״ שהמ-לך המשוגע איבד כל קשר עם המציאות וסרב להקשיב לשר הביטחון שלו שהעז שלא לזמר את התעמולה של הבן.

החקיקה לא היתה נעצרת אלמלאי השביתה במשק
לא היתה שביתה במשק אם המ-לך לא היה מפטר את שר הביטחון מסיבה ככ מופרכת
המ-לך לא היה מפטר את שר הביטחון מסיבה ככ מופרכת אם השר לא היה מנסה למלא את תפקידו ולהציף את הבעיות שבכוחות הביטחון
לא היו בעיות בכוחות הביטחון אלמלא מתנדבים מועמדים לקצונה ושאר לוחמים אמרו ״עד כאן״
מתנדבים, מועמדים לקצונה ושאר לוחמים לא היו אומרים ״עד כאן״ אלמלא היו מבינים שהם עומדים לשרת דיקטטורה.
חד גדיה, חד גדיה.

להפגנות יש תפקיד. הן מעבירות מסר ללוחמים שלא רק הם רואים דיקטטורה בהתהוות. שאם הם רואים משהוא שהולך כמו ברווז ונישמע כמו ברווז וכמה מאות אלפי אזרחים מוכנים לצאת לרחובות כמה פעמים בשבוע לצעוק שזה ברווז, אז כניראה שהם לא טועים. שהם לא לבד. שהם באמת רואים ברווז. ההפגנות חשובות, אבל לא הן הדבר המהותי. מה שמהותי הוא שהמדינה באמת תלויה בצבא העם, והעם המשרת לא מוכן, עדיין, לשרת דיקטטורה.

נערך לאחרונה ב:
כן!

הייתי בחלק לקראת הסוף האחרונה הייתה ביום ראשון שבוע שעבר

אני בכלל לא מתרגש מזה... לדעתי לא יצא מזה שום דבר והם ימשיכו בחקיקה

מה עצר אותם מלסיים עם החקיקה עד עכשיו?

כמו כן, בלי ההפגנות, היה הרבה יותר קשה לשומרי הסף לעמוד על שלהם, לאמריקאים לשלוח אזהרות ברורות, ואולי גם לח"כים מתנדנדים בליכוד לאותת שהם לא מרוצים מהמצב. בונוס נוסף זה שחוק המתנות לא עבר עקב אותם ח"כים. כמובן שזה רחוק מנצחון, אבל קשה לומר שההפגנות לא עובדות. קצת מוזר בעיני לבכות את המצב, אבל גם לא לעשות את המקסימום שניתן בנידון.

הייתי בחלק לקראת הסוף האחרונה הייתה ביום ראשון שבוע שעבר

אם לא ננסה, ודאי לא נצליח.
כל מנופי הלחץ על הממשלה - הביטחוני, הכלכלי, הבין לאומי וכו', נשענים על התנגדות ציבורית נרחבת לרפורמה.
ושלא יובן לא נכון, גם אני לא בטוח שהמהפיכה תגנז ובהחלט ייתכן שביבי מסכים להקריב הכל בשביל שינוי שיטת המשטר.
אגב, היום פורסם שיריב לוין הודה שההצעה המקורית שלו היתה לא דמוקרטית. כלומר, החלום שלו במשך 20 שנה היה שישראל תפסיק להיות דמוקרטית. מזל שיש מפגינים.

אגב, היום פורסם שיריב לוין הודה שההצעה המקורית שלו היתה לא דמוקרטית. כלומר, החלום שלו במשך 20 שנה היה שישראל תפסיק להיות דמוקרטית. מזל שיש מפגינים.
עשרים שנה לוין מתכנן דקטטורה ולא הצליח להבין בעצמו שהוא מתכנן דיקטטורה?

למען הסדר הטוב, לינק להצהרה של לוין - ופעם הבאה אשמח את תחסכו לי את החיפוש.

כל מנופי הלחץ על הממשלה - הביטחוני, הכלכלי, הבין לאומי וכו', נשענים על התנגדות ציבורית נרחבת לרפורמה.
ההפגנות הן רק התרעה. הן מציפות את הבעיות. מנופי הלחץ עצמם הם התוצאות הטיבעיות של דיקטטורה:
חיילים עם קב״א גבוהה לא יחתמו ולא יתנדבו. שירותים לאזרח - בריאות, תחבורה וכו׳ - יתדרדרו , הדרוג ירד, חברות יעזבו, השקעות לא יגיעו לישראל, אוכלוסיות תורמות - צעירים, רופאים, משכילים - יעזבו.

בנתיים ראינו רק פרומו - ירידה בהתנדבות, בריחה מהשקל וביקורת מחו״ל, אבל הרושם הוא שעד שהנזק הממשי לא יגרם, וזה כולל את עזיבת הצעירים וה״אליטה״, החקיקה לא תעצר.

ההפגנות הן רק התרעה. הן מציפות את הבעיות. מנופי הלחץ עצמם הם התוצאות הטיבעיות של דיקטטורה:
חיילים עם קב״א גבוהה לא יחתמו ולא יתנדבו. שירותים לאזרח - בריאות, תחבורה וכו׳ - יתדרדרו , הדרוג ירד, חברות יעזבו, השקעות לא יגיעו לישראל, אוכלוסיות תורמות - צעירים, רופאים, משכילים - יעזבו.

בנתיים ראינו רק פרומו - ירידה בהתנדבות, בריחה מהשקל וביקורת מחו״ל, אבל הרושם הוא שעד שהנזק הממשי לא יגרם, וזה כולל את עזיבת הצעירים וה״אליטה״, החקיקה לא תעצר.
חשוב כלפי פנים וחוץ שכולם יבינו שמדובר במיעוט, או במקרה הטוב רוב זעיר, שמנסה לעשות הפיכה משטרית.
אני מניח שכל הדברים שכתבת היו קורים במוקדם או במאוחר גם לולא ההפגנות, אבל יש חשיבות לאווירה - שיידע הטייס שהוא לא איזה קיצוני שהחליט להפסיק לתרום ויידע יזם ההייטק שרוב עובדיו לא רוצים לחיות במשטר החדש שמבקשת הממשלה להקים ואפילו יידע הממשל האמריקאי שמגן על דמוקרטיות בכל העולם, שיש בישראל מאבק בין שני חלקי העם ולכן לגיטימי שיתייצב לצד החלק שתומך בדמוקרטיה ולא מדובר בהתערבות בניגוד לעמדת רוב גדול של העם.

איפה כל תומכי ההפיכה המשפטית עכשיו?
אחרי שהוגה הרעיון הודה שהוא מוביל לדיקטטורה.... איפה קולם עכשיו?
אחרי שכל המומחים התריעו שזה הכיוון, רוטמן לפי בטוויטר שלו מתחפר ולא מוכן להודות שהם כשלו ברפורמה שלהם, לא לוקח אחריות... איפה השופרים המלגלגים כמו מגל ריקלין עכשיו?

איפה כל תומכי ההפיכה המשפטית עכשיו?
אחרי שהוגה הרעיון הודה שהוא מוביל לדיקטטורה.... איפה קולם עכשיו?
אחרי שכל המומחים התריעו שזה הכיוון, רוטמן לפי בטוויטר שלו מתחפר ולא מוכן להודות שהם כשלו ברפורמה שלהם, לא לוקח אחריות... איפה השופרים המלגלגים כמו מגל ריקלין עכשיו?
זה רחוק מלהגמר.
עכשיו הגרסה השקרית היא שמציעים שהממשלה תמנה "רק" שני שופטים כשבפועל מדברים על שליטה בכל או הרוב המכריע של המינויים בעשורים הקרובים.
ובכלל, המלחמה על "שני מינויים"מאד מוזרה. הרי הממשלה יודעת את מי היא רוצה למנות, אז למה החשאיות? שתתכבד ותציב לציבור את המועמדים. ייתכן ותחליש את המחאה כי כולם יראו שמדובר באנשים ראויים, ולכל הפחות תוכל הממשלה להראות לציבור כי הצדק עימה וההתנגדות לעילויי המשפט שהיא מציעה, אינה עניינית.

זה רחוק מלהגמר.
עכשיו הגרסה השקרית היא שמציעים שהממשלה תמנה "רק" שני שופטים כשבפועל מדברים על שליטה בכל או הרוב המכריע של המינויים בעשורים הקרובים.
ובכלל, המלחמה על "שני מינויים"מאד מוזרה. הרי הממשלה יודעת את מי היא רוצה למנות, אז למה החשאיות? שתתכבד ותציב לציבור את המועמדים. ייתכן ותחליש את המחאה כי כולם יראו שמדובר באנשים ראויים, ולכל הפחות תוכל הממשלה להראות לציבור כי הצדק עימה וההתנגדות לעילויי המשפט שהיא מציעה, אינה עניינית.
המצב מסוכן מאוד, רוטמן (תסמכו עלי) מכחיש שמישהו העיר להם בכלל על הנקודה הזו..... הזוי

המצב מסוכן מאוד, רוטמן (תסמכו עלי) מכחיש שמישהו העיר להם בכלל על הנקודה הזו..... הזוי
אכן הזוי ברמות. יקום חליפי.
המסר שאני ראיתי הוא שהם ״מקשיבים לביקורת״.
באמת תודה שצריך להוציא מאות אלפי אנשים להפגנות בשביל לגרום לכם להקשיב למובן מאיליו.
שלא לדבר על לצפות מאנשי ״תסמכו עלי״ שעובדים על ההפיכה כבר עשרים שנה לחשוב בעצמם.

נערך לאחרונה ב:
המסר שאני ראיתי היא שהם ״מקשיבים לביקורת״.
לצערי הם מקשיבים רק לאיומים לפירוק הממשלה מתוך ויכוחים פנימיים.
כנראה נותר מצפון כלשהו לחלק מפעילי הליכוד בממשלה שחשובה להם שהמדינה לא תהפוך ללבנון.

נראה לי שהשאלה שבכותרת כבר נענתה בצורה ברורה.
ההפגנות השפיעו באופן שמעולם לא השפיעו הפגנות בישראל, אבל המערכה רחוקה מסיום. החודש הקרוב הוא קריטי כי השיחות בבית הנשיא ייכנסו לנושאים המהותיים ובפרט כי עצם הקצבת הזמן הקצר להגעה לפתרון בסוגיות היסוד של המשטר בישראל, מראה שאין באמת נכונות להעמקה והקשבה, אלא תמרון פוליטי שכל אחד יקח לכיוון שלו ולכן רק מי שיראה עוצמה ויפעיל כוח כנראה יקבל את מרבית מבוקשו.
לגבי המחנה שלי, אני מקווה שהנציגים בבית הנשיא ינסו בתום לב להגיע להסדר שישפר את המצב הקיים ולא יתבשמו מהסקרים ויפוצצו כל ניסיון לפשרה (אם יהיה ניסיון כן מהצד השני, מה שלא בטוח בכלל).

החודש הקרוב הוא קריטי כי השיחות בבית הנשיא ייכנסו לנושאים המהותיים
לגבי המחנה שלי, אני מקווה שהנציגים בבית הנשיא ינסו בתום לב להגיע להסדר שישפר את המצב הקיים ולא יתבשמו מהסקרים ויפוצצו כל ניסיון לפשרה
אין יתכנות לפשרה. הם לא דנים בנושאים המהותיים. הם דנים בשאלות הלא נכונות. הם כבר הסכימו שהאחות זונה ( == אפליה בן דם לדם, חילונים חייבים לוותר לסבסד ולשרת, מינוי שופטים פוליטי, דרעי 2, שוחד מלא מלא, מינויים ללא כישורים, בלי ליבה ועוד) ועכשיו רק דנים במחיר.

אין יתכנות לפשרה. הם לא דנים בנושאים המהותיים. הם דנים בשאלות הלא נכונות. הם כבר הסכימו שהאחות זונה ( == אפליה בן דם לדם, חילונים חייבים לוותר לסבסד ולשרת, מינוי שופטים פוליטי, דרעי 2, שוחד מלא מלא, מינויים ללא כישורים, בלי ליבה ועוד) ועכשיו רק דנים במחיר.
אני חושש שאתה צודק, אבל חשוב למצות את הניסיון, ולו בשביל הויכוח העתידי "מי אשם".

ולו בשביל הויכוח העתידי "מי אשם".
לא רואה יקום שבו ביבי לא יטען שה״שמאלנים״ אשמים.
לפעמים כל מה שצריך זה לשים גבול חד משמעי וברור.
ביבי טוב בהפרד ומשול, ופניו למסמוס המחאה בכל טריק ושטיק שכתוב בספר שלו, של אורבן או של ירוסלב קצ'יסנקי.
יש מה לתקן, יש הסכמות לכונן, אבל בקדנציה הנוכחית אין לזה יתכנות. יתכן שכבר בכלל מאוחר מדי.

לא רואה יקום שבו ביבי לא יטען שה״שמאלנים״ אשמים.
לפעמים כל מה שצריך זה לשים גבול חד משמעי וברור.
ביבי טוב בהפרד ומשול, ופניו למסמוס המחאה בכל טריק ושטיק שכתוב בספר שלו, של אורבן או של ירוסלב קצ'יסנקי.
יש מה לתקן, יש הסכמות לכונן, אבל בקדנציה הנוכחית אין לזה יתכנות. יתכן שכבר בכלל מאוחר מדי.
נכון. הוא תמיד יסית ותמיד יטען שכל מחדל שלו הוא אשמת מישהו אחר. אבל המשחק הוא על 3-4 מנדטים שיכולים לעבור בין הגושים ולשנות את התמונה.
אני בהחלט מסכים שאם הויכוח הוא כמה שופטים תמנה הממשלה ורוצים על הסכמה על חוק יסוד ההשתמטות שיהיה חסין מביקורת שיפוטית, עדיף כבר שלא תהיה הסכמה על כלום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה