• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דמי ניהול של קופות גמל להשקעה מחקות SP500

rosebud

משתמש רגיל
דירוג
62
יש לי כ-280K ש"ח בקופ"ג להשקעה של אלטשולר, ואני שוקל את העברתם לקופ"ג מחקה סנופי.

באתר מיי גמל ראיתי שיש לפחות חמש כאלה (אקסלנס, הלמן-אלדובי, הראל, כלל, מור) אבל לא ברור לי מה דמי הניהול שאני יכול לצפות להם.
יש איזה מקום בו מופיעים הנתונים האלו בבירור?
זה חשוב לי גם כדי להשוות לאלטשולר, וגם כדי להחליט אם אולי בכלל כדאי לפדות, לחטוף את המס (16400 ש"ח לפי חישוביי) ולהשקיע בחשבון ממוסה רגיל, סנופי או מדד עולמי. כמובן יש אפשרות שאעביר את אלו לקופג להשקעה מחקה סנופי אבל לא אמשיך להפקיד לשם אלא לחשבון ממוסה (לצורך העניין נניח שאעביר בקביעות כ-5000 ש"ח בחודש).

תודה רבה, חיפשתי בשרשורים הקודמים הקשורים לקופג להשקעה ולא מצאתי תשובה.

אני חושב שיש חלק ב funder.
עשיתי סקר שוק קטן גם בנושא ונראה שזה באיזור ה0.5%... אני הגעתי בסוף למסקנה שאם מחזיקים עד גיל 60 (כדי להנות מהטבת המס) יכול להיות שיותר משתלם (או לפחות זהה) להחזיק כבר קרן מחקה של BlackRock או Vanguard עם דמי ניהול נמוכים בחשבון ממוסה...
אם מישהו מצא קופת גמל להשקעה עם דמי ניהול זולים יותר, אשמח לשמוע..

כמובן לא ממליץ או מייעץ

אני חושב שיש חלק ב funder.
עשיתי סקר שוק קטן גם בנושא ונראה שזה באיזור ה0.5%... אני הגעתי בסוף למסקנה שאם מחזיקים עד גיל 60 (כדי להנות מהטבת המס) יכול להיות שיותר משתלם (או לפחות זהה) להחזיק כבר קרן מחקה של BlackRock או Vanguard עם דמי ניהול נמוכים בחשבון ממוסה...
אם מישהו מצא קופת גמל להשקעה עם דמי ניהול זולים יותר, אשמח לשמוע..

כמובן לא ממליץ או מייעץ
שני סייגים: 1. מבחינת מס מכיוון שהכסף כבר בקופגל"ה אולי עדיף להשאיר אותו שם כדי להמנע מתשלום מס כפול
2. זה משתלם יותר להערכתי רק על פני מספר גדול של שנים (איזור ה40 שנה אאל"ט)

שוב, לא ייעוץ או המלצה

נערך לאחרונה ב:
תודה. אני כבר בן 46, כך שאולי הכף נוטה לקופג מהבחינה הזו? כואב לי הלב לשלם 0.5% על כלום.
הבעיה שאני לא מצליח להבין מה באמת מציעים.
למשל אצל מיטב כתוב שדמי הניהול הממוצעים לקופה סנופי 13259 היו 0.11%. אבל כשאני מנסה לפתוח באתר הוא לא שואל אותי מה המסלול, וכותב ד"נ של 0.7%.

אני כבר בן 46, כך שאולי הכף נוטה לקופג מהבחינה הזו?
אני חושב שאולי כן, אבל קטונתי. תעשה לך את החישובים הרלוונטיים כאן
לי הלב לשלם 0.5% על כלום
מסכים, אבל תעשה את החשבון ארוך הטווח ותראה באמת מה עדיף לך... יכול להיות שכבר עדיף לשלם 0.5% ולהנות מהטבת המס
אצל מיטב כתוב שדמי הניהול הממוצעים לקופה סנופי 13259 היו 0.11%. אבל כשאני מנסה לפתוח באתר הוא לא שואל אותי מה המסלול, וכותב ד"נ של 0.7%.
ספציפית בזה גם אני נתקלתי ועוד לא יצא לי לברר... אם תדע יותר - מוזמן לעדכן

לא מייעץ ולא ממליץ

פטור ממס רווחי הון על קופג"ה יש רק אם מעבירים את הכסף למסלול קצבה בגיל 60 או יותר. כלומר מי שכרגע בן 30, ישלם דמי ניהול על כל הקרן, בסך 0.5% (ברוב הקופות זה אפילו לכיוון ה0.8% אבל לשם הפשטות נניח 0.5%), במשך 50 שנה (30 עד גיל 60 ועשרים שנה נוספות בקרן מחלקת קצבה) - כלומר מינימום 25% (זה יותר, כי זה ריבית דריבית) מהקרן כולה לעומת 25% מהרווח הריאלי במס רווחי הון, כשבינתיים הכסף צובר ריבית דריבית.
המצב היחיד שעשוי להשתלם זה אם קופת הגמל להשקעה תהיה בדמי ניהול מאוד נמוכים, נניח איזור ה0.2%. וגם אז יש את החיסרון שקבלת הכסף תהיה כקצבה ולא כסכום חד פעמי כדי לקבל פטור ממס רווחי הון

דמי הניהול של ה0.5% ישארו זהים בקרן מחלקת קצבה? הכסף הזה לא ינוהל בדמי הניהול של הקרן המחלקת?
כרגע דמי הניהול המקסימליים למקבלי קצבה הם 0.5% ויש כוונה להפחית ל0.3%.
וגם אם זה יירד זה עדיין דמי ניהול שנתיים על כל הקרן, בניגוד למס רווחי הון שהוא על הרווח בלבד.

פטור ממס רווחי הון על קופג"ה יש רק אם מעבירים את הכסף למסלול קצבה בגיל 60 או יותר. כלומר מי שכרגע בן 30, ישלם דמי ניהול על כל הקרן, בסך 0.5% (ברוב הקופות זה אפילו לכיוון ה0.8% אבל לשם הפשטות נניח 0.5%), במשך 50 שנה (30 עד גיל 60 ועשרים שנה נוספות בקרן מחלקת קצבה) - כלומר מינימום 25% (זה יותר, כי זה ריבית דריבית) מהקרן כולה לעומת 25% מהרווח הריאלי במס רווחי הון, כשבינתיים הכסף צובר ריבית דריבית.
המצב היחיד שעשוי להשתלם זה אם קופת הגמל להשקעה תהיה בדמי ניהול מאוד נמוכים, נניח איזור ה0.2%. וגם אז יש את החיסרון שקבלת הכסף תהיה כקצבה ולא כסכום חד פעמי כדי לקבל פטור ממס רווחי הון
תודה, למה אתה ממשיך להחשיב את עלות הניהול גם אחרי שמתחילים לקבל את הקצבה? האם היא איננה מתקבעת ברגע זה?
הכוונה היא, האם גם אחרי היציאה לפנסיה יש ריבית דריבית על זה?

למה אתה ממשיך להחשיב את עלות הניהול גם אחרי שמתחילים לקבל את הקצבה?
אם אני מבין למה התכוון @האזרח הקטן , למיטב ידיעתי קופת גמל להשקעה לא מחלקת קצבה, לכן צריך לנייד את הקופה לקרן שמחלקת קצבה כדי להנות מהטבת המס (למשל קרן פנסיה). יש דמי ניהול עבור הקרן גם לאחר הפרישה

לא ממליץ ולא מייעץ

תודה, למה אתה ממשיך להחשיב את עלות הניהול גם אחרי שמתחילים לקבל את הקצבה? האם היא איננה מתקבעת ברגע זה?
אם אני מבין למה התכוון @האזרח הקטן , למיטב ידיעתי קופת גמל להשקעה לא מחלקת קצבה, לכן צריך לנייד את הקופה לקרן שמחלקת קצבה כדי להנות מהטבת המס (למשל קרן פנסיה). יש דמי ניהול עבור הקרן גם לאחר הפרישה

לא ממליץ ולא מייעץ
בדיוק. אם אני מבין נכון את חישוב הקצבה, לוקחים את גובה הקרן, מניחים תשואה שנתית מסויימת בקיזוז דמי הניהול ואת מקדם הקצבה ולפי זה קובעים את הקצבה החודשית. אם בפועל התשואה הייתה גבוהה יותר זה אמור להעלות את הקצבה ואם היא נמוכה יותר זה יוריד את הקצבה לאורך זמן.

אני לא חושב שזה מוצג בצורה מפורשת בשום מקום כי זה נתון למו״מ מסוים. הכי זולים הם סלייס עם 0.3

באתר של סלייס אני רואה שהם שינו את כל הדמי ניהול שלהם ל אחד אחוז...

תודה, למה אתה ממשיך להחשיב את עלות הניהול גם אחרי שמתחילים לקבל את הקצבה?
כי ממשיכים לשלם דמי ניהול גם אחרי שמתחילים לקבל קצבה.
האם היא איננה מתקבעת ברגע זה?
בגדול כן, גובה דמי הניהול (באחוזים) לא ניתן כרגע לשינוי אחרי שמתחילים לקבל קצבה.
כמובן.
ריבית-דריבית זה בסה"כ מילה יפה ל"חזקה". מאחר ודמי הניהול הם כפל כל שנה (כופלים את האחוז בסכום הצבור באותו רגע), אז דמי ניהול על פני מספר שנים הם כפל של כפל, כלומר חזקה, כלומר "ריבית-דריבית"

בדיוק. אם אני מבין נכון את חישוב הקצבה, לוקחים את גובה הקרן, מניחים תשואה שנתית מסויימת בקיזוז דמי הניהול ואת מקדם הקצבה ולפי זה קובעים את הקצבה החודשית. אם בפועל התשואה הייתה גבוהה יותר זה אמור להעלות את הקצבה ואם היא נמוכה יותר זה יוריד את הקצבה לאורך זמן.
אז קובעים לפי דמי הניהול שבמקרה היו בקרן באותו הרגע שהתחלתי לקבל את הקצבה? האם יש השפעה לקרן פנסיה שאליה ניידתי?
בכלל נראה שזה לא ברור כל כך, אשמח לשמוע ממישהו שהגיע לזיקנה והתחיל למשוך קצבה מקופג להשקעה.

אז קובעים לפי דמי הניהול שבמקרה היו בקרן באותו הרגע שהתחלתי לקבל את הקצבה? האם יש השפעה לקרן פנסיה שאליה ניידתי?
בכלל נראה שזה לא ברור כל כך, אשמח לשמוע ממישהו שהגיע לזיקנה והתחיל למשוך קצבה מקופג להשקעה.
לא, קובעים לפי דמי הניהול בקרן שאליה העברת את הכסף לצורך קבלת קצבה, לא לפי קופת הגמל להשקעה.
נכון להיום המקסימום שמותר לקרן פנסיה לגבות ממקבלי קצבה זה חצי אחוז.

אז קובעים לפי דמי הניהול שבמקרה היו בקרן באותו הרגע שהתחלתי לקבל את הקצבה?
לא "במקרה" אלא לפי מה שקרן הפנסיה סיכמה איתך.
למרות שלרוב אין פה הרבה מקום למיקוח.
האם יש השפעה לקרן פנסיה שאליה ניידתי?
רוב קרנות הפנסיה לוקחות את אותן עמלות בפרישה, פחות או יותר.
אבל הכי פשוט - תעשה סקר שוק לפני הניוד. גם ככה אי אפשר לחזות היום מה יהיו המחירים כשתצא לפנסיה.
בכלל נראה שזה לא ברור כל כך
מה החלק הלא ברור?
אשמח לשמוע ממישהו שהגיע לזיקנה והתחיל למשוך קצבה מקופג להשקעה.
לא חושב שיש כאלה עדיין.

לא, קובעים לפי דמי הניהול בקרן שאליה העברת את הכסף לצורך קבלת קצבה, לא לפי קופת הגמל להשקעה.
נכון להיום המקסימום שמותר לקרן פנסיה לגבות ממקבלי קצבה זה חצי אחוז.
יש תחרות בעניין הזה? כלומר, האם יהיה עליי פשוט לבחור את הקרן שגובה את דמי הניהול הנמוכים ביותר? אם אני מבין נכון, ביצועי הקרן בעתיד לא משפיעים עליי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
O עליית דמי ניהול הזויה בקופות הגמל של מיטב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Z כיצד מחושבים דמי ניהול של קרן פנסיה משלימה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
mk1 googlesheets - כריה של דמי ניהול שוק ההון 5
D מחקה סנופי 500- טבלה בין כל האפשרויות של דמי ניהול ופרמטרים חשובים נוספים שוק ההון 19
I איפה ניתן למצוא דמי ניהול של תעודות סל שוק ההון 5
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
D דמי ניהול לקופת גמל של מעל מיליון שקלים. כמה משלמים בממוצע בסכום כזה לבתי ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
1337justme בלקרוק הורידו את דמי ניהול של ACWI ל0.2% בקרן שנסחרת בארץ שוק ההון 439
ס דמי ניהול של קרן iShares MSCI ACWI UCITS ETF שוק ההון 5
L דמי ניהול של קרנות נאמנות ותעודות סל שוק ההון 5
ז דמי ניהול בפוליסת חיסכון Best Invest של הכשרה שוק ההון 3
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
שירולי דמי ניהול של 38% לרבעון? שוק ההון 19
L עליה של דמי ניהול קרן שוק ההון 27
A האם קיים מאגר מידע העוקב אחר דמי ניהול של קרנות/תעודות סל בארץ? שוק ההון 18
י שאלות של מתחיל: דמי ניהול של ני"ע שוק ההון 1
M דמי ניהול גבוהים של קרן הפנסיה שוק ההון 26
oz1987 אסטרטגיה של הוזלת דמי ניהול שוק ההון 45
גלעד 99 דמי ניהול של קופת גמל להשקעה במסלול פאסיבי שוק ההון 9
G עזרה בחישוב מדוייק של דמי ניהול תיאורטיים שוק ההון 24
amidar דמי ניהול ב-IRA של IBI - מה פיספסתי??? שוק ההון 41
M דמי ניהול של 0.39 בקה"ש מצדיקים מעבר? שוק ההון 5
S בקשה למחשבון של דמי ניהול פנסיה צרכנות פיננסית 2
ס שאלה על מכירת קרנות + דמי ניהול של הקרנות שוק ההון 8
korma עזרה בפענוח סעיף של דמי ניהול ומהו "שחרור" ? צרכנות פיננסית 6
Y דמי ניהול חזיריים של הגופים המוסדיים שוק ההון 25
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה