• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דינמיות בעולם המחשבים בהייטק

בר ש

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
אני בן 20 לקראת שחרור עם ניסיון מהשירות הצבאי בתחום הניטור, עבודה שכוללת שימוש בכלי devops לmonitoring כמו splunk, prometheus.
אני מתכנן לחפש עבודה בתחום שתהיה גם כמה שיותר devops-ית, וחושב גם להתחיל תואר במדעי המחשב באו"פ.
במידה והתחום לא יעניין אותי וארצה בהמשך לעבור לתכנות, עד כמה דינאמי מעבר לתפקיד כזה במידה ואוכיח את עצמי? האם התואר יכול לעזור? אפשר לעשות הסבה מdevops לתכנות?
ובאופן כללי איך המסלול נשמע- האם הגיוני כמי ששירת ביחידה טכנולוגית שלא רוצה לפספס את הניסיון שצבר, לוותר על אופציה של לימודי תואר באוניברסיטה?
תודה :)

ברוך הבא לפורום.

לא צריכה להיות בעיה, אם זה מה שאתה רוצה לעשות ואתה סביר ומעלה בזה.

אפשר. קשה ולא מומלץ.
על טעם וריח. הייתי אומר את אותו הדבר לכיוון ההפוך.
devops בד"כ נתפס כנחות יותר מתכנות ברמת המורכבות ודרישות הקבלה. מוצדק או לא, זה כבר דיון אחר.
כמו שתכניתן HTML בוגר קורס הסבה נתפס פחות מבוגר מדמ"ח שעובד ב C++, JAVA, C#.

על טעם וריח. הייתי אומר את אותו הדבר לכיוון ההפוך.
devops בד"כ נתפס כנחות יותר מתכנות ברמת המורכבות ודרישות הקבלה. מוצדק או לא, זה כבר דיון אחר.
כמו שתכניתן HTML בוגר קורס הסבה נתפס פחות מבוגר מדמ"ח שעובד ב C++, JAVA, C#.
לא מסכים עם זה בכלל. זה היה נכון בעבר, היום DevOps נחשב לתפקיד מאוד מבוקש, בשכר שנע סביב השכר של מפתחים עם אותו נסיון.
התפקיד השתכלל עם השנים והיום הדרישות תפקיד יכולות להיות מאוד גבוהות.

לפותח השרשור, לדעתי המסלול שציינת מאוד הגיוני. הכלים שציינת הם כלים פופולרים ורלוונטים לתעשיה. השילוב של עבודה ותואר תוך כדי הוא שילוב מאוד קשה, במיוחד בפתוחה. זה לא מתאים לכל אחד!
הנסיון בעבודה לדעתי יותר חשוב מאשר התואר, אבל הפתוחה לפחות תאפשר לך להתנסות ולהחליט מה מתאים לך יותר.
אם כן תחליט להמשיך עם התואר, תשקול לעבור למוסד אחר לאחר כמה קורסים, בפתוחה זה באמת מאוד מאתגר ודורש המון משמעת עצמית.
לדעתי אם יש לך זיקה לתכנות, אז גם בתפקיד DevOps זה יבוא לידי ביטוי ותוכל בהמשך לעבור לתפקיד של מפתח.

DevOps זאת דיסיפלינה שדורשת היכרות ולמידה מתמדת של הרבה תחומים: source control, CI/CD, cloud, security, networking, monitoring & logging ועוד. כמובן שהתחומים בהם תעסוק בפועל תלויים בחברה וביכולות האישיות. אם לא עבדת בענן, זה הזמן לפתוח חשבון ב-AWS או Azure, כי זה משהו שהרבה פעמים חסר ליוצאי צבא.
לדעתי זה תחום מעניין מאוד, אבל מכיר הרבה שעברו מאופס לפיתוח ולהיפך. רוב החברות מאפשרות מעבר בין צוותים ותפקידים כי זה עוזר בשימור עובדים.

אין שום סיבה להלחץ מבחירה בכל אחד מהמסלולים. אתה בתחילת הדרך, והעולם הטכנולוגי מתעדכן כל הזמן. היתרון של בעלי מקצוע חרוצים / מוכשרים בא לידי ביטוי ביכולת להסתגל לשינויים - היום אתה מפתח סקריפטים ואוטומציות בפייתון ומחר מפתח Backend ב-JavaScript או Golang.
איש דבאופס שלא יודע לכתוב קוד ולעבוד עם גיט, NPM, Maven מתחיל להיות פחות רלוונטי בחלק מהחברות, כנ״ל איש/אשת פיתוח שלא יודע לייצר Dockerfile או פייפליין שבונה את הקוד שלו, כך שהגבולות כבר פחות ברורים.

לגבי התואר, כל לימודים תורמים במשהו - בניית ידע, ליצירת קשרים וגם לקורות החיים. לדעתי תואר בפתוחה זה מצויין, אבל גם משהו שצריך להתחיל עם מחוייבות רצינית לסיים, כשמגיעים עם ספקות, קל מאוד לוותר על הקורס הבא ואז לקחת הפסקה של סמסטר ובסוף יורדים מזה.

נערך לאחרונה ב:
בכל החברות שאני מכיר אנשים עוברים מפיתוח לאופס ומאופס לפיתוח. אני יכול להעיד על עצמי שכאשר ניהלתי קבוצות פיתוח שכללו אופס ופיתוח היו מעברים רבים בין הצוותים.

בלי קשר, תתחיל ותסיים את התואר, זה נותן כלים טובים.

לא מסכים עם זה בכלל. זה היה נכון בעבר, היום DevOps נחשב לתפקיד מאוד מבוקש, בשכר שנע סביב השכר של מפתחים עם אותו נסיון.
אתה לא חייב להסכים זה בסדר. לא אמרתי שהתפקיד לא מבוקש.
שם בצד מקרי קצה. במקרה הכללי, לפיתוח צריך תואר ראשון ממקום נחשב בשביל להכנס למקום טוב. ב DO מספיק נסיון קודם או רקע בצבע.

שם בצד מקרי קצה. במקרה הכללי, לפיתוח צריך תואר ראשון ממקום נחשב בשביל להכנס למקום טוב. ב DO מספיק נסיון קודם או רקע בצבא.
זה לא נכון. אני לא יודע עד כמה אתה מגייס בימים אלו, אבל אני כן. קשה מאוד לגייס גם מפתחים, וגם אופס. בשני המקרים אם אתה טוב, תכנס גם בלי תואר ראשון, למרות שזה לא מומלץ.

א) אין קשר בין זה ש-DevOps זה תפקיד מבוקש לבין הנדסת תוכנה. גם רופא מומחה מרוויח יותר ממפתח, זה לא אומר שהוא יהיה מפתח טוב.
סט הכישורים שנדרש לאנשי DevOps שונה מסט הכישורים שנדרש ממפתחים. המעבר מפיתוח ל-DevOps קורה והוא לרוב חד כיווני. המעבר ההפוך הוא נדיר מאוד.
אני אישית אעדיף להביא ג'וניר שסיים הרגע תואר במדעי המחשב מאשר לנסות להסב "מהנדס" DevOps, זה יעלה פחות כסף, ייקח פחות זמן והתוצאה תהיה טובה משמעותית.

ב) המגמה היום היא דווקא הפוכה - יש מהנדסי תוכנה שעובדים בצוותי מוצר ויש מהנדסי תוכנה שעובדים על מה שנקרא "פלטפורמה". כלומר הם גם אחראים על הטמעת כלים ותחזוקה שלהם (מה שנהיה פחות ופחות רלוונטי עם הזמן כי הרבה שירותים הופכים להיות Managed. ואם כבר הוזכרו פה Splunk ו-Prometheus, אז הם כלים נחמדים והכל אבל אף אחד לא יחזיק אנשים שיתחזקו את הדבר הזה אם הוא יכול לשלם על שירות Managed כמו DataDog לדוגמה) אבל גם על פיתוח תשתיות הקוד שמאפשרות למפתחים לעשות אינטגרציה עם הכלים האלו בצורה הקלה ביותר.
לצורך העניין בחברה שאני עובד בה, קבוצת הפלטפורמה מונה כ-50 אנשים ואמורה לגדול ב-50% עד סוף השנה והם מגייסים רק מהנדסי תוכנה.

ההמלצה שלי היא חד משמעית על תואר ראשון במדעי המחשב.

אני לא מתכוון להמשיך לסטות מהדיון של פותח השרשור.
ההמלצה שלי היא להתנסות בצורה כזאת או אחרת בשניהם, להיות כנה עם עצמך וללכת חזק על מה שמושך אותך יותר, כנראה שתיהיה יותר מוצלח בזה וההזדמנויות יגיעו. ללמוד פיתוח תוכנה ברמת בסיסית כדאי בכל מקרה ולא בהכרח צריך תואר בשביל זה.

תודה רבה על התשובות, אני רואה שהן חלוקות.
כיום יש "הייפ" מסויים סביב הפתוחה שתואר במדעי המחשב שם כמעט ושקול לתואר באוניברסיטה בכירה, ואף מרשים משום שנדרשת משמעת עצמית גבוהה.
המחשבה שלי בעקבות זאת היא שאם אחליט שעולם הדבאופס הוא לא בשבילי, אוכל לעבור לתכנות יותר בקלות בזכות התואר(אני מאמין ביכולת שלי ללמוד בפתוחה) גם למשרה בשכר נמוך יותר.
מה דעתכם?

החלטה הגיונית לדעתי. הפתוחה גם מאפשרת לך ללמוד על עצמך ולבדוק אם זה מתאים לך. תתחיל לקחת קורסים, מקסימום תפסיק או תמיר למוסד לימודים אחר.

אני דבאופס ויכול להעיד ששני חברי צוות עברו לפיתוח, אחד בתור החברה והאחר לחברה אחרת. עוד מכר מחברה קודמת שהיה גם בתחום תשתיתי כלשהו עבר לאחת מחברות הפאנג בתור מפתח, עוד חבר אחר בכלל עבר לתחום הדאטא.
להגיד שdevops לא יכול לעבור לפיתוח זה לא נכון(מנסיוני לפחות). את האמת אני מכיר רק אנשי דבאופס שעברו לפיתוח ולא להפך.
זה גם די הגיוני, 80% מהזמן אנחנו מתעסקים בקוד, כך שמעבר לפיתוח הוא טבעי. לא חושב שלהעסיק גוניור שזה עתה סיים מדמח עדיף על סניור דבאופס.
בכל מקרה, אני חושב שהחלטתך היא האידיאלית.

היי,
אני בן 20 לקראת שחרור עם ניסיון מהשירות הצבאי בתחום הניטור, עבודה שכוללת שימוש בכלי devops לmonitoring כמו splunk, prometheus.
אני מתכנן לחפש עבודה בתחום שתהיה גם כמה שיותר devops-ית, וחושב גם להתחיל תואר במדעי המחשב באו"פ.
במידה והתחום לא יעניין אותי וארצה בהמשך לעבור לתכנות, עד כמה דינאמי מעבר לתפקיד כזה במידה ואוכיח את עצמי? מאוד. האם התואר יכול לעזור? להזיק הוא לא ;) אפשר לעשות הסבה מdevops לתכנות? כן
ובאופן כללי איך המסלול נשמע- האם הגיוני כמי ששירת ביחידה טכנולוגית שלא רוצה לפספס את הניסיון שצבר, לוותר על אופציה של לימודי תואר באוניברסיטה? מלא בוגרי יחידות ויתרו על תואר.
תודה :)

שים לב שהמעבר בין תפקיד מנטר לdevops לא כל כך מובן מאליו.
ואם הצלחת להתברג לתפקיד טוב בחברה טובה - שאפו.

בנוסף שים לב שלא כל הdevopsים בעלי תחומי התעסקות דומה. היום יום מאוד שונה, יש תחומים קרובים יותר לפיתוח,מהם המעבר קל מאוד , ולפעמים אפילו מהווה downgrade [לטעמי האישית] . ויש תחומים (כמו ניטור) שרחוקים שמיים וארץ מפיתוח, ולכן שם התואר יהיה יותר רלוונטי.

לא ממליץ , אבל אני במקומך הייתי מתמקד יותר בלהתברג למקום הנכון - כי העבודה הראשונה תקבע מאוד את המסלול קריירה העתידי שלך. (כמו השיבוץ לאחר הקורס). לאחר מכן קשה מאוד לשנות מסלול.
אם התברגת למקום טוב,תשקיע את המאמצים בלהיות טוב במה שאתה עושה -ולהתמקד במה שיקפיץ אותך לאן שתרצה (פיתוח?).
ראיתי אינספור מקרים של אנשי מפתח בסטרטאפים מוצלחים שקיבלו כל מה שהם רוצים (כולל הזזת תפקיד, ניהול וכד׳) בלי קשר לתואר או לא תואר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I אתר שמשווה מחירי מחיה בין ערים בעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
C ההשפעה הפוליטית של בלאקרוק בעולם פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
B יותר הון עצמי או משכנתא בעולם של ריבית גבוהה נדל"ן 14
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
M צעדים ראשונים בעולם הנדלן- איפה ומה לקרוא נדל"ן 2
נ מדוע בעולם מוחים על הפגיעה באזרחים והסבל של הלא לוחמים דווקא במלחמה באוקריאנה אוף טופיק 45
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
Y בעולם ללא מס רווח הון שוק ההון 64
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Ron.B צעדים ראשונים בעולם הנדלן- מאפייני נכס רצוי נדל"ן 23
א מתמטיקה כאינדיקציה להשתלבות בעולם הקוד התפתחות אישית 18
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
T בחור בן 21 מחפש את עצמו בעולם התפתחות אישית 26
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
ח להגיע למעמד שכר גבוה בעולם הפיננסי התפתחות אישית 5
ש נגיף בעולם, מיתון בישראל שוק ההון 14
Z מתעדכנים במצב הקורונה בארה"ב? בעולם? שוק ההון 3
Ron.B קריירה כשכיר בעולם הנדלן התפתחות אישית 15
ב קרן ריט לעומת דירה בפועל.... (אנגליה ובכלל בעולם) נדל"ן 44
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
D קרן הגידור הטובה בעולם - Renaissance Technologies אוף טופיק 3
S בחור צעיר בתחילת דרכו בעולם ההשקעות שוק ההון 8
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
Z שאלה - אפשר לנצל את משבר הקורונה-ווירוס בעולם? שוק ההון 1
4 עשירי העולם והאנשים עם השליטה בעולם נגד הפשיעה אוף טופיק 7
עתיד מתוק חברה ישראלית-קנדית מחזיקה עכשיו ברובוט השתלת שיער היחיד בעולם! שוק ההון 2
amit דעתי הצנועה על המצב הפיננסי בעולם שוק ההון 39
ג VOO - מבט דרך דולר-שקל בעולם שהולך לקראת ריבית אפסית לעוד שנים רבות שוק ההון 91
Aranchik כיוונים חדשים בעולם הפיתוח התפתחות אישית 9
ג אתר נוח לשימוש עם ריכוז נתונים מ10 הבורסות הגדולות בעולם? שוק ההון 0
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
amikal איך עליית הריבית בארה"ב תשפיע על הבורסה (גם בישראל וגם בעולם)? שוק ההון 17
adamshalev משקל השוק של כל מטבע בעולם שוק ההון 126
Frenchman אז בעצם, כל הכסף בעולם הוא דיגיטלי? אוף טופיק 40
ס נדלן בגרמניה בעד או נגד לעומת מקומות אחרים בעולם נדל"ן 24
א "כשהריביות בעולם עולות, כבר לא צריך להיפרד מהכסף לזמן רב כדי להרוויח" שוק ההון 2
פ תזמון שווקים ושינוי הקצאה מנייתית בעולם שוק ההון 29
O עומד להתחיל אני דרכי בעולם הזה.. שוק ההון 11
Nimrod אמון המשקיע במדינות שונות בעולם שוק ההון 26
M מסע בעולם במקביל לתוכניות פרישה - אפשרי? אוף טופיק 0
O שטיפת הפה הטובה בעולם - איך משיגים את החומרים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
גיא88 צעדים ראשונים בעולם ההשקעות שוק ההון 12
R חלוקת הנכסים בעולם והשוק היעיל שוק ההון 37
daat99 קרן הנאמנות הגרועה בעולם - קרן עוקבת מדד אוף טופיק 14
mudale222 הילדה הכי מגניבה בעולם אוף טופיק 1
Matias Katz בורסות שונות בעולם שוק ההון 4
D בורסות בעולם שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה