• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

דיון בנושא קרנות Ark Invest

• פותח הנושא Or93
  • פורסם בתאריך

Or93

משתמש ותיק
דירוג
121
סיכום יפה של @Yehonatan:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/דיון-בנושא-קרנות-ark-invest.18346/page-3#post-415587

==================

אחרי חיפושים באינטרנט ובפורום בפרט אחר פרטים ודעות של אנשים לגבי ARK החלטתי להציף את הנושא.

אני יודע שהרוב פה נגד חלק "ספוקלטיבי" בתיק אבל רציתי באמת לשמוע טענות של בעד / נגד.

החשיבה שלי הייתה להקצות למשל 10% מהתיק בIB לאחד / שניים מהקרנות כדי להגדיל את התשואה - סיכון.

בהתחלה חשבתי אולי בתיק הפטור אבל כרגע אין שם סכומים שיכולים לתת לי את היכולת תמרון הזו,
יש סדר עדיפיות בתיק הפטור של קרנות שאני אקנה קודם.

זה שהם עשו תשואות עבר יפות לא נוגע בי, אבל כל עניין השקיפות, הנימוקים מאחורי הבחירות וצוות האנליסטים + קטי ווד
שבנתיים עושים עבודה טובה כן גורם לי לתהות בעניין אם כדאי להקצות קצת מהתיק לעניין.

דעתי היא שהשנה הם די "רכבו" על השוק השורי ובמיוחד על טסלה, השאלה מה יהיו הביצועים בשוק דובי / סטטי יחסית.

דעתכם? כן / לא / למה לא?

תודה מראש לעונים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

mashkian

משתמש ותיק
דירוג
55
ראית את דמי הניהול? בסופו של יום לטעמי, זה ניסיון להכות את השוק

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,377
לא יודע
אני כן בעד חלק ספקולטיבי בתיק, אבל אני לא רואה איך ARK יצליחו לשחזר את התשואות השנה
אולי אני טועה, ואולי לא
ככה או ככה, לא הייתי מקדיש יותר מ-20 אחוז מהתיק לזה

Or93

משתמש ותיק
דירוג
121
לא יודע
אני כן בעד חלק ספקולטיבי בתיק, אבל אני לא רואה איך ARK יצליחו לשחזר את התשואות השנה
אולי אני טועה, ואולי לא
ככה או ככה, לא הייתי מקדיש יותר מ-20 אחוז מהתיק לזה

מבחינת ההקצאה אני מסכים לגמרי.

מבחינת לשחזר את התשואות? קטי ווד אמרה שהצפי שלה לרווחים ל2021 הוא 20%, רחוק ממה שהיה השנה.
נראה שהיא בעצמה עוד עם רגליים על הקרקע.

adamshalev

מודרטור
דירוג
18,926

מבחינת לשחזר את התשואות? קטי ווד אמרה שהצפי שלה לרווחים ל2021 הוא 20%, רחוק ממה שהיה השנה.
לא בטוח שזה מה שהיא אמרה, אני עוקב אחריה ביוטוב, מה שאני מכיר זה שהרף שלהם להשקעה הוא צפי תשואה של 20% שנתי לכל אחת מהאחזקות שלהם על בסיס השווי היום והשווי שהם חוזים 5 שנים קדימה, וכאשר יש פערים גדולים בין האחזקות הם מוכרים את מי התשואה הצפויה שלו ירדה וקונים את מי שהתשואה הצפויה שלו עלתה, שזה בדיוק מה שהם עשו במשבר מרץ 2020 כאשר חלק מהאחזקות שלהם התמודדו טוב עם המשבר וחלק לא, וזה עזר להם לצאת מהמשבר בזינוק.
לצערי הכרתי את הקרן הרבה זמן ולא השקעתי בה רוב התקופה, היום זה 10% מהתיק הכולל.

Or93

משתמש ותיק
דירוג
121
לא בטוח שזה מה שהיא אמרה, אני עוקב אחריה ביוטוב, מה שאני מכיר זה שהרף שלהם להשקעה הוא צפי תשואה של 20% שנתי לכל אחת מהאחזקות שלהם על בסיס השווי היום והשווי שהם חוזים 5 שנים קדימה, וכאשר יש פערים גדולים בין האחזקות הם מוכרים את מי התשואה הצפויה שלו ירדה וקונים את מי שהתשואה הצפויה שלו עלתה, שזה בדיוק מה שהם עשו במשבר מרץ 2020 כאשר חלק מהאחזקות שלהם התמודדו טוב עם המשבר וחלק לא, וזה עזר להם לצאת מהמשבר בזינוק.
לצערי הכרתי את הקרן הרבה זמן ולא השקעתי בה רוב התקופה, היום זה 10% מהתיק הכולל.

גם אני באותה סירה, צפיתי מהצד בקרן עושה תשואה מדהימה.

אתה מחזיק 10% מהתיק הממוסה או הפטור?

ואם אפשר לשאול איזו קרן ספציפית אתה מחזיק? K/F/G/W/Q?
וכמובן אם יש סיבה ספציפית?

ובכללי אם אפשר לשמוע את דעתך נראה שאתה עוקב יותר אדוק ממני, הקרן הזו באמת "טובה" כמו שהיא מתיימרת להיות?
לא רק מבחינת תשואות אלא מבחינת הבטחות ועמידה בהן, שקיפות, מקצועיות וכו'?

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,717
אני מחזיק קצת ARKK,ARKW קניתי בהדרגה במהלך התקופה בערך 10% מהתיק בשניהם

EnsilZah

משתמש ותיק
דירוג
982
I'm thinking of getting into ARKG a bit.
I suspect everything involved in COVID and the vaccines might have expedited some processes in that sector.
For example, from what I've read the Pfizer and Moderna vaccines use a generic delivery mechanism, so it's relatively easy for them to replace the payload molecules, shortening development and approval time.

On a tangential note, after reading that ARK ETFs are starting to gain interest from shortsellers, I've been wondering to what extent such ETFs' prices deviate from the underlying assets due to the forces of supply and demand operating on the ETF itself, as a brand, I guess.

fliper

משתמש ותיק
דירוג
385
סוגיות שאשמח לשמוע התייחסותכם:
  1. האם העובדה שהרבה כסף זורם לקרנות ה ark לא מריץ מניות קטנות (בדרכ) ב"כוח" בדרך שאינה תואמת את המציאות ?
  2. מה המגבלה של הקרן להשקיע במניה מסתיימת? (10%?)
  3. התייחסות לעובדה שיש בין הקרנות חפיפה רבה. אני חושב שעיקר השונות הינה ב arkg ו arkf
  4. למרות האמונה הגדולה בביטקוין, מדוע arkf לא משקיעה בביטקוין (gbtc)

Or93

משתמש ותיק
דירוג
121
I'm thinking of getting into ARKG a bit.
I suspect everything involved in COVID and the vaccines might have expedited some processes in that sector.
For example, from what I've read the Pfizer and Moderna vaccines use a generic delivery mechanism, so it's relatively easy for them to replace the payload molecules, shortening development and approval time.

On a tangential note, after reading that ARK ETFs are starting to gain interest from shortsellers, I've been wondering to what extent such ETFs' prices deviate from the underlying assets due to the forces of supply and demand operating on the ETF itself, as a brand, I guess.

I've heard that Ketty belives ARKG ETF will over-perform this year

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
4,648
הבעיה היא שכמוך חושבים עוד הרבה מאוד משקיעים.
תראה מה ה-Inflows של הקרנות הללו ב-2020.
זה הרבה מאוד כסף חדש שצריך למצוא כתובת.
האם המומחים של ARK יצליחו לעשות זאת ועל הדרך לייצר α בניכוי דמי ניהול? אולי. ההיסטוריה אומרת שלאורך זמן, התשובה היא לא (בדיוק מהסיבה הזו: מנהל אקטיבי משיג ביצועים עודפים, מושך אליו עוד משקיעים, מתקשה להשקיע את הכסף העודף באופן שייצר אלפא, ולכן מניב ביצועי חסר אחרי דמי ניהול בהשוואה לממוצע).
בכל מקרה זה נושא מעניין

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,377

אם התשואות שהיא מצפה להם הם "רק" 20%, אני לא בטוח מה הערך שלה מול המדדים
אני בספק שעוד 20 שנה מישהו יזכור מי הם ARK, לא ממקום שבה להשפיל או לזלזל, אלא פשוט אני תוהה לעצמי אם היא פשוט מנהלת השקעות מבריקה שהקדימה את השוק, וזהו
אין התחייבות שזה יחזור
יותר מזה, ההשקעות שלה עשויות להיות חשופות לבועות (ה-PE הגבוה מעיד על כך), ועשויות לקרוס בכל רגע

הסרטונים האלה שראיתי עזרו לי לגבש את דעתי:
https://www.youtube.com/watch?v=g1KP06rVEM8&t=820s - מציג את ARK ומשקיעים מבריקים דומים בעבר
https://www.youtube.com/watch?v=UZnVt_CvL3k&list=LL&index=3 - בן פליקס על השקעות בחדשנות

Or93

משתמש ותיק
דירוג
121
הבעיה היא שכמוך חושבים עוד הרבה מאוד משקיעים.
תראה מה ה-Inflows של הקרנות הללו ב-2020.
זה הרבה מאוד כסף חדש שצריך למצוא כתובת.
האם המומחים של ARK יצליחו לעשות זאת ועל הדרך לייצר α בניכוי דמי ניהול? אולי. ההיסטוריה אומרת שלאורך זמן, התשובה היא לא (בדיוק מהסיבה הזו: מנהל אקטיבי משיג ביצועים עודפים, מושך אליו עוד משקיעים, מתקשה להשקיע את הכסף העודף באופן שייצר אלפא, ולכן מניב ביצועי חסר אחרי דמי ניהול בהשוואה לממוצע).
בכל מקרה זה נושא מעניין

כן השאלה היא אם יש פה משהו חדש שכן ישנה את ההיסטוריה הלא נוצצת של הקרנות האקטיביות.
את לא חושבת שיש להם איזשהו ערך מוסף על קרנות אקטיביות אחרות?

אני לא מכיר עוד קרן אקטיבית שעשתה השנה תוצאות קרובות אפילו לARK (אם מישהו מכיר אשמח לשמוע)

אגב, הבאזז הזה סביב הקרנות זה מה שעצר אותי מלהיכנס לזה כבר לפני חודשיים, מאז אני בסוג של מעקב אחרי ומנסה באמת להבין אם יש פה משהו שונה.

Edmond

משתמש ותיק
דירוג
497
בדיוק מהסיבה הזו: מנהל אקטיבי משיג ביצועים עודפים, מושך אליו עוד משקיעים, מתקשה להשקיע את הכסף העודף באופן שייצר אלפא, ולכן מניב ביצועי חסר אחרי דמי ניהול בהשוואה לממוצע
מסכים, אך סיבות נוספות, כשלים פסיכולוגיים של המנהלים (כולל אגו וכו'), זה שהעולם משתנה, -> לדעת להשקיע "נכון" היום לא אומר שבהכרח תדע לעשות זאת עוד 3 שנים.

אני לא מכיר עוד קרן אקטיבית שעשתה השנה תוצאות קרובות אפילו לARK (אם מישהו מכיר אשמח לשמוע)
מכיר הרבה, אבל לא משהו שנסחר כ ETF באופן פתוח. תחפש קרנות גידור, אפילו ראיתי 2 ישראליות שהגיעו השנה לתלת ספרתי.

Or93

משתמש ותיק
דירוג
121
מסכים, אך סיבות נוספות, כשלים פסיכולוגיים של המנהלים (כולל אגו וכו'), זה שהעולם משתנה, -> לדעת להשקיע "נכון" היום לא אומר שבהכרח תדע לעשות זאת עוד 3 שנים.

מכיר הרבה, אבל לא משהו שנסחר כ ETF באופן פתוח. תחפש קרנות גידור, אפילו ראיתי 2 ישראליות שהגיעו השנה לתלת ספרתי.

ולדעתך אין כל הבדל ביניהן לבין ARK?

Edmond

משתמש ותיק
דירוג
497
ולדעתך אין כל הבדל ביניהן לבין ARK?
הבדלים טכנים יש הרבה, לקרנות גידור יש דמי ניהול גבוהים יותר, דמי הצלחה וכו'
יש נעילה על הכסף לרוב, הודעה מוקדמת על משיכה, משיכה בכפולות קבועות מראש ועוד תנאים.

לגבי הבדלים אסטרטגים, זה כל מקרה לגופו...

Ehud

משתמש ותיק
דירוג
407
כל עוד פוסט כזה, ועוד פוסט של "יש לי שלושה מיליון ש"ח חשבתי לשים הכל במניות" ועוד כתבות על בעלי שליטה שמנפיקים חברות כי אפשר לדחוף את זה לציבור....לעומת התקופה הלא ארוכה הקודמת שבה רק לפני כמה חודשים היו כאן פוסטים "פאניקה, לא יודעת איך להתמודד עם מיליון ש"ח ששמתי וירדו בטירוף"(ולא היו פוסטים של "יש לי שלושה מיליון שקל לשים במניות"...למרות שאז זו הייתה התקופה לקנות)....זה מדהים פסיכולוגית(BA MA) לראות את ה FOMO ואת הזכרון הקצר של אנשים.

לכל מישהו ששם השקעה כספית בכל דבר שהוא X, תנסו להריץ לכם בראש את הסיטואציה(הלא לא סבירה) של ירידה של 50% ויותר בערך ההשקעה שלכם והאם הסיבות שאתם נכנסים להשקעה יגרמו לכם להיות מסוגלים להחזיק את ההשקעה משום שתבינו למה השוק "טועה"...
קניתם את ARKK שמכילה את טסלה בשווי של 700B? אם עוד חודש השוק יחשוב שהיא שווה "רק" 350B עם מכפיל "רק" של 800, תצחקו ותגידו איזה דבילים בשוק הזה אני יושב על מכרה זהב, או תכנסו לפאניקה ותמכרו?(לעומת נגיד ה S&P שפסיכולגיות תהיו מסוגלים להסביר לעצמכם למה גם אחרי ירידה כזו יש סיכוי שבעוד כמה שנים הוא יתקן?)

השוק בעיני הוא ספוקלטיבי מאד והפך לTextbook example ל Be fearful when others are greedy and be greedy when others are fearful.

לאלו שמשקיעים היום, מקווה שטועה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ImCarryGG דיון בנושא שוק הקנאביס והETF's החדשות שיצאו שוק ההון 33
yossik אגרת טלוויזיה - משלמים או לא? עדכון נושא - דיון כללי בנושא ראשות השידור אוף טופיק 34
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
קפיצת הדרך דיון בפוסט - 2020: האם הפכתי לצרכניסטית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 76
adamshalev דיון על Chamath Palihapitiya שוק ההון 33
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דיון פוסט - אז אתם רוצים “להשקיע” בביטקוין? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 143
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 42
לא חשוב שמות דיון - איך לייצר הכנסה פסיבית ממניות דיבידנד (פוסט מ-25.11) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 27
O דיון: נכסים דיגיטליים מניבים שוק ההון 1
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
M מדדים מול קופת גמל - דיון בהטבת מיסוי מיסים 9
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
ר דיון תיאורטי - מה עדיף מבחינת מיסוי, להתחתן ברבנות או לא? מיסים 2
מרק סרפדים דיון מוגן באנגליה חברת GILON נדל"ן 27
מ דיון: מדוע אי אפשר לנצח את השוק? שוק ההון 141
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 27
הדב דיון: התפקדות למפלגות אוף טופיק 71
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
bobby הטיה לסקטור הטכנולוגי - דיון שוק ההון 32
bobby הטיה לשווקים מתעוררים - דיון שוק ההון 18
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ק דיון על הקשרים בין ריבית לאינפלציה שוק ההון 21
קרן דיון פילוסופי על החיים אוף טופיק 21
I איזון קרן השתלמות IRA פעילה (עם הפקדות)- דיון שוק ההון 8
מ שאלה בנושא תשלום ריבית בלבד על משכנתא נדל"ן 5
unrealx דילמה בנושא זוגיות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 57
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
ת שאלות בנושא משכנתא נדל"ן 7
D בנושא " קרן חירום" שוק ההון 21
H שאלה בנושא מס שבח על דירה שניה נדל"ן 2
A שאלה עקרונית בנושא קיזוז רווח והפסד הון שוק ההון 3
J השקעה במגרשים לבניה פרטית של רמ״י - איך מתמקצעים בנושא? נדל"ן 27
Johnny מיטב דש - שירות בעייתי בנושא הפקדות שוק ההון 1
D שאלות בנושא פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
א עזרה בנושא ועד בית אוף טופיק 8
R שאלה בנושא מיסוי מקרקעין נדל"ן 1
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
B התייעצות בנושא קופות גמל וקרן פנסיה צרכנות פיננסית 2
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
T שאלה בנושא rsu מיסים 14

נושאים דומים

למעלה