• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח למס הכנסה אמריקאי כאזרח ישראלי

Couch Potato

משתמש רגיל
דירוג
259
שלום,
זוגתי הנפלאה הינה אזרחית אמריקאית, וכבכל שנה עליה לדווח לדוד סם על FBAR ומס הכנסה.
FBAR היא הגישה אונליין ללא שום בעיה.
לגבי דיווח למס הכנסה עד שנה שעברה נעזרנו בשירותיו של בעל מקצוע. השנה אני רוצה לנסות להגיש בעצמי ברוח הסולידיות והחיסכון.
כמה פרטים ואז שאלות-
  • אנחנו לא נשואים (ידועים בציבור) עם 2 ילדים שעוד לא עשינו להם אזרחות אמריקאית.
  • חשבון הבנק משותף ונושא גם את שמה. ללא ני"ע או הכנסות ורווחיי הון (ראו סעיף הבא).
  • חשבון השקעות נפרד בבית השקעות על שמי בלבד.
ועכשיו לשאלות למי שמבין/עושה את זה בעצמו:
1. איזה טפסים עליה להגיש? (יודע על טופס 1040, האם יש עוד טפסים? קראתי משהו לגבי ה- Foreign Earned Income Exclusion (FEIE, using IRS Form 2555) ). קראתי משהו על טופס 8965 שקשור לביטוח בריאות, האם חובה להגיש אותו?
2. איזה מסמכים עליה לצרף? טופס 106 מן הסתם. להבנתי אם אין חשבון השקעות בבנק אין צורך בטופס 867, נכון? עוד משהו?
3. האם את המסמכים מסעיף 2 עליי לתרגם מעברית? להחתים נוטריון?
4. האם ניתן לבצע אונליין, כולל מסמכים מצורפים מבוקשים?
5. האם פספסתי משהו?

מכיוון שהיא מגישה באיחור ואף פיספסה את הבקשה להארכה ומועדה, הבנתי מאותו בעל מקצוע שמכיוון שהיא לא עוברת את תקרת המס ולא חייבת במס אלא רק בדיווח, היא לא תקבל קנסות. יודעים על זה משהו?

צרור תודות וירטואליות אך כנות לעוזרים! :)

אז אני מבין ש -
אין פה אזרחים אמריקאים שמגישים דו"חות
או
אין פה אזרחים אמריקאים סולידיים וכולם מגישים בעזרת בעלי מקצוע o_o

נו מילא..

• אהבתי
Reactions: MSS
שלום Bebonitus,

קראתי את הפוסט שלך לגבי דיווח למס הכנסה ארה"ב באון-ליין באופן עצמאי. לצערי – SORRY – אינני יודע איך, אבל בשנה הבאה שאתכונן להגיש אני אבדוק לבד – אלמד – ובשמחה אעדכן אותך.

לעומת זאת רק נודע לי לפני ימים... שהתחלתי את תהליך משיכת קצבה מביטוח המנהלים שלי – שביקשו ממני טופס 9W – שיש חובת דיווח FBAR. בדקתי עם רואי חשבון... אצטרך להגיש 6 שנים אחורה, והסכום שהם גובים... לא צריך לחדש לך – הרבה. בדקתי את האינטרנט, שמתי לב שאפשר להגיש באופן ישיר וראיתי את ההערה שלך – שFBAR היא הגישה אונליין ללא שום בעיה.

והנה אני שולח לך צרור תודות אם אני יכול לשאול אותך מספר שאלות בנושא זה. רושם פה מס' טלפון – מקווה שהמערכת מרשה לרשום – 052-599-4525.

תודה רבה מראש
מייק וייס

היי @מיכאל וייס,
גם זוגתי הייתה צריכה לבצע דו"חות fbar והצהרות הון 6 שנים אחורה. עשינו את זה ב-2012 בעזרת בעל מקצוע, אוכל להמליץ לך בפרטי עליו אם תרצה, הוא יותר זול מהשאר. עדיין עולה לא מעט אבל בזמנו לא היה לי פנאי להתעסק עם זה.
כמו שראית וכתבתי את ה fbar הגשנו השנה לבד אונליין, בהחלט לא מסובך במקרה שלנו כי יש רק חשבון בנק משותף שהיא צריכה להצהיר עליו ואין לה הכנסות נוספות חוץ ממשכורת של שכירה, יותר מזה אני לא יודע אם אוכל לעזור כי אני לא ממש מבין בזה..

מכיוון שהיא מגישה באיחור ואף פיספסה את הבקשה להארכה ומועדה, הבנתי מאותו בעל מקצוע שמכיוון שהיא לא עוברת את תקרת המס ולא חייבת במס אלא רק בדיווח, היא לא תקבל קנסות. יודעים על זה משהו?
גם אני שמעתי זאת מבעל מקצוע.

לשאלתך, אין לי הרבה ידע לתרום בנושא. כשגרנו בארה"ב השתמשנו באתר turbotax. הוא לא כל כך ידידותי למי שאינם תושבי ארה"ב. השנה ניסיתי לשחד את בן זוגי למלא עבורי את דוחות המס האמריקאיים בתמורה לטובות הנאה מיניות. הצעתי הנדיבה נידחתה. אבל הוא כן הסכים בתמורה לקרקרים שאפיתי במיוחד עבורו (בתוספת אפרודיזיאק שלא נראה שהיתה לו כל השפעה).
בכל מקרה, על אף שהקרקרים לא יצאו מוצלחים במיוחד, הוא מילא את חלקו בהסכם והגיש עבורי את דוחות המס אונליין דרך אתר רשויות המס האמריקאיות.

@Jane Doe, אתר מס הכנסה האמריקאי מפנה לחברות חיצוניות שמספקות תוכנה למילוי והגשת הטפסים, עם זאת לא כולן מאפשרות לתושבים הגרים מחוץ לארה"ב שימוש בתוכנה.
To make a long Story short, תוכלי בבקשה לשאול את בעלך דרך מי בדיוק הוא הגיש?
השנה ניסיתי לשחד את בן זוגי למלא עבורי את דוחות המס האמריקאיים בתמורה לטובות הנאה מיניות. הצעתי הנדיבה נידחתה. אבל הוא כן הסכים בתמורה לקרקרים שאפיתי במיוחד עבורו (בתוספת אפרודיזיאק שלא נראה שהיתה לו כל השפעה).
בכל מקרה, על אף שהקרקרים לא יצאו מוצלחים במיוחד, הוא מילא את חלקו בהסכם והגיש עבורי את דוחות המס אונליין דרך אתר רשויות המס האמריקאיות.
אני כזה פראייר, אני עושה את זה בחינם!
הלוואי עליי טובות הנאה מיניות, או אפילו קרקרים יבשים :lol:
תודה!

אני חושבת שהוא השתמש בתוסף כלשהו לדפדפן שמשכנע אתרים שאתה גולש מארה"ב על אף שאתה גולש מישראל.
הקרקרים לא היו יבשים, פשוט האפרודיזיאק (לכאורה) לא היה במתכון המקורי וכנראה שמסיבה טובה. עם זאת, לא נשאר מהם פירור. ככה זה כשאין שום דבר אחר לאכול בבית.

שלום Bebonitus,
תודה למענה של הבוקר. לגבי הFBAR נראה לי שאסתדר טוב... היום קראתי את כל ההנחיות והכל ברור. נראה פשוט למדי. מחכה לעוד כמה מספרים מחברות שהיו לי פוליסות ב-6 שנים האחרונות ואז אגיש 6 דוחות... אומנם באיחור (כפי שקרה לך). אכן יש התייחסות מירבית בכתובים של הרשות - לגבי גובה הקנס למי שלא מגיש... לזה שלא ניתן לקבל הארכה מעבר ליוני. אבל (!), שוחחתי השבוע עם רו"ח שמתעסק עם זה ונאמר לי שעד היום לא בצעו שום AUDIT או ביקורת, ולא היה שום מקרה שמישו נקנס. מה גם, יש מקום בטופס להסביר את הנסיבות של הגשה באיחור, ושם אסביר נסיבות ענייניות. שאלה אחת לי אליך... או לJane Doe של הקרקרים... במילוי Type of Account מישהו יודע מה לציין - באנגלית עבור: פוליסה ביטוח מנהלים, ולקרן השתלמות? תודה מייק

מישהו יודע מה לציין - באנגלית עבור: פוליסה ביטוח מנהלים, ולקרן השתלמות?
כשקראתי את ההנחיות בשנים עברו, אני זוכרת במעורפל שלא היה צריך לדווח על חסכונות לעת זיקנה. אבל אולי לא הבנתי נכון או שאני לא זוכרת נכון.

@Jane Doe, תודה! אני אנסה..
  • כשקראתי את ההנחיות בשנים עברו, אני זוכרת במעורפל שלא היה צריך לדווח על חסכונות לעת זיקנה. אבל אולי לא הבנתי נכון או שאני לא זוכרת נכון.

יש צורך להצהיר על הכנסה מחסכונות/פנסיה /מכירת ני"ע או כל דבר אחר שנחשב כהכנסה. בכל מקרה אם לא עוברים את ה- 100000$ הכנסה בשנה לא משלמים מס וגם אז בגלל אמנת המס עם ארה"ב טופס 2555 אמור לאפשר קיזוז משכורות או הכנסות מסוימות למיטב הבנתי.

@מיכאל וייס, יש להם הליך ששכחתי את שמו של הצהרה 6 שנים אחורה ללא פחד מלנסות או שאלות כך שאין לך מה לפחד על הגשה באיחור. כנס לאתר של virtuetax לדוגמה לפרטים נוספים
הכל כאן הוא למיטב הבנתי. יש לבדוק ולוודא כי אינני איש מקצוע!

יש צורך להצהיר על הכנסה מחסכונות/פנסיה /מכירת ני"ע או כל דבר אחר שנחשב כהכנסה
@מיכאל וייס שאל על FBAR.
באתר של ה IRS כתוב בין היתר

Exceptions to the Reporting Requirement
There are filing exceptions for the following United States persons or foreign financial accounts:
  • Participants in and beneficiaries of tax-qualified retirement plans

מיזה הבנתי שב FBAR אין חובה להצהיר על קרנות פנסיה וכד' אבל אני לא אשת מקצוע ואם לא הבנתי נכון אשמח לתיקון.

נערך לאחרונה ב:
@מיכאל וייס שאל על FBAR.
באתר של ה IRS כתוב בין היתר

Exceptions to the Reporting Requirement
There are filing exceptions for the following United States persons or foreign financial accounts:
  • Participants in and beneficiaries of tax-qualified retirement plans

מיזה הבנתי שב FBAR אין חובה להצהיר על קרנות פנסיה וכד' אבל אני לא אשת מקצוע ואם לא הבנתי נכון אשמח לתיקון.

להבנתי @מיכאל וייס אמר שיסתדר עם ה fbar ודיבר על ההצהרות למס הכנסה והצהרת הון.
אני מבין כמוך. ב FBAR מצהירים על חשבון הבנק וכל חשבון בו אתה שותף או מורשה חתימה. לגבי מס הכנסה מדובר על הכנסות, כך ש חסכונות שלא מספקות הכנסה לא נכללות בהגדרה. עם זאת, כשמבצעים הצהרת הון, שזה מה שמיכאל צריך לעשות כנראה (כולל הגשת דו"ח מס הכנסה 6 שנים אחורה) מדווחים על כל ההון כולל חסכונות, פנסיה, נכסים, תיק השקעות וכו'. זה מה שאנחנו עשינו ב 2012,ומאז רק fbar ומס הכנסה פעם בשנה.

במילוי Type of Account מישהו יודע מה לציין - באנגלית עבור: פוליסה ביטוח מנהלים, ולקרן השתלמות?
לדעתי ביטוח מנהלים נופל תחת ההגדרה של retirement plan, לא יודע לגבי קרן השתלמות, אולי גם או סוג של savings account. שווה לשאול בעל מקצוע

פותח שרשור יקר - אל תכעס שזה מה שאני עושה, אבל חסוך לך כאבי ראש וחוות דעת שלא בטוח מקצועיות ב-100% (ושאף אחד לא ייפגע לי!) ופשוט קח יועץ מס שיענה לך על כל השאלות ויעלה לך כמה מאות שקלים חד פעמי ודי. ממליץ לך בחום, לראש שקט וחסר דאגות. באמת.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
בתקווה שמישהו יראה את השרשור הזה שוב - אני מחפש איש מקצוע, רצוי בחיפה, כדי להפנות לייעוץ בנושא מיסוי ארה"ב והגשת דוחו"ת (אם צריך). מי שמכיר ויכול להמליץ מוזמן לכתוב לי בפרטי. או כאן, אם זה מקובל.

הי לאנשי השרשור.
כאזרח אמריקאי, הגשתי דרך רו"ח את הFBAR וה6 שנים אחורה. הוצאה נוראית של אלפי שקלים.
גם אני מעוניין להגיש החל מהשנה באופן עצמאי. אני נעזר בבלוג של המתורגמן הפיננסי בעניין הזה. הוא גם פעיל בפורום.

היי.
אשתי גם אזרחית אמריקאית בנוסף יש לנו חשבון השקעות בארהב ויש גם חברה בבעלותה.

קיבלנו הצעה מבעל מקצוע להגשה של כל הדוחות לפי הפירוט הבא:
מחיר בסיס : 400$ + מעמ
דיווח על החברה שבבעלותה: 250$ + מעמ
בנוסף אם אנחנו רוצים שיגיש גם אתה FBAR אז הוא דורש 25$ לכל חשבון
ועבור ההכנסות מניירות הערך (לא ברור לי אם יש פה משמעות כי זה תיק שכרגע אין בו מכירותשח מניות אלא רק קניות) 80$ לשעה
כלומר אני מאמיו שיצא 650$ או 700$ אם הוא יגיש גם את הFBAR

השאלה האם זה סכום סביר?

אני מזכיר עוד פעם את האפשרות של turbotax.
אני מלאתי איתם כתושב אמריקאי אבל ראיתי שיש אפשרות גם לתושבי חוץ.
האם מישהו ניסה אותם ?
במידה וזה עובד זה יכול להיות פתרון קל וזול.

הי, אני בדיוק רוצה להגיש (עצמאית!) את ה-1040 שלי. האם חלק ממשתתפי הפורום למד משהו בשנים/חודשים שחלפו ויכול לחלוק מעט? רוצה לוודא שאני ממלאת כראוי ומאוד לא רוצה לשלם כמה מאות דולרים עבור ההודעה ל-IRS של "אין לכם מה למסות אותי, תודה"...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
א העברה מט"ח לחשבון זר , דיווח למס הכנסה שוק ההון 3
A דיווח ESPP/RSU בדו"ח שנתי למס הכנסה מיסים 2
W דיווח חצי שנתי למס הכנסה שוק ההון 7
מ דיווח למס הכנסה שוק ההון 52
ט אינטרקטיב ברוקר - דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 2
yossidiv דיווח למס הכנסה על חשבון חו"ל - נוהל גילוי מרצון שוק ההון 11
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
R מה יחסכם לתשלום "בשחור"? האם אתם תומכים בחובת דיווח כללית למס הכנסה? צרכנות פיננסית 123
I ברוקר זר וחובת דיווח למס הכנסה צרכנות פיננסית 1
ע דיווח למס הכנסה על השקעות בחו"ל שוק ההון 156
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1