• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דוארע ישראל

יש עמלה שמשלמים לחברת השליחים של הדואר ,לדעתי לחבילות ems .
העמלה שולמה מראש. אמזון. אבל זה רק גרוע יותר - אם אני במילא חייב ללכת לדואר לשלם את המס אז שיתנו לי כבר מייד את החבילה בדואר בלי שאני יצטרך לחכות לשליח שיביא לי את החבילה במועד אחר. אבל מה שהרגיז אותי זה שלכתוב שאני לא בבית כשאני כן בבית זה מבחינתם non-issue.

לדואר ישראל יש מקום שמור ברשימת הגופים השנואים עליי. בשבוע שעבר קיבלתי בהפרש של כמה שעות סמסים לגבי שתי חבילות שהגיעו מאותה מדינה. כל חבילה נשלחה לקצה אחר של העיר בה אני גרה, ועכשיו אני צריכה להיסחב אחרי העבודה לשני המקומות האלה בשביל לאסוף שתי חבילות שהגיעו ביחד מאותה מדינה במקום שיגיעו לאותו מקום ואוכל לאסוף אותן ביחד.... מסתכל.
הפתרון לזה הוא כתובת וירטואלית של בוקסיט (או של שירות last mile אחר). הדואר מגיע לכתובת הוירטואלית ואז המתווך מעביר את זה ללוקר או לחנות המועדפת על הלקוח.

הפתרון לזה הוא כתובת וירטואלית של בוקסיט (או של שירות last mile אחר). הדואר מגיע לכתובת הוירטואלית ואז המתווך מעביר את זה ללוקר או לחנות המועדפת על הלקוח.
לא הבנתי?

כאילו הדואר מעביר את החבילה לבוקסיט? מה השיפור פה?

לא הבנתי?

כאילו הדואר מעביר את החבילה לבוקסיט? מה השיפור פה?
אתה יכול לבחור לאן החבילה תגיע. איפה שתרצה, ללא תלות במקום המגורים. ככה אתה לא נתון לחסדי המערכת האקראית של דואר ישראל.
אתר שאני מזמין ממנו באופן קבוע התחיל לעבוד איתם, זה בהחלט הרבה יותר נוח. מה גם שהמשלוח משם חינם עכשיו.
המקרה המתואר של חבילות שמגיעות לסניפי דואר אקראיים ללא שום הגיון קרה לי כבר כמה פעמים.

הדואר לא מתפקד כבר חודשיים.
מאז ההסכם עם אמזון הם פשוט הפסיקו לתפקד.
מכתב ששלחתי לאירופה לפני45 יום עדיין לא הגיע (בדרך כלל מגיע תוך שבועיים).
מכתב הדורש אישור בחתימה (מבית משפט) שאמור היה להגיע אלי עם שליח -לא הגיע.
בפרטים כתוב שסירבתי לקבל (שקר מוחלט ,אף אחד לא יצר איתי קשר).

ספקים ישראלים טוענים שהדואר הפסיק לטפל בחבילות בתוך הארץ.

אני לא בטוח שחובה להפריט את חברת החשמל, אפשר לעשות דבר אחר לחלוטין והוא פשוט להפסיק את הצריכה.
אם הבתים הפרטיים בישראל יאמצו את גישת הפקת האנרגיה העצמאית (סולארית, רוח, ועוד...), וכנ"ל יעשו זאת גם מפעלים, חוות, ועוד... אז חברת החשמל תאלץ להתייעל מכורח הנסיבות.
אבל שוב כמובן שדבר כזה יקרה יידרש שינוי מחשבתי של כמעט 180 מעלות של רבים מאנשים הכנועים לתרבות הצרכנית ואימוץ גישה לטווח רחוק (מה שאני אישית לא רואה באופק).
אנרגיה מתחדשת לא כלכלית וצריך אנרגיה גרעינית וגם תחרות בין יצרנים פרטיים

אתמול סוף סוף קיבלתי חבילה שהזמנתי בבלאק פריידיי. כמעט חודשיים.

הזמנתי עוד חבילה בתחילת דצמבר, נראה מתי היא תגיע.

אני עשיתי מנוי למגזין שכבר שנים חלמתי לעשות.
היה מבצע בנובמבר של 70% הנחה לשנה ראשונה לרגל שלושים שנה למגזין.
ב7 לנובמבר עשיתי את המנוי והייתי אמור לקבל את גליון דצמבר עד 1 לדצמבר. היום כבר 2 לינואר ולא קיבלתי לא את גליון דצמבר ולא את ינואר.
פניתי כבר לפני חודש לשירות לקוחות ושם טוענים שהמגזין כבר בישראל והוא בדרך אליי.
השבוע פניתי שוב וביטלתי את המנוי וביקשתי כסף חזרה. מיד קיבלתי חזרה את הכסף עם התנצלות שזה לא תלוי בהם אלא בדואר המקומי.
מסתבר שהרבה מנויים מישראל כבר חודשיים לא מקבלים את הגיליונות למרות שהם כבר הגיעו לישראל.

מאות מיליוני שקלים: הפרטת דואר ישראל יוצאת לדרך - וואלה! עסקים וצרכנות

ועדת השרים לענייני הפרטה אמורה לאשר מחר את המתווה להפרטת חברת דואר ישראל. בשלב הראשון, תמכור המדינה למשקיע פרטי 20% ממניות החברה, ובשלב השני תהפוך החברה לציבורית. מה ההשלכות עלינו? ניתוח וואלה! עסקים
זה לא הפרטה אלא רק מכירת חלק למשקיע פרטי ובעתיד עשרים אחוז למשקיעים בבורסה אבל עדיין השליטה תהיה ביד הממשלה למינוי הנהלה ודירקטוריון... נקווה שתהיה הפרטה מלאה בעתיד...

גם תחרות בין יצרנים פרטיים
מסכים
צריך אנרגיה גרעינית
מסכים
אנרגיה מתחדשת לא כלכלית
פשוט לא נכון.
אנרגיה מתחדשת (שמש, מים, ביוגז, גיאותרמי) דורשת יותר השקעה מבחינת הון ראשוני להקמה, אבל עלויות התפעול שלה הרבה יותר נמוכות ביחס לאנרגיה ממקורות אחרים (פחם, נפט, ודומיו).

כמה מחשבות על "למה הדואר לא מתפקד?"

לפני שהדואר הופרט, הצד העיסקי שלו נשלט על ידי החלטות של פוליטיקאים. הם דרשו מהדואר שמחירי משלוח בתוך הארץ יהיו זולים (יחסית), וגם דרשו שחלוקה ואיסוף יקרו כל יום. ביחד, זה גרם לפעילות הדואר להיות מאוד הפסדית.

כתוצאה מכך, הדואר הוריד את המשכורות שלו ככל האפשר. כתוצאה מכך, העבודה בדואר פחות מבוקשת והעובדים פחות מוכשרים. כתוצאה מכך, אנשים התחילו לשנוא את הדואר, וזה רק גרם לכך שעוד פחות אנשים מוכשרים רצו לעבוד בדואר. זה היה נכון לא רק ברמת העובדים הפשוטים, אלא גם ברמת הניהול. איזה מנכל כוכב ירצה לעבוד בתאגיד שבו המשכורות נמוכות, וכולם שונאים אותו?

היתה תקווה שהפרטת הדואר, ושינוי תדירות החלוקה תשנה את כל זה. אבל כנראה קשה מאוד לשנות לטובה תרבות אירגונית בן לילה.

כמה מחשבות על "למה הדואר לא מתפקד?"
נשמע הגיוני מה שכתבת. זה קרה בהרבה מהחברות שהופרטו.
עם זאת, יש לזכור שתאוות הקניות באינטרנט של ישראלים לא יודעת גבול ודואר ישראל עם התנהלות מפאיניקית טיפוסית, לא מצליח לשנות כלים וכללים כדי לעמוד בדרישות הדי מטורפות של הלקוחות. בסוף @amit לא מצליח לשלוח/לקבל מכתב פשוט :(

אני חושב שהדואר השתפר מאוד בשנתיים האחרונות. מכתבים מכאן לאירופה וארהב מגיעים תוך 10-20 יום.
חבילות הגיעו לכאן די מהר גם כן.

הבעיה התחילה לפני חודשיים כשחתמו על חוזה עם אמאזון וקיפחו את כל השאר.

פשוט לא נכון.
אנרגיה מתחדשת (שמש, מים, ביוגז, גיאותרמי) דורשת יותר השקעה מבחינת הון ראשוני להקמה, אבל עלויות התפעול שלה הרבה יותר נמוכות ביחס לאנרגיה ממקורות אחרים (פחם, נפט, ודומיו).
תקיש יונתן דובי גיקונומי ותשמע שאנרגיות מתחדשות לא כלכליות ומסובסדות

תקיש יונתן דובי גיקונומי ותשמע שאנרגיות מתחדשות לא כלכליות ומסובסדות
זה המקור שלך???
אני מכיר אותו (פנים אל פנים), ואת דעותיו.
לאדם אין שום ידע (או ניסיון משמעותי) בתחום (הדוקטורט שלו הוא בכימיה, לא בשום תחום שקשור לאנרגיות מתחדשות).
זה כמו שתביא לי מתנגד חסונים עם תואר במדעי שקר כלשהו לעמוד מול בוגר תואר בביולוגיה.

עזוב, הויכוח הזה אפילו לא שווה את המאמץ שלי.

אתה יכול לבחור לאן החבילה תגיע. איפה שתרצה, ללא תלות במקום המגורים. ככה אתה לא נתון לחסדי המערכת האקראית של דואר ישראל.
אתר שאני מזמין ממנו באופן קבוע התחיל לעבוד איתם, זה בהחלט הרבה יותר נוח. מה גם שהמשלוח משם חינם עכשיו.
המקרה המתואר של חבילות שמגיעות לסניפי דואר אקראיים ללא שום הגיון קרה לי כבר כמה פעמים.
@Benjamin Willard
אני מסכים. בנוסף יש הזמנות שכבר בנמל התעופה עוברות ל-boxit.
למשל אם מזמינים ב-iherb ובוחרים boxit באפשרויות המשלוח אז החבילה בשום שלב לא נמצאת אצל דואר ישראל.
כמו כן, אם סוחר ישראלי (חנות ב-zap למשל) משתמש בשירות box2box אז דואר ישראל גם לא מעורב במשלוח.

זה המקור שלך???
לאדם אין שום ידע (או ניסיון משמעותי) בתחום (הדוקטורט שלו הוא בכימיה, לא בשום תחום שקשור לאנרגיות מתחדשות).
זה כמו שתביא לי מתנגד חסונים עם תואר במדעי שקר כלשהו לעמוד מול בוגר תואר בביולוגיה.

זה עובדה שהם מסובסדות ומשולם עליהם כסף מכספי משלם המיסים... לא צריך להיות. דוקטור להבין את זה זה נמצא בתקציב המדינה...
אם יש פוליטיקאית שהפיקה את המרב (וזה לא הרבה) מפסטיבל העוני זאת אורלי לוי. היא התראיינה בערוצים רבים תוך שהיא ממחזרת את הדמגוגיה בנושא.
שאלה שהיא לא נשאלה ומעניין לשאול אותה היא מה דעתה על הגדלת ייצור אנרגיה מתחדשת והחוזים ארוכי הטווח (20 שנה) שנחתמו לטובת המעט שכבר מיוצר בישראל.
חוזים אלו הובילו להגדלה אמיתית של "עוני אנרגטי" על ידי ייקור החשמל במיליארד וחצי ש"ח לשנה לכלל הצרכנים. בניגוד לדו"ח העוני היחסי כאן רואים זאת במספרים של ממש ולא ביחסים ופערים. זאת התייקרות שפוגעת בעיקר בעניים שרוב כספם משולם עבור חשבונות צריכה בסיסית והופכת את החורף ליותר קר ורע עבור ילדים עניים וקשישים עניים.

האמת היא שאני יודע מה יש לה להגיד בנושא. היא חתמה על הצעת חוק לעדוד פטור ממס עבור הפקה של אנרגיה מתחדשת במטרה לעודד הרחבת ההתקנות המייקרות את מחיר החשמל. מי שמסוגל להתקין את הקולטים ולהנות מהפטורים הם בעלי שטחים, נחלות וגגות פרטיים גדולים. (לא שאני נגדם רק שיהיה ברור מי יממן את ההטבות הללו ומי נהנה מהן).

בין החותמים על החוק נמצאים רבים מהמחוקקים שלנו (גם כאלו שאני בסך הכל מעריך את כוונותיהם הטובות וחלק מפועלם) וזה מעלה שאלה עמוקה יותר... מתי נתבגר? מתי נבין שהדיפולט של פוליטיקאי הוא לא לחתום על כל חוק שנראה פופולרי לפני שחוקרים היטב את הנושא, מבינים את השלכותיו ומבטיחים שלא תהיה התערבות מזיקה בחירותם ובשגשוגם של אזרחי ישראל...
כשנגיע לשם ישתפר מאוד מצבם של העניים וגם של העשירים.

אורלי לוי-אבקסיס
המפלגה הליברלית החדשה
https://main.knesset.gov.il/Activit...aspx?t=lawsuggestionssearch&lawitemid=2004682

נערך לאחרונה ב:
למשל אם מזמינים ב-iherb ובוחרים boxit באפשרויות המשלוח אז החבילה בשום שלב לא נמצאת אצל דואר ישראל.
זה DHL או משהו כזה...

הלוואי שתהיה אפשרות להשתמש בספק אחר....
הם זרע עמלק הדואר...

זה המקור שלך???

לא מכיר אותו, לא יודע במי מדובר, לזלזל בפרופסור לכימיה זה קצת מטומטם. אנשים יכולים להתבטא גם בנושאים מחוץ לתחום המדוייק שהם למדו.

בכל מקרה, המספרים שאני מכיר הם, שסולארי יקר יותר מפחם (במחירים נוכחיים), גם לטווח זמן של עשרות שנים. גיאוטרמי אכן זול. והמקורות האחרים מאוד לא כלכליים.

ובכל מקרה ללא פתרון אגירה, אי אפשר לעבור למקורות מתחדשים.

חבל שלא משקיעים יותר בגרעין.

בכל מקרה, אשמח אם תביא מקור שמנתח את העלויות ארוכות הטווח של אנרגיה סולארית! אשמח להתבדות.
גם אם זה לא פתרון עיקרי, אם זה כלכלי, זה יכול להיות מקור אנרגיה משלים מצויין.
זה עובדה שהם מסובסדות ומשולם עליהם כסף מכספי משלם המיסים... לא צריך להיות. דוקטור להבין את זה זה נמצא בתקציב המדינה...
זה שהמדינה מעודדת משהו לא אומר שזה לא כלכלי. או שזה לא יהיה כלכלי.
אם לקחת בחשבון את תקציבי העתק שארה"ב שפכה על אנרגיה גרעינית...............
ונצטרך לשפוך עוד המון בשביל כורים אורניום דוגרים מסחריים, וכורי ת'וריום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
Y חלוקת הארץ לשתי מדינות - ישראל ופלסטין פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 28
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ה תשואה שקרובה לבנק ישראל שוק ההון 15
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
F כלכלת ישראל ומלחמה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 403
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
Y הוצאת כספים מ401K אמריקאי לאזרח ישראל שאיננו אזרח או תושב ארה"ב מיסים 1
H הטבת מילואים ברשות מקרקעי ישראל נדל"ן 19
SwingMan חלופות להשקעה באג"ח של מדינת ישראל שוק ההון 1
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F שאלה על בלאקרוק ישראל ומסחר בקרנות פוסטים מאיכות נמוכה 1
A נתונים מטורפים של הצלחת עסקים בארהב לעומת ישראל אוף טופיק 14
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
K אזרח אמריקאי תושב ישראל - פק״מ בארץ שוק ההון 12
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
Homer אגח דולרי של ממשלת ישראל עם תשואה נטו 50%? שוק ההון 4
R קניית אגח ישראל בIB שוק ההון 1
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
נ הקמה אפשרית משטרת דת והשפעתה על כלכלת ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 405
G תמהיל השקעה ישראל - חו"ל שוק ההון 3
Z הורדה בדירוג אשראי של ישראל. שוק ההון 54
P עוד בנק אונלייני חדש בארץ: esh / אש ישראל צרכנות פיננסית 4
א מסירת פרטים החדשה לביט /בנק ישראל צרכנות פיננסית 3
Shnizelia כיצד תובעים מדואר ישראל פיצוי על איבוד חבילה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש שאלה לגביי BTB ישראל צרכנות פיננסית 2
יבגני_ל משלוח עד הבית של דואר ישראל אוף טופיק 80
F הצלחה בעסקים בארצות הברית לעומת ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 18
Level מה קורה לבעלי האגחים, במידה ומדינת ישראל "מצילה" את אחד הבנקים הגדולים מקריסה? שוק ההון 7
P דואר ישראל - כשלים בהתנהלות מול רשם החברות?! אוף טופיק 1
Regevkr DRIP עבור תושב ישראל שוק ההון 4
א קבלת שיחות בחול למספר ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
ז להתחיל בib ישראל ואחר כך לעבור לib עולמי שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה