• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גינון סולידי

• פותח הנושא Hipo
  • פורסם בתאריך
ואם נרחיב את הדיון אז למה לא להשתמש בנפיחות ("פלוצים") כגז בישול :)
קשה לאגור את זה... אבל תשאל את זאב על הפרוייקט שהוא הקים בגינה. זה לא מאוד רחוק מזה.

כל קשר בין הכותרת לדיון מקרי בהחלט
(דווקא הכותרת נשמעת לי כמו נושא ממש מעניין)

לנושא הדיון עצמו, קיים סיכון אומנם קטן שבכלי ה"אגירה" יצטברו חיידקים שידביקו / יסכנו את בעלי הבית
ראה ערך קטטר בבתי חולים או מיכלים לאיסוף שתן שם
יש פרוטוקולים מאוד ברורים לאיך לחטא את הדברים האלה
ולרוב הנטייה היא לשימוש חד פעמי

זה גם אחת הסיבות שמים אפורים ביתיים (שתן שעובר טיהור לטובת השקיה) לא מאושרים לשימוש

אני אישית לא הייתי לוקח סיכון על הבריאות שלי ושל ביתי גם עם הסיבירות לזה נמוכה מאוד

דווקא "להשתין בגינה" בעיניים הלא מקצועיות שלי פחות מסוכן כי אין מגע של כלים או כלי אגירה, אבל כן ברגע שזה יהיה במיקום קבוע זה יכול להתחיל לעשות נזקים סבבתים אזורים ואולי גם לייצר מדגרת חיידקים (מקום שנשמר תמיד לך, מספיק שפעם אחת יש חיידק אי קולי (לא בטוח שספצייפית הוא רק כדוגמא) שבא במגע (כי לא שטפת ידיים) ומתחיל להתרבות ובסוף הבן שלך נגע במקום והכניס לפה...
ודווקא לא הייתי מסתכל על מוות אל כל מחלת מעיים לא נחמדה מספיקה לי בשביל להימנע מהמנהג

בשביל לחסוך במים מניח שיש הרבה חלופות יותר טובות כמו מההתחלה לא לשתול בגינה צמחיה שצריכה השקייה

@דאניל מדבר על מערכת ביוגז שהתקנו בגינה שלנו.
מדובר במערכת שמסוגלת לקלוט שאריות פסולת אנושית וזבל אורגני, ואז להפוך זאת לביוגז אשר ניתן להשתמש בו להפקת אנרגיה לבית (על ידי חיבור לגנרטור ביוגז קטן מושתק).

@דאניל מדבר על מערכת ביוגז שהתקנו בגינה שלנו.
מדובר במערכת שמסוגלת לקלוט שאריות פסולת אנושית וזבל אורגני, ואז להפוך זאת לביוגז אשר ניתן להשתמש בו להפקת אנרגיה לבית (על ידי חיבור לגנרטור ביוגז קטן מושתק).
רק תזהר שבנג'מין w לא ירחיק אותך מהחברה האנושית.

רק תזהר שבנג'מין w לא ירחיק אותך מהחברה האנושית.
לא רואה שום בעיה בהפקת ביוגז, בתנאי שזה נעשה בצורה אחראית, ובטוחה (לא נורא מורכב). גם לא רואה בעיה בייצור בייתי של קומפוטס, שלא מצואה אנושית. וגם תוך שימוש בצואה אנושית בתנאי שזה נעשה בצורה בטוחה.

פשוט, אגירת צרכים, צואה, או שתן, ושפיכתם בגינה, ללא טיפול, נראה לי רעיון לא כל כך מוצלח, ושתמונה בו סכנה מסויימת (גם אם כנראה לא מאוד גדול). בעיקר מפריע לי ההפרה של המנהג הבסיסי, והמאוד קריטי, של הפרדה מוחלטת בין צרכים לסביבת המחייה.

יש לי פינת השתנה בחצר שכל בני הבית קבוע נותנים שם (יותר קרוב מהשירותים והרבה יותר נוח) ומנסיון - כל הצמחים שם מתים...אבל קיבלנו את זה, ובכן, זאת מהות הפינה.
קיימת השפעה של שתן בריכוז גבוה על הצמח, אם זה מדולל אני לא רואה בעיה.
אגב, שווה לבדוק מה ההשפעה של הורמונים על צמחים (חושב שהרבה מחקרים נעשו על אסטרוגן בצמח).

בכל מקרה, אם בחסכון וסולידיות עסקינן, לא רואה איך מתן שתן להשקיה עוזר.
מה שכן עוזר זה לחסוך את ה-5 או 9 ליטר מים שנשפכים לאסלה על מנת לנקות שתן.
2 הדברים הפשוטים ביותר לעשות הם:
1 - לא להוריד את המים אחרי כל פיפי...
2- לא להשתין באסלה... אפשר בחוץ כמו שמציע פות"ש או אפילו במקלחת ולנקות עם מעט מים...

אני ממחזר מים אפורים.
זה כבר כמות ששווה להשקיע בשבילה.
כל המים שיוצאים מהמקלחת ומהכיור במטבח עוברים למיכל שיקוע קטן ומשם לשימושי השקיה אוטומטיים.
אני משתדל לקנות סבונים וחומרי ניקוי מזיקים כמה שפחות, ובכיור במטבח התקנתי שסתום שמעביר את המים לביוב במידה ואני רוצה להשתמש בו על מנת לשטוף חומרים קצת יותר מזיקים.

מאז שהתחלתי עם זה לא נזקקתי לתוספת מי השקיה.
הרעיון של זאב טוב ומוכר ויש חברות שמוכרות קיט מוכן.

יש לי פינת השתנה בחצר שכל בני הבית קבוע נותנים שם (יותר קרוב מהשירותים והרבה יותר נוח)
בני הבית ההולכים על 4 או על 2??

אני ממחזר מים אפורים.
כל המים שיוצאים מהמקלחת ומהכיור במטבח עוברים למיכל שיקוע קטן ומשם לשימושי השקיה אוטומטיים.
שאפו! חוץ מהשקיה יש שימוש נוסף שניתן לעשות במים אפורים?
דרך אגב, האם אתה אוסף למשל גם מי גשמים? נראה לי פשוט יחסית אם מנקזים את המרזב אל אותו מיכל איסוף.

דרך אגב, אם נתעלם מהשימוש לצרכי גינון, בשביל לחסוך מים בהדחה אפשר למלא בקבוק ליטר וחצי ולשים בתוך הניאגרה, חוסך (כליטר וחצי) להדחה.
מיותר להשתמש בבקבוק ליטר וחצי, בטח כשמדובר בניאגרה נסתרת שבד"כ פתח הגישה אליה לא מאפשר השחלה של בקבוק כזה.
במרבית הניאגרות (אולי בכולן אפילו) יש בורג שמאפשר שליטה על כמות המים הנכנסת.
אגב, בשימוש בידית של 'הדחה חלקית' ממילא לא כל המים יוצאים, אז במקרה הזה הבקבוק של הליטר וחצי לא יועיל.

לא רואה שום בעיה בהפקת ביוגז, בתנאי שזה נעשה בצורה אחראית, ובטוחה (לא נורא מורכב). גם לא רואה בעיה בייצור בייתי של קומפוטס, שלא מצואה אנושית. וגם תוך שימוש בצואה אנושית בתנאי שזה נעשה בצורה בטוחה.

פשוט, אגירת צרכים, צואה, או שתן, ושפיכתם בגינה, ללא טיפול, נראה לי רעיון לא כל כך מוצלח, ושתמונה בו סכנה מסויימת (גם אם כנראה לא מאוד גדול). בעיקר מפריע לי ההפרה של המנהג הבסיסי, והמאוד קריטי, של הפרדה מוחלטת בין צרכים לסביבת המחייה.
מעניין.

ירקות עם חומרי הדברה = נורמלי

שתן בערימת הקומפוסט = לא נורמלי, ילדים מתים

הקפיטליזם עשה עבודה טובה איתך.

יש לי פינת השתנה בחצר שכל בני הבית קבוע נותנים שם (יותר קרוב מהשירותים והרבה יותר נוח) ומנסיון - כל הצמחים שם מתים...אבל קיבלנו את זה, ובכן, זאת מהות הפינה.
קיימת השפעה של שתן בריכוז גבוה על הצמח, אם זה מדולל אני לא רואה בעיה.
אגב, שווה לבדוק מה ההשפעה של הורמונים על צמחים (חושב שהרבה מחקרים נעשו על אסטרוגן בצמח).

בכל מקרה, אם בחסכון וסולידיות עסקינן, לא רואה איך מתן שתן להשקיה עוזר.
מה שכן עוזר זה לחסוך את ה-5 או 9 ליטר מים שנשפכים לאסלה על מנת לנקות שתן.
2 הדברים הפשוטים ביותר לעשות הם:
1 - לא להוריד את המים אחרי כל פיפי...
2- לא להשתין באסלה... אפשר בחוץ כמו שמציע פות"ש או אפילו במקלחת ולנקות עם מעט מים...

אני ממחזר מים אפורים.
אני משתדל לקנות סבונים וחומרי ניקוי מזיקים כמה שפחות, ובכיור במטבח התקנתי שסתום שמעביר את המים לביוב במידה ואני רוצה להשתמש בו על מנת לשטוף חומרים קצת יותר מזיקים.

מאז שהתחלתי עם זה לא נזקקתי לתוספת מי השקיה.
הרעיון של זאב טוב ומוכר ויש חברות שמוכרות קיט מוכן.
השתן לא נועד לצמצם עלויות השקיה, אלא להעשיר את הגינה (לאחר דילול או לאחר פירוק בערימת הקומפוסט).

לדעתי אין עם זה בעיה, שתן הוא נוזל סטרילי ולא מכיל חיידיקים.

השאלה העיקירית היא כמה זה פתרון נוח. להשתין לדלי כל החיים נשמע לי קצת טרחני. מה שעולה לי בראש זה שירותים ביולוגים שהופכים את הפסולת למשהו שימושי - יש כאלה של קומפוסט לדעתי ויש גם להום ביוגז מוצר דומה שהופך לביוגז. הגירסה של הום ביוגז לא חוסכת את המים אבל כי הם לא מטפלים מספיק בפסולת כדי לאפשר דישון איתה. יש אנשים שמוסיפים שלבי טיפול בעצמם. בכל מקרה,השאלה היא כמה קל להתמיד בזה וכמה זה יתפוס ברמת המשפחה וכו' ולכן לדעתי כדאי לחשוב על ממש שירותים מסודרים.

אגב חיסכון במים אפשר יחסית בקלות עם דלי מתחת לכל מרזב, הגג מנקז לא מעט מים והדלי יתמלא גם מגשם קצר יחסית. התפעול הרבה יותר פשוט.

בני הבית ההולכים על 4 או על 2??

שאפו! חוץ מהשקיה יש שימוש נוסף שניתן לעשות במים אפורים?
דרך אגב, האם אתה אוסף למשל גם מי גשמים? נראה לי פשוט יחסית אם מנקזים את המרזב אל אותו מיכל איסוף.
הולכים על 2...
אלו שהולכים על 4 משתינים חופשי גם ככה...

איסוף מי גשם זה דבר נהדר.
במקרה הפרטי שלי זה לא רלוונטי.. אין מספיק גשם לאסוף :(

שטיפת רצפות, הדחת אסלות.
ביפן נפוצות ניאגרות עם כיור קטן למעלה וברז.. ככה שאתה מוריד את המים הברז פועל לכיור על מנת למלא את הניאגרה ואתה יכול לנצל את המים האלו לשטיפת ידיים. זה גם רעיון נהדר איך לנצל את מי האסלה עוד במקור

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב הלוואת margin לעומת מכירת box spread (לא סולידי) שוק ההון 4
ט קניית מחשב גיימינג סולידי אוף טופיק 11
A פיקדון דולרי == חלק סולידי ? שוק ההון 33
ט מחשב נייח סולידי למשחק ספציפי (cs 2) אוף טופיק 5
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
M סגירת פוזיציה לסכום נקוב ביורו לשנה בכ 6% באפיק סולידי. שוק ההון 11
S תאורייה לתיק סולידי שוק ההון 15
G אפיק השקעה סולידי בדולר קנדי שוק ההון 4
S סיור סולידי ב-Jeruz אוף טופיק 3
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
A קו העוני 2022 – האם כל סולידי הוא עני? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 174
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
אורליוס אפיק סולידי טווח ארוך 25% מהתיק שוק ההון 4
N תיק השקעות סולידי ועליית הריבית שוק ההון 8
Shnizelia איך קונים רכב "סולידי"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
R קריסת האג"ח הממשלתיות ומעבר לאפיק סולידי אחר שוק ההון 12
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
ט רכב פרטי סולידי (נראה לי) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
ל האם לוותר לשכן שטוען שחניה שלו? או להוציא כסף ולשלם על חניה?( לא רק שלא סולידי,מאוד מצומצמת כרגע) אוף טופיק 51
S פקדון/השקעה סולידי עבור זוג מבוגר לפני גמלאות שוק ההון 1
נ מעבר לעולם סולידי? יומני מסע אישיים 2
deussex אחוז נכס נדל"ן בבעלות, בחישוב מאזן מניות - חלק סולידי שוק ההון 2
M סדר ותכנון פיננסי לצעיר סולידי בתחילת דרכו שוק ההון 11
B האם נכון להסתכל על אג”ח מיועדות כחלק ה״סולידי״ של התיק שוק ההון 6
L תיק סולידי 40-60 שוק ההון 16
M בין סולידי לצרכניסט יומני מסע אישיים 40
J תיק השקעות סולידי בניהול עצמי שוק ההון 27
de dud טלפון סלולרי סולידי צרכנות פיננסית 1
ס תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום) מיסים 14
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
אשר יועץ משכנאות "סולידי" באיזור ירושלים נדל"ן 4
I זוגיות עם פרטנר לא סולידי אוף טופיק 41
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
Y האם יש קרנות עם מינוף סולידי? שוק ההון 4
S לא סולידי, אבל עם יומרות להשתקם כלכלית יומני מסע אישיים 31
A אג"ח סולידי לתקופה של שנה שוק ההון 11
D תהיות של סולידי מתחיל ושאלות תיאורטיות בנוגע לגיבוש תוכנית. שוק ההון 0
S תיק סולידי ראשון - התייעצות שוק ההון 11
S רכב סולידי לנסיעה לעבודה אוף טופיק 20
T מרכיב "סולידי" לתיק IRA שוק ההון 3
ב הלוואה ללא ריבית למינוף סולידי והשקעות ראשוניות בשוק? שוק ההון 15
משה גל מלון/צימר סולידי לזוג ללילה אחד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
1337justme מכשיר אליפטי 'סולידי' ואמין? צרכנות פיננסית 0
ב טלפון לא-סיני סולידי צרכנות פיננסית 17
סול מחשב נייח סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8