• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גידור מטח (בתקווה במינימום התעסקות ועלות)

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,502
שלום לכולם!
יש לי שאלה-

נניח שיש לי תיק השקעות דולרי בארה"ב. התיק הרי חושף אותי לשער הדולר\שקל (להלן שער הדולר) בדיוק בשווי התיק. אני לא מעוניין בחשיפה הזאת כלל, גם בגלל מדיניות סטלי פישר לקניית דולרים, וגם כי שוק המט"ח עושה לי עיוותים בגבה.

איזה אמצעים יש לי לבטל את החשיפה הזאת ל 0 ? כמובן עדיף בעלות מינימאלית. אבל, הייתי רוצה גם משהו עם התעסקות מינימאלית.

אידיאלית הייתי רוצה חוזה עתידי נצחי (שלא אצטרך לגלגל) מול מישהו שעבור סכום X הוא ישלם לי את כל ירידות השער, ואני אשלם לו את כל העליות. ובואו נגיד שאני מוכן לשלם על זה פרמיה של 0.5%~

בסה"כ זאת בקשה הגיונית, הרי הקרנות השקליות בתל אביב, שמתמקדות בנכר, עושות את זה. גם אני רוצה.

אז איזה מכשירים כאלה קיימים? מה העלויות שלהם? ועד כמה אפשר להוריד את ההתעסקות במהם למינימום?

- - - - עריכה - - - -
ריכוז כל הפוסטים בנושא גידור מט"ח וסיכון מט"ח

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אה,
ובהתחשב בזה שאני מעדיף לא להחזיק מזומן , אלא אג"חים או לכל היותר קרן כספית - מה אני עושה עם בטחונות?

היו מספר דיונים בנושא - בעד ונגד.
תלחץ על תגית "גידור" בתחתית הדף ותגיע לפוסטים בנושא. אחד מהם מכיל לינקים חיצוניים מועילים.
לא קראתי את כל התגובות אבל נראה לי שיוכלת להצמיד את הפוסט שלך לאחד הקיימים.

היו מספר דיונים בנושא - בעד ונגד.
תלחץ על תגית "גידור" בתחתית הדף ותגיע לפוסטים בנושא. אחד מהם מכיל לינקים חיצוניים מועילים.
לא קראתי את כל התגובות אבל נראה לי שיוכלת להצמיד את הפוסט שלך לאחד הקיימים.
ניסיתי לחפש, כל מה שמצאתי כלל התעסקות עם אופציות בעלויות שאני לא מוכן לספוג.
אני רוצה עלויות נמוכות, ומוכן להתפשר על SWAP ( או סוג של future ) . כאילו אני רוצה לנטרל את החשיפה למט"ח - לא לגדר את הסיכון.
בנוסף לעשות את זה עם אופציות כולל גלגולים שאין לי כוח להתמודד איתם, והייתי מעדיף מכשיר יותר ארוך.

התשובה היא שגידור בגדול לא משתלם לרוב למשקיע ארוך טווח. הקריאה המומלצת בהקשר זה היא:
http://www.assafnathan.com/2013/11/למה-לא-גידרתי-אני-לא-מגדר-ולא-אגדר/

אני חושב שזה יענה על השאלות שלך בנדון.
אכן הפניתי את פותח השרשור לפוסטים קודמים ושם ניתן לראות את תגובתו של אדם לאותו פוסט של אסף.
http://www.hasolidit.com/kehila/thr...ו-ל-אג-ח-ממשלתי-ומניות-חול-ב-ira.42/#post-233

לפני שנועלים את השרשור אני אזכיר שהוא לא שאל "האם כדאי לי לגדר" אלא "איך אפשר לגדר בצורה היעילה ביותר תיק שמנוהל בארה"ב".

ואני אשלם לו את כל העליות. ובואו נגיד שאני מוכן לשלם על זה פרמיה של 0.5%~
בספק אם תמצא דיל כזה וגם אם כן זה יהיה מוגבל בזמן.
תבדוק חוזה FORWARD מול הבנק.

התשובה היא שגידור בגדול לא משתלם לרוב למשקיע ארוך טווח. הקריאה המומלצת בהקשר זה היא:
http://www.assafnathan.com/2013/11/למה-לא-גידרתי-אני-לא-מגדר-ולא-אגדר/

אני חושב שזה יענה על השאלות שלך בנדון.
אין לי מספיק זמן להתעמק בזה עכשיו, או להתחיל להתעסק עם אקסל... אעשה זאת במהלך השבוע...
אבל הטיעונים שלו נראים לי טכניים מעיקרם... או שהוא מדבר על סיכונים שציינתי שאני מוכן לחיות איתם...

ושוב, חלק מהקרנות, שבאי הפורום, שמסמפטים את הבורסה המקומית, משקיעים בהן מגדרות מטח (כל מה שמכיל את המילה "שקלי" בשם). והן מצליחות לעשות את זה בצורה דיי יעילה (לפחות לי הדמי ניהול). הייתי שמח לפחות להבין איך הם עושים את זה.

אין לי מספיק זמן להתעמק בזה עכשיו, או להתחיל להתעסק עם אקסל...
נשמע מעט תמוהה בעיני שפותח השרשור מחליט שאין לו זמן להתעמק בזה למרות ששאל שאלה מעניינת.
אם לבעל השרשור אין זמן להתעמק בתשובות אז כנראה שהאופציה שלי היא לנעול את השרשור ולהעביר את הדיון לשרשורים שהזכרתי למעלה.

אני חושב שכדאי שתלך לבנק או איפה שאתה מנהל את התיק שלך ותבקש מהם את השירות הזה. אני לא יודע מה המינימום ערך של תיק שהם דורשים כדי בכלל להתעסק עם זה, אבל אולי שווה לבדוק מולם. אני יודע שלחברות יצואניות הבנקים מארגנים את כל הנושא של גידור.

נשמע מעט תמוהה בעיני שפותח השרשור מחליט שאין לו זמן להתעמק בזה למרות ששאל שאלה מעניינת.
אם לבעל השרשור אין זמן להתעמק בתשובות אז כנראה שהאופציה שלי היא לנעול את השרשור ולהעביר את הדיון לשרשורים שהזכרתי למעלה.
קודם כל, אתה מוזמן לנעול... אני באמת לא מבין את האיום. אני ילד גדול ואמצא תשובה בדרך כזאת או אחרת.

מעבר למשפט הראשון, להודעה יש המשך. זה נושא שיקח לי זמן לבחון לעומק, ומאופי הפלטפורמה הדיון פה לא בורח לשום מקום. הטיעונים שלו בלינק נראים לי שטחיים, טכניים (כלומר פתירים), ואני דיי בטוח שלפחות עם חלק מהבעיות שהוא העלה אפשר להתמודד. אבל, מבחינתי זה ידרוש לא מעט שיעורי בית, שלוקח זמן לעשות.

לא מבין למה אתה רואה זלזול בתשובה כזאת....

טיעונים שלו בלינק נראים לי שטחיים, טכניים
לא יודע על סמך מה אתה חושב שהטיעונים שלו שטחיים (זה פוסט מטעם מישהו שמבין דבר או שניים בפיננסים והשקעות). המסקנה העיקרית היא לא שגידור אינו אפשרי, אלא שהוא אינו משתלם - ואני לא מכיר "פתרונות" זולים יותר לזה.

עריכה: אם חשבת שאתה לא משלם על זה במוצרים מגודרים - זה בא לידי ביטוי בדמי ניהול גבוההים יותר או בפגיעה בתשואה:
הגידור חתך 0.4% מתשואות התעודות של פסגות ותכלית

נערך לאחרונה ב:
עוד משהו:
אני לא יודע מה בכוונתך לגדר אבל אם אפשר נראה לי עדיף פשוט לקנות תעודה ישראלית מגודרת, הם יעשו את זה יותר טוב יותר והרבה יותר זול ממך.

אכן הפניתי את פותח השרשור לפוסטים קודמים ושם ניתן לראות את תגובתו של אדם לאותו פוסט של אסף.
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/גידור-תעודות-סל-בחו-ל-אג-ח-ממשלתי-ומניות-חול-ב-ira.42/#post-233
הרבה מים זרמו מאז - אני כבר לא משקיע בניירות ערך ישראלים, כך החשיפה שלי היא כמעט 100% לדולר.

יש תרחיש שבו ארצה לגדר אם העלות תהיה סבירה.
שאלתי שאלה דומה בשרשור אחר:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/גידור-מט-ח-ידני-לקרן-סל-זרה.3758/

@אורי ג. זה כנראה הפתרון הסביר... הבעיה שיש כל מיני קרנות (לדוגמה זה) שהאלטרנטיבות הניו- יורקיות שלהן עדיפות בעיני, ולו בגלל סחירות וגודל הקרן (ג"נ אולי מחזיק ואולי אחזיק).
בכל מקרה הייתי רוצה להבין איך הקרנות מבצעות גידור מט"ח.

@Yevgeny ברור שזה לא משתלם. גם ביטוח הרכב שלי לא משתלם (ברוך השם). אני מוכן לתשואה התחלתית שלילית בשביל לוותר על אלמנט מסויים מהתנודתיות - ברור שיש לזה מחיר. והלוואי עלי לגדר 0.4%.

שטחי - כי נראה לי שאסטרטגיה טובה תצריך מודל מתמטי טיפה מורכב, להשתמש במספר נגזרים, במסחר אלגוריתמי, ואולי גם קצת מינוף. בגלל זה לדעתי תושבה רצינית לשאלה: "איך בונים אסטרטגיית גידור אופטימלית?" תיקח לא מעט זמן והתעמקות.

בנוסף, האיום הכי גדול בפוסט ההוא (סיכון להפסד פרמננטי) זה משהו שהרי שאפשר גם לגדר נגדו. ואם אנחנו מדברים על מסחר אלגוריתמי, אז לפחות להגיב אליו בזמן אמת.

כאילו - זה לא שהוא הציג את האסטרגיה הטובה ביותר המוכרת בתעשיה, ניתח אותה, והוכיח שהיא דבילית....

אידיאלית הייתי רוצה חוזה עתידי נצחי (שלא אצטרך לגלגל)
חוזי הפרשים לא צריך לגלגל. הם שורצים ומשתרצים בשוק המט"ח, כך שאני בטוח שאפשר למצוא שילוב של כמה יחסית זולים, שיקטין את סיכוני חדלות הפרעון.

לא מומלץ.

אישית, הסיבה הראשית שאני לא מחזיק אף קרן מגודרת היא רק ההגבלות של הIRS.

חוזי הפרשים לא צריך לגלגל. הם שורצים ומשתרצים בשוק המט"ח, כך שאני בטוח שאפשר למצוא שילוב של כמה יחסית זולים, שיקטין את סיכוני חדלות הפרעון.
רעיון טוב, מעניין מה העלות הכוללת של זה, IB תומכים בCFD על מטבעות כולל על שער הש"ח/$:
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1170

*עריכה*
לא תומכים בCFD לתושבי ישראל:
All clients (excluding residents of the US, Canada, Hong Kong, Israel and Australia1) enjoy electronic access to IB CFDs

נערך לאחרונה ב:
ברור שיש לזה מחיר. והלוואי עלי לגדר 0.4%.
לשלם 0.4% שנתי מהנכסים בשביל לנטרל תנודתיות מטח, בנכס שהוא תנודתי מאוד בכל מקרה? לי אישית נשמע לא משתלם בעליל. במיוחד שבטווח ארוך ההשפעה של תנודות מטח אמורה להיות זניחה, והסיכון (בניגוד לביטוח רכב או דירה) קטן בהרבה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N גידור מטח הפן המעשי שוק ההון 47
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
I גידור שער הדולר בנסדא"ק שוק ההון 2
עידו ג גידור במט"ח שוק ההון 13
A גידור כנגד התחזקות דולר שוק ההון 9
J גידור פוזיציית לונג שמתקבלת כRSU שוק ההון 9
H גידור נגד פיחות השקל שוק ההון 2
לארוצה גידור אינפלציה בשקל באמצעות ניירות זרים שוק ההון 26
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
A אזרח אמריקאי - גידור כנגד שינויים בשער הדולר ושחיקה במונחים שקליים שוק ההון 4
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
Level גידור מטבע שוק ההון 7
T האם הגיוני לטעון שמניות ערך יהיו גידור טוב מפני אינפלציה? שוק ההון 20
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40
השקעה לא מזל קרנות REIT נחשבות לאמצעי גידור נגד אינפלציה שוק ההון 28
lavi גידור rsu לפני הפשרה שוק ההון 22
Tsachi01 היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור: אוף טופיק 50
B השקעה בקרן גידור בשוק אינפלציני השקעות אלטרנטיביות 3
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
ש גידור כנגד אינפלציה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ב קרן גידור - טופס 867 ודיווח ב-1301 מיסים 8
N גידור החלשות הדולר- הפן המעשי שוק ההון 1
A נייר צמוד למדד לתקופות קצרות יחסית, גידור אינפלציה שוק ההון 28
N מחשבות על גידור בסביבת אינפלציה גבוהה שוק ההון 47
I גידור פרופיל קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
B גידור נגד מס ירושה אמריקאי מיסים 21
Y "גידור" מט"ח שוק ההון 4
B איזה א.ממשלתי להחזיק כדי לאזן sp500 ללא גידור מט״ח שוק ההון 8
ס דיון: גידור סיכונים עם ביטוחי בריאות דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
Y האם משקיע פרטי יכול להכנס כמשקיע בקרן גידור? שוק ההון 6