• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביצועי IWDA לעומת VTI+VEA

שפינוזה

משתמש רגיל
דירוג
81
IWDA עוקבת אחרי שווקים מפותחים. לכן, היא אמורה ליהיות מאד קרובה לצמד VTI+VEA.
מדי פעם, אני משווה את התוצאות ותמיד אני רואה ש-VTI+VEA מראות ביצועים יותר טובים.

למשל, נכון לכתיבת שורות אלו שנה אחורה מהיום
IWDA עשתה 19.72%
VTI עשתה 22.64%
VEA עשתה 12.27%
מכיוון שמשקל ארה"ב ב-IWDA הוא 60% אז התשואה של VTI+VEA היא
קוד:
22.64*.6 + 12.27*.4
שזה 18.5%. דיבידנדים הם 2.4%, אז סה"כ 20.9%.
לעומת זאת IWDA עשתה רק 19.72% (דיבידנדים צבורים) פחות מ-1%
הפרש לא קטן לטובת VTI+VEA. אם הקרנות האלו עוקבות אחרי אותו מדד, מדוע יש הפרש כה גדול?

כי המשקל של VTI ושל VEA דינמי ולא תמיד עמד על 60-40.

היתרון במיסוי הדיבידנדים של IWDA אמור להקנות כ-0.13% עבור כל אחוז של תשואת דיבידנד (אם תשואת הדיבידנד היא 2%, אז היתרון כתוצאה מהמיסוי הוא 0.26%) כך שלמעשה התועלת שבמיסוי הנמוך על הדיבידנד ב-IWDA מאפילה על דמי הניהול הנמוכים יותר של האמריקאיות.

הבנצ'מרק של IWDA מניח מיסוי של 30% על הדיבידנד (המצב ללא אמנות מס כלל) ולכן כדי להשוות לאמריקאיות בעלות המיסוי בגובה 25%, עליך להעלות את ביצועי הבנצ'מרק של IWDA בכ-0.1% (בהינתן תשואת דיבידנד של 2%).
אם כרגע IWDA הביסה את הבנצ'מרק שלה ב-0.22% (היא הצליחה לנצחו כי מיסתה רק 15% ולא 30%) אזי לאחר התיקנון שלנו יוצא שהיא הביסה אותו בכ-0.12%.

עכשיו תוכל להשוות לאמריקאיות שפיגרו אחרי הבנצ'רמקים שלהן ותבין ש-IWDA השיאה ביצועים עדיפים.

וכמובן שהאמריקאיות מכילות מניות קטנות שנתנו תשואה גבוהה יותר בשנים האחרונות.

נערך לאחרונה ב:
@OnTheVerge

אם היא צוברת אז אני לא מבין איך השינוי ב nav הוא לא בדיוק הרווח?

פחות 25% ז"א...

עכשיו תוכל להשוות לאמריקאיות שפיגרו אחרי הבנצ'רמקים שלהן ותבין ש-IWDA השיאה ביצועים עדיפים.
אבל בסוף VTI+VEA נתנו תשואה גבוהה יותר ב-1%, אז למה חשוב לי אם IWDA השיגה את הבנצ'מרק שלה? אם למשל IWDA תקבע בנצ'מרק עם מיסוי מאד גבוה ותביס אותו, למה זה מעניין?

הנחה חסרת ביסוס
זה אמור ליהיות מניות מדינות מפותחות בעולם לפי משקלם. לא ברור לי למה צריך ליהיות הבדל.
מעבר לזה, שאני בודק את זה כבר תקופה די ארוכה כל כמה חודשים על שנה אחורה, ותמיד יש יתרון ל-VTI+VEA. מה המדד שלהם יותר חזק?

כי המשקל של VTI ושל VEA דינמי ולא תמיד עמד על 60-40.
נחמד, אבל לא מסביר את התופעה. גם אם תקח את VTI ליהיות 59% (לא נראה לי שהיא הייתה פחות מזה) ההפרש יהיה 0.1%. זה זניח לעומת ההפרש שרואים לטובת VTI+VEA.

שזה 18.5%. דיבידנדים הם 2.4%, אז סה"כ 20.9%.
לעומת זאת IWDA עשתה רק 19.72% (דיבידנדים צבורים) פחות מ-1%
קרן אירית צוברת משלמת 12٪
קרן אמריקאית מחלקת משלמת 25٪
התוצאה היא שהמחלקת נותנת כ 20.3٪ תשואה
לעומת 19.7٪ הפרש של 0.6٪
אני לא יודע אם הexpense ratio
מוכל בתשואה או נפרד
אבל אם הם לא עוקבים בדיוק אחרי אותו מדד
שווה לבדוק אם המדדים פתחו פער דומה ואז הבעיה היא בחירת המדד (או שרואים שבטווח ארוך המדדים אינם באמת שונים)

קרן אירית צוברת משלמת 12٪
קרן אמריקאית מחלקת משלמת 25٪
התוצאה היא שהמחלקת נותנת כ 20.3٪ תשואה
לעומת 19.7٪ הפרש של 0.6٪
אני לא יודע אם הexpense ratio
מוכל בתשואה או נפרד
לא הבנתי מה חשוב 12% או 25%. גם לא הבנתי מה הקשר ל-expense ratio.
בסוף בדקתי את התשואה לפי מחיר ה-ETF בבורסה. ברור שכל ענייני המיסים ודמי הניהול כבר מתומחרים בפנים.
אם IWDA פטורה מכל מס, ועל VTI+VEA יש מס 90%, אבל התשואה שלהם גבוהה יותר, מה חשוב לי המס? מה חשוב דמי הניהול?
אני מודד את זה אחרי כל הדברים האלו.

בסוף בדקתי את התשואה לפי מחיר ה-ETF בבורסה. ברור שכל ענייני המיסים ודמי הניהול כבר מתומחרים בפנים.
אם IWDA פטורה מכל מס, ועל VTI+VEA יש מס 90%, אבל התשואה שלהם גבוהה יותר, מה חשוב לי המס? מה חשוב דמי הניהול?
אז תכנס לבוגל הדס ותבין איך מחושבת התשואה של קרן צוברת אירית ומה עליך לעדות כדי להשוות גרן מחלקת עם קרן צוברת (רמז - מיסוי דיבידנדים מחולקים)

הכללת או הוצאת האקספנס רטיו
משנה את התוצאות המושגות ולכן חשוב להבין מה התוצאות שמוצגות בהשוואה (רצוי ששתיהן יהיו או לפני או אחרי, לדעתי עדיף אחרי)

לא ברור לי למה ברור לך שהמיסים מתומחרים בקרן אמריקאית מחלקת, הבורסה יודעת מה המיסוי של כל אחד שמחזיק בקרן ? הבורסה יודעת אם אתה אזרח אמריקאי ?

הכללת או הוצאת האקספנס רטיו
משנה את התוצאות המושגות ולכן חשוב להבין מה התוצאות שמוצגות בהשוואה (רצוי ששתיהן יהיו או לפני או אחרי, לדעתי עדיף אחרי)
אי אפשר ל"הכליל" או ל"הוציא" את expense ratio. זה התשואה לו היית קונה את ה-ETF בבורסה. בשני המקרים. ברור שזה אחרי ה-expense ratio, אלא אם חברת Vangurad יכולה להתגנב לחשבון הבנק שלי ולגבות לי expense ratio ישירות מהעו"ש.

לא ברור לי למה ברור לך שהמיסים מתומחרים בקרן אמריקאית מחלקת, הבורסה יודעת מה המיסוי של כל אחד שמחזיק בקרן ? הבורסה יודעת אם אתה אזרח אמריקאי ?
אתה מסבך דברים שהם הרבה יותר פשוטים. בשני המקרים השוותי קנייה ומכירה של ETF אחרי שנה. המס הוא אותו מס רווח הון בארץ.

אם שתי הפתרונות עוקבות היטב אחרי הבנצמרק של כל פתרון
אס שהבנצמרקים הם ב"שגיאת עקיבה" רגעית /תמידית
או שההבדל הוא באקספנס רטיו (בהנחה שהתוצאות הן אחרי ניכויו)
ולמרות מה שנאמר אם מבצעים "reinvestment" של דיבידנדים מחולקים (נדרש לצורך ההלוואה) זה אחרי ניכוי המס עליהם ולא בעולם פיות שבו כל תשואת הדיבידנדים הגיעה לחשבון הממוסה והושקעה מחדש
...

אתה מסבך דברים שהם הרבה יותר פשוטים. בשני המקרים השוותי קנייה ומכירה של ETF אחרי שנה. המס הוא אותו מס רווח הון בארץ
השקעת דולר בקרן שנתנה לך 18.5٪ בשנה
בסוף השנה קיבלת דיבידנדים של 2.4٪ מההשקעה שלך כלומר מהצד של ואנגארד קיבלת 0.24 סנט
השקעת את הכסף בחזרה בקרנות
כמה כסף יש לך בקרנות ?
1.209 דולר או 1.203 דולר ?
שאלה פשוטה , תשובה פשוטה

אבל בסוף VTI+VEA נתנו תשואה גבוהה יותר ב-1%, אז למה חשוב לי אם IWDA השיגה את הבנצ'מרק שלה? אם למשל IWDA תקבע בנצ'מרק עם מיסוי מאד גבוה ותביס אותו, למה זה מעניין?

הבסת הבנצ'מרק קשורה בעיקר למניות הקטנות שכידוע לך הניבו תשואה גבוהה בשנים האחרונות.
לאורך זמן, בתוחלת ובהנחה שכל ב-cap-ים יניבו את אותה תשואה, הבסת הבנצ'מרק תגרור ביצועים עדיפים בהשוואה לפיגור אחריו.

המיסוי של הדיבידנדים בחלק האמריקאי ב-IWDA ממוסה 15% ושל החלק "הזר" (המדינות שאינן ארה"ב) בסביבות 9% - יוצא שהממוצע של מיסוי הדיבידנדים בשנים האחרונות עמד על סביבות 12.1%.
לעומת זאת, המיסוי של הקרנות האמריקאיות עומד על 25%.

מה זה אומר?
זה אומר שבכל אחוז של תשואת דיבידנד, הפער שנפתח לטובת האיריות הוא 0.129%. 2% של תשואת דיבידנד יביאו לפער של 0.158%.
כמובן שלזה צריך לשקלל את דמי הניהול.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
השקעת דולר בקרן שנתנה לך 18.5٪ בשנה
בסוף השנה קיבלת דיבידנדים של 2.4٪ מההשקעה שלך כלומר מהצד של ואנגארד קיבלת 0.24 סנט
השקעת את הכסף בחזרה בקרנות
כמה כסף יש לך בקרנות ?
1.209 דולר או 1.203 דולר ?
שאלה פשוטה , תשובה פשוטה
בקרן של VTI+VEA קיבלתי 2.4% דיבידנדים. עליהם שילמתי מס במקור. נשאר לי 1.8%. השקעתי מחדש. אז התשואה שם תהיה 18.5 ועוד 1.8 שזה 20.3%.
ב-IWDA התשואה היא 19.7%. הפרש של 0.6% לטובת VTI+VEA.

למרות, שזאת השוואה מעט לא הוגנת: כי על הדיבידנדים שהשקעתי מחדש ב-VTI+VEA יש לי חבות מס עתידית נמוכה מהדיבידנדים המושקעים אוטמטית ב-IWDA (כי הם הושקעו יותר מאוחר בזמן). אבל בקטנה... אפילו אחרי זה הפער קיים וגדול לטובת VTI+VEA

@שפינוזה
למיטב ידיעתי, הביצועים של הקרנות האמריקאיות שאתה רואה באתר של וונגארד הן לאחר מיסוי של 25% על הדיבידנד והשקעה מחדש.

למרות, שזאת השוואה מעט לא הוגנת: כי על הדיבידנדים שהשקעתי מחדש ב-VTI+VEA יש לי חבות מס עתידית נמוכה מהדיבידנדים המושקעים אוטמטית ב-IWDA (כי הם הושקעו יותר מאוחר בזמן). אבל בקטנה... אפילו אח
קפצת מהפרשי מדידה בין פתרונות להעדפות השקעה עקב אילוצי /הטבות מיסוי
אני האחרון שיבטל את זה , זו אחת הסיבות העיקריןת שבגללן חלק ניכר מהתיק שלי מושקע בחשבונות פטורים עם קרנות איריות

אבל כדי להבין הפרש בין תשואות לא מניחים אם ומתי ימשכו הכספים
אנחנו יודעים שבפרק זמן נתון נוצר פער של 0.6٪ לטובת ואנגארד
הפער בדמי הניהול הוא כ .1٪ עכשיו צריך להבין האם המדדים של ואנגארד טובים מהמדדים של הקרן האירית בתקופה המדוברת ( ב 0.5٪) והאם לתקופות ארוכות המדדים של ואנגארד "מכים" את המדד של iwda
אני יכול לנחש שזנ ככל הנראה "יום עסל יום בסל"
והייתרון הוא בעיקר בגזרת דמי הניהול ויתרון העלאת הבסיס למס בעזרת השקעה חוזרת של דיבידנדים

וכאן יש מגוון טכניקות אחרות ושיקולים נוספים שיכולים להשפיע על כדאיות הבחירה
(לא גולש לתרדים פתוחים אחרים בנושא מיסוי, ירושה, חשבונות פטורים)

זה אמור ליהיות מניות מדינות מפותחות בעולם לפי משקלם. לא ברור לי למה צריך ליהיות הבדל.
מעבר לזה, שאני בודק את זה כבר תקופה די ארוכה כל כמה חודשים על שנה אחורה, ותמיד יש יתרון ל-VTI+VEA. מה המדד שלהם יותר חזק?
לא אותן מדינות. חתך שונה של החברות לפי שווי שוק.

@שפינוזה
למיטב ידיעתי, הביצועים של הקרנות האמריקאיות שאתה רואה באתר של וונגארד הן לאחר מיסוי של 25% על הדיבידנד והשקעה מחדש.
אתה בטוח ? פעולת ההשקעה החוזרת אינה אוטומטית
וגם המיסוי לא אוטומתי, אתה טוען שהתשואה של ה 18.5٪ כוללת את הדיבידנדים הממוסים שהושקעו מחדש ?

בדקתי vti, עוקבת אחרי crsptmt
שזה TR index.
המשמעות היא לדעתי היא שהתשואה המדוווחת כוללת את הדיבידנדים המחולקים ללא מיסוי
מה שהופך את כל מה שנכתב מקודם
במצב כזה האיריות שהן מדד NTR מנצחות בגדול

בדקתי vti, עוקבת אחרי crsptmt
שזה TR index.
המשמעות היא לדעתי היא שהתשואה המדוווחת כוללת את הדיבידנדים המחולקים ללא מיסוי
מה שהופך את כל מה שנכתב מקודם
במצב כזה האיריות שהן מדד NTR מנצחות בגדול
עוד פעם: לקחתי את התשואה של VTI מנתוני השוק עצמם של מחירי ה-ETF כפי שהם נסחרו. זה לא "תשואה" מהאתר של Vanguard.
לכן, הם לא כוללים דיבידנדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
א הקשר בין ביצועי חברה למחיר המניה שלה שוק ההון 2
A ערכתי בדיקה של ביצועי קרנות נאמנות ישראליות מנוטרלות ולא מנוטרלות: שוק ההון 9
א סימולטר ביצועי תיקים היסטוריים? שוק ההון 5
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
ה ביצועי מדדים עם שינויים שוק ההון 0
ס למה בעצם ביצועי החברה משפיעים על מחיר המניה? שוק ההון 96
N ביצועי קרנות השתלמות פאסיביות שוק ההון 1
ה השוואה בין ביצועי קרנות מחקות שוק ההון 6
פ שאלה לגבי ביצועי מחקה מדד sp500 לשנת 2019 שוק ההון 8
ע יש דרך לדמות ביצועי Leveraged ETFs? שוק ההון 1
ramiv מקור מידע על ביצועי ניירות ערך בארץ ובעולם שוק ההון 6
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
T ניתוח ביצועי תיק השקעות. שוק ההון 2
A ביצועי האפוטרופוס הכללי טובים מתיק סביל? אוף טופיק 0
M שאלה לגבי ביצועי ת"ס בשנת 2013 שוק ההון 21
שודד הפינג פונג שוקולד מריר - ביצועי התיק בסיום הרבעון הראשון (2017) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 34
י שקיפות על ביצועי התיק - קופת גמל להשקעה (IBI) שוק ההון 50
עש לילה ביצועי קרנות מחקות ישראליות על ה-S&P 500 שוק ההון 6
ס ביצועי העבר אינם מעידים על כלום שוק ההון 12
Chase בדיקה רטרוספקטיבית של ביצועי תיק ההשקעות שוק ההון 9
ס האם קרן מחקה לפי חוזים עתידיים תשיג ביצועי total return? שוק ההון 20
ל חישוב ביצועי קרן מורכבת ממספר מדדים שוק ההון 28
C ביצועי שוקולד מריר ומשמעויות (מעבר לETF) שוק ההון 21
A השפעת דמי הניהול על ביצועי תעודות סל וקרנות מחקות שוק ההון 3
S מה המספר נייר של IWDA? פוסטים מאיכות נמוכה 4
S מה המספר נייר של IWDA? פוסטים מאיכות נמוכה 0
א רכישת IWDA ב-500K$ שוק ההון 47
Liron2035 רענון כלי השקעה בקה"ש IRA פסיבי/עולמי (IWDA -> בלקרוק) שוק ההון 23
tomer111 האם העובדה ש-IWDA צובר דיבידנד מגולם במחיר כבר? נדל"ן 1
1337justme התלבטות בקניה חד פעמית בסכום גדול של IWDA מול SWRD בלונדון שוק ההון 5
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
מוריארטי תחליף אירי זול יותר ל-IWDA צרכנות פיננסית 19
N קושי טכני ברכישת IWDA דרך IB שוק ההון 11
Liron2035 על סמך מה ניתן לדעת מה היחס האמיתי בין IWDA לבין EIMI ומתודולוגית רכישה? שוק ההון 17
C רכישת IWDA עם IB שוק ההון 3
R השוואת תשואות של תעודת סל ישראלית על המדד העולמי מול שילוב של IWDA + EIMI שוק ההון 2
Liron2035 מישהו מחזיק IWDA/EIMI ומשתמש בבנק מזרחי/בינלאומי כברוקר? צרכנות פיננסית 64
ס אלוקצית 90% IWDA ו-10% EIMI שוק ההון 46
doc29 IWDA שוק ההון 2
J VTI/VXUS vs IWDA/EIMI שוק ההון 51
L סקרנות אינטלקטואלית - צניחת IWDA NA שוק ההון 5
שניצלוינאי מקבילה אמריקאית ל-IWDA שוק ההון 8
שלי שאלה לגבי IWDA שוק ההון 2
tomer111 היכן קונים IWDA ? שוק ההון 5
ג השקעה ב SWDA או IWDA ? שוק ההון 3
Oyi IWDA עמלות רכישה שוק ההון 68
F חישוב משקלי מדדים ב-IWDA שוק ההון 2
ע IWDA כפי שהוא מופיע בחשבון IRA שוק ההון 13
ע תשואות שונות: IWDA vs SWDA שוק ההון 2