1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מקור מידע על ביצועי ניירות ערך בארץ ובעולם

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י ramiv, ‏16/8/19.

1. ramiv

ramiv משתמש רשום

שלום,

לאחר קריאה רבה של הבלוג וספרים כמו "הליכת אקראי" של מלקיאל, אחד מספרי הקרנות של ג'ון בוגל, הגעתי לחלק המעט מורכב יותר של פתיחת תיק השקעות.
    בספרים השונים קראתי גם על דרכים להערכת שווי התיק בעוד כ10 שנים.
    1. עבור אג"ח - לבחון את התשואה לפדיון
    2. עבור מניות - לבחון את חלוקת הדיווידנדים היום, הערכה לקצב גידול הדיווידנדים וPE Ratio.
    ניסיתי לחפש את המדדים השונים הללו באינטרנט בשביל אג"ח מקומי ומניות בינלאומיות בשווקים מפותחים (מדד MSCI World). לצערי לא מצאתי. אבל אולי לא חיפשתי היטב.

תוכלו להצביע על מקורות מידע טובים בארץ ובעולם?

תודה רבה,
    רמי

2. adams

adams משתמש ותיק

זו המומחיות של @daat99 אבל לצערי הוא כבר לא פעיל בפורום הזה.
    אולי תנסה לשאול אותו בבלוג/פורום שלו (גוגל: דיבידעת).

3. adamshalev

adamshalev מודרטור

הבן אדם שואל על מידע בסיסי על מדד מניות ואתם מדברים על מומחיות של דעת בבחירת מניות דיבידנד ואנשי מקצוע בתשלום בגלל שהוא אמר את המילה ״דיבידנד״?
    .....

@ramiv המקור הכי טוב והכי אמין למידע על כל קרן זה האתר הרשמי של הקרן (חפש בגוגל).
    מעבר לכך יש כמה אתרים שמרכזים מידע בצורה נוחה:
    etf.com
    etfdb.com
    זה עבור קרנות סל אמריקאיות.
    עבור ישראליות, קצת פחות נגיש אבל ביזפורטל ופאנדר הם נקודות התחלה טובות, אבל בסופו של דבר גם תשקיף הקרן.

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/19
    sogi ו-קפה שחור אוהבים את זה.
  4. adams

adams משתמש ותיק

כנראה שלא הצלחת לקרוא את המשפט הבא:
    דיבידנדים, גדילת דיבידנדים ומכפיל רווח - בדיוק @daat99

5. adamshalev

adamshalev מודרטור

אני יודע שזה אולי יבוא לך כשוק, אבל גם מדד מניות מחלק דיבידנדים ומגדיל אותם ויש לו pe ratio, כי ..... וזה השוס האמיתי, הוא מורכב מ מניות

6. adams

adams משתמש ותיק

אני יודע שזה יבוא לך בשוק אבל אם ג'ק בוגל מפנה אנשים לבלוגרים שמדברים על מניות דיבידנד אז אין לי בעיה לעשות את זה גם כן.

7. ramiv

ramiv משתמש רשום

המטרה שלי בהבנת חלוקת הדיבידנד היא בשביל לעשות תרגיל בסיסי בהערכת קצב צמיחת תיק בעבר ובעתיד.

פשוט כמדד איכותי למיקום השוק.

בתור מהנדס, אני אוהב לבדוק כמותית על מה מדברים.

@adamshalev תודה על הלינקים. אבדוק!

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.