• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח רכב חצי מקיף

AvivCh

משתמש רגיל
דירוג
59
אני חושב על לקנות מכונית חדשה מהיבואן בשנה הקרובה ויש לי מספר תהיות לגבי ביטוח הרכב.

קודם כל אקדים ואומר שאני רגיל מאבא שלי לעשות ביטוח רכב חובה בלבד. מבחינתו לשלם (הרבה) יותר כסף על ביטוח מקיף לא בא בחשבון כי זה פשוט לא שווה את זה. אני באופן כללי מסכים איתו, ולכן ביטוח מקיף מלא כמו שמוכרים היום עם המון כיסויים שבעיניי לא שווים את הכסף אני לא מוכן לעשות. בעיניי גם ביטוח צד ג' זה בזבוז כסף כי אני לא חושב שייצא לי לגרום נזק כזה משמעותי בגלל שלדעתי אני נוהג בצורה אחראית וזהירה (לפעמים יותר מדי אבל זה עדיף על פחות מדי).

מה שכן אני רוצה (אולי) לבטח זה נזקים שאחרים עלולים לגרום לי. אני מדבר על נזקים מתאונה באשמת הנהג השני וגניבה של הרכב בעיקר (אם יש עוד כיסויים אולי שווה לחשוב עליהם). האם מניסיונכם יש אפשרות לבטח רק על דברים כאלה ובכך לחסוך כסף בביטוח המקיף? האם גובה ההשתתפות העצמית במקרים כאלה מספיק נמוך בשביל שיהיה שווה לעשות את זה?

אציין רק שאני לא מאמין שאני אהיה במצב שבו לא יהיה לי כסף לתקן את המכונית או לקנות רכב חדש, אלא שפשוט זה מבאס (בעיקר כספית אבל גם מנטלית) שצריך להפסיד גם סכום כסף משמעותי וגם להתעסק בתיקון/החלפת הרכב. אני גם לא חושב שאבטח בביטוח כזה בכל שנות האחזקה ברכב, אלא רק בשנים הראשונות.

אציין רק שאני לא מאמין שאני אהיה במצב שבו לא יהיה לי כסף לתקן את המכונית או לקנות רכב חדש
חצי מיליון איש שאי פעם עשו תאונה או מישהו אחר נהג להם ברכב [באשמתם, גם זה קורה לפעמים, אתה לא מכונה] או נגנב להם הרכב: Hold My Bear

קודם כל אקדים ואומר שאני רגיל מאבא שלי לעשות ביטוח רכב חובה בלבד.
יש הרבה דברים שאפשר לקחת מהאבות שלנו,
זה ממש, אבל ממש לא אחד מהם.

* אלא אם כן מדובר ברכב ממש ממש ישן וזול וזה לא המקרה.
** אתה לא רובוט חבר.

אני חושב על לקנות מכונית חדשה מהיבואן בשנה הקרובה ויש לי מספר תהיות לגבי ביטוח הרכב.
למה?
זה האפשרות תחבורה הכי פחות משתלמת.
אני באופן כללי מסכים איתו, ולכן ביטוח מקיף מלא כמו שמוכרים היום עם המון כיסויים שבעיניי לא שווים את הכסף אני לא מוכן לעשות. בעיניי גם ביטוח צד ג' זה בזבוז כסף כי אני לא חושב שייצא לי לגרום נזק כזה משמעותי בגלל שלדעתי אני נוהג בצורה אחראית וזהירה (לפעמים יותר מדי אבל זה עדיף על פחות מדי).
בכלליות רעיון רע מאוד.
בקשר למקיף במידה ומדובר ברכב במימון(אתה רוצה חדש,מתכנן לרכוש במזומן?)אתה תהיה מחויב למקיף,במידה ולא יש הגיון במידה ואתה יכול להרשות לעצמך לאבד את ערך הרכב.
מתאים בעיקר לנהגים מנוסים שמחזיקים רכבים זולים יחסית להון העצמי שלהם ולא לרכב חדש והון נמוך.
ביטוח ג' מומלץ מאוד לכולם כי הוא זול יחסית ונזקים לצד ג' יכולים להיות מאוד גדולים והרבה יותר מהערך של הרכב שלך.
גם נהג טוב יכול להיקלע לתאונה שהיא באשמתו(או שיוחלט שהיא באשמתו באופן חלקי\מלא)והנזקים יכולים להיות מאוד גדולים גם בתאונה קטנה יחסית.

אם אתה לא יכול להרשות לעצמך לעשות ביטוח צד ג', איך אתה מרשה לעצמך לקנות רכב חדש מהיבואן?

הלך המחשבה תמוה בעיני, אתה מפספס את כל המהות של "ביטוח", ברור שלא סביר שיקרה משהו, אחרת לא היה קיים עניין הביטוח. אבל היות ומדי פעם גם התרחיש הלא סביר מתממש - אז עדיף שיהיה לך לפחות צד ג'.

טוב, בינתיים מי שענה החליט להתמקד בכל התיאור מסביב ולנסות לשכנע אותי לעשות ביטוח צד ג' במקום לענות לשאלה שלי פשוט. אז בינתיים אענה לכם, אבל זו באמת לא מטרת השאלה שלי.

לגבי הכדאיות של ביטוח צד ג', אני יכול לספר לכם שלאבא שלי יש רישיון נהיגה כבר יותר מ- 40 שנה. יותר מזה, הוא נהג במקצועו, שליח על קטנוע ונהג מונית. מספר הפעמים בהם הוא היה אשם בתאונה הוא אפסי. גם במקרים בהם כן היה אשם, בחיים לא היה מדובר ביותר מכמה אלפים בודדים. מכל זה אני מסיק שלנהג כמוני לא כדאי לעשות ביטוח צד ג'. זה לא שאני לא יכול להרשות לעצמי ביטוח כזה, אני לא רוצה. בביטוחים כל אחד בוחר מה כדאי לו לדעתו, ובמקרה הזה לדעתי זה לא כדאי לי. אני בטוח שגם אתם לא מבוטחים בכל ביטוח אפשרי שיש ולוקחים על עצמכם את הסיכון במקרים מסוימים.

מה שכן אני רוצה (אולי) לבטח זה נזקים שאחרים עלולים לגרום לי. אני מדבר על נזקים מתאונה באשמת הנהג השני וגניבה של הרכב בעיקר (אם יש עוד כיסויים אולי שווה לחשוב עליהם). האם מניסיונכם יש אפשרות לבטח רק על דברים כאלה ובכך לחסוך כסף בביטוח המקיף?
גנבה של הרכב\אובדן מסיבה אחרת זה המרכיב המרכזי של מקיף לעומת רק ג',לא חושב שתוכל לרכוש בנפרד גם עם כן זאת תהיה פוליסה יחסית נדירה וסביר שהפרמיה עליה תהיה גבוה יחסית.

נזקים לך פיזית מכוסים בביטוח החובה,נזקים לרכב שלך בתאונה שהיא במאה אחוז באשמת נהג אחר מכוסים ע"י הביטוח שלו במידה ויש לו צד ג\מקיף או מכיסו במידה ואין לו.
במידה וגם אין לו מאיפה לשלם זה בעיה......
אני יודע שבארה"ב ניתן לרכוש ביטוח שמחסה אותך מנהגים בלי ביטוח שפגעו לך ברכב באשמתם כי יש שם המון זרים בלי ביטוח\רשיון וזה לא תמיד כלול בביטוח רגיל.
אני חושב שבארץ זה כלול במקיף אבל אולי ניתן לרכוש גם בנפרד.
תברר בסוכנות ביטוח במידה ומעניין אותך ביטוח כזה וכך בחשבון שלרוב המכריע יש לפחות צד ג כשאתה מחשב האם ביטוח כזה בלבד משתלם לך.

לגבי הכדאיות של ביטוח צד ג', אני יכול לספר לכם שלאבא שלי יש רישיון נהיגה כבר יותר מ- 40 שנה. ... גם במקרים בהם כן היה אשם, בחיים לא היה מדובר ביותר מכמה אלפים בודדים. מכל זה אני מסיק שלנהג כמוני לא כדאי לעשות ביטוח צד ג'.
כל הרעיון בביטוח הוא להגן מאירועים נדירים שעלותם גבוהה. הרבה אנשים לא היו צריכים בפועל ג'. חלק קטן כן, ואולי גם אתה יום אחד.
לא כל מקרה ביטוח צד ג' עולה כמה אלפים, יכול להיות גם מאות אלפים. השאלה אם שווה לך לחסוך 1000-2000 לשנה ל-40 שנה, אבל במקרה נדיר להצטרך לשלם 500 אלף אם תהרוס למישהו את המכונית הלא נכונה.

כל הרעיון בביטוח הוא להגן מאירועים נדירים שעלותם גבוהה. הרבה אנשים לא היו צריכים בפועל ג'. חלק קטן כן, ואולי גם אתה יום אחד.
לא כל מקרה ביטוח צד ג' עולה כמה אלפים, יכול להיות גם מאות אלפים. השאלה אם שווה לך לחסוך 1000-2000 לשנה ל-40 שנה, אבל במקרה נדיר להצטרך לשלם 500 אלף אם תהרוס למישהו את המכונית הלא נכונה.
הטענה שלי היא שיש הבדל בין נהגים, ואם אני מחשיב את עצמי נהג זהיר מהממוצע ומוסיף לזה את העובדה שאוכל לעמוד גם בנזק חד פעמי של עשרות אלפי שקלים, אז באופן אישי אני מוכן לקחת את הסיכון בביטוח הזה.

כמו שכתבתי בהודעה הקודמת, אני בטוח שאוכל למצוא ביטוח שאתה לא עושה כי הגעת למסקנה שזה לא שווה לך (מחלות קשות, ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה תעסוקתי וכו') למרות שאסון כזה אפילו פחות תלוי בך מאשר תאונה.

מה שכן אני רוצה (אולי) לבטח זה נזקים שאחרים עלולים לגרום לי. אני מדבר על נזקים מתאונה באשמת הנהג השני וגניבה של הרכב בעיקר (אם יש עוד כיסויים אולי שווה לחשוב עליהם). האם מניסיונכם יש אפשרות לבטח רק על דברים כאלה ובכך לחסוך כסף בביטוח המקיף? האם גובה ההשתתפות העצמית במקרים כאלה מספיק נמוך בשביל שיהיה שווה לעשות את זה?
אני לא יודע אם זה קיים ביטוח כזה. אבל אם קיים, עושה רושם שחברת הביטוח תעשה הכל כדי להפיל את האשמה עליך ולברוח.
פרצה קוראת לגנב...

הטענה שלי היא שיש הבדל בין נהגים, ואם אני מחשיב את עצמי נהג זהיר מהממוצע
אני לא מבין איך זה רלוונטי להחלטה אם לבטח או לא. אם אתה נהג זהיר אז חברת הביטוח תוזיל לך את הפרמיה. זה שיקול שלה ולא שלך.
השאלה האם לעשות ביטוח מקיף או לא תלויה קודם כל בערך הרכב, ובמידת המוכנות שלך לאבד סכום כסף שווה ערך לרכב.
אז קנה רכב זול מספיק כדי שתוכל לאבד אותו מבלי שהדבר יזעזע את עולמך, ווותר על הביטוח המקיף.
או לחלופין, אם בכל זאת בא לך רכב יוקרתי - תעשה לו ביטוח מקיף וזהו.

נהג זהיר מהממוצע ומוסיף לזה את העובדה שאוכל לעמוד גם בנזק חד פעמי של עשרות אלפי שקלים, אז באופן אישי אני מוכן לקחת את הסיכון בביטוח הזה.
השאלה היא, מה עם נזק של מאות אלפים?

גם אם זהיר, עדיין לא הכל בשליטתך. למשל, פנצ'ר לא צפוי באמצע נסיעה מהירה.

נזקים מתאונה באשמת הנהג השני וגניבה של הרכב בעיקר
אלה לא בכל מקרה הדברים העיקריים, או היחידים, שנותן ביטוח מקיף? אם יש תוספות, הן לא אופציונליות ברובן, כמו בביטוחי צד ג'?

נערך לאחרונה ב:
@AvivCh , לא אמרת לנו למה כוונתך רכב חדש? האם זה חדש מהנילונים או יד 2.
לדעתי, לא לכלול ביטוח צד ג' זה מטורף ואין צורך לפרט למה.
באשר למקיף, זבשך, רכב חדש מועד לגניבות וגם מה יקרה אם לצד השני שיפגע בך ואין לו ביטוח? בהצלחה חבר, תבלה חודשים ואולי שנים בתביעות בבתי משפט.

@AvivCh , לא אמרת לנו למה כוונתך רכב חדש? האם זה חדש מהנילונים או יד 2.
באשר למקיף, זבשך, רכב חדש מועד לגניבות וגם מה יקרה אם לצד השני שיפגע בך ואין לו ביטוח? בהצלחה חבר, תבלה חודשים ואולי שנים בתביעות בבתי משפט.
+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

הטענה שלי היא שיש הבדל בין נהגים, ואם אני מחשיב את עצמי נהג זהיר מהממוצע ומוסיף לזה את העובדה שאוכל לעמוד גם בנזק חד פעמי של עשרות אלפי שקלים, אז באופן אישי אני מוכן לקחת את הסיכון בביטוח הזה.
אני לא יודע אם אתה ממשיך את הדיון סתם בשביל הכיף או כי אתה באמת חושב ככה.
חבר, אתה טועה בענק. זו דוגמא קלאסית להטייה קוגניטיבית של בן אדם.
אני מאד מקווה ששאר האנשים פה יצליחו להסביר לך מה שאיני יכול.

עלה והצלח ואמן אמן אמן אמן שלא יקרה לך כלום, כי יש מצב שייהרסו לך החיים [או סתם כל החסכונות] אם תמשיך בחוסר אחריות שכזו.

חג שמח אח יקר

נ.ב.
אתה יודע ואני יודע שלפעמים להורים שלנו "קשה" להודות שהם מתבגרים והם לא רואים/שומעים טוב... מה יקרה ביום הזה כשאבא שלך בטעות יעשה רברס בחנייה ו"לא ישים לב" ? חס וחלילה כן?
אני מזועזע ובהלם שאתה מסכים איתו. במקומך היית עושה לו בסתר צד ג'. זה פשוט חוסר אחריות משווע. אני בהלם. אני מזועזע.

לא אמרת לנו למה כוונתך רכב חדש? האם זה חדש מהנילונים או יד 2.
אני מתכוון חדש מהניילונים (רשמתי מהיבואן).

בוא נצא רגע מתוך הנחה שהסיכוי שנהג יפגע בך והסיכוי שאתה תפגע בנהג אחר הוא אותו הסיכוי. למה שיהיה לך ביטוח שמגן רק במקרה של פגיעה שלך? במקרה שהנהג השני אשם אתה נשלח להתמודד מול זה בעצמך ללא עזרת הביטוח.

איך מקיף עוזר לי אם לצד השני אין ביטוח? כבר הייתי מעורב בתאונה שבה הצד השני היה אשם ואפילו היה לו מקיף ובכל זאת הוא לא הסכים לשלם אז הייתי צריך לתבוע אותו.

איך מקיף עוזר לי אם לצד השני אין ביטוח? כבר הייתי מעורב בתאונה שבה הצד השני היה אשם ואפילו היה לו מקיף ובכל זאת הוא לא הסכים לשלם אז הייתי צריך לתבוע אותו.
בולשיט, התביעות הן בין חברות הביטוח ואתה מקבל את הכסף בסוף התהליך או שאתה מקבל תיקון רכב והחברות מתדיינות בינן ואתה מחוץ לתמונה.
אין קשר לביטוח מקיף של הצד האחר אלא ביטוח צג ג' שהיה לו או לחלופין שלך היה מקיף.
אפשר לשאול בו כמה אתה וכמה שנות וותק נהיגה יש לך?
** תוספת **
מקיף - גניבה, שריפה נזקים לרכב שלך.
צד ג' - נזקים שאתה גורם למישהו אחר.

נערך לאחרונה ב:
אם יש לך מקיף אתה יכול לתבוע את הביטוח שלך גם אם מישהו אחר אשם בתאונה. כמובן שיש לזה עלות, גם השתתפות עצמית וגם תשלום יקר יותר בחידוש בגלל שלא תקבל הנחת היעדר תביעות, אבל זה לפעמים עדיף אם אין לך את מי לתבוע (למשל תאונת פגע וברח או שלנהג הפוגע אין ביטוח וברור לך שתביעות נגדו ייגררו שנים והסיכוי לקבל את הכסף נמוך).

בגלל זה אם מישהו אחר אשם ויש לו ביטוח חברת הביטוח שלך היא זו שתטפל בהתעסקות מול חברת הביטוח שלו עד שהיא תשלם לך את הכסף. אם מאיזושהי סיבה הביטוח של הנהג השני מסרבת לשלם אתה תמיד יכול לממש את הביטוח שלך.

למה שיהיה לך ביטוח שמגן רק במקרה של פגיעה שלך?
קח בחשבון שיש מקרים בהם אתה תהיה אשם גם אם תנהג הכי זהיר שאפשר, לדוגמה אם רכב יכנס בך מאחור ויעיף אותך על רכב אחר. כמו כן, הרבה פעמים יש בעיה רצינית להוכיח את האשמה, ומבחינת השופט עדיף לפזר את הנזק ולהתקדם הלאה לתיק הבא.

לשאלתך, אין כזה ביטוח. אני נוהג ברכב ישן וזול, לכן מבוטח בצד ג' בלי אף כתב שירות (זכוכית, גרירה וכו') ועם השתתפות עצמית גבוהה אך עם תקרת פיצויים של 2 מיליון כי להבנתי בדיוק בשביל זה נועד הביטוח. אני מאמין שתוכל להוזיל את המקיף משמעותית אם תעשה כך. כמו כן, בבחירת הרכב כדאי להתחשב בעלות הביטוח.

כבר הייתי מעורב בתאונה שבה הצד השני היה אשם ואפילו היה לו מקיף ובכל זאת הוא לא הסכים לשלם אז הייתי צריך לתבוע אותו.
ומה יקרה אם יתבעו אותך ותצא חיב? ואם פגעת במכונית מאוד מאוד יקרה? או ביותר ממכונית אחת?
ומה יקרה אם הרכב שלך התדרדר ופגע בבית? או ברכוש אחר שהוא בכלל לא רכב אבל שוה הרבה כסף?
את כל אלה מכסה צד ג שעלותו כ 900 שח לשנה לנהג ותיק ובוגר.

בולשיט, התביעות הן בין חברות הביטוח ואתה מקבל את הכסף בסוף התהליך או שאתה מקבל תיקון רכב והחברות מתדיינות בינן ואתה מחוץ לתמונה.
אין קשר לביטוח מקיף של הצד האחר אלא ביטוח צג ג' שהיה לו או לחלופין שלך היה מקיף.
אפשר לשאול בו כמה אתה וכמה שנות וותק נהיגה יש לך?
** תוספת **
מקיף - גניבה, שריפה נזקים לרכב שלך.
צד ג' - נזקים שאתה גורם למישהו אחר.
במקרה הזה לי היה ביטוח חובה בלבד ולפוגע היה ביטוח מקיף והוא עדיין לא הסכים לשלם. מה אני אמור לעשות במקרה כזה? אם היה לי ביטוח מקיף הייתי תובע את חברת הביטוח שלי? זה מעלה לי את הפרמיה גם אם אני לא אשם?

אני בן 30 ויש לי ותק נהיגה של 12 שנים. באופן כללי אני נוסע על קטנוע ולפעמים משתמש במכונית של ההורים. הייתי מעורב בתאונה פעם אחת בלבד שבה הנהג השני היה אשם ולא הסכים לשלם למרות שהיה לו ביטוח מקיף, אז תבעתי אותו.

האמת ששריפה זה גם משהו שלא חשבתי עליו שכדאי לבטח מפניו. באופן כללי כמו שכבר הבנתם אני חושש יותר ממה שיקרה למכונית שלי מאשר שאני אפגע במישהו אחר.

נראה שאין לי הרבה אפשרויות אלא לעשות ביטוח מקיף אם אני חושש מפגיעה של מישהו אחר בי ועל הדרך זה מבטח אותי גם אם אני בטעות פוגע במישהו אחר.

אם היה לי ביטוח מקיף הייתי תובע את חברת הביטוח שלי? זה מעלה לי את הפרמיה גם אם אני לא אשם?
תלוי בגובה הנזק. אם הוא אלפיים שקל, לא היית תובע את הביטוח שלך כי עליית הפרמיה הייתה יותר עולה לך יותר, אבל על נזק של שלושים אלף שקל כן היית יכול להפעיל את המקיף כי עדיף לייקר את הביטוח ל3 שנים ולקבל את הכסף מאשר מאשר לרדוף במשך שנים בבתי משפט אחרי הנהג התובע בלי ודאות שתקבל את הכסף

אני ממש מתפלא שאבא שלך בתור נהג מונית (!) עם ניסיון רב על הכביש ושבטח ראה דבר או שניים בחייו באמת נוסע עם חובה בלבד. בחירה עם תוחלת מאוד מאוד שלילית לדעתי.
גם אני מחשיב את עצמי נהג טוב וזהיר עם ניסיון רב על הכביש. זו הטיה מוכרת שרוב הנהגים נופלים בה. עדיין עשיתי מקיף ובוא תשמע, בפעם האחת והיחידה שהייתי צריך אותו ב10 שנים האחרונות אני ממש שמח שהוא היה שם כי נקלעתי לתאונה שלא נגרמה באשמתי ועדיין לא הייתי רואה שקל אם לא היה לי מקיף! וזה היה שווה את כל מה ששילמתי מאז ומעולם ועוד אשלם בעתיד!
אנחנו לא מרגישים את הסיכוי להיות מעורבים בתאונה על פני 50 שנה של נהיגה אלא רק בנסיעה הקרובה.
מילא שאתה יכול לקחת את הצ׳אנס על הרכב *שלך* כי הנזק המקסימלי מוגבל מראש (וגם זה נראה לי טיפשי כי אמרת חדש מהיבואן לא רכב של 20 אש״ח) אבל אין לך שום שליטה על גובה הפיצוי במקרה שתיקלע לאירוע עם צדדים נוספים וזה ממש לא חייב להיות עם פרארי או מרצדס.
הייתי אומר לך בנחרצות לעשות לפחות צד ג׳ אבל אסור לייעץ ולהגיד למישהו מה לעשות, אז רק אומר לך שאני לא הייתי מעז לנסוע קילומטר אחד בלי הביטוח הזה.
אישית אני מסכים עם ההיגיון של להוזיל את הפוליסה ו/או להגדיל את גובה הפיצוי ע״י הגדלת ההשתתפות העצמית כי בד״כ במקרים קלים לא מפעילים ביטוח.

רק השנקל שלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
I ביטוח רכב שכור בחו״ל? צרכנות פיננסית 8
י ביטוח רכב לפי קילומטרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אופטימיזציה של ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M ביטוח רכב - מי מוגדר "נהג עיקרי" כשיש זוג שחולק רכב? צרכנות פיננסית 21
ת ביטוח רכב - כיצד מחשבים עליית הפרמיה בהפעלת הפוליסה? והאם כדאי (כלכלית) להתעקש תמיד על ה.עצמית גבוה? צרכנות פיננסית 0
S ביטוח רכב - השוואת מחירים 2021 צרכנות פיננסית 9
G הוזלת ביטוח רכב בלי רצף ביטוחי? צרכנות פיננסית 6
M ביטוח רכב צרכנות פיננסית 1
נ ביטוח רכב לפי קילמטראז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ת "אל תמהר להפעיל ביטוח רכב, כי..." אז -האם אני צודק במסקנה שלי אוף טופיק 15
ל ביטוח רכב סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
A ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
A ביטוח רכב צרכנות פיננסית 1
G השכרת רכב בחו״ל - ביטוח ביטול השתתפות עצמית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
G ביטוח רכב מושכר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
oz1987 חידוש ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 176
מ ביטוח רכב גמיש? צרכנות פיננסית 1
ל ביטוח רכב אוף טופיק 10
yossik חידוש ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
מ ביטוח רכב - שירותי דרך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
oz1987 ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A הוזלת ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ל ביטוח רכב מקיף לרכב ישן - כדאי? צרכנות פיננסית 14
adamshalev התלבטות לגבי ביטוח רכב מקיף בזול צרכנות פיננסית 38
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13

נושאים דומים

Back
למעלה