• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח סיעודי - קופ"ח/פרטי?

• פותח הנושא AF1k
  • פורסם בתאריך
@FullStack
בגדול אין פתרון בית ספר זה שיקלול של הון עצמי פנוי , השפעה על חיי המשפחה אם אין כיסוי , השפעה על המשפחה (עלות) במקרה של כיסוי

צריך לזכור שעובד זר בבית יעלה בפועל כ 5300-6000 שח (לא כולל מחליפים לשבתות וחופשים ו הפרשה לפנסיה)
ובאישפוז זה יכול להגיע ל 17-20 אלף שח.

אנחנו שילבנו את הקופח + הרחבה לכל החיים אחרי 5 שנים + תוספת לכל החיים מתחילת הארוע כך שהיגענו ל כ 15 אלף שח לבן משפחה .

@FullStack
בגדול אין פתרון בית ספר זה שיקלול של הון עצמי פנוי , השפעה על חיי המשפחה אם אין כיסוי , השפעה על המשפחה (עלות) במקרה של כיסוי

צריך לזכור שעובד זר בבית יעלה בפועל כ 5300-6000 שח (לא כולל מחליפים לשבתות וחופשים ו הפרשה לפנסיה)
ובאישפוז זה יכול להגיע ל 17-20 אלף שח.

אנחנו שילבנו את הקופח + הרחבה לכל החיים אחרי 5 שנים + תוספת לכל החיים מתחילת הארוע כך שהיגענו ל כ 15 אלף שח לבן משפחה .
נשמע סכום גבוה, מהי העלות החודשית לכל המשפחה?

נתחיל מהסוף - כן תפנה לכמה סוכנים. כמובן אם יש לך איזו הטבה לפי חברות בארגון או משהו בסגנון - תנצל את זה.
לגבי השילוב הזול ביותר- מה שציינת אינו הזול ביותר. הזול ביותר הוא ללא ביטוח סיעודי כלל... הכל תלוי מה אתה רוצה.
אני אישית בשלב זה משלב ביטוח של קופ"ח (מכסה בערך עד 10 אלף) + ביטוח פרטי שנכנס לתוקף אחרי 60 יום בסכום שמשלים לסכום הנדרש (שים לב שהביטוח בקופ"ח באופן תאורטי לא מספיק לעלויות האמיתיות של מצב סיעודי. זה לא אומר שחייבים גם פרטי, אבל ח
שוב שתהיה מודע לזה) - באמצעות ביטוח שמכפיל את הסכום למוסד- כי זה הסוג הכי זול. ובנוסף ביטוח עם תקופת המתנה של 5 שנים - ולכל החיים בסכום הרצוי.
כמה עולה על התענוג הזה לחודש?

כולל קופח 1000 שח בערך.
בחלק הפרטי מדובר בתשלום קבוע ( הפרמיה צמודה למדד), כאשר לקראת גיל 60 צוברים מספיק וותק בביטוח כדי שככל הנראה אם הצבירה שלי צהיה גבוהה אוכל לוותר על הסיטוח כי יהי לי כבר 80%+ גם אם הפוליסה מסולקת) וכמובן שבשלב מסויים הילדים כשיתבגרו יחליטו אם לבטח את עצמם או להפסיק

כולל קופח 1000 שח בערך.
בחלק הפרטי מדובר בתשלום קבוע ( הפרמיה צמודה למדד), כאשר לקראת גיל 60 צוברים מספיק וותק בביטוח כדי שככל הנראה אם הצבירה שלי צהיה גבוהה אוכל לוותר על הסיטוח כי יהי לי כבר 80%+ גם אם הפוליסה מסולקת) וכמובן שבשלב מסויים הילדים כשיתבגרו יחליטו אם לבטח את עצמם או להפסיק
תודה, 1K חודשי זה סכום מאוד גבוה, אעשה קצת שיעורי בית לפני שאקבל החלטה.

הפרטי עולה 330 לחודש - שכולל בערך 100 שקל עבור כיסוי של עוד 4.5 אלף (או 9 אלף למוסד) ב-5 השנים הראשונות, ועוד כ-230 שח עבור כיסוי של 18 אלף אחרי 5 שנים ולמשך כל החיים. כמובן שהפרמיה לא עולה עם השנים והיא על פי הגיל שהצטרפתי (=33).
אין לי כרגע ביטוח סיעודי של קופת חולים, אבל ממה שידוע לי הוא עולה בערך 25 שח לחודש לקבוצת גיל שלי, ככה שסה"כ מגיעים ל-350 לחודש.
עם השנים- מניח שאוכל להוריד את סכום הכיסוי.

עריכה: טעיתי קצת, הסכומים שכתבתי הם אחרי הנחה של משהו כמו ה-6-7 שנים הראשונות. המחיר שיהיה לאחר מכן הוא 380, לא 330. ואגב, עבור אשתי המחיר עם הנחות הוא 410 וללא הנחה 510 (היא בגילי).

נערך לאחרונה ב:
הפרטי עולה 330 לחודש - שכולל בערך 100 שקל עבור כיסוי של עוד 4.5 אלף (או 9 אלף למוסד) ב-5 השנים הראשונות, ועוד כ-230 שח עבור כיסוי של 18 אלף אחרי 5 שנים ולמשך כל החיים. כמובן שהפרמיה לא עולה עם השנים והיא על פי הגיל שהצטרפתי (=33).
אין לי כרגע ביטוח סיעודי של קופת חולים, אבל ממה שידוע לי הוא עולה בערך 25 שח לחודש לקבוצת גיל שלי, ככה שסה"כ מגיעים ל-350 לחודש.
עם השנים- מניח שאוכל להוריד את סכום הכיסוי.

עריכה: טעיתי קצת, הסכומים שכתבתי הם אחרי הנחה של משהו כמו ה-6-7 שנים הראשונות. המחיר שיהיה לאחר מכן הוא 380, לא 330. ואגב, עבור אשתי המחיר עם הנחות הוא 410 וללא הנחה 510 (היא בגילי).
תודה על השיתוף, למשפחה עם ילדים ההוצאה הזו כמובן עולה, אחשוב על סנריו שמצד אחד יתן לנו ביטחון חלקי שיושלם עם הון עצמי במקרה הצורך. ביטוח פרטי + סיעודי למשפחה בת 4-5 נפשות יכול להיות נטל חודשי מאוד גדול שנצטרך לאפטם.

תודה על השיתוף, למשפחה עם ילדים ההוצאה הזו כמובן עולה, אחשוב על סנריו שמצד אחד יתן לנו ביטחון חלקי שיושלם עם הון עצמי במקרה הצורך. ביטוח פרטי + סיעודי למשפחה בת 4-5 נפשות יכול להיות נטל חודשי מאוד גדול שנצטרך לאפטם.
נשמע רעיון טוב וכמובן חשוב להתאים, אם תעשו מוקדם מספיק את הביטוח לילדים תוכלו לקבע פרמיה זולה מאוד (בערך 9 שקל ל-1000 שקל כיסוי בביטוח של ה-5 השנים הראשונות ו-4 שקל ל-1000 שקל כיסוי בביטוח של אחרי 5 שנים).
בהצלחה!!

טוב,
אז כנראה שהביטוח הסיעודי הפרטי (פיצוי לכל החיים) לא היה משתלם לחברות.
היום 28.10.19 פורסם בדה מרקר כי
מנורה והראל מצטרפות לענקית הביטוח הצרפתית סקור והן יוצאות מתחום הפוליסת ביטוח הסיעוד בישראל.

השם יקום דמם.
ברכות למי ש"הצליח בחיים" ויש לו את הביטוח ;)
בריאות לכולם.

מישהו יכול להבהיר לי את העניין הבא:
"מנורה מבטחים יוצאת מהתחום בשל הריביות הנמוכות והיורדות"
מה בין שנת שמיטה להר סיני?

נערך לאחרונה ב:
טוב,
היום 28.10.19 פורסם בדה מרקר כי
מנורה והראל מצטרפות לענקית הביטוח הצרפתית סקור והן יוצאות מתחום הפוליסת ביטוח הסיעוד בישראל.

השם יקום דמם.
ברכות למי ש"הצליח בחיים" ויש לו את הביטוח ;)
בריאות לכולם.

מישהו יכול להבהיר לי את העניין הבא:
"מנורה מבטחים יוצאת מהתחום בשל הריביות הנמוכות והיורדות"
מה בין שנת שמיטה להר סיני?
מנורה היא שחקנית קטנה מאוד (פחות מ5%) מעניין איך יגיבו השחקניות האחרות, אני עדיין מתלבט לגבי הביטוח הזה, ממה שקראתי אני מבין שאנשים מתלוננים שקשה לקבל את תנאי הביטוח כשמתעורר מצב סיעודי.
אני כרגע נוטה לקבל קצבה חלקית כדי מצד אחד להוזיל את עלויות הביטוח ומצד שני למזער את הסיכון באי קבלת קצבת הביטוח.

ממה שקראתי אני מבין שאנשים מתלוננים שקשה לקבל את תנאי הביטוח כשמתעורר מצב סיעודי.
ברור! אני מחזיקה בביטוח סיעודי פרטי (5 שנים אחרי תום הביטוח הסיעודי של שב"ן) למצבי קטסטרופה של שיתוק/אלצהיימר כשלא מוטל בספק אי היכולת לתפקד.
לכל שאר מצבי הביניים של הזדקנות, דלקות פרקים וכד' - אני ממש לא בונה שיאשרו לי (לא הם, לא שב"ן ולא בט"ל).
אני לא מכירה את ההיסטוריה של הביטוח הזה (לכל החיים???) אבל יתכן והוא נוצר טרם הטרנד של מטפלת פיליפינית בבית וסטטיסטיקת ההישארות בחיים אחרי תחילת הפעלת הביטוח הפכה להיות לא משתלמת.

אני לא מכירה את ההיסטוריה של הביטוח הזה (לכל החיים???)
ביטוח סיעודי למקרה שאתה נכנס למצב
שיתוק/אלצהיימר כשלא מוטל בספק אי היכולת לתפקד.
אבל יתכן והוא נוצר טרם הטרנד של מטפלת פיליפינית
הטרנד הזה קיים כבר 20 שנה.

אחותי, אמא יקרה, מורתי וציפור נפשי,
אני מזכיר לך להתעלם מהמצבים הספציפיים שקרו לך במשפחה. יש אנשים שחוששים ממצבים כאלו לאו דווקא בגיל מבוגר מאד.
זה לא טרנד, זה הפיתרון היחידי שקיים לבעיה הזאת.
(זהירות-הטייה קוגניטיבית)
סבותיי משני הצדדים, דוד שלי (אב שכול) ודודתי הגיעו למצב סיעודי "ככה פתאום" ולא היה מי שישהה איתם בבית. אם היינו לוקחים אותם מהבית זה הם היו מתים, ממש ככה.
לפיכך, הוריי החליטו ממש לאחרונה לעשות ביטוח סיעודי כזה, בשביל שאני ואחיי (שבלאו הכי מוצצים להם את הדם) לא נמכור את גופנו בשביל מטפלת/מוסד עבורם.
המטפלת האריכה להם את החיים והייתה כמו בת בית שלנו. זה עולה ארגזים של כסף ועם הביטוח הזה יכלנו להמשיך לחיות מבלי שהדודים/בני דודים/הוריי (כל מקרה לגופו) יפשטו רגל.
(גם ככה לא קל פה. כן, אני יודע שגם אז היה קשה)...

אני משער שהחישוב של החברות שאנשים תחת 5 שנים ימותו לא עבד והם "נתקעו" עם מלא צמחים ששוכבים במיטה ומסרבים להחזיר ציוד. כנראה עשו חישוב מסלול מחדש...
(סליחה על הציניות)

מנורה היא שחקנית קטנה מאוד (פחות מ5%) מעניין איך יגיבו השחקניות האחרות,
להבנתי מנורה היא הפחות קריטית, יש חברה גדולה מאוסטרליה שהיוותה המבטחת משנה המרכזית והיא כיבתה את האור, לכן כל המפולת שלגים...

נערך לאחרונה ב:
אם היינו לוקחים אותם מהבית זה הם היו מתים, ממש ככה.
+1
זה מידע חשוב - חולי אלצהימר דועכים כשמעבירים אותם מסביבתם המוכרת.
עדיף להערך כשהחולה עדיין במצב שיאפשר לו להסתגל לסביבה החדשה.

ביום שנצטרך את הביטוח, יגיע הסוקר לבדוק אם אתה מסוגל או לא לבצע X פעולות שמוגדרות מתוך Y.
אני לא בונה על להגיע ליום ההוא.

ביום שנצטרך את הביטוח, יגיע הסוקר לבדוק אם אתה מסוגל או לא לבצע X פעולות שמוגדרות מתוך Y.
אני לא בונה על להגיע ליום ההוא.
יכול להיות ומנגד , אני מכיר אישית כ 5 חולים שעברו סקירה של חברות ביטוח וביטוח לאומי "בהצלחה" , פשוט זה לא היה, רצוי שתהיה נוכחות של קרוב משפחה כעין מפקחת על הרופא/אחות שמגיעים אבל בשורה התחתונה למרות סיפורי זוועה שאני לא מפקפק בהם, מי שיש לו בעיה בלפחות 3/6 פעולות או בעיה קוגניטיבית ומסמכים רפואים (גריאטר פסיכו-גריאטר , רופא מומחה רלבנטי) יקבל את ההכרה. הטענה שלך דומה לטענה של "פנסיה זו הונאה ויגנבו לי את הפנסיה כשאצטרך"
אני בעלות של של 250 שח בממוצע לנפש סגרתי את הפינה הזו , וכעת שכנראה היצע הביטוחים יצטמצם (ומחירם יעלה) כנראה שזו היתה החלטה נבונה למשפחה.
וכמובן ככל שהצבירה המשפחתית תעלה יתכן שהתועלת הנל תפחת בנתחשב בעליית קצבת הסילוק הנצברת.

לכל שאר מצבי הביניים של הזדקנות, דלקות פרקים וכד' - אני ממש לא בונה שיאשרו לי
הגדרת סיעוד היא שאת מתייחסת אליה היא מגבלה חמורה בביצוע 3/6 פעולות לפי מבחן ביטוח לאומי:
אכילה/שתיה
רחצה
קימה /שכיבה
לבוש
הליכה
שליטה על סוגרים
לא צריך להיות דמנטי כדי להיות מוכר כסיעודי.

הגדרת סיעוד היא שאת מתייחסת אליה היא מגבלה חמורה בביצוע 3/6 פעולות לפי מבחן ביטוח לאומי:
אני מכירה בעל-פה :(
הם בודקים (לפחות עד לפני 4 שנים) אם אתה יכול לשטוף ידיים ופנים בכיור. לא מעניין שאתה צריך עזרה במקלחת.
הם בודקים אם אתה יכול ללבוש חולצה פתוחה. לא מעניין לבישת גרביים ונעילת נעליים (וחזיה לאשה).
אם אתה יכול לזוז ממקום למקום בבית (בחוץ לא מעניין) אפילו בזחילה- לא עברת!
שליטה על סוגרים
לא מעניין שאתה כבר משתמש בטיטולים למנוע "בריחות".
לא צריך להיות דמנטי כדי להיות מוכר כסיעודי.
נכון, אני רק לא יודעת מה גורם למי לאשר או לא לאשר. הכרתי אנשים צעירים יחסית, בכלל לא סיעודים, עם אישור סיעודי.
אני משער שהחישוב של החברות שאנשים תחת 5 שנים ימותו לא עבד והם "נתקעו" עם מלא צמחים ששוכבים במיטה ומסרבים להחזיר ציוד.
להערכתי זאת הסיבה. הסטטיסטיקות השתבשו...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
G הארכת ביטוח סיעודי אפשרית ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
Homer ביטוח סיעודי בחו"ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי צרכנות פיננסית 9
R ביטוח סיעודי פרטי או בקופת חולים צרכנות פיננסית 1
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
F ביטוח סיעודי ומחלות קשות לילדים צרכנות פיננסית 11
ShaharAr ביטוח סיעודי של קופות החולים - האם עובדים עלינו? צרכנות פיננסית 98
ל ביטוח סיעודי לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
ש ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 126
ר ביטוח סיעודי של קופות חולים, האם שווה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
yanosh34 ביטוח סיעודי וביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 9
D ביטוח סיעודי - מה העניין? אוף טופיק 2
א הסבר לילד בן 6 - ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 10
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
מ ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 40
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים