• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח סיעודי של קופות החולים - האם עובדים עלינו?

איזה הביטוח סיעודי יש כיום ברשותך?

• ביטוח פרטי בלבד

הצבעות: 0 0.0%

• סך הכל מצביעים
    15
  • Poll closed .

ShaharAr

משתמש רשום
דירוג
6
בהמשך לפוסט הזה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/ביטוח-סיעודי-קופ-ח-פרטי.8778/

בדקתי בעצמי והשוואתי את הפרמיות והגעתי למסקנה שביטוח פרטי זול יותר (חישוב בהמשך).
מה שמדהים, הוא שביטוח פרטי זול יותר מהביטוח הסיעודי של קופות החוליים עם הפרמיות נכון לשנה זו (חישבתי את של כללית) רק שפרמיות עלו צפויות לעלות משמעותית בשנים הקרובות (כאן יש את תנאי הביטוח של כללית עם צפי פרמיות עד 2031 - פרמיות אשר גבוהות משמעותית מהיום!)

ונשאלת השאלה - האם עובדים עלינו? מדוע כולם הולכים שבי אחרי הביטוח הזה?
האם אני מפספס משהו? (כמו למשל שעליית הפרמיות צמודה לתגמול אשר יגדל עם הזמן. למרות שגם כך ביטוח פרטי זול יותר).

וזאת כמובן בלי להתחשב האם באמת חברת ביטוח כלשהי באמת תשלם את הפיצוי במקרה ביטוחי.
ודיון אחר - מה הפיצוי הרצוי מהביטוח (בהתחשב ברפורמה בביטוח הסיעודי ובתשלום של ביטוח לאומי ופנסיה\ביטוח אכ"ע)

תקציר
הביטוח הסיעודי של קופות החולים מציע תגמול במקרה סיעודי באופן הבא (בהצטרפות עד גיל 49):
או
5,500 ש"ח לחודש למשך 5 שנים
או
10,000 ש"ח שיפוי עבור מוסד למשך 5 שנים ועד 80% מגובה התשלום למוסד
הביטוח הסיעודי של קופות החולים אינו כולל מקרים שבהם המצב הסיעודי נגרם כתוצאה מתאונת דרכים, פעולת איבה\טרור ותאונת עבודה (כביכול במקרה כזה יש כתובת אחרת שיש לתבוע ממנה את הפיצויים?).

ביטוח פרטי, מציע מספר מסלולים אך לשם ההשוואה נסתכל על המסלול של פיצוי חודשי למשך 5 שנים (עם תקופת המתנה של 45 ימים).
רוב הביטוחיים מציעים כיסוי פחות או יותר מלא (או לפחות יותר משל קופות החולים).
הסכום בביטוח פרטי הוא קבוע לכל החיים ותלוי בגיל ההצטרפות.
כמו כן בביטוח פרטי ישנם ערכי סילוק אשר צוברים סוג של "קרן". כלומר במקרה של הפסקת הביטוח טרם מקרה הביטוח עדיין נצבר סכום מסויים אשר ישולם בכל מקרה.

חישובים - עבור גבר בריא בן 29.

קופת חולים - לפי הפרמיות הנוכחיות, גבר ישלם עד גיל 80 (תוחלת החיים לגבר בישראל) כ64 אלף ש"ח
לפי הפרמיות הצפויות (בלינק למעלה) שבתנאי הביטוח (כאשר מפורט עד שנת 2031 בלבד, וייתכן כי הפרמיה אף תעלה עוד) - כ-120 אלף ש"ח.
כלומר, תוך 12 שנים מהיום, הסכום שגבר בן 29 ישלם עד גיל 80 הוכפל!! וזה עוד בלי להתחשב לעליות נוספות בפרמיה מעבר לשנת 2031...

ביטוח פרטי, במקרה הנבדק בחברת מגדל, עפ"י טבלת פרמיות שצילמתי מסוכן
עבור גבר בגיל 29, עבור פיצוי חודשי במשך . 5 שנים אשלם 18.3 ש"ח לחודש לכל אלף ש"ח של פיצוי.
אז אם נרצה להשוואת לביטוח של כללית, עבור 5.5 אלף ש"ח בחודש, מגיל 29 ועד 80:
18.3*5.5*12*51 = 61 אלף ש"ח~

ללא ספק - ביטוח פרטי הרבה יותר זול ומשתלם. מדוע אנו ממשיכים להצטרף לביטוח סיעודי??

foL5SWZ.jpg

שחר.

* אינני סוכן ביטוח. נא להתייעץ עם סוכן ביטוח בטרם ביצוע פעולה כלשהי בעקבות פוסט זה.

חסרה לך אופציה בסקר של "אין לי ביטוח סיעודי בכלל".
לדעתי השאלה המעניינת היא למה לשלם 60 אש"ח כדי אולי לקבל 300 אש"ח?
אלא אם אתה חושב שהסבירות להפוך לסיעודי גדולה, זה לא נראה לי כמו ביטוח משתלם.

כמה הערות
1. מה תוחלת החיים שעל פיה חישבת את הסכום ?
2. לא צילמת את כל הטבלאות אבל כבר בגיל 49 התעריף של מגדל קופץ פי שתיים,
אם מקבעים את התעריף לגיל 29 (לא נכון לדעתי) ומתים בגיל 69 אז בתרחיש האופטימי (?)
תשלם 36 אלף שח, לדעתי עד גיל 69 זה יהיה הרבה יותר מ פי 2 כלומר גדול מתעריף הקופת חולים .

3. קופת חולים נותנת בתרחיש זול 5000 שח ותרחיש יקר 10000 זה לא ה 5500 שח של מיגדל
אני לא יודע איזה מהתרחישים יותר סביר אבל במקרה כזה אפשר להשוות 5000 שח ולדעת שהקופת חולים יש אפשרות לקבל הרבה יותר
וכיום בהבדל זניח לפי החישוב,שלך (3000 שח)

לחילופין בתרחיש מאוזן של 7500 קופת חולים מנצחת.

לגבי 120 אלף שח , יש לך לינק ?

כמה הערות
1. מה תוחלת החיים שעל פיה חישבת את הסכום ?
2. לא צילמת את כל הטבלאות אבל כבר בגיל 49 התעריף של מגדל קופץ פי שתיים,
אם מקבעים את התעריף לגיל 29 (לא נכון לדעתי) ומתים בגיל 69 אז בתרחיש האופטימי (?)
תשלם 36 אלף שח, לדעתי עד גיל 69 זה יהיה הרבה יותר מ פי 2 כלומר גדול מתעריף הקופת חולים .

3. קופת חולים נותנת בתרחיש זול 5000 שח ותרחיש יקר 10000 זה לא ה 5500 שח של מיגדל
אני לא יודע איזה מהתרחישים יותר סביר אבל במקרה כזה אפשר להשוות 5000 שח ולדעת שהקופת חולים יש אפשרות לקבל הרבה יותר
וכיום בהבדל זניח לפי החישוב,שלך (3000 שח)

לחילופין בתרחיש מאוזן של 7500 קופת חולים מנצחת.

לגבי 120 אלף שח , יש לך לינק ?
1. תוחלת החיים של גבר במדינת ישראל - 80 שנה.
2. נכון, והמטרה של הדיון היא לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי בגיל צעיר שכן בגיל מבוגר הפוליסה באמת מתייקרת מאוד ולא משתלמת.
חשוב לציין, לא "אם מקבעים" - על פי חברות הביטוח הפרמיה אכן גבוה. כלומר אם הצטרפת בגיל 29, הפרמיה הזו קבועה עד תום חייך.
כמובן שאם מישהו מת קודם \ לא סיעודי בכלל הוא סתם משלם את הביטוח... זה החסרון בביטוח אבל בוא נצא מנקודת הנחה שמעוניינים בביטוח.
3. קופ"ח נותנת 5,500, לא ביצעתי נרמול לאותו פיצוי. הנקודה החשובה היא שעם עליית הפרמיות (מפרסם שוב את הלינק- כאן) גם עבור 10,000 בחודש ביטוח הפרטי יותר זול (18.3 כפול 10 (אלף ש"ח) (כפול 12 חודשים בשנה) * 51 (שנים מ-29 עד 80) = 112 אש"ח, פחות מה120 ש"ח שאת עשוי לקבל מהקופות חולים (וגם, רק במקרה של מוסד, בפרטי בכל מקרה תקבל).
וזה בלי להתחשב שבקופ"ח הרבה מקרים לא כוללים (כאמור, תאונת דרכים וכו').

את החישוב של ה-120 אש"ח ביצעתי בעצמי בעזרת הטבלת פרמיות בלינק שפורסם. מוזמן לחשב גם. (ושוב, זה רק עם חישוב עליית פרמיות עד 2031 למרות שייתכן ויהיו עוד).

@roneng
צודק, שכחתי להוסיף בסקר ונראה לי שכעת לא ניתן לערוך (לפני 3 חודשים גם אני הייתי במצב כזה לא ברור לי למה שכחתי... ).
ואתה גם צודק שייתכן שהתוחלת של לשלם 60 אלף וקבל 330 אלף לא משתלמת. וייתכן שזו באמת לא צרכנות נבונה אך זו כנראה החלטה לא רציונלית לגמרי ופתחתי את הדיון בהנחה שרוצים לרכוש ביטוח סיעודי.

60 אש"ח זה לאורך כל החיים. אישית אני משלם ביטוח סיעודי למקרה שזה יקרה לי מחר בבוקר (ואז שילמתי הרבה פחות. בן 26.)

60 אש"ח זה לאורך כל החיים. אישית אני משלם ביטוח סיעודי למקרה שזה יקרה לי מחר בבוקר (ואז שילמתי הרבה פחות. בן 26.)
למקרה שזה מחר בבוקר כי היום זה יקשה עליך כלכלית?
כלומר כשיהיה לך מספיק כסף תפסיק עם זה?
אם כן, אז הביטוח סיעודי שלך בפרטי או בקופ"ח? (כי אם אתה יודע שתפסיק, עדיף בפרטי כדי לצבור ערכי סילוק)

כמו בכל ביטוח, השאלה מבחינתי היא האם ארוע ביטוחי זה משהו שאני יכול לעמוד בו או משהו שימוטט אותי.
אם זה משהו שאני יכול לעמוד בו (כמו הוצאה חד פעמית של 300 אש"ח), אז כנראה שלא אעשה ביטוח, כי ביטוח באופן מובנה זה לא משהו שמשתלם ללקוח בתוחלת (הרי חברות הביטוח צריכות להרוויח).

חשבתי שאני היחיד שלא עשיתי כשהתנפלו עליי אחרי הצבא. (צעיר יחסית)
עדיין בספק על הכללית פלטינום שיש לי ומשלם עליו 79 ש"ח בחודש

למקרה שזה מחר בבוקר כי היום זה יקשה עליך כלכלית?
כלומר כשיהיה לך מספיק כסף תפסיק עם זה?
אם כן, אז הביטוח סיעודי שלך בפרטי או בקופ"ח? (כי אם אתה יודע שתפסיק, עדיף בפרטי כדי לצבור ערכי סילוק)
פרטי לא רלוונטי לי. דחו אותי על הסף בגלל בעיות אורטופדיות.
כשאגיע למצב שלהוציא 300,000 לא מזיז לי אשקול. מניח שהפסיכולוגיה תגיד לי שכבר שילמתי כל כך הרבה עד אוצה נקודת זמן שכבר שווה לי להשאיר את הביטוח

כשאגיע למצב שלהוציא 300,000 לא מזיז לי אשקול. מניח שהפסיכולוגיה תגיד לי שכבר שילמתי כל כך הרבה עד אוצה נקודת זמן שכבר שווה לי להשאיר את הביטוח
הנקודה היא לא "לא מזיז לי להוציא 300 אש"ח" אלא "אם אצטרך להוציא 300 אש"ח אני אצליח לשרוד".
וזה הבדל מאוד גדול

הנקודה היא לא "לא מזיז לי להוציא 300 אש"ח" אלא "אם אצטרך להוציא 300 אש"ח אני אצליח לשרוד".
וזה הבדל מאוד גדול
אני מניח שאדם צעיר לא יצליח לשרוד (לבד) עם חוב של 300 אלף שח במצב סיעודי.
לגבי "לא נעים " זה כבר עניין של העדפות (כולל שרידות התא המשפחתי למי שיש לו כזה ו/או אכפת לו מהתא)
ברמה הכלכלית נטו 5500 שח למשך שנה יוצא
66 אלף ש"ח שזה העלות של הביטוח הסיעודי ,
נראה לי שהסיכוי לנצל שנה של ביטוח סיעודי היא כמעט 100% לאורך כל השנים.
אז גם פרקטית זה לא בדיוק חסר תועלת .

בהמשך לפוסט הזה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/ביטוח-סיעודי-קופ-ח-פרטי.8778/
בדקתי בעצמי והשוואתי את הפרמיות והגעתי למסקנה שביטוח פרטי זול יותר (חישוב בהמשך).
ונשאלת השאלה - האם עובדים עלינו? מדוע כולם הולכים שבי אחרי הביטוח הזה?
חבר לפני שאתה צועק כקוזאק נגזל תוודא שאתה באמת משווה ומבין דברים כהוויתם....
לטוענים למה צריך בכלל ביטוח סיעודי? הסטטיסטיקה מדברת על 1 ל-4 מעל גיל 65 ו1 ל- 3 מעל גיל 75 ובמגמת טיפוס כל הזמן
אדם צעיר שיגיע למקרה סיעודי יאלץ לשלם כל שנה כ-120K באישפוז ביתי ו- 240K תכפילו במספר השנים הממוצעות ואתם תרוקנו את כל ההשקעות שצברתם בעמל רב ותשאירו חובות ליורשים...אני לא הייתי מזלזל בזה
לרוב אדם סיעודי נפטר עד אזור ה-5 שנים (למעט מקרים כמו אלצהיימר/דימנציה וכ״ו) לכן מן הסתם זוהי תקופת הביטוח החשובה והקריטית יותר
ביטוח דרך קופ״ח: עקב היותו קבוצתי ולא אישי הינו מטבעו זול יותר מביטוח פרטי אך לצד כל זאת חסרונותיו הן שהוא נותן כיסוי ל-5 שנים בלבד,סכום הביטוח קטן משמעותית מהנצרך בפועל (7-10K אישפוז ביתי / 15-20 במוסד),הביטוח הינו קבוצתי ולכן ייתכנו כל הזמן שינויים בתנאי ובאיכות כיסוי הפוליסה...
ולכן אם אתה רוצה באמת להשוות תכניס את המשוואות הבאות: פרמיה קבועה או משתנה, צבירת ערכי סילוק, ביטוח משלים שב״ן או מהשנה הראשונה,חיוב הצהרת בריאות ומצב בריאותי ועוד מלא פרמטרים שמטיסים את המחיר של הביטוח הפרטי למעלה
טיפ -
1. ביטוח סיעודי משלים - ביטוח הטוב ביותר ביחס לתמורה/מחיר הינו ביטוח משלים (שזה אומר עד 5 שנים דרך קופ״ח ומעל דרך הביטוח הפרטי), 2. לבטח בפרמיה קבועה ולכל החיים מתום השב״ן כדי לצבור ערכי סילוק
3. לבטח רק את הסכום הצפוי והנצרך באמת (עלות אישפוז צפויה בבית/מוסד - קצבת זקנה ופנסיה ומקורות הכנסה אחרים צפויים = יתרה לביטוח)
אין לראות בכל האמור המלצה וראוי להיוועץ פרטנית באיש מקצוע !

חבר לפני שאתה צועק כקוזאק נגזל תוודא שאתה באמת משווה ומבין דברים כהוויתם....
לטוענים למה צריך בכלל ביטוח סיעודי? הסטטיסטיקה מדברת על 1 ל-4 מעל גיל 65 ו1 ל- 3 מעל גיל 75 ובמגמת טיפוס כל הזמן
אדם צעיר שיגיע למקרה סיעודי יאלץ לשלם כל שנה כ-120K באישפוז ביתי ו- 240K תכפילו במספר השנים הממוצעות ואתם תרוקנו את כל ההשקעות שצברתם בעמל רב ותשאירו חובות ליורשים...אני לא הייתי מזלזל בזה
לרוב אדם סיעודי נפטר עד אזור ה-5 שנים (למעט מקרים כמו אלצהיימר/דימנציה וכ״ו) לכן מן הסתם זוהי תקופת הביטוח החשובה והקריטית יותר
ביטוח דרך קופ״ח: עקב היותו קבוצתי ולא אישי הינו מטבעו זול יותר מביטוח פרטי אך לצד כל זאת חסרונותיו הן שהוא נותן כיסוי ל-5 שנים בלבד,סכום הביטוח קטן משמעותית מהנצרך בפועל (7-10K אישפוז ביתי / 15-20 במוסד),הביטוח הינו קבוצתי ולכן ייתכנו כל הזמן שינויים בתנאי ובאיכות כיסוי הפוליסה...
ולכן אם אתה רוצה באמת להשוות תכניס את המשוואות הבאות: פרמיה קבועה או משתנה, צבירת ערכי סילוק, ביטוח משלים שב״ן או מהשנה הראשונה,חיוב הצהרת בריאות ומצב בריאותי ועוד מלא פרמטרים שמטיסים את המחיר של הביטוח הפרטי למעלה
טיפ -
1. ביטוח סיעודי משלים - ביטוח הטוב ביותר ביחס לתמורה/מחיר הינו ביטוח משלים (שזה אומר עד 5 שנים דרך קופ״ח ומעל דרך הביטוח הפרטי), 2. לבטח בפרמיה קבועה ולכל החיים מתום השב״ן כדי לצבור ערכי סילוק
3. לבטח רק את הסכום הצפוי והנצרך באמת (עלות אישפוז צפויה בבית/מוסד - קצבת זקנה ופנסיה ומקורות הכנסה אחרים צפויים = יתרה לביטוח)
אין לראות בכל האמור המלצה וראוי להיוועץ פרטנית באיש מקצוע !
חבר, לא התייחסת לשום דבר ממה שאמרתי אלא עשית בדיוק אותו דבר- לטעון שביטוח דרך הקופ"ח זול יותר וזה בדיוק הטענה שאני מנסה להפריך בפוסט ( ולא צועק כקוזאק נגזל אלא שואל האם אני טועה בטיעון שלי).

חזרת בדיוק על אותו מנטרה, אך אני טוען שביטח בקופ"ח לא באמת זול יותר ולא באמת משתלם. אשמח אם תתייחס שוב.
ד"א, המקום. היחיד, כרגע, שאני חושב שביטוח בקופ"ח עדיף על הפרטי זה באחוז אישור התביעות.

היחיד, כרגע, שאני חושב שביטוח בקופ"ח עדיף על הפרטי זה באחוז אישור התביעות.
חד משמעית.

בד בבד חייב לציין שבמגדל יש איזה עניין הם ה"סוגרים" שאז צריך רק 2 מתוך 6 ולא 3 מתוך 6,
אבל זה היה השלב שנהפכתי לאבן וסירבתי להמשיך את השיחה עם הסוכן שלי.
זה היה טו מאץ.
עם סנופי יותר קל לי...

כמה הבהרות ואולי אני טועה.
1. לכל אחד יש ביטוח סיעודי בסיסי חינמי מהמדינה = ביטוח לאומי. נכון, זה ביטוח מינימאלי אבל מספק למקרים בהם אין צורך בסיעוד/אישפוז. הקשיש מקבל מספר שעות לשבוע עבור עזרה במטלות היומיות כמו - קניות בסופר, ניקוי בסיסי של הדירה, כביסה ויבוש, ליווי למקומות שונים למשל לקופ"ח, בישול ועוד.
2. ביטוח סיעודי של קופות החולים הם למעשה ביטוח פרטי. הקופות מנצלות את 'כוח הקניה' שלהן ומצליחות לקבל מחירים שפויים. התשלומים לסיעודים מגיעים מקרן נצברת של הקופה של כלל מבוטחיה וגם מהחברה המבטחת.
3. מה שנקרה ביטוח פרטי נחלק לשניים - א. נכנס לתוקף לאחר 5 שנים של מימוש בסיעודית של הקופות. ב. ביטוח ללא תלות בקופת החולים, לא בדקתי אבל נשמע לי שזו האופציה היקרה ביותר.
[אוף טופיק]
למה הקופות נותנות רק 5 שנים? כי הסטטיסטיקה מראה שמי שנכנס למוסד סיעודי, מחזיר את נשמתו לבורא עולם אחרי 3-4 שנים.
אם הסיעוד הוא בבית 'הלקוח' אפשר לקבל מכסת שעות מביטח לאומי ותלוי בחומרת המצב, לפעמים לא כדאי להפעיל את הביטוח הסיעודי של הקופה כדי לשמר את ה 5 שנים כשהמצב ממש מחמיר ודורש גם השגחה רפואית צמודה.
מספר כתבות:
כאן כאן וכאן

לפעמים לא כדאי להפעיל את הביטוח הסיעודי של הקופה כדי לשמר את ה 5 שנים כשהמצב ממש מחמיר ודורש גם השגחה רפואית צמודה.
+1.
בייחוד כש(אם אני לא טועה) ה5 שנים האלה נצברות לכל החיים. כלומר אם היית סיעודי עכשיו לכמה חודשים, הכיסוי שלך יורד ליתרה מהחמש שנים האלה.

חייב להגיד אגב שאני לא רואה איך נהיים סיעודיים שלא מתאונת דרכים, אירוע בטחוני או תאונת עבודה. למעט כמובן מחלות כמו אלצהיימר ופרקינסון שאני חושב (אבל לא רופא ולא יודע נתונים) שקשורות לגיל מבוגר ולא רלוונטיות לבחור צעיר כמו פות"ש

ברמה הכלכלית נטו 5500 שח למשך שנה יוצא
66 אלף ש"ח שזה העלות של הביטוח הסיעודי ,
נראה לי שהסיכוי לנצל שנה של ביטוח סיעודי היא כמעט 100% לאורך כל השנים.
לא מבין בתחום הסיעודי אבל לא נשמע הגיוני שביטוח משתלם כלכלית נטו אלה עם מדובר בביטוח שמסובסד ע"י המדינה.
בביטוח הפרטי תהיה בטוח שיש רווח יפה(או לפחות מתוכנן כזה ע"י החברה).

לא מבין בתחום הסיעודי אבל לא נשמע הגיוני שביטוח משתלם כלכלית נטו אלה עם מדובר בביטוח שמסובסד ע"י המדינה.
בביטוח הפרטי תהיה בטוח שיש רווח יפה(או לפחות מתוכנן כזה ע"י החברה).
הפותש כתב שביטוח סיעודי עולה 66000 שח
לפי הסטטיסטיקה 1:4 אנשים יזדקקו לביטוח סיעודי כלומר בממוצע ינצלו שנה סיעוד מתוך ה 5, אז או שהסטטיסטיקה שונה או שהעלויות שונות.

חייב להגיד אגב שאני לא רואה איך נהיים סיעודיים שלא מתאונת דרכים, אירוע בטחוני או תאונת עבודה. למעט כמובן מחלות כמו אלצהיימר ופרקינסון שאני חושב (אבל לא רופא ולא יודע נתונים) שקשורות לגיל מבוגר ולא רלוונטיות לבחור צעיר כמו פות"ש
בחור צעיר חסין מתאונת דרכים/תאונת עבודה?
אז אולי גם שיבטל את הצד ג' שלו ברכב?

נכון, זה ביטוח מינימאלי אבל מספק למקרים בהם אין צורך בסיעוד/אישפוז. הקשיש מקבל מספר שעות לשבוע עבור עזרה במטלות היומיות כמו - קניות בסופר, ניקוי בסיסי של הדירה, כביסה ויבוש, ליווי למקומות שונים למשל לקופ"ח, בישול ועוד.
לתשומת ליבך, סיעודי קשה יקבל כ 20 שעות שבועיות, סיעודי קל בין 5 ל 8 לשבוע.
גם סיעודי קל זקוק ליותר שעות מאשר שעתיים ביום . העובדים (עובדים ישראלים) לא עובדים בשבת, והרבה פעמים גם לא בשישי.
לפעמים לא כדאי להפעיל את הביטוח הסיעודי של הקופה כדי לשמר את ה 5 שנים כשהמצב ממש מחמיר ודורש גם השגחה רפואית צמודה.
או לחילופין לנצל את הזכות ולהמשיך להשקיע .
מי שלא יהיה לו מספיק כסף לאישפוז סיעודי יקבל כנראה "קוד מוסד" בחינם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
ר ביטוח סיעודי של קופות חולים, האם שווה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
Z ביטוח סיעודי הרעת תנאים. צרכנות פיננסית 62
G הארכת ביטוח סיעודי אפשרית ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
Homer ביטוח סיעודי בחו"ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי צרכנות פיננסית 9
R ביטוח סיעודי פרטי או בקופת חולים צרכנות פיננסית 1
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
F ביטוח סיעודי ומחלות קשות לילדים צרכנות פיננסית 11
ל ביטוח סיעודי לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
A ביטוח סיעודי - קופ"ח/פרטי? צרכנות פיננסית 63
ש ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 126
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yanosh34 ביטוח סיעודי וביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 9
D ביטוח סיעודי - מה העניין? אוף טופיק 2
א הסבר לילד בן 6 - ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 10
מוריה ביטוח סיעודי? בית אבות סיעודי? למישהו ניסיון? אוף טופיק 6
מ ביטוח סיעודי צרכנות פיננסית 40
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים