סיום ביטוח סיעודי קולקטיבי

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,748
שלום לכולם,

לאחרונה, סבתא שלי התבשרה שהביטוח הסיעודי הקולקטיבי בו הייתה מבוטחת מטעם מקום העבודה עומד להיגמר ולא יחודש. במכתב הוצגו שתי אפשרויות להמשך:
1. המשך ביטוח בחברה פרטית, ללא חיתום, בתשלום גבוה הרבה יותר שטרם ידוע גובהו או אפילו אם חברת הביטוח תסכים להציע את הביטוח כלל. יהיה עדכון בהמשך.

2. המשך ביטוח בקופות החולים, יש להזכיר זאת באופן אישי.

השאלה שלי היא - האם יש תקנה המאפשרת המשך ביטוח בקופת החולים, ללא חיתום?

תודה.

Glazgo

משתמש בכיר
דירוג
1,564
הביטוח ה"פרטי" בקופת החולים (מה שנקרא שירותי בריאות נוספים, או שב"ן) אינו מותנה בחיתום, לפי חוק.

ראה סעיף 10 לחוק ביטוח בריאות ממלכתי, התשנ"ד - 1994 -
קופת חולים תצרף לתכנית כל חבר המבקש להצטרף לתכנית, ללא קשר למצבו הבריאותי או הכלכלי, ולא תגביל את הצטרפותו או את זכויותיו בעת הצטרפותו בתנאי כלשהו, למעט תקופות אכשרה סבירות, שייקבעו לגבי כלל העמיתים בתכנית לענין מתן שירותים שונים במסגרתה, ובלבד שלא תיקבע תקופת אכשרה כאמור לענין שירותים שהיו כלולים בסל השירותים והתשלומים של הקופה, לגבי מי שהיה חבר בקופה והצטרף לתכנית לא יאוחר משנה אחת אחרי השינוי בסל השירותים והתשלומים של הקופה

נערך לאחרונה ב:

Glazgo

משתמש בכיר
דירוג
1,564
צודק - בלבלתי בין השניים.

kerenX

משתמש ותיק
דירוג
830
קורא לכוחות העתודה @kerenX

לא ידוע לי לגבי אופציה להיכנס לביטוח הסיעודי של קופת חולים ללא חיתום, אבל צריך לברר מול קופת חיתום.
בכל מקרה
שווה לבדוק האם הפיצוי/שיפוי שיהיה לה דרך הפוליסה הפרטית יהיה יותר טוב עבור העלות בהשוואה לביטוח הסיעודי של קופת חולים (שגם הוא, די יקר)

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,748
לא ידוע לי לגבי אופציה להיכנס לביטוח הסיעודי של קופת חולים ללא חיתום, אבל צריך לברר מול קופת חיתום.
בכל מקרה
שווה לבדוק האם הפיצוי/שיפוי שיהיה לה דרך הפוליסה הפרטית יהיה יותר טוב עבור העלות בהשוואה לביטוח הסיעודי של קופת חולים (שגם הוא, די יקר)
תודה, אברר ואעדכן לטובת הכלל, ייקח כחודשיים

מאיר_

משתמש ותיק
דירוג
304
כיום גם אם תהיה מוכן לשלם הרבה כסף, אין חברת ביטוח שמוכה לבטח ביטוח סיעודי לכל החיים,
אז אם תקבל הצעה לביטוח סיעודי לכל החיים (כלומר שבמקרה סיעודי תקופת התשלומים לא מוגבלת), שווה לשקול אותה ברצינות.
ביטוח בקופ"ח יחסית מאוד זול, דורש חיתום, לא תקף במקרה של תאונת דרכים או תאונת עבודה, וסכום הפיצוי של קבוע מראש ולא ניתן לשינוי.
כיום הביטוח הסיעודי של הקופה מוגבל ל 5 שנים של תשלומים, ויש כוונה להרחיב אותו ל 15 שנה, אבל לא ידוע מתי זה יקרה.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,748
אברר ואעדכן לטובת הכלל, ייקח כחודשיים

אז ככה, יש תנאים מסוימים שבהם אם יש פוליסה קולקטיבית שלא חודשה זמן רב ומסתיימת, לחבריה יש זכאות להצטרף לביטוח של קופות החולים ללא חיתום וללא תקופת אכשרה במסגרת חלון זמן קצר מתום תקופת הביטוח ובתנאים מסוימים.
הנה ציטוט רלוונטי מהתקנות:
מבוטח זכאי, זכאי להצטרף לביטוח סיעודי לחברי קופ"ח של קופת החולים שבה הוא רשום בכיסוי ברובד הבסיסי, בלא בחינה של מצב רפואי קודם, וזאת לא יאוחר מיום י"ט באב התשע"ח (31 ביולי 2018), בתנאי שהיה מבוטח בפוליסה מזכה אחרונה שתקופת הביטוח שלה הסתיימה אחרי יום ט' באלול התשע"ז (31 באוגוסט 2017) או בתוך 120 ימים מהמועד שהפסיקה זכאותו לתגמולי ביטוח מכוחה של פוליסה מזכה אחרונה שבה היה מבוטח או בתוך 120 ימים ממועד תום תקופת הביטוח בפוליסה מזכה אחרונה שהיה מבוטח בה, לפי המאוחר מביניהם; הצטרף מבוטח זכאי לביטוח כאמור, יהיה זכאי לתגמולי ביטוח בפוליסה לביטוח סיעודי לחברי קופ"ח, בניכוי תקופות שבהן היה זכאי לקבל תגמולי ביטוח בכיסוי ברובד הבסיסי מכוחה של פוליסה מזכה אחרונה;
כאשר:
"פוליסה מזכה אחרונה" – פוליסה קבוצתית מזכה שתקופת הביטוח שבה הסתיימה בתקופה שמיום ט' באלול התשע"ז (31 באוגוסט 2017) עד יום י"ג בטבת התשע"ח (31 בדצמבר 2017) או עד מועד מאוחר יותר אם הוא נקבע בפוליסה שחודשה עד יום י"ט בטבת התשע"ו (31 בדצמבר 2015) כמועד תום תקופת הפוליסה, ולא חודשה אצל מבטח כלשהו;

כך קרה גם במקרה שלנו - הפוליסה אמנם הסתיימה רק ב 2021, אבל היא קיימת מלפני סוף 2015, אז הצטרפנו לביטוח של קופת החולים ללא בעיות מיוחדות.
ברקע, נראה שהיו מאבקים בנושא בין מקום העבודה והועד לבין קופות החולים וגם מעורבות של הממונה על הביטוח.

@מאיר_ ,
לאור הגיל של סבתא שלי - פוליסת ההמשך הקבוצתית שהוצעה עלתה יותר מסכום הפיצוי (למשל אם סכום הפיצוי הוא 5k לחודש, העלות היא מעל 5k לחודש).
גם בגילאים נמוכים יותר מדובר בפוליסה מאוד לא משתלמת, אני בספק אם מישהו הצטרף לזה ונראה שזו הייתה כוונת המשורר.

נערך לאחרונה ב:

kerenX

משתמש ותיק
דירוג
830
לאור הגיל של סבתא שלי - פוליסת ההמשך הקבוצתית שהוצעה עלתה יותר מסכום הפיצוי (למשל אם סכום הפיצוי הוא 5k לחודש, העלות היא מעל 5k לחודש).
גם בגילאים נמוכים יותר מדובר בפוליסה מאוד לא משתלמת, אני בספק אם מישהו הצטרף לזה ונראה שזו הייתה כוונת המשורר.

וואו! איזה הזייה. בחיים לא שמעתי על כזאת פרמיה מטורפת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
waskindalost האם לבטל את ביטוח המבנה לאחר סיום משכנתא ? צרכנות פיננסית 23
E סיום הכסף הזול? ההשפעה על ישראל שוק ההון 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
L משיכת פיצויים לאחר סיום עבודה מיסים 4
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 9
ת דוח על סיום פירוק קרן שוק ההון 5
M מיסוי RSU בעת סיום העסקה מיסים 35
A סיום תשלומי משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
lavi מרגע זה אתם עם כסף - ביטוח דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 8
S ביטוח א.כ.ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
C ביטוח רפואי לבני 70 ומעלה צרכנות פיננסית 2
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח בחשבונות IBKR\מיטב שוק ההון 23
Homer ביטוח סיעודי בחו"ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ל ביטוח דירה סיכוני מים נדל"ן 0
A ערב משלם ללקיחת משכנתא לדירה- ביטוח חיים וכדאיות נדל"ן 2
O קרן פנסיה vs ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
O משכנתא מחברות ביטוח. נדל"ן 2
ב ביטוח מנהלים - העברת הכסף ההוני לקופה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D טיפול רפואי ללא ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 17
ח ביטוח לאומי לשכיר שפתח עסק עצמאי מיסים 4
I העברת הקלת מס (ביטוח חיים) בין בני זוג מיסים 4
Powerslave ביטוח לכלב צרכנות פיננסית 6
C ביטוח מחלות קשות לבני 40 צרכנות פיננסית 20
T ביטוח לרכב - המחיר הנמוך ביותר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Know one ביטוח מנהלים על סף פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ל ביטוח חיים בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קרן פנסיה או ביטוח מנהלים בתנאים שהציעו לי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N ביטוח אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
C ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה ללא תקופת אכשרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C ביטוח בריאות פרטית מ 2009 והרפורמה ב 2022 צרכנות פיננסית 1
Y אופטימיזציה של ביטוח רכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
L ביטוח נכסים בארה"ב נדל"ן 1
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M הגבלת סכום קצבת פנסיה כדי להשפיע על גודל הכנסה לצורך חישוב תשלומי ביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
I בתי השקעות/ חברות ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א האם נכון לוותר על חלק "ביטוח מנהלים" עבור הטבה משמעותית בדמי ניהול ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S ביטוח דירה להשקעה נדל"ן 1
M ביטוח רכב - מי מוגדר "נהג עיקרי" כשיש זוג שחולק רכב? צרכנות פיננסית 21
ה תשלום ביטוח לאומי מיסים 13
M ביטוח חיים בחברה אמריקאית לישראלים צרכנות פיננסית 2
J ניוד מלא/חלקי מביטוח מנהלים - האם אפשר לשמור ביטוח א.כ.ע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

למעלה