• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח חיים קהילתי - חייבת לשתף

לא מכיר את נתוני הדירות בציבור הכללי.
אבל בציבור החרדי יותר קל למצוא דירה ב 3 מיליון מאשר בחצי מיליון.
הערים הכי גדולות של המגזר החרדי זה לכאורה ירושלים ובני ברק, אתה מכיר שם דירה בחצי מיליון?
רוב מוחלט של הדירות שם הוא שנים/שלושה מיליון ומעלה לכל הפחות.
הסברתי שדירות יקרות גוררות תשלומי מס גבוהים יותר.

האם אתה טוען שדירה ממוצעת שקונה חרדי יקרה יותר מזו של חילוני?

מה לגבי ערד, חיפה ובית שמש?

בחיפה למשל תראה הבדל של פי 2-3 במחיר של דירה ממוצעת בשכונות חילוניות לחרדיות.

לאיזה מגזר קידמו נציגיו הטבות ברכישה של דירות בסכום של עד 600k?

נערך לאחרונה ב:
סיכון שווה כסף. במקרה הטוב מדובר בלקיחת סיכון ״חינם״ כשאם הסיכון יתממש החילוני ישלם.
אולי… אבל גם לפי הראיה שלך אתה צריך להיות בעד.
הם לפחות חוסכים/מבטחים. ואז רק אם הסיכון מתממש ״החילוני ישלם״.
הרי אם לא היו עושים אפילו את זה, אז ה-״סיכון״ בוודאות מתממש.

רק אם הסיכון מתממש ״החילוני ישלם״
מנגנון שיעבוד.
חרדי שמעז לגלות עצמאות מאבד לא רק דיור מוזל, הנחות וקיצבאות שכאילו מיועדות לכולם, פרנסה, ......., גם חסכונות שחסכו עבורו הוריו.

כמו כל שרשור. :)
ומכאן הקשר ההדוק בין הכלכלה החרדית להפיכה משטרית, דיקטטורה ופוליטיקה.

הסברתי שדירות יקרות גוררות תשלומי מס גבוהים יותר.
ברור.

אבל ברשותך נתמקד בנושא השני בהודעתך:
השוואה בין הרגלי הקנייה של הדיור בין הציבורים.
האם אתה טוען שדירה ממוצעת שקונה חרדי יקרה יותר מזו של חילוני?
לא יודע, כתבתי במפורש שאיני מכיר את הנתונים של הציבור הכללי.
מה לגבי ערד, חיפה ובית שמש?
בית שמש בחצי מיליון?
דירת 60 מטר+20 אלפ"ש למטר זה 1.2 מיליון.
ואני מביא תחשיב מאוד מסוייג.
ללא ספק בכל הפרוייקטים הענקיים של רמה ד' הממוצע מחיר יותר גבוה בשנתיים האחרונות. (מבחינת גודל דירה ומחיר למטר)
בחיפה למשל תראה הבדל של פי 2-3 במחיר של דירה ממוצעת בשכונות חילוניות לחרדיות.
יכול להיות
כי לחרדי נורמלי אין מה לחפש בחיפה - בשביל לשלם עליה יקר, קוראים לזה היצע וביקוש.

אני משער (לא מכיר נתונים) שכל שכונה מתחרדת, בהכרח מראה על תהליך הפוך (שהציבור החרדי מוכן לשלם באותו אזור יותר מאשר הציבור הכללי), וזה קיים למשל באשדוד, ירושלים.
לאיזה מגזר קידמו נציגיו הטבות ברכישה של דירות בסכום של עד 600k?
לכלל המגזרים.
לא זכור לי שהיה שם סעיף שמאפשר רק לציבור החרדי להרשם.
(איפה קונים עם זה דירה? בדימונה? דימונה היא לא עיר רק חרדית, כלומר יש עוד ציבורים שמחפשים דירות באותם מקומות)
ואגב, שמעתי שהרבה מהזוכים ביטלו את הזכיה, המענק הזה לא שווה את ההפסד של זכאות מחיר למשתכן/דירה בהנחה וכו'.

ואם כבר, מישהו יכול להביא נתונים של מתוך כל מחיר למשתכן - כמה אחוז פנה לציבור החרדי, וכמה לציבור הכללי?

ואם כבר, מישהו יכול להביא נתונים של מתוך כל מחיר למשתכן - כמה אחוז פנה לציבור החרדי, וכמה לציבור הכללי?
בבקשה

בבקשה
התוכנית הזו פועל בהיקפים רחבים, כבר 9 שנים.
גולדקנופף שר במשך קצת יותר משנה.
מה היה עד אז?

(אולי שי לזה התייחסות בכתבה, שפוט חסום לי)

ודוגמא אחרונה. רק בשביל הספורט. בציבור החילוני יש קרן, זהה לחלוטין, שבמקרה מוות משלמת לכל הילדים עבור לימודים אקדמיים (ופה אני זורם איתך על המטרות השונות. אבל מבחינתי זו מטרה גם לחרדים, כמו שחתונה יכולה להיות מטרה לחילונים). במידה והילד חוזר בתשובה, הוא לא יכול לקבל את הכסף. מי שמחליט הוא מנהל הקרן. לא ניתן לערער על החלטתו. אתה חושב שזה בסדר? יכול לחיות עם זה בשלום ולהגיד שזה של החילונים ולא צריך להתערב?
כן. אני אחיה עם זה בשלום. אם הורה רוצה לעשות ביטוח בו ילדו יקבל כסף רק אם יילך ללמוד לימודים אקדמיים, מי אני שאתערב? אגב, בציבור הדתי יש מפעל דומה, לא זכור לי מה שמו. אנחנו חברים בו. לא משלמים תשלום קבוע אלא רק במקרה של פטירה. לדעתי, צריך ביטוח חיים אבל לא כולם יכולים ומודעים.

התוכנית הזו פועל בהיקפים רחבים, כבר 9 שנים.
גולדקנופף שר במשך קצת יותר משנה.
מה היה עד אז?

(אולי שי לזה התייחסות בכתבה, שפוט חסום לי)
מגן הפדופילית/ מתיר אסורים... ליצמן?
אתה טוען שדירות מחסן/ חניה בחניון עולות יותר?
בדרך כלל כשהחרדים מגיעים לשכונה, מחירי הדירות מתחילים לרדת והחילונים בורחים לפני ששווי הנכס שלהם ירד.

יכול להיות
כי לחרדי נורמלי אין מה לחפש בחיפה - בשביל לשלם עליה יקר, קוראים לזה היצע וביקוש.
ספר את זה לכמה עשרות אלפי חרדים בגאולה. תוכל לתת דוגמה לעיר אחת בה המחירים בשכונות חרדיות גבוהות משכונות חילוניות?
אני משער (לא מכיר נתונים) שכל שכונה מתחרדת, בהכרח מראה על תהליך הפוך (שהציבור החרדי מוכן לשלם באותו אזור יותר מאשר הציבור הכללי), וזה קיים למשל באשדוד, ירושלים.

לכלל המגזרים.
לא זכור לי שהיה שם סעיף שמאפשר רק לציבור החרדי להרשם.
התממות...
(איפה קונים עם זה דירה? בדימונה? דימונה היא לא עיר רק חרדית, כלומר יש עוד ציבורים שמחפשים דירות באותם מקומות)
ואגב, שמעתי שהרבה מהזוכים ביטלו את הזכיה, המענק הזה לא שווה את ההפסד של זכאות מחיר למשתכן/דירה בהנחה וכו'.
כמובן, אם אברך יכול לקבל מתנה גבוהה יותר על חשבון משלמים המיסים, למה להסתפק בזה...

טענו לפנייך שחרדים משלמים יותר מיסים ועל כך הגבתי. זאת טענה הזויה שסותרת כל נתון אפשרי. הגבת למה שכתבתי מבלי להביא אפילו נתון בודד לרפואה.

ברשותך, עייפתי...

ספר את זה לכמה עשרות אלפי חרדים בגאולה. תוכל לתת דוגמה לעיר אחת בה המחירים בשכונות חרדיות גבוהות משכונות חילוניות?
לא מכיר את מחירי הדיור בשכונות הכלליות בי-ם, כמה זה למטר?
באשדוד ברובעים של המגזר הכללי?
טענו לפנייך שחרדים משלמים יותר מיסים ועל כך הגבתי. זאת טענה הזויה שסותרת כל נתון אפשרי. הגבת למה שכתבתי מבלי להביא אפילו נתון בודד לרפואה.
ברשותך, עייפתי...
סליחה?
כתבת כביכול במגזר החרדי דירה עולה חצי מיליון.
זה אפילו לא קשקוש, חרטה.
אין דירה נורמלית בריכוזים החרדים הגדולים במחיר כזה.
כך נוצר הדיון בינינו.
הדגשתי שאיני נכנס להשוואה בין חרדים למגזר הכללי, כי אני לא מכיר את נתוני שוק הדיור במגזר הכללי.

כן. אני אחיה עם זה בשלום. אם הורה רוצה לעשות ביטוח בו ילדו יקבל כסף רק אם יילך ללמוד לימודים אקדמיים, מי אני שאתערב? אגב, בציבור הדתי יש מפעל דומה, לא זכור לי מה שמו. אנחנו חברים בו. לא משלמים תשלום קבוע אלא רק במקרה של פטירה. לדעתי, צריך ביטוח חיים אבל לא כולם יכולים ומודעים.
פספסת את הנקודה. לא הלימודים האקדמיים. שאם הילד חוזר בתשובה, הוא לא יכול לקבל את הכסף. עם זה אתה יכול לחיות?

פספסת את הנקודה. לא הלימודים האקדמיים. שאם הילד חוזר בתשובה, הוא לא יכול לקבל את הכסף. עם זה אתה יכול לחיות?
חוזר בתשובה ולא לומד לימודים אקדמיים? בהחלט כן.
ככלל, לדעתי, זכותו של כל הורה לעשות בכספו כרצונו ולחלק אותו לילדיו כראות עיניו לפני ואחרי מותו.
לא טוען שאני חושב שנכון לנהוג כך, אבל לא משהו שהייתי מתייחס אליו בכלל.
הרי הורה יכול לעשות ביטוח חיים ולקבוע כמוטבים רק חלק מילדיו ומי אני שאחליט אם זה נכון או לא נכון.

חוזר בתשובה ולא לומד לימודים אקדמיים? בהחלט כן.
ככלל, לדעתי, זכותו של כל הורה לעשות בכספו כרצונו ולחלק אותו לילדיו כראות עיניו לפני ואחרי מותו.
לא טוען שאני חושב שנכון לנהוג כך, אבל לא משהו שהייתי מתייחס אליו בכלל.
הרי הורה יכול לעשות ביטוח חיים ולקבוע כמוטבים רק חלק מילדיו ומי אני שאחליט אם זה נכון או לא נכון.
אתה עוד פעם בוחר לא להתייחס לעניין. אני דיברתי על ארגון (לא הורה, ארגון), שנותן כסף למטרה אחת (זה בסדר גמור, אין עם זה בעיה), אבל אם חזרת בשאלה, או חזרת בתשובה, לא נותן לך את זה. לעניין הדוגמא שלנו, הילד חזר בתשובה, עדיין רוצה ללמוד לימודים אקדמיים, ואתה כארגון לא נותן לו את הכסף כי חזרה בתשובה פוסלת מבחינתך, בדיוק כמו הגמ"ח, שברגע שהילד חזר בשאלה, גם אם רוצה את הכסף לחתונה (שזו המטרה המוצהרת), לא יכול לקבל. הבעיה היא לא במטרה, הבעיה היא באפליה בקבלה.
ויש הבדל בין הורים, לבין ארגונים ציבוריים.

זה לא ממשלתי, אלא של ציבור מסוים. אני לא רואה בעיה שיהיו להם הכללים שלהם.
נניח שיש ארגון מוסלמי לצדקה ותמיכה בעניים. לא חושב שצריך להכריח אותו לתמוך גם בחרדים או אחרים. וההפך.

אתה עוד פעם בוחר לא להתייחס לעניין. אני דיברתי על ארגון (לא הורה, ארגון), שנותן כסף למטרה אחת (זה בסדר גמור, אין עם זה בעיה), אבל אם חזרת בשאלה, או חזרת בתשובה, לא נותן לך את זה. לעניין הדוגמא שלנו, הילד חזר בתשובה, עדיין רוצה ללמוד לימודים אקדמיים, ואתה כארגון לא נותן לו את הכסף כי חזרה בתשובה פוסלת מבחינתך, בדיוק כמו הגמ"ח, שברגע שהילד חזר בשאלה, גם אם רוצה את הכסף לחתונה (שזו המטרה המוצהרת), לא יכול לקבל. הבעיה היא לא במטרה, הבעיה היא באפליה בקבלה.
זה לא ארגון ציבורי. זה ארגון פרטי.

שניכם מאוד מאוד נאיבים בצד הנוח לכם. אני רוצה לראות שיוקם ארגון חילוני, שיחלק מלגות ללימודים למי שהוריו שילמו כל השנים, אבל ברגע שילד חוזר בשאלה לא נותן לו כסף למטרה לשמה הוקם (לא משנה אם חתונה או לימודים). למה? כי חזר בתשובה. והארגון פרטי לשיטתכם (אני חושב שאתם מתבלבלים בין ארגון ששייך למדינה לבין ארגון ציבורי, זה שזה לא שייך למדינה לא אומר שהוא לא ציבורי). אני מבטיח לכם שזה לא יעבור בשלום, ותקום קול צעקה ויגידו שמדובר בארגון אנטי דתי, אנשטימי וכו' וכו'. זה לא יעבור בשלום. והאמת, בצדק. לא צריך להפלות אדם לפי אמונתו. אבל זה עובד רק בצד אחד כנראה.

שניכם מאוד מאוד נאיבים בצד הנוח לכם. אני רוצה לראות שיוקם ארגון חילוני, שיחלק מלגות ללימודים למי שהוריו שילמו כל השנים, אבל ברגע שילד חוזר בשאלה לא נותן לו כסף למטרה לשמה הוקם (לא משנה אם חתונה או לימודים). למה? כי חזר בתשובה. והארגון פרטי לשיטתכם (אני חושב שאתם מתבלבלים בין ארגון ששייך למדינה לבין ארגון ציבורי, זה שזה לא שייך למדינה לא אומר שהוא לא ציבורי). אני מבטיח לכם שזה לא יעבור בשלום, ותקום קול צעקה ויגידו שמדובר בארגון אנטי דתי, אנשטימי וכו' וכו'. זה לא יעבור בשלום. והאמת, בצדק. לא צריך להפלות אדם לפי אמונתו. אבל זה עובד רק בצד אחד כנראה.
תחושב שתקום עמותה, שנועדה לעזור לקיבוצניקים ללמוד באקדמיה.
מי יכול לקבל? רק ילד קיבוצניקי שאביו משלם דמי חבר לעמותה.
אותו ילד הגיע לגיל 18, והחליט שהקיבוץ לא מתאים לו, הוא מתכנן להוציא תואר ולהשאר בתל אביב.
לגיטימי שלא יקבל את המלגה מהארגון?
אבל אבא שלו שילם?

תחושב שתקום עמותה, שנועדה לעזור לקיבוצניקים ללמוד באקדמיה.
מי יכול לקבל? רק ילד קיבוצניקי שאביו משלם דמי חבר לעמותה.
אותו ילד הגיע לגיל 18, והחליט שהקיבוץ לא מתאים לו, הוא מתכנן להוציא תואר ולהשאר בתל אביב.
לגיטימי שלא יקבל את המלגה מהארגון?
אבל אבא שלו שילם?
זה קצת מצחיק. אני לא יודע כמה אתה מכיר קיבוצים.
ולא. אין כזה ארגון. לעומת זאת גמח כזה יש.
ולא דיברתי על קיבוץ. דיברתי על אמונה. אתה מוכן להסכים איתי שלא יכול להתקיים (ולשיטתי גם לא צריך) להתקיים ארגון שאם מישהו חוזר בתשובה הוא לא יקבל ממנו את הכסף? או שאתה חושב שארגון כזה יכול להתקיים. שוב, לא קיבוץ. ארגון שאם חזרת בתשובה, לא תקבל את הכסף שהמשפחה שלך שילמה עבורו. או שאתה חושב שזה בסדר?
אם אתה חושב שזה בסדר, אז אפשר לסיים פה.

זה קצת מצחיק. אני לא יודע כמה אתה מכיר קיבוצים.
ולא. אין כזה ארגון. לעומת זאת גמח כזה יש.
מישהו אמר שיש?
שאלתי:
תחשוב שתקום עמותה

ולא דיברתי על קיבוץ. דיברתי על אמונה. אתה מוכן להסכים איתי שלא יכול להתקיים (ולשיטתי גם לא צריך) להתקיים ארגון שאם מישהו חוזר בתשובה הוא לא יקבל ממנו את הכסף? או שאתה חושב שארגון כזה יכול להתקיים. שוב, לא קיבוץ. ארגון שאם חזרת בתשובה, לא תקבל את הכסף שהמשפחה שלך שילמה עבורו. או שאתה חושב שזה בסדר?
אם אתה חושב שזה בסדר, אז אפשר לסיים פה.
להקים סתם עמותה, שאוספת כסף עבור עזרה לחתונות בציבור החרדי, זה לגיטימי או לא?

(אגב, נקודה קטנטנה: ההורים שחסכו - חסכו בדיוק על דעת זה, שהילד יקבל רק אם הוא חרדי, שמת לב?)

(אגב, נקודה קטנטנה: ההורים שחסכו - חסכו בדיוק על דעת זה, שהילד יקבל רק אם הוא חרדי, שמת לב?)
אתה מכיר את כל ההורים החרדים? או שזו קצת הכללה:)?
ולא. לא ענית לי לשאלה האם אתה חושב שעמותה הפוכה לצורך העניין היא לגיטימית. כאמור, אם כן, אז הכל טוב, נפרד בידידות וחוסר הסכמה:)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
S ביטוח חיים עבור משכנתא עתידית נדל"ן 3
S ביטוח חיים צרכנות פיננסית 9
D כדאיות ביטוח חיים צרכנות פיננסית 8
B משכנתא ללא ביטוח חיים פוסטים מאיכות נמוכה 17
unrealx התייעוץ - ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 8
ס אנקדוטה: איך חסכתי עשרות אלפי שקלים על ביטוח חיים צרכנות פיננסית 7
I מחשבות על ביטוח חיים|תאונות אישיות|נכות|שארים|מטריה ביטוחית|מחלות קשות צרכנות פיננסית 33
M ביטוח חיים פרטי - חובה או שקר? צרכנות פיננסית 31
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
A ערב משלם ללקיחת משכנתא לדירה- ביטוח חיים וכדאיות נדל"ן 9
I העברת הקלת מס (ביטוח חיים) בין בני זוג מיסים 7
ל ביטוח חיים בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M ביטוח חיים בחברה אמריקאית לישראלים צרכנות פיננסית 2
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
RumpSteak החזר מס (עקב ביטוח חיים פרטי) לזוג נשוי - הגשה ביחד או בנפרד? מיסים 1
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I ביטוח חיים פרטי וביטוח שאירים בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 12
ט ביטוח חיים - להעביר לפנסיה? או איך להוריד דמי ניהול צרכנות פיננסית 4
Michel ביטוח חיים במשכנתא כתחליף לביטוח חיים רגיל צרכנות פיננסית 15
E ביטוח חיים - ביטוח שארים קרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
M ביטוח חיים איש קבע - האם כדאי? צרכנות פיננסית 5
ב כדאיות של ביטוח חיים ואכ״ע צרכנות פיננסית 25
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
A ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 1