• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח דירה - נזקי צנרת - האם כדאי שרברב פרטי על פני שרברב של חברה שבהסדר

תודה.
ומה לגבי אם הבנין קרס ברעידת אדמה. הרי צריך להקים אותו מחדש, כלומר צריך לקחת בחשבון גם הקמה מחדש של השטחים הציבוריים,לא?
"דירה" – המבנה של הדירה או הבית הנזכרים במפרט וששימושם העיקרי למגורים, לרבות מרפסות, צנרת (לרבות צנרת גז), מיתקני ביוב ואינסטלציה, מיתקני הסקה, מערכות מיזוג אוויר, דוודים, מערכות סולריות לחימום מים, מיתקני טלפון וחשמל השייכים לדירה, שערים, גדרות ודרכים מרוצפות השייכים לדירה וכל החלקים הקבועים של הדירה או המחוברים אליה חיבור של קבע; ואם הדירה מצויה בבית משותף – גם לרבות חלקו של המבוטח ברכוש המשותף של הבית המשותף וכן הצמדות מיוחדות שיש לדירה (לרבות מחסן);

אז להבנתי ביטוח דירה סטנדרטי כולל גם את ביטוח הרכוש המשותף.
עניין אחר הוא שאם הבניין נפגע, מספיק שלדייר אחד אין ביטוח ואין לו כסף לשלם להקים מחדש את הבניין ולא יוכלו להקים מחדש את הבניין.

כדאי שתדע שיש חברות שמציעות הרחבות בתשלום למקרים כאלה:
1. הרחבת סכום נוסף בבית משותף: סוג של "ביטוח חיים לבית", אם הדירה ניזוקה מעל ל 70%, אתה מקבל גם את הסכום הנוסף. אז אתה יכול לקבוע את הסכום הנוסף כערך הקרקע, ואז במקרה נזק אתה קונה דירה חדשה. (והדירה הקיימת שנהרסה נשארת ברשותך).
2. הרחבת כל הסיכונים למבנה. בפוליסה הסטנדרטית יש רשימת סיכונים מוגדרת שמכוסה (אש, ברק וכו). בלאי וקורוזיה בכל מקרה לא מכוסים, אבל היתרון בכל הסיכונים זה שנטל ההוכחה עובר לחברת הביטוח. כלומר אם הבניין קרס, בפוליסה רגילה אתה צריך להוכיח שהבניין קרס כתוצאה מאחד הסיכונים הרשומים, ואם יש לך כל הסיכונים חברת הביטוח צריכה להוכיח שהבניין קרס מבלאי או קורוזיה (או חריג אחר) ואם היא לא מצליחה להוכיח היא תצטרך לשלם.
3. בהרחבת כל הסיכונים למבנה חלק מחברות הביטוח מגבילות את הסכום למשהו מגוחך של 25k או 2%, וחלק לא מגבילות אותו (תבדוק את איילון, הראל, מנורה, ואולי עוד חברות)

בפוליסה הנפוצה של הפניקס ביטוח נזקי מים מוגדר כך: "אבדן או נזק שהתגלו לראשונה במהלך תקופת הביטוח ושנגרמו לדירה, כתוצאה מהימלטות או מדליפה של מים או כל נוזל אחר.."
אז ברור אם כן שהוא לא חל על נזק שנגרם לדירה של השכנים, ורק ביטוח צד ג' יחול עליהם.
לגבי ביטוח כל הסיכונים בסכום הביטוח מלא של מאות אלפי שקלים, בשנה שעברתי בדקתי ורק איילון, מגדל ושומרה הציעו ביטוח כזה. לכאורה להראל גם יש ביטוח כזה שנקרא "אדירה זהב" אבל אני לא הצלחתי לקבל לגביו הצעה, לא באתר שלהם וגם לא דרך סוכן שלהם. לא ברור אם ביטוח כזה כדאי, מצד אחד כמו שאמר מאיר יש חשיבות להעברת נטל ההוכחה אבל מצד שני יש לביטוחים האלה רשימה ארוכה של חריגים. לדוגמה, ברור שהוא לא חל על המקרה של קריסת הבניין בחולון כי יש חריג של שקיעת קרקע, עייפות החומר וליקויים בתכנון ובנייה. כך שאם מנסים לחשוב על תרחישים מציאותיים שבהם ביטוח כזה ישתלם, קשה לי לחשוב על כאלה תרחישים.
ביחס לגישה לביטוח נזקי מים, גם אני חושב שעדיף להשתמש בו רק לקטסטרופות ולא להסתכן באפשרות שחברות ביטוח לא יסכימו לבטח לי את הדירה בגלל שקראתי כמה פעמים לאינסטלטור לעבודות קטנות. אבל אני עדיין חושב שגם בגישה כזו עדיף לשלם יותר על ביטוח של שרברב פרטי, ואז אם תקרה קטסטרופה אז יהיה יותר קל לטפל בה באמצעות אנשי מקצוע פרטיים, למרות שזה לא לגמרי ברור, לדוגמה בפוליסה של הפניקס מדובר על "שרברב פרטי", אבל מה קורה אם עקב הצפה צריך לשפץ את כל הדירה מחדש, האם זה כולל "שיפוצניק פרטי"? לא ברור, אבל גם אם לא ברור אני חושב שעדיף להגיע לשם עם פוליסה של "שרברב פרטי" ולא "שרברב הסדר".
כמו כן, למי שלא ידע, בשנת 2017 הייתה "רפורמת השרברבים" שהתיימרה לשפר את איכות "שרברבי ההסדר" ולחייב את החברות להקים מערכת של דירוג אנשי מקצוע. יש ויכוח עד כמה היא הצליחה, לדעתי היא לא כל כך הצליחה, תחפשו על זה בגוגל, היו כמה כתבות. יש גם תחקיר של יגאל גואטה בתוכנית "האזרח גואטה" משנת 2019 על ביטוח דירה שמתמקד בנזקי מים וקבלני המשנה שנותנים את השירות לחברות הביטוח וזה לא נראה טוב גם אחרי הרפורמה.

מה שכן, כדאי לבדוק עם ועד הבית האם ישנו כיסוי לנזקים בשטחים הציבוריים - לפחות לעניין צד ג
זה נראה לי תלוי במספר הדירות בבניין. ביטוח זאת ערבות הדדית וכשיש הרבה דירות גם ככה הנזק מחולק בין כלל הבעלים.

היה לי מקרה כזה והייתי מבוטח בביטוח עם שרברב פרטי.
הזמנתי שרברב שאמר שצריך להחליף הכל כי הצנרת בכל הדירה ישנה מאוד. חברת הביטוח עשתה שמאות "טלפונית" באמצעות צילומים ששלחתי ואישרה רק החלפה מקומית.

לשמחתי ביטחתי דרך סוכן שדאג לשלוח שמאי מטעמו שבא והסכים להערכת השרברב.
90% מהצנרת בדירה הוחלפה, הכל על חשבון הביטוח (כולל עלות של איתור דליפה, שרברב, שמאי, צד ג' לשכנים, ריצוף), זה הסתכם בכ 20k שח. מהכיס הוספנו כמה אלפי שקלים על דברים נוספים שלא קשורים לדליפה באופן ישיר וכמובן, השתתפות עצמית.

הלקח שלי - אם חשוב לך שירות, איכות תיקון, ומהירות תיקון - תעשה ביטוח דרך סוכן שיוכל לדאוג לך ופוליסה עם שרברב פרטי.
אם הצנרת חדשה וזמן התיקון ואיכותו פחות קריטיים - אפשר לוותר על הביטוח עם שרברב פרטי כי זה באמת מאוד יקר.
תודה על שיתופך, מי חברת הביטוח שלך (שטיפלה בתיקון הצנרת כמתואר כאן)? והאם ממליץ עליה? מתלבטת קשות באיזו חברת ביטוח לדירה לבחור..

תודה על שיתופך, מי חברת הביטוח שלך (שטיפלה בתיקון הצנרת כמתואר כאן)? והאם ממליץ עליה? מתלבטת קשות באיזו חברת ביטוח לדירה לבחור..
היי, חברת הביטוח לא טיפלה בכלום, הם רק שילמו לאחר שהסוכן שמולו עבדתי התערב ושלח שמאי משלו להערכת הנזק. לא יכול להמליץ על חברה כזו או אחרת, אם מבטחים ישירות מול חברת ביטוח הייתי מסתכל במדד השירות

החודש אמור גם להתפרסם המדד לשנת 2022.

לדעתי החלק הכי חשוב במדד השירות זה שיעור תשלום התביעות. לא מעניין אותי זמן המענה הטלפוני אלא אם אני אקבל בסוף את הכסף.
.במדד הזה ליברה מובילה, אבל לפחות מהבדיקה שעשיתי, הם מאוד סלקטיביים בקבלת דירות לביטוח בהשוואה לחברות האחרות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S ביטוח בזמן שכירת דירה נדל"ן 16
L ביטוח נגד אי תשלום שכר דירה פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
ל ביטוח דירה סיכוני מים נדל"ן 0
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
S ביטוח דירה להשקעה נדל"ן 1
גילגה ביטוח דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
M ביטוח דירה צרכנות פיננסית 1
Henchman34 תהיות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 53
hommie ביטוח דירה ללא משכנתא אוף טופיק 1
doc29 ביטוח דירה- ניסיון לסכם את כל המידע ושאלות צרכנות פיננסית 92
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
א התלבטות בנושא ביטוח דירה צרכנות פיננסית 5
י שאלות לגבי ביטוח דירה צרכנות פיננסית 2
Y ביטוח דירה - צריך את זה? צרכנות פיננסית 4
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה