• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות

Yoss - אני בחרתי אותם. חשבתי שאני יכול לפזר ככה את הכסף בצורה הטובה ביותר.

אורי ג. - האמת שאני חושב שזאת מנטרה טובה אבל בסופו של דבר על סמך מה אתה בוחר באיזה מדד להשקיע אם לא על סמך הצ'ארט שלו בעשור / 2 האחרונים
ישנם רבים שטוענים ובמידה רבה של צדק שגם זו בחירה שאין לעשות ופשוט לקנות את המדד העולמי, ככה אתה לא צריך לסמוך על דבר כלשהו.
אני אישית משקיע בS&P500 בעיקר מכמה סיבות:
א. יש הטבות מס מסוימות בהיותי אמריקאי.
ב. להשקיע בכל העולם יוצא קצת פחות יעיל מבחינת עמלות ומס במקור.
ג. אני מאמין (בדגש על אמונה) שארה"ב תיתן תשואה עודפת על פני העולם לאורך זמן.
ד. המדד הזה בכל מקרה מהווה כ50% מהמדד העולמי ככה שהביצועים שלו מול המדד העולמי לא יהיה שונים מהותית.
ה. דמי ניהול מאד זולים, השקעה במדד רוסי למשל יעלה לך משמעותית יותר.
ו. בהיותי ממונף שווי לבטחונות של ת"ס עוקבת סנופי הוא מאד גבוה.

. ספר אם ככה מה הדרך הנכונה לבחור את הפיזור של הכסף.
בגדול הדרך הנכונה/קלאסית לפזר את הכסף בשוק ההון הוא על פי 4 פרמטרים עיקריים:
א. מה מטרת הכסף?
ב. מהי סיבולת הסיכון שלך?
ג. מה הם ההשקעות שלך מחוץ לשוק ההון?
ד. מהו טווח ההשקעה שלך?
לפי זה בונים תיק בשילוב של אג"ח ממשלתי, קונצרני ומניות (לא חייבים את כולם).
100% מההון שלך מושקע בSNP500? וזהו?
לא.
ראשית יש לי השקעות שאינם בשוק ההון.
שנית יש לי אחזקות היסטוריות במניות ספציפיות שאיני מוכר משיקולי מס.
שלישית אני פותח פה ושם פוזיציות לטווח בינוני או קצר לשם נסיון ניצול הזדמנויות.
אם הייתי צריך לפתוח תיק מ0 היום אז הייתי שם 100% סנופי אבל זה שאני עושה משהו לא אומר שזה מה שמתאים או טוב לך.
ז''א שאין טעם בסוג של תו"ל ובעצם כל השיחה כאן סוג של מיותרת כי אתה בעצם - בורסה = SNP500 ?
לא. תקרא את מה שכתבתי.

לגבי התשובות לשאלות
א. מה מטרת הכסף? להניב תשואה שהיא לא אפס בראש ובראשונה, הרי מיותר שישב בעו"ש. זה לא כסף שמיועד לבית או ילד או מטרה כזו או אחרת.
ב. מהי סיבולת הסיכון שלך? גבוהה. אין לי בעיה להפסיד X אחוז מההון הזה.
ג. מה הם ההשקעות שלך מחוץ לשוק ההון? אין כאלה. יש לך הצעות ?
ד. מהו טווח ההשקעה שלך? אני חושב שחלק מהכסף ישכב שם 6 שנים וחלק יותר, כרגע אין תאריך יציאה בכל אופן
לפי זה בונים תיק בשילוב של אג"ח ממשלתי, קונצרני ומניות (לא חייבים את כולם). אני לא חושב שאני מעוניין לקנות מניות בודדות, לא אוהב את ההתעסקות ולא לגמרי בטוח שהאקשן הוא בשבילי. אני רוצה להשקיע בפיזור גדול עם התעסקות אפסית.

- איזה השקעות יש לך שהן לא בשוק ההון ?
- " שלישית אני פותח פה ושם פוזיציות לטווח בינוני או קצר לשם נסיון ניצול הזדמנויות. " - תוכל לפרט כאן ? אולי יש לי משהו ללמוד
- "אם הייתי צריך לפתוח תיק מ0 היום אז הייתי שם 100% סנופי אבל זה שאני עושה משהו לא אומר שזה מה שמתאים או טוב לך." האמת שזו הייתה הנטיה שלי המקורית אבל קראתי קצת פוסטים של הסולידית והחלטתי לשלב עוד כמה מדדים חוץ מ SNP

בכל מקרה תודה על הפידבק!

לגבי התשובות לשאלות
א. מה מטרת הכסף? להניב תשואה שהיא לא אפס בראש ובראשונה, הרי מיותר שישב בעו"ש. זה לא כסף שמיועד לבית או ילד או מטרה כזו או אחרת.
ב. מהי סיבולת הסיכון שלך? גבוהה. אין לי בעיה להפסיד X אחוז מההון הזה.
ג. מה הם ההשקעות שלך מחוץ לשוק ההון? אין כאלה. יש לך הצעות ?
ד. מהו טווח ההשקעה שלך? אני חושב שחלק מהכסף ישכב שם 6 שנים וחלק יותר, כרגע אין תאריך יציאה בכל אופן
לפי זה בונים תיק בשילוב של אג"ח ממשלתי, קונצרני ומניות (לא חייבים את כולם). אני לא חושב שאני מעוניין לקנות מניות בודדות, לא אוהב את ההתעסקות ולא לגמרי בטוח שהאקשן הוא בשבילי. אני רוצה להשקיע בפיזור גדול עם התעסקות אפסית.

- איזה השקעות יש לך שהן לא בשוק ההון ?
- " שלישית אני פותח פה ושם פוזיציות לטווח בינוני או קצר לשם נסיון ניצול הזדמנויות. " - תוכל לפרט כאן ? אולי יש לי משהו ללמוד
- "אם הייתי צריך לפתוח תיק מ0 היום אז הייתי שם 100% סנופי אבל זה שאני עושה משהו לא אומר שזה מה שמתאים או טוב לך." האמת שזו הייתה הנטיה שלי המקורית אבל קראתי קצת פוסטים של הסולידית והחלטתי לשלב עוד כמה מדדים חוץ מ SNP

בכל מקרה תודה על הפידבק!
לדעתי לא הבנת את הסולידית לגבי פיזור. זה שאתה שם יותר מדדים לא בהכרח מגדיל את הפיזור. תיק של 100% סנופי הוא תיק יותר מפוזר מאשר תיק של 50% סנופי - 50% מדד ת"א 35, למשל.
למה? כי בחלוקה של חצי-חצי אתה שם חצי מהכסף שלך על 35 חברות די קטנות שנסחרות בבורסה פיצפונת שמהווה 0.2% מהשוק העולמי.
זה ריכוז השקעות ולא פיזור השקעות.

וול - הבנתי. הגיוני האמת. אני חושב שאני אטה את האחוזים לטובת ה SNP.

yahud -אהלן, איפה אתה רואה את השגיאה? אני אולי רשום תקופה לפורום אבל קורא כאן אולי שבוע. תשים את האצבע על הפער שאתה רואה אצלי שבגללו כתבת את התגובה הזו נראה לי יעזור לי מאוד

וול - הבנתי. הגיוני האמת. אני חושב שאני אטה את האחוזים לטובת ה SNP.

קיבלתי את הרושם שכבר בהשקעה הראשונית רצת לקנות ניירות לפני שעשית חשיבה מעמיקה מה בדיוק האסטרטגיה שלך ואיך התיק שלך מממש אותה - לדוג׳ כתבת תיק סולידי כי תכננת לשלב אגח אבל בינתיים הוא 100% מנייתי, תיק מסוכן ואגרסיבי יותר (אין עם זה שום בעיה אם זה נעשה מתוך מחשבה ותכנון), בנוסף עכשיו כשאתה רוצה להכניס סכום נוסף אתה לא יודע לאן להפנות אותו - לדעתי, אלו שאלות שהיה רצוי (שלא לומר הכרחי) שיהיה לך תשובות עליהן לפני שנכנסת בכלל.

כיוון למחשבה - אולי זו הזדמנות טובה לעבוד מסודר יותר, לפי פירדמידת הצרכים של המשקיע (גוגל הסולידית פירמידת הצרכים של המשקיע). זו גישה קצת יותר מתודית ובהירה מאשר לרוץ למכור אחזקות ולקנות סנופי כי אלו התשובות שקיבלת מאנשים זרים בפורום (מוערכים ככל שיהיו). תעשה את זה בשביל עצמך ומתוך כבוד לכסף שעבדת בשבילו.

לא ממליץ, לא מייעץ וכו׳

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
למד לשונך לומר אלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
adamshalev ‏אלטשולר שחם מפסיק להפיץ את הקרנות של בלאקרוק בארץ‏ שוק ההון 181
S השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון השקעות אלטרנטיביות 62
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
hommie אלטשולר שחם - חלוקת נכסים במסלול מנייתי שוק ההון 2
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
Dinoman השוואה שעשיתי בין הקרן VT לבין אלטשולר שחם מסלול מנייתי לקופת גמל להשקעה בשנה האחרונה שוק ההון 32
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
ד אלטשולר שחם פרופרטיז נדל"ן 15
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
O האם יש חסרונות בקרן פנסיה קטנה (ספציפית אלטשולר שחם) צרכנות פיננסית 21
S אלטשולר שחם פנסיה, מתלבט בין שני מסלולים צרכנות פיננסית 32
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
C קרן השתלמות - IRA vs אלטשולר שחם שוק ההון 3
י קרן הפנסיה של אלטשולר שחם לחברי מועדון היטקזון צרכנות פיננסית 99
ש אלטשולר - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
A אלטשולר מסלול מניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
J קרנות ishare נעלמו מדף הבית של אלטשולר שוק ההון 79
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O לא מבין את ההתנהגות של אלטשולר S&P 1159250 שוק ההון 1
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
O שאלה לגביי מסחר ishares אלטשולר s&P שוק ההון 1
F אלטשולר קונה את הלמן? צרכנות פיננסית 1
S בקשת הסבר אודות רווח בקרנות פנסיה אלטשולר (תשואה מוצגת מול רווח כספי בפועל) צרכנות פיננסית 0
ש קניה של קרן סל BlackRock-אלטשולר נכשלת שוק ההון 1
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
SpidiMan מתלבט איפה לשים קרן השתלמות (דש / אלטשולר) שוק ההון 15
ע אופן השוואת עלות כוללת בקופ"ג להשקעה של אלטשולר למסלולים רגילים מול בתי השקעות? שוק ההון 1
Y התייעצות - מעבר מקופת גמל (30 שנה) בפסגות ל- אלטשולר צרכנות פיננסית 6
Fitch הרכב הקרן אלטשולר קרן ממונפת 5105895 שוק ההון 18
י.ג אלטשולר מפסיקה את ההלוואות מקופת גמל וקרן השתלמות שוק ההון 5
c881 אלטשולר וסלידתו מהשקעה במדדים אוף טופיק 9
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול פסיבי מדד מניות אטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H קופת גמל להשקעה. משהו מוזר באלטושר שחם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M הלוואה כנגד קרן פנסיה באלטשולר שחם פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מיקוח על דמי דמי ניהול באלטושר שחם צרכנות פיננסית 24
D חסכון לכל ילד "סיכון מוגבר" באלטשולר שחם צרכנות פיננסית 1
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
S אקסלנס VS מיטב שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
O עליית דמי ניהול הזויה בקופות הגמל של מיטב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11

נושאים דומים

Back
למעלה