• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איפה כדאי לחסוך היום?

רותי

משתמש רשום
דירוג
5
אני רוצה לחסוך לטיול בעוד כ-3 שנים כ-500 ש"ח כל חודש איפה כדאי לחסוך. אשמח לשמוע המלצותיכם. תודה.

@רותי,
הריביות היום נמוכות, אבל עדיין אפשר להפקיד כל חודשיים סכום של 1000 ש"ח בפקדון ולקבל ריביות בין 0.25%-0.55%. תלוי לכמה זמן מוכנים שהכסף לא יהיה זמין. בשנה ראשונה ניתן להפקיד לתוכנית פחות נזילה שתשתחרר בזמן הרצוי ואח"כ בתוכניות עם נקודות יציאה. לדוגמא את יכולה להסתכל באינטרנט בפקדונות בבנק ע"ש בירתנו. אני מניח שיש גם בבנקים קטנים אחרים תוכניות דומות.

לא ייעוץ/המלצה

תפתחי תוכנית חיסכון בבנק בהפקדה קבועה של 500 שח לחודש למשך 3 שנים.

בסביבת הריבית של היום , אין משהו אחר.

@רותי , שאלה זו נשאלה, ונענתה לא מעט בפורום. עם כל הכבוד, נרשמת היום וקשה לי להאמין שעד 12 בצהרים היום (זמן פרסום ההודעה שלך) עשית איזשהו מאמץ לחפש וללמוד משהו.

יתרה מכך, את מבקשת ייעוץ השקעות מותאם אישית, דבר האסור גם כאן וגם בחוק הישראלי.

יתרה מכך, אם היית עושה מאמץ להכיר את הפורום היית רואה שמטרתו אינה 'יש שם מלא גיקים פיננסיים, שהם יחשבו בשבילי'.

צר לי על קבלת הפנים הקרירה (-:
@הסולידית

Sinister כן. חבל שזו תגובתך. אכן נרשמתי היום בצהריים אבל אני קוראת, עוקבת ומקבלת את הדיוורים של הסולידית מזה זמן. כמו כן, ממש לא בקשתי ייעוץ השקעות, ציינתי שזה מיועד לטיול ומדובר ב-500 ש"ח לחודש... מאחר והריבית של הבנקים נמוכה מאוד היום, יש כאן שאלה טובה לעניות דעתי.

שאלה טובה, שלצערנו אין עליה תשובה. לטווח ההשקעה הזה, לא נראה שיש אלטרנטיבה סולידית לקבלת שברי אחוז בבנק.

בהנחה שהטיול לא בארץ, הייתי קונה את המטבע שבו תהיה לי הוצאה (בדרך כלל דולר לטיסות ומטבע של מדינת היעד לכל השאר). אם מדובר במטבע לא יציב, אז בדרך כלל הוא נושא ריבית והייתי מפקיד במכשיר שיתן לי את הריבית הזו.
עם זאת, ההשקעה בדולר לא נושאת היום ריבית ולגבי השקעה במטבעות חלשים ואקזוטיים יותר, אני לא יודע אם יש אפשרות מעשית להשקיע בהם סכומים קטנים מדי חודש. הייתי בודק בבנק ובבית ההשקעות שלי.

מה דעתכם על ההצעה הזאת של בנק ירושלים ? פיקדון מובנה על סל מניות אנרגיה ללא סיכון לקרן.

ראיתי שבבנק ירושלים - חסכון חודשי צמוד מדד ל-18 שנים בריבית משתנה עם תחנות יציאה בתום שנתיים ומידי שנה
נותן ריבית שנתית: 0.1%
אני חושב שזאת הצעה סבירה בהתחשב בריבית היום.

ה דעתכם על ההצעה הזאת של בנק ירושלים ? פיקדון מובנה על סל מניות אנרגיה ללא סיכון לקרן.
לפני חודש היה פיקדון די דומה לזה בבנק לאומי, שמתי שם קצת כסף, סתם בגלל שאחרת הוא ישכב בעוש.

מעניין על פי מה הם מחליטים לעשות פקדון מובנה על תחום מסויים???

לפני חודש היה פיקדון די דומה לזה בבנק לאומי, שמתי שם קצת כסף, סתם בגלל שאחרת הוא ישכב בעוש.

מעניין על פי מה הם מחליטים לעשות פקדון מובנה על תחום מסויים???
להערכתם השוק מתומחר בחסר, ולכן הם מוכנים לגדר את הסיכון להקטנת הקרן.

להבנתי לא - זה בד"כ נעשה ע"י קנייה של גם המדד וגם החוזים העתידיים המתאימים שמגבילים גם את הרווח האפשרי וגם את ההפסד. הבנק פשוט אורז שילוב של מדד כלשהו+חוזים עתידיים עליו וכנראה גובה על זה מספיק עמלות לעצמו תוך שמירה על נייטרליות יחסית לשוק.

@Yevgeny עדיין, הבנק נוטל סיכון מסוים, כי מצד אחד הוא מתחייב לי להחזר הקרן, ומצד שני הוא מבצע פעולות (קונה חוזים עתידיים וכו' לצורך גידור).

ז"א הבנק לוקח סיכון, ובמידה והערכותיו יתממשו הוא יתחלק איתי ברווחים, במידה והוא ישגה טוטלית, הוא יפסיד, אבל אני אקבל את הקרן חזרה, וההפסד שלי יהיה ה0.1% שלא קיבלתי בפק"מ.

@Yevgeny עדיין, הבנק נוטל סיכון מסוים, כי מצד אחד הוא מתחייב לי להחזר הקרן, ומצד שני הוא מבצע פעולות (קונה חוזים עתידיים וכו' לצורך גידור).

ז"א הבנק לוקח סיכון, ובמידה והערכותיו יתממשו הוא יתחלק איתי ברווחים, במידה והוא ישגה טוטלית, הוא יפסיד, אבל אני אקבל את הקרן חזרה, וההפסד שלי יהיה ה0.1% שלא קיבלתי בפק"מ.
תקרא שוב את האותיות הקטנות.
ממה שאני קראתי יש שם סעיף שאם מחיר המדד יררד מתחת לרף מסוים במהלך התקופה אז הבנק יחזיר לך את הקרן גם אם המדד יחזור ויעלה וישבור שיאים חדשים מאז ועד סוף התקופה.
ע"י קניית חוזה עתידי וביטוח ע"י אופציות הבנק די מבטיח לעצמו רווח כמעט ללא תלות בשוק.
מה שהבנק לא מבטיח זה שאתה תרויח מכל הסיפור הזה כם אם המניות זינקו כלפי מעלה.

ומצד שני הוא מבצע פעולות (קונה חוזים עתידיים וכו' לצורך גידור).
מי שלוקח סיכון זה מי שנמצא בצד השני של החוזים/אופציות שהבנק קנה, לא הבנק עצמו.

בעודי גולש באתר של בנק לאומי ומחפש פיקדון של מספר שנים בודדות נתקלתי במוצר הזה
https://eservice.leumi.co.il/LeumiC...26_Daf_4y_LGS_basket+rebate_NIS_HEB_306_1.pdf
בהתחלה הייתי סקפטי אבל קראתי קצת, ונראה לי שזה פיתרון טוב להשקעה לטווח קצר בהתחשב באפשרויות האחרות שקיימות כיום בשוק. (פיקדונות בריבית אפסית) במיוחד כאשר הקרן מבוטחת. במיוחד כאשר הריבית שאפשר לקבל על פיקדונות היום היא באזור ה0.10 %
מה אתם חושבים על המכשיר כאשר המטרה היא השקעה לטווח קצר ?
אני יודע שאסור לתת ייעוץ השקעות פרטני ואני גם לא מבקש כזה, אך מעניינת אותי הדרך בה הם בוחרים את המניות שלהם אז ראיתי שמדובר בחברות גדולות ושהביצועים שלהם הם מתחת למדד s&p אבל מעבר לזה אין לי תובנות לגבי העניין. מה חברי הפורום חושבים על המניות שבנק לאומי בחר ?

@daat99 לא הבנתי למה אתה מתכוון, באמת לא ברור מה קורה בעת מכירה, האם הבנק יחזיראת הקרן מיד או שצריך להמתי עד לסוף התקופה אם אקבל את הקרן בעת המכירה אז אני לא נפגע מהעניין..
הדבר אחרון לא ראיתי שום מידע לגבי דמי ניהול \ עמלה שהבנק לוקח. מה האינטרס של הבנק להנגיש לי את שוק המניות בסיכון מופחת ?
אשמח לכל הערה והארה

נראה לי שזה פיתרון טוב להשקעה לטווח קצר בהתחשב באפשרויות האחרות שקיימות כיום בשוק.
הם די עובדים עליך בעיניים וגורמים לך לנעול את הכסף לתקופה ארוכה בלי להבטיח לך תשואה כלשהי.

ולעניינינו, רשום שם מפורשות:
מובהר בזאת כי פיקדון מובנה זה מוגדר כעסקה הכרוכה בסיכון מיוחד.
תשים לב למילים סיכון מיוחד!

ועכשיו נחפור בפנים:

הם רוכשים לך 5 מניות פופולריות שמאוד תנודתיות (עולות ויורדות המון!):
עבור כל מניה לחוד: אם המניה עולה ב-59% לפחות במהלך כל התקופה אז הם מוכרים אותה ונותנים לך רק 8% מתוך הרווח כאשר השאר נשאר אצלם בכיס בשביל לכסות על הפסדים אפשריים משאר המניות.

אם אתה רוצה לשבור את החיסכון מוקדם אתה יכול לקבל סכום קטן מהסכום שהפקדת!

מאוד אהבתי את ההערה:
בקרות אירועים מסוימים )כגון: מיזוג, הצעת רכש, פירוק וכו'(, הבנק רשאי לבצע שינויים והתאמות בתנאי הניהול של הפיקדון, במחירי מניות מבין המניות שבסל המניות, בריבית, לרבות אי תשלום ריבית כלל ו/או החלפת מניות ו/או פירעון מוקדם של הפיקדון ו/או הריבית ועוד, הכל כאמור בתנאי הניהול של הפיקדון.

הם שומרים לעצמם את הדיבידנדים:
הפיקדון המובנה לא ישלם דיבידנדים, וזאת אף אם המניות המרכיבות את סל המניות עשויות לחלק מעת לעת דיבידנד.

תרשה לי לקחת את אפל כדוגמא ולהציג חלופה:
רכישת 100 מניות של אפל במחיר שוק של 115 דולר למניה (המחיר עכשיו בערך) - עלות כוללת של 11,500 דולר.
רכישת אופציית פוט של אפל שפוקעת בינואר 2017 במחיר של 15 דולר למניה - עלות כוללת 1,500 דולר.
מחזיקים את אפל עד לפידיון האופציה עם התנאים הבאים:
אם מחיר אפל עולה ב-59% ל-182.85 דולר אז מוכרים את המניה ב-182.85 דולר בעלות כוללת של 18285 דולר.
נמכור את האופציה במחיר שנמוך משני דולר - בעלות כוללת של 200 דולר לכל היותר (זה המחיר היום על אופציה שפוקעת בינואר 2017 שנמצאת 38% מתחת למחיר השוק - זה יהיה הפער בין מחיר האופציה שלנו למחיר השוק של 182.85 אבל יעבור זמן עד אז ולכן רכיב הזמן של עלות האופציה יישחק והיא תמכר במחיר נמוך יותר).
סה"כ שילמנו 13,000 דולר וקיבלנו 18485 דולר - רווח של 5485 דולר - 42.19%.
לרווח זה צריך להוסיף חלוקות דיבידנד במידה והיו כאלו במהלך התקופה.

במידה ולא מכרנו את המניה בגלל שהיא הגיעה למחיר היעד אז צברנו דיבידנדים עד לינואר 2017.
נכון להיום אפל מחלקת 52 סנט למניה בכל רבעון והיא צפויה להגדיל זאת בעוד חצי שנה.
נניח והדיבידנד לא הוגדל וקיבלנו את הדיבידנדים הבאים:
52 סנט למניה בנובמבר 2014 - סך של 52 דולר.
52 סנט למניה פברואר 2015 - סך של 52 דולר.
52 סנט למניה מאי 2015 - סך של 52 דולר.
52 סנט למניה אוגוסט 2015 - סך של 52 דולר.
קיבלנו סך כולל של 204 דולר בדיבידנדים.
אם מחיר המניה של אפל יתרסק לריצפה אז ההפסד המקסימאלי שלנו מוגבל לעלות האופציה שרכשנו פחות סך הדיבידנדים שקיבלנו - 1500-204=1296 דולר - הפסד מקסימאלי של 9.96%.

טווח ההפסד שלנו נע בין 1296 דולר במקרה ומחיר המניה ירד מתחת ל-100 דולר (ולא משנה כמה מתחת) לבין המחיר המבוטח ע"י האופציה (115 דולר למניה) פחות עלות האופציה (100 דולר למניה) ועוד סך הדיבידנדים (2.04 דולר למניה) - את הסכום שהתקבל מכפילים בסך המניות (100).

במילים אחרות אנחנו מפסידים אם מחיר המניה ביום פקיעת האופציה עומד מתחת ל-112.96 דולר.
כל עוד מחיר המניה נמצא מעל 112.96 דולר ביום פקיעת האופציה אז אנחנו ברווח של מחיר המניה פחות 112.96 דולר כפול סך המניות (100) ען החסם העליון שתואר לעיל.

במילים אחרות מה שהבנק בא ועשה זה לקח 5 מניות שישנו סיכוי גבוה מאוד שיחוו תנועות חדות ביותר ואמר "בוא וניקח את עיקר הרווחים אלינו ונתחייב להחזיר ללקוח את הקרן".

השאלה שלי היא כזו.
האם כדאי לך לוותר על סיכויי תשואה של 50% בשביל לא להפסיד 10% ובמקביל לנעול את הכסף לתקופה של 5 שנים?

תשים לב שבדוגמא שתיארתי הכסף שלך נעול לשנה אחת בלבד ולא ל-5 שנים.
אתה יכול לחזור על ההשקעה שוב ושוב 5 פעמים אם תרצה בכך.

ניתן לשכלל את הדוגמא הפשוטה שהצגתי ולהגדיל את הסיכויים שלך לרווח ולהקטין את הסיכויים שלך להפסד ע"י שימוש באסטרטגיות יותר מורכבות (שזה גם מה שהם עושים) אבל אני ממש נגד כל הנושא הזה אז אני לא אפרט מעבר לכך.

בכל אופן אני נגד מה שהבנק הציע ואפילו יותר נגד מה שאני הצגתי.

באמת לא ברור מה קורה בעת מכירה, האם הבנק יחזיראת הקרן מיד או שצריך להמתי עד לסוף התקופה
אתה חייב להמתין עד לסוף התקופה (ראה ציטוט שאם אתה רוצה פידיון מוקדם אז אתה יכול לקבל פחות ממה שהשקעת).

מה האינטרס של הבנק להנגיש לי את שוק המניות בסיכון מופחת ?
הבנק לא לוקח כל כמעט אף סיכון - כל הסיכון הוא עליך.
הבנק מגבה את עצמו והוא יקבל את כל כספו בחזרה (דיבידנדים, שינויים של אופציות וכו') כאשר אתה לא תהנה מהתשואה שיכלה להיות שם רק כי המחיר זז יותר מידי.
הם לא סתם בוחרים את המניות שזזות הכי הרבה!

קודם כל תודה רבה על ההסבר המפורט וההמחשות, עכשיו אני מבין הרבה יותר טוב את התנאים, לא טריוואלי בכלל להסביר לאנשים זרים :)
העניין הוא שהתעלמת מהיתרון שיש בפיקדון כזה, ושהוא מבטח אותך לטווח קצר. בהנחה שלא אקנה את הפיקדון ובמקום זה אקנה קרן מחכה של מדד s&p אף אחד לא מבטיח לי שהמדד לא יהיה יותר נמוך משהו היום. אני מסכים עם הניתוח שלך אם היה מדובר בתקופת השקעה ארוכה אבל מאחר ומדובר בשנים בודדות זה בבחינת יותר טוב מכלום. אשמח אם תעמיד אותי שוב על טעותי :)

אשמח אם תעמיד אותי שוב על טעותי :)
אני נתתי לך כלי שבו אתה יכול לנעול את הכסף לשנה אחת לכל היות ועדיין להיות במצב שבו אתה מפסיד לכל היום 10% מההון שלך אבל נהנה מסיכוי לרווח שאינו מוגבל (אבל אתה עדיין יכול להגביל אותו כפי שהם עושים).
אני לא חושב שנעילת כל הכסף ל-5 שנים והגבלת הרווח בצורה כל כך משמעותית מצדיקה את ההבטחה שלהם להחזיר לך את כל הסכום במקום הפסד מקסימאלי של 10%.

אתה כמובן יכול לחשוב אחרת ושזה כן מצדיק אבל במקרה הזה אני חושב שיש לך סיכוי לקבל תשואה טובה יותר באג"ח ל-5 שנים מאשר בפקדון המובנה.

היי @daat99 יקר,
יש גם מכשירים דומים בבנק הבינלאומי ל30 חודשים דוגמת הקשר הישראלי או מניות תעופה או משהו בסגנון.

לטובת הדיון הפורה והסקרנות מצ״ב ההצעות של הבינלאומ https://new.fibi-online.co.il/wps/p...nDepositsAndSavings/AnSavingTypes/AnStructure

ממה שאני קורא ולמד התשואה על אג״ח שהסיכון בו נמוך לא בדיוק גבוהה במיוחד.
האם גם לקבועי הזמן הזה דהיינו שנתיים וחצי - שלוש. אתה עדיין משוכנע שמדובר במכשיר לא טוב ?
הציפייה היא לקנות דירה בעוד 2.5-3 שנים והמחשבה היא גם ששוק הדיור ירגע מעט בזמן הזה וגם שנוכל לחסוך עוד כסף.
אני ממש לא מוכן לסכן את הכסף הזה באפיקי השקעה שבהם יש סיכוי שאפסיד יותר 4-5%
מצד שני להשאיר את הכסף בפקם ב0.15% לשנה גם לא בדיוק קוסם לי.

אגב, תשמח לשמוע שאני כמעט ומוכן לעשות את ניסוי מניות הדיבידנד על סכום קטן ולראות איך זה מתקדם :)

@daat99 בדוגמה שנתת (קניית פוט) קיימת סבירות לא קטנה להפסד של כ-10%.
זה נכון שברוב המקרים הפקדון המובנה יביא תשואה אפס אבל...
בפקדון המובנה הסבירות להפסד היא אפס ואין שום שילוב של אופציות שיכול לתת את זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
מ איפה כדאי לקנות דירה שנייה להשקעה בארץ בתקציב של 600 אלף שקלים נדל"ן 4
Serious אקסלנס | IBI | מיטב דש - איפה כדאי לפתוח? צרכנות פיננסית 7
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
S איפה כדאי לגור כשעובדים במרכז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
א איפה כדאי לחפש דירה במרחק סביר מחיפה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
de dud איפה כדאי לגדל ילדים בישראל? אוף טופיק 1
J לימוד מסחר יומי. איפה כדאי? שוק ההון 34
Y איפה כדאי לבנות תיק השקעות ועוד כמה שאלות שוק ההון 13
י פתיחת חשבון בנק חדש - איפה כדאי? צרכנות פיננסית 10
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
Y איפה כדאי לקנות מניות שנותנות דיוידנד ? שוק ההון 36
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34