• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

אישה עם שכר קרוב למינימום רוכשת מוצר בכ-14 אלף ש"ח.
איך? בתשלומים. לא בכרטיס אשראי או בצ'קים (כי אין), אלא בתשלומים חודשיים.
איך המוכר לוקח סיכון כזה? הוא לא. המוצר יסופק רק לאחר קבלת התשלום האחרון.
מה המוצר המדובר? ספה. פקקטה ספה.
מה שמתסכל אותי בסיפור הזה זה שכל כך קל להשיג ספה יד שנייה בחינם דרך אגורה / קבוצות מסירה. שלמי כמה מאות שקלים על הובלה וסגרי את הפינה.

מה שמתסכל אותי בסיפור הזה זה שכל כך קל להשיג ספה יד שנייה בחינם דרך אגורה / קבוצות מסירה. שלמי כמה מאות שקלים על הובלה וסגרי את הפינה.
ספה משומשת? חס ושלום... מגיע לה הרי הטוב ביותר.
אותי הורג שיש ספות חדשות מאיקאה (למשל) ברבע מחיר שהן לא פחות טובות (אם לא יותר)...

אישה עם שכר קרוב למינימום רוכשת מוצר בכ-14 אלף ש"ח.
איך? בתשלומים. לא בכרטיס אשראי או בצ'קים (כי אין), אלא בתשלומים חודשיים.
איך המוכר לוקח סיכון כזה? הוא לא. המוצר יסופק רק לאחר קבלת התשלום האחרון.
מה המוצר המדובר? ספה. פקקטה ספה.
הזכיר לי מקרה שבו עמדתי במשביר בתור לקופה אחרי מישהי והקופאית הודיעה לה שהכרטיס לא עובר.
האישה לא נראתה מופתעת, ניסתה כרטיס אחר שגם לא עבר.
ואז כרטיס נוסף שגם לא עבר.
שלפה את פנקס הצ׳קים ושאלה אם אפשר לשלם בתשלומים במספר צ׳קים ושלא יורידו בחודש הקרוב כי היא במינוס.
סאגה שלמה.
מה הקנייה החשובה?
בשמים :roll:
שני בשמים, כל אחד בעלות של מאות שקלים.

יש מספיק שאפשר לאמץ.
אתה מודע לזה שאין מספיק שאפשר לאמץ? לא תינוקות בריאים.
ילדים גדולים, או ילדים ממדינות אחרות מגיעים עם שק של צרות שהופך להוצאה כספית מאוד גדולה לאורך השנים.
אימוץ זה לא ילד לואו קוסט, זו שליחות והקרבה וסיכון עצום שההורים האלה לוקחים על עצמם.

ילדים גדולים, או ילדים ממדינות אחרות מגיעים עם שק של צרות שהופך להוצאה כספית מאוד גדולה לאורך השנים.
אימוץ זה לא ילד לואו קוסט, זו שליחות והקרבה וסיכון עצום שההורים האלה לוקחים על עצמם.
נשמע שילד בשר מבשרך הוא ה-לואו קוסט בלי הוצאה מאוד גדולה לאורך השנים.
בשר מבשרך / אימוץ יהיה "לואו קוסט" יחסית לפונדקאות/ טיפולי הפריה.

כל כך נכון.

אני אתחיל עם וידוי צרכני קטן : יש לי חולשה לעיצוב הבית. ספה מאיקאה לא תעבור, אני חייבת לבחור את הספה הכי יפה שאני מוצאת , לא ב14K , אבל כן ב5.
ביד 2 אין סיכוי שאני אמצא, אני אחרוש את כל החנויות הקיימות באנטרנט, אנעל על דגם ספציפי וזהו. אבל באמת שאני שמרנית וזה יחזיק מעמד שנים.

לפני חודש רכשנו ארון בעבודת נגר. לא התפשרנו על פחות מצביעה בתנור והעלות של ארון 2 מטר עבודת נגר היתה 9K

חברים של בעלי בהתקפה: אתם לא שפויים, ארון 2 מטר קונים ב4K! אם יש לכם כסף תשקיעו באוטו, מי קונה ארון ב9K?

"תשקיעו באוטו" זו הברקה שאני שומעת הרבה, מדהימה אותי כל פעם מחדש.
ובכלל, לכו תלמדו אנשים חשבון, כמה הארון הזה בחלוקה לחודשים עולה (37.5) לעומת הרכב המדובר. ואיך בתוך חודשיים וחצי בלי רכב כיסינו את ההפרש..

שעון ב 100,000 שח יקר אם שעון ב 1000 שח מראה בדיוק את אותה שעה.

יקר = כאשר התמורה לא מצדיקה את המחיר.
איך בוחנים אם תמורה מצדיקה את המחיר או שלא?

האם שעון ב1001 יקר אם שעון ב1000 מראה בדיוק את אותה השעה, אבל השעון ב1001 הוא גם מעוצב /ממותג / בוהק יותר?
וכמה שווה מנה מפונפנת במסעדה יפהפייה עם מוזיקת רקע לעומת אותה מנה בדיוק על צלחת חד פעמית במקלט טחוב?
שקל ? 10? 100? אצל כל אחד התשובה אחרת. וזה בהתאם לאיך שהוא מעריך את הכסף (בהשוואה לסכומים שמתגלגלים אצלו) וכמה הוא שם דגש על ניראות/ יופי / עיצוב / חוויה

הרבה פעמים אני אומר למלווים שכל אחד מגדיר אחרת "הוצאה" / "ביזבוז".

שעון ב 100,000 שח
יכול להכניס אותך למועדון מסויים ובהתאמה יכול לפתוח לך אפשרויות כלכליות שאחרת לא היו נגישות לך.
בסטייט אוף מיינד הנכון, ולבנאדם הנכון, זה יכול להשתלם.

בשר מבשרך / אימוץ יהיה "לואו קוסט" יחסית לפונדקאות/ טיפולי הפריה.

מבחינת הבאת הילד -
נראה שהמדרג הנכון הוא הריון ספונטאי -> טיפולי פוריות (כי זה גם ככה מסובסד -> אימוץ (המון עלויות נלוות) -> פונדקות

אבל מבחינת עלויות לטווח ארוך, אימוץ כנראה היקר מכולם והמסוכן מכולם עם הכי הרבה אי ודאות.

יכול להכניס אותך למועדון מסויים ובהתאמה יכול לפתוח לך אפשרויות כלכליות שאחרת לא היו נגישות לך.
בסטייט אוף מיינד הנכון, ולבנאדם הנכון, זה יכול להשתלם.
למה לא ליהנות מ-2 העולמות?
שעון חיקוי של BRAND ככה שגם יחשבו שאתה BigShot וגם את שאר הכסף אתה משקיע בקרנות איריות וכיו"ב?

*לדעת הח"מ, אנשים חזקים (באמת) לא מסתכלים על שעונים או מועדונים.
** הח"מ אדם לא בשום מועדון או בעל שעון או חזק ;)

טרי מהשבוע, זוג רוצה לשכור דירה ב50% מההכנסה שלהם. מדובר על דירה מאוד יקרה (כמה עשרות אלפים לחודש) אבל מגיע להם כי הם עובדים קשה ומקסימום יש הלוואה (לשון ההודעה).
לצערם הם פירסמו בפורום הלא נכון וכל התגובות היו חד משמעית לא, החלטה מסוכנת, וכד׳.

טרי מהשבוע, זוג רוצה לשכור דירה ב50% מההכנסה שלהם. מדובר על דירה מאוד יקרה (כמה עשרות אלפים לחודש) אבל מגיע להם כי הם עובדים קשה ומקסימום יש הלוואה (לשון ההודעה).
לצערם הם פירסמו בפורום הלא נכון וכל התגובות היו חד משמעית לא, החלטה מסוכנת, וכד׳.
הם לפחות עובדים מהבית?

אם 50% מההכנסות שלך זה עשרות אלפי ש"ח, לא נראה לי בעייה.

השותף לדירה לא מוכן לגעת באריזות שפג תוקפן, גם אם עבר רק ביום אחד.
אמרתי לו פעם שהתאריך על האריזה רק מבטא את שיא האיכות של המוצר וממש לא סכנה בריאותית. הוא לא ממש השתכנע.
זה מוביל להרבה מצבים של בזבוז מזון. לי אין שום בעיה לאכול מזון ולשפוט לפי הטעם והריח אם הוא במצב טוב.
לשטוף ידיים הוא לא אוהב, אבל העיקר שלא יעבור יום מהתוקף של היוגורט.

השותף לדירה לא מוכן לגעת באריזות שפג תוקפן, גם אם עבר רק ביום אחד.
אמרתי לו פעם שהתאריך על האריזה רק מבטא את שיא האיכות של המוצר וממש לא סכנה בריאותית. הוא לא ממש השתכנע.
זה מוביל להרבה מצבים של בזבוז מזון. לי אין שום בעיה לאכול מזון ולשפוט לפי הטעם והריח אם הוא במצב טוב.
לשטוף ידיים הוא לא אוהב, אבל העיקר שלא יעבור יום מהתוקף של היוגורט.
זה כבר לשרשור "אנשים מוזרים שאני לא מבין".

הם לפחות עובדים מהבית?
הפוך מבלים את רובם זמנם בעבודה מחוץ לבית.

אם 50% מההכנסות שלך זה עשרות אלפי ש"ח, לא נראה לי בעייה.
אם השכר המשולב של שני בני הזוג הוא 40 אלף והם רוצים להוציא 20 על שכר דירה ועוד מדברים על הלוואה במקרה הצורך זה מראה בעיקר על התנהלות בעייתית.
ז״א מדובר על משכורת די גבוה להבנתי איך עוד אפשר לתאר מצב שצריך על זה הלוואה.

ז״א מדובר על משכורת די גבוה להבנתי
אם מדובר על 40K נטו - זו משכורת מאוד מאוד גבוהה,
אם מדובר על 40K ברוטו (שזה יותר סביר) זה עדיין משכורת גבוה, נניח כל אחד מהם מרוויח 20K ברוטו אז בנטו יש להם אזור ה 27K - שזה יפה ומרשים אבל לא מתאים לדירה של 20K (בטח אם הם לא לקחו בחשבון הזה ארנונה, חשמל, מים, ועד בית, אולי גינון ואחרים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה