• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

לדעתי בכל מקום בארץ (כמעט) יש תחבורה ציבורית כלשהי..
נכון, אבל לא רלוונטי למי שצריך להגיע לעבודה במינימום זמן בשעה מסוימת, או שכל יום צריך להימצא אצל לקוח אחר. וגם לא רלוונטי כשרוצים להקפיץ ילד לחבר שלו בישוב שכן. בישובים קטנים (מושבים, קיבוצים, כפרים) יש מעט אוטובוסים ולא כולם עוברים בין הישובים האחרים.
אם מישהו רוצה לגור במקום שאין בו תחבורה ציבורית זה החלטה שלו.
בדרך כלל אדם מחליט איפה הוא רוצה לגור ואז מחפש עבודה בסביבה. בטוח שיש מיעוט שזה הפוך אצלו, ואפילו יש כאלה שמחליטים איפה הם גרים ונשארים שם גם כשהעבודה מתרחקת מהם. הבן שלי נוסע לחיפה לעבודה, מהמרכז... והוא ניסה בהתחלה להשתמש בתחב"צ והתייאש (אנחנו מדברים על תחבצ בין חיפה לת"א, כן? אם שם גרוע אז תאר לך מה בפריפריה).

ומה בקשר לביקור משפחה וחברים שלא גרים במרחק הליכה בסופי שבוע? או לנסוע לטייל בסוף שבוע?
תחב"צ (כן, גם בסופ"ש), מונית, רכב שכור ועוד מליון אופציות אחרות.

בכל מקרה, זאת לא סיבה להחזיק 3 (ולפעמים יותר) רכבים במשפחה, כמו שרוב האנשים עושים. מספיק רכב 1 למשפחה (ואפשר הרבה פעמים להסתדר גם עם 0).

המעבד של האייפון חזק יותר מהסנאפדרגון של קוואלקום ולכן יש לו כוח לעבוד יותר שנים
לגמרי לא בהקשר של הדיון המקורי, אבל אם כבר הדיון נגרר...
אין קשר בין עוצמת המעבד (נניח שאתה מודד בתדר, IPS או כל שיטה אחרת), לאורך החיים.
זה קשור לטכנולוגיה (כולם מיוצרים ב TSMC), תנאי עבודה, תכנון הנדסי לאורך חיים של הסיליקון ועוד ועוד...

לפעמים יש לך שני יישובים שכנים סמוכים יחסית, נניח עשרה קילומטרים בינהם, שבשביל להגיע בינהם בתחבורה ציבורית אתה צריך לסוע דרך יישוב שלישי והחלפת קווים, כך שנסיעה של 7 דקות ברכב תהפוך ל45 דקות בתח"צ.
ו..?

ומה בקשר לביקור משפחה וחברים שלא גרים במרחק הליכה בסופי שבוע? או לנסוע לטייל בסוף שבוע?
א. תטייל ברגל.
ב. תבוא לישון אצלהם.
ג. קח מונית שירות
ד. קח מונית
ה. אופניים חשמליים / רגילים
ו. רכב ליום

מה אם אני רוצה לטוס לרומא בשעות שאין טיסות ? אז חייבים גם מטוס פרטי?

נכון, אבל לא רלוונטי למי שצריך להגיע לעבודה במינימום זמן בשעה מסוימת, או שכל יום צריך להימצא אצל לקוח אחר. וגם לא רלוונטי כשרוצים להקפיץ ילד לחבר שלו בישוב שכן. בישובים קטנים (מושבים, קיבוצים, כפרים) יש מעט אוטובוסים ולא כולם עוברים בין הישובים האחרים.

בדרך כלל אדם מחליט איפה הוא רוצה לגור ואז מחפש עבודה בסביבה. בטוח שיש מיעוט שזה הפוך אצלו, ואפילו יש כאלה שמחליטים איפה הם גרים ונשארים שם גם כשהעבודה מתרחקת מהם. הבן שלי נוסע לחיפה לעבודה, מהמרכז... והוא ניסה בהתחלה להשתמש בתחב"צ והתייאש (אנחנו מדברים על תחבצ בין חיפה לת"א, כן? אם שם גרוע אז תאר לך מה בפריפריה).
את אמרת לי שאפשר לבשל לבד ועוד שלל דברים .

רוצה להגיע לעבודה ב8? תצא ב5:30.. אבא שלי היה יוצא לעבודה גם ב4 . ממתי לילד יש חברים ביישוב שכן? ואם הילד רוצה לבקר את בת דודתו באמריקה אז יוצאים לטיסה במחלקה ראשונה?
למה שתרצי לנסוע ממושב א למושב ב באופן אקראי? מה זו זכות היסוד הזאת לגור במושב?

אז למה שהבן שלך לא יגור בחיפה? יותר זול… למה הוא חייב לגור בתל אביב ? למה הוא לא יכול לעבוד בתל אביב?

אני לחלוטין הייתי קודם בוחר מטרופולין לעבוד בו ומחפש באזור ולא מחליט שאני גר ביישוב כלשהו כי החלטתי והמדינה חייבת לספק לי עבודה.

עריכה: גם שעה של נסיעה ביום שווה 3000 שח בחודש??זה תעריף של 120 שח לשעה…

ממתי לילד יש חברים ביישוב שכן?
ילדים במושבים לומדים בבית ספר אזורי ואז יש חברים במושבים סמוכים.
בתיכון מתחילים להיות בלפחות חברים משכונות אחרות באותה עיר.
ואם הילד רוצה לבקר את בת דודתו באמריקה אז יוצאים לטיסה במחלקה ראשונה?
כן, זו השיטה להקצין ול"הגחיך" את יתר היוזרים בפורום.
למה שתרצי לנסוע ממושב א למושב ב באופן אקראי? מה זו זכות היסוד הזאת לגור במושב?
אדם גר בנקודה מסויימת. בת העמק כבר ציינה שבעלה עצמאי וכנראה שלא עובד כמו מתכנת במקום אחד.

אני לחלוטין הייתי קודם בוחר מטרופולין לעבוד בו ומחפש באזור ולא מחליט שאני גר ביישוב כלשהו כי החלטתי והמדינה חייבת לספק לי עבודה.
אף אחד לא אמר שהמדינה חייבת לספק למישהו עבודה בנקודה א.
לא אתה התלוננת שכיום אתה גר אצל ההורים ולכן זה לוקח יותר משעה לכיוון לתל אביב?
אז כמו שאמרת... המדינה לא חייבת לספק לך עבודה. גם לא דירה איפה שאתה רוצה.

עריכה: גם שעה של נסיעה ביום שווה 3000 שח בחודש??זה תעריף של 120 שח לשעה…
שעה נסיעה לכיוון = שעתיים ביום. כלומר 40 שעות על הכביש.
אולי אפילו 48 שעות בחודש (אם עובדים 6 ימים בשבוע)

זוכר תקופה שעבדתי בלוד וגר בנס ציונה.
עם קטנוע חצי שעה.
פעם אחת הקטנוע היה מושבת אז נסעתי באוטובוס לרכבת ורכבת לרחובות - שעתיים לכיוון.
פעם נוספת הקטנוע היה מושבת, אז החלטתי לנסות ללכת ברגל - שעתיים לכיוון.

תיכף יכתבו לך שגם חמור זו יציאה צרכניסטית.

רוצה להגיע לעבודה ב8? תצא ב5:30.. אבא שלי היה יוצא לעבודה גם ב4
אז אם אני מבין נכון ,אתה מוכן למכור שעתיים מהחיים שלך כל יום בשביל לחסוך בכסף? ממתי כסף הפך ליותר חשוב מהחיים שלך?

עריכה: גם שעה של נסיעה ביום שווה 3000 שח בחודש??זה תעריף של 120 שח לשעה
שעה נסיעה כל כיוון זה 40 שעות בחודש.

3000 שח זה עלות החזקת רכב חדש שמחליפים כל 3 שנים. עלות החזקת רכב משומש או כזה שמחליפים כל עשור היא בערך חצי.

כלומר, פחות מ 40 שח לשעה.

עכשיו, נגיד וזה היה 80 שח. החיים שלך לא שווים את זה?

When it comes to time and money, waste money, you can always make more. Don’t waste time. You can never get it back​

אז אם אני מבין נכון ,אתה מוכן למכור שעתיים מהחיים שלך כל יום בשביל לחסוך בכסף? ממתי כסף הפך ליותר חשוב מהחיים שלך?

שעה נסיעה כל כיוון זה 40 שעות בחודש.

3000 שח זה עלות החזקת רכב חדש שמחליפים כל 3 שנים. עלות החזקת רכב משומש או כזה שמחליפים כל עשור היא בערך חצי.

כלומר, פחות מ 40 שח לשעה.

עכשיו, נגיד וזה היה 80 שח. החיים שלך לא שווים את זה?

When it comes to time and money, waste money, you can always make more. Don’t waste time. You can never get it back​

כשאני רשמתי אותו דבר על אוכל בחוץ בשרשור אחר מאוד לא הסכימו איתי … מה גם שהנסיעה שלי באוטבוס נכון לכרגע לוקחת פחות זמן מהאוטו…
עריכה: פחת לרכב זה 1000 שח לחודש בממוצע לפחות, אם אתה מחזיק להרבה זמן (רכב שקנית לפני 10 שנים ב150000 כנראה יהיה שווה 50 היום וזה בתקופה מאוד טובה מה שישקף פחת של 900 שח לחודש, תוסיף ביטוח תיקונים, אגרות טסטים ודלק תגיע ל3000 שח המיוחל או קרוב לשם . רוב האנשים לא מחזיקים רכב 10 שנים. 3000 שח בשביל לחסוך חצי שעה לכיוון(לא יודע איפה חוסכים שעה לכיוון) זה 22 שעות וזה בהנחה שהמשרה לא היברידית ב3000 שח שזה 136 שח לשעה בממוצע..

מה גם שהנסיעה שלי באוטבוס נכון לכרגע לוקחת פחות זמן מהאוטו
אבל הסבירו לך שלרוב האנשים זה לא המצב. לא כל העולם סובב סביבך.

עריכה: פחת לרכב זה 1000 שח לחודש בממוצע לפחות, אם אתה מחזיק להרבה זמן (רכב שקנית לפני 10 שנים ב150000 כנראה יהיה שווה 50 היום וזה בתקופה מאוד טובה מה שישקף פחת של 900 שח לחודש, תוסיף ביטוח תיקונים, אגרות טסטים ודלק תגיע ל3000 שח המיוחל או קרוב לשם . רוב האנשים לא מחזיקים רכב 10 שנים. 3000 שח בשביל לחסוך חצי שעה לכיוון(לא יודע איפה חוסכים שעה לכיוון) זה 22 שעות וזה בהנחה שהמשרה לא היברידית ב3000 שח שזה 136 שח לשעה בממוצע
1. רכב חדש אפשר לקנות ב 80 אלף. לא חייבים ב 150.
2. כל האקטואריה שלך לא נכונה. רכב זול (מתחת 100 אלף שח) שיוחזק למשך יותר מעשור. יעלה בערך 1500 שח לחודש ואפילו פחות אם בוחרים בחסכוני ששומר ערך.

כשאני רשמתי אותו דבר על אוכל בחוץ בשרשור אחר מאוד לא הסכימו איתי …
כי אוכל בחוץ זה פר ארוחה, כשבישול אפשר להכין כמה וכמה ארוחות בפעם אחת ולהקפיא.
אם אתה מבשל "בישול ארוך", או שם סיר מרק של שעתיים ~ שלוש על האש, אתה לא אמור לעמוד ולהסתכל על הסיר מתבשל.
ובשכר הנוכחי שלך, שעת עבודה עולה פחות.

מה גם שהנסיעה שלי באוטבוס נכון לכרגע לוקחת פחות זמן מהאוטו…
אם תחב"צ לוקחת לך פחות מאוטו - אז אין מה להסתכל על אוטו, חוץ מלנסיעות שהן לא "בית עבודה"
עריכה: פחת לרכב זה 1000 שח לחודש בממוצע לפחות, אם אתה מחזיק להרבה זמן (רכב שקנית לפני 10 שנים ב150000 כנראה יהיה שווה 50 היום וזה בתקופה מאוד טובה מה שישקף פחת של 900 שח לחודש, תוסיף ביטוח תיקונים, אגרות טסטים ודלק תגיע ל3000 שח המיוחל או קרוב לשם . רוב האנשים לא מחזיקים רכב 10 שנים. 3000 שח בשביל לחסוך חצי שעה לכיוון(לא יודע איפה חוסכים שעה לכיוון) זה 22 שעות וזה בהנחה שהמשרה לא היברידית ב3000 שח שזה 136 שח לשעה בממוצע..
אם הרכב שקנית יד שניה עלה 10,000 לפני 4 שנים, אתה מוזמן לחשב מחדש.
איפה חוסכים שעה לכיוון? אני תארתי לך חסכון של שעה וחצי בין נס ציונה ללוד.

אם אתה מבשל "בישול ארוך", או שם סיר מרק של שעתיים ~ שלוש על האש, אתה לא אמור לעמוד ולהסתכל על הסיר מתבשל.

אם תחב"צ לוקחת לך פחות מאוטו - אז אין מה להסתכל על אוטו, חוץ מלנסיעות שהן לא "בית עבודה"

אם תסע מחיפה תל אביב בשעות העומס הלוך חזור תבזבז שעה יותר באוטו פרטי… אם תסע מחוץ לשעות העומס הממש עמוסות תחסוך חצי שעה לכיוון….

מאיפה אתה יודע מה השכר הנוכחי שלי? מי מבשל והולך מהסיר? מה תקפיא? מרק? איך תשנע אותו? תקפיא ותחמם? הכנת 2 קילו שניצלים .. אתה אוכל אותם עכשיו שבוע אותם שניצלים כל יום? או שאתה מקפיא 10 תבשילים שונים שהכנת וכל יום לוקח קצת מכל דבר? איך אתה מקפיא את כל האופרציה הזאת ואיפה אתה מבשל קוסקוס שניצלים אורז עוף בקר דג ברוקולוי קינואה ומה אתה עושה עם סלט קטן שאתה רוצה עם כל ארוחת צהריים? איך הם לא מתחממים בדרך שאתה נוסע?

אבל הסבירו לך שלרוב האנשים זה לא המצב. לא כל העולם סובב סביבך.

1. רכב חדש אפשר לקנות ב 80 אלף. לא חייבים ב 150.
2. כל האקטואריה שלך לא נכונה. רכב זול (מתחת 100 אלף שח) שיוחזק למשך יותר מעשור. יעלה בערך 1500 שח לחודש ואפילו פחות אם בוחרים בחסכוני ששומר ערך.
2. ברור, כי כל הישראלים קונים רק רכבים זולים ומחזיקים אותם מעל עשור. אשמח לשמוע איזה רכב יש לך כרגע ולשאר האנשים
1. לא אין כזה דבר, למעט כמה רכבים מאוד קטנים, בטח לא רכבים משפחתיים
3. חישבת כמה יעלה לך התיקונים על הבלמים, גיר, גלגלים, ביטוח, דלק , או סוללה שצריך להחליף ברכב חשמלי, נוזלים למיניהם? התיקונים זה כבר לא בהכרח כמה מאות שקלים…

אם תסע מחיפה תל אביב בשעות העומס הלוך חזור תבזבז שעה יותר באוטו פרטי… אם תסע מחוץ לשעות העומס הממש עמוסות תחסוך חצי שעה לכיוון….
בדר"כ השעות להגיע לעבודה הן שעות העומס.
הרוב מתחילים בבוקר ומסיימים אחר הצהריים.
מאיפה אתה יודע מה השכר הנוכחי שלי?
כי אמרת שכרגע בחצי משרה, כ-8,000
מי מבשל והולך מהסיר? מה תקפיא? מרק? איך תשנע אותו? תקפיא ותחמם? הכנת 2 קילו שניצלים .. אתה אוכל אותם עכשיו שבוע אותם שניצלים כל יום? או שאתה מקפיא 10 תבשילים שונים שהכנת וכל יום לוקח קצת מכל דבר? איך אתה מקפיא את כל האופרציה הזאת ואיפה אתה מבשל קוסקוס שניצלים אורז עוף בקר דג ברוקולוי קינואה ומה אתה עושה עם סלט קטן שאתה רוצה עם כל ארוחת צהריים? איך הם לא מתחממים בדרך שאתה נוסע?
אני על 2 גלגלים. אני חוזר בזמן כשמגיע לכביש.
מעבר לכך שמקפיא שניצלים, את היתר רק במקרר, כי משפחה של 6 מסיימים את ארוחת השישי עד יום שלישי.
אבל כן, האוכל מתחיל להפשיר ונכנס למקרר כדי להמשיך להפשיר עד שמחמם אותו ל-א. צהרים.

אבל אגלה לך סוד קטן... קטוגני.
מסתדר עם 4~5 ביצים קשות, קצת בשר מיובש, קצת ירקות.
מה שחסר לי זה שהקצב בסופר לא מוכן לתת לי את מה שמנקה ללקוח.ה לפני.

2. ברור, כי כל הישראלים קונים רק רכבים זולים ומחזיקים אותם מעל עשור. אשמח לשמוע איזה רכב יש לך כרגע ולשאר האנשים
3. חישבת כמה יעלה לך התיקונים על הבלמים, גיר, גלגלים, ביטוח, דלק , או סוללה שצריך להחליף ברכב חשמלי, נוזלים למיניהם? התיקונים זה כבר לא בהכרח כמה מאות שקלים…
לא, לא כל הישראלים. אבל כנראה אחוז מסויים של הגולשים כאן.
יונדאי I20 שנת 2009, נרכשה כיד שניה ב-2018 ב-9,000 שח. כי לא מצאנו לנכון לרכוש רכב 6~7 מושבים. הפרמיה גבוהה מידי מבחינתנו
אופנוע 250 סמק שנרכש יד שניה (בן 3 חודשים).
אצל רוכבי אופנוע זה מקובל עד 2 ידיים בשנה, האופנוע אצלי כבר 3 שנים. עלה כ-17,000.
הביטוח קצת יקר (אופנוע מול רכב) בשנתיים האחרונות כמות הנסיעות נחתכה דרסטית.

אתה לוקח הרבה דברים פה אישית, כי אתה נכנס לפינה הזו.

רכב זה יציאה צרכניסטית. לא משנה אם הוא נוסע על דלק או על חשמל.
או לפחות יציאה צרכניסטית באותה מידה של שאר הדברים שהזכירו פה...
כשאני רשמתי אותו דבר על אוכל בחוץ בשרשור אחר מאוד לא הסכימו איתי …
בדיוק כמו ש- @roneng כתב, השרשור פה מבוסס על ראיה סובייקטיבית של העולם. ומכאן ״יציאה צרכנית״ של אחד היא הוצאה מחושבת/הכרחית/סבירה/הגיונית לאחר.

השרשור הזה אמור להיות הומוריסטי וקליל ולכן ככזה אין צורך לקחת את הדברים בו באופן קשה מדי… למרות שאני מודה שאני אישית לא מתה על השרשור הזה בדיוק מהסיבה ש- @roneng ציין. תמיד יש תחושה מאוד שיפוטית על הבחירות שאחרים עושים, כאשר כל אחד מסתכל על האחר ולא על עצמו.

למען האמת אני לא מגדיר את עצמי כסולידי ולמרות זאת, היום יש לנו טסלה, שהחישוב האקטוארי שלה היא 1500 ש"ח לחודש אם הרכב יוחזק כעשור. למען האמת שהניחוש שלי שאפילו פחות אם היא תשמור ערך כמו בארה"ב. 1700 ש"ח לחודש, אם בעוד עשור נצטרך להחליף סוללה לפני מכירה ומחירי הסוללות לא ירדו (עלות סוללה חליפית היום, 22000 שח). מחירי סוללות לפי אקטוארים אמור לרדת ב 50% בעשור הקרוב. מה שמעמיד את העלות החודשית בכ 1600 ש"ח (רק אם יהיה צורך בסוללה).
מי שיקנה טסלה היום עלות חודשית שלו תעמוד על קרוב ל 1800 לפני סוללה.(וזה רכב של מעל 200 אלף שח).
וכן זה כולל הכל.
איך? הסבר כאן:
פרסם בנושא 'החלפת רכב נוכחי לרכב חשמלי' https://www.hasolidit.com/kehila/threads/החלפת-רכב-נוכחי-לרכב-חשמלי.21524/post-479363

בעבר היה לנו גם מיצובישי ספייס סטאר, שגם לה חישוב אקטוארי פחות מ 1500 שח לעשור תחזוקה, ולרכב אמינות פנומנלית ויכול בקלות לשמש משפחה של עד 4 נפשות.הרכב לא כיף לנסיעה, אבל עדיף על בזבוז זמן בתח"צ.

וכן חישבתי הכל, רכב פרטי בן 10 שטופל כמו שצריך לא צריך לעבור תקלות רציניות מקסימום באלפים בודדים(על כל 120 חודשים של התחזוקה) וגם הם שוקללו.

וזה שאנשים קונים רכבים גדולים ממה שהם צריכים, יקרים, ובזבזניים לתחזוקה לא אומר שצריך לבזבז את החיים בתח"צ, פשוט לקנות נכון. גם אנשים רבים פשוט קונים משומש שגם זו דרך לחסוך.

נערך לאחרונה ב:
שוכרים רכב, תופסים טרמפ, הולכים קצת יותר ברגל, ישנים במקום היעד וכו...
אפשר לחשוב שבעלי רכב מטיילים כל סוף שבוע.

זוכר תקופה שעבדתי בלוד וגר בנס ציונה.
עם קטנוע חצי שעה.
לא בחרת את האפשרות התחצ"ית הכי טובה, נפוץ במיוחד למי שנוהג ברכב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 6
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה