• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

אוכל ביתי טוב, כן. מה שאני מבשלת, לא;)

משתתף בצערך. מניסיון זה לא מולד ועם קצת (או הרבה, תלוי כמה המצב חמור) ניסיון אפשר להתגבר על זה.
אם שווה או לא להשקיע את הזמן..... זה כבר סדר עדיפויות אישי

מניסיון זה לא מולד ועם קצת (או הרבה, תלוי כמה המצב חמור) ניסיון אפשר להתגבר על זה.
מסכימה לגמרי, אני עברתי מבישול בסדר (נו, כזה שטעים לילדים) לבישול ממש טעים (בעיניי) שמחליף את המסעדות שאהבתי ללכת אליהן, חוץ מאשר חומוס/צ'יפס/פלאפל שאני יודעת להכין אבל זה לא מוצלח לטעמי כמו במסעדות הערביות בסביבה.
אם שווה או לא להשקיע את הזמן..... זה כבר סדר עדיפויות אישי
אסור לשפוט היום או להעביר ביקורת חס וחלילה אבל אני אסתכן. לדעתי, היכולת לבשל לעצמך היא מכישורי היסוד לאדם העמיד ומעבר לכך - בהנחת יסוד ש"יהיו מזונותיך תרופותיך" (ע"ע היפוקראטס), יש לקחת בחשבון שאין לנו שום יכולת לשלוט על מרכיבי המזון של יצרן אחר ולכן גם על בריאות המזון שלנו. אז אם יש לנו תיעדוף לבריאות טובה, כדאי ללמוד לבשל לבד והשקעת הזמן שווה את זה.

מהניסיון שלי, כשאומרים למתקשר: "סליחה, אני בחו"ל" זה בדרך כלל עובד. המתקשר מבקש סליחה ויורד מהקו, בניגוד לאמירה: "סליחה, אני בטבריה".
בשביל זה מתכננים בדיקות קורונה לפני נסיעה לנופש בים המלח ובאילת, תוסיף לנופש גם טיסה במסוק\כדור פורח\כלי טיס כלשהו, ואז תוכל להגיד להם שעשית בדיקת קורונה לפני הטיסה והנופש. בתקווה שיבינו שהתכוונת לחו"ל (:

תוסיף לנופש גם טיסה במסוק\כדור פורח\כלי טיס כלשהו,
ממש ממש לא סולידי...
בכל מקרה, בימים הללו המילים: "לצאת לנופש" נשמעות לי בדיוק כמו: "כשהמשיח יבוא".
אבל תודה על העידוד.

ממש ממש לא סולידי...
בכל מקרה, בימים הללו המילים: "לצאת לנופש" נשמעות לי בדיוק כמו: "כשהמשיח יבוא".
אבל תודה על העידוד.

אגב, סתם מחשבה. טיסה בכדור פורח זה משהו שכן הייתי שורפת את תקציב החופשה עליו אפילו אם זה היה אומר שאין בית מלון והחופשה קצרה. יש סוגי חוויות שנשארות איתך כל הזמן, בניגוד לזה שישבת שבוע על בריכה שבדרך כלל לא הופך לאיזה חוויה מעצבת. מבחינתי דברים שהם מאוד מיוחדים בשבילך ובשביל הילדים הם בזבוז לגיטימי בהנחה והתקציב יכול לתמוך בזה.

אגב, סתם מחשבה. טיסה בכדור פורח זה משהו שכן הייתי שורפת את תקציב החופשה עליו אפילו אם זה היה אומר שאין בית מלון והחופשה קצרה. יש סוגי חוויות שנשארות איתך כל הזמן
ג.נ. גם אני.

לפחות נוסעים בהם או שזה רק בחניה >:D
בד"כ רק מכונית אחת (או פחות) נוסעת בכל זמן. ממש בזבוז. הם חושבים שאין טעם למכור, כי הם לא ירוויחו הרבה, והם גם מאוד אוהבים את כל המכוניות. איכשהו הם לא מבינים שגם להפסיק לשרוף כסף זה רווח.

לא מדובר במשפחה אמידה במיוחד. יש להם הלוואות ומשכנתא רצינית.
הם קונים בסופר הזול ובשוק, וחוסכים על דברים מינוריים. קשה לי להבין את ההגיון.

אגב, סתם מחשבה. טיסה בכדור פורח זה משהו שכן הייתי שורפת את תקציב החופשה עליו אפילו אם זה היה אומר שאין בית מלון והחופשה קצרה. יש סוגי חוויות שנשארות איתך כל הזמן, בניגוד לזה שישבת שבוע על בריכה שבדרך כלל לא הופך לאיזה חוויה מעצבת. מבחינתי דברים שהם מאוד מיוחדים בשבילך ובשביל הילדים הם בזבוז לגיטימי בהנחה והתקציב יכול לתמוך בזה.
אבל אם אתה משלם על לינה בבית מלון עם בריכה, אז כבר נכשלת במבחן הסולידיות...
רק עצם הניסיון לשלם כמה שפחות על לינה ולישון באוהל/דורמס/קאוצ'סרפינג זה כבר חוויה מעצבת יותר וכיפית יותר (לדעתי) מכל טיסה בכדור פורח או מלכודת תיירים אחרת.
תוסיף על זה גם שבמקום הכדור הפורח יכלת לעשות איזה טרק בשמורת טבע (ברמת קושי לבחירתך) וקיבלת חופשה סולידית מושלמת.

ג.נ. גם אני חטאתי בעברי בשריפת כסף על אטרקציות תיירותיות, על חלקן אני לא מצטער :)

תספר את זה לקטנצ'יק בין שלוש שכאשר הגענו לפארק הירקון לאחר נסיעה ארוכה בעומס חום כבד ועשינו רק כדור פורח שהוא בעצם מעלית. כבר חודשים ארוכים מספר כמה הוא רוצה לעשות שוב כדור פורח.מבחינתנו סיוט של נסיעה, בחרנו את היום הכי גרוע לצאת מהבית - אבל הוא קנה את עולמו בעשר דקות. טיולי אופניים, ביקורים בנופים עוצרי נשימה במדבר צפיה לילית בכוכבים שום דבר לה הרשים אותו כמו הבלון הענקי שמתרומם שם (וזה סה"כ מעלית, אפילו לא טיילנו איתו בשום צורה).

תספר את זה לקטנצ'יק בין שלוש שכאשר הגענו לפארק הירקון לאחר נסיעה ארוכה בעומס חום כבד ועשינו רק כדור פורח שהוא בעצם מעלית.
לך זה יישאר בתור זכרון חוויתי נפלא? אולי זה תקף רק לגיל מסוים.
תשמעי, בעלי עבד קצת מהצד בחברה של כדורים פורחים (כאן בעמק זה אחד המקומות המעטים שיש אישור לכך) ובתקופה ההיא גם הילדים וחבריהם זכו לעשות זאת כמה פעמים אבל הם לא נורא התלהבו, אולי כי הם כבר בני עשרים+?
כשהבכור שלי היה בגן, נסענו איתו למוזיאון המדע בחיפה. זה היה האושר בהתגלמותו מבחינתו והוא רץ בכל האולמות בהתלהבות של חוקר צעיר ועד היום הוא זוכר את זה. בפעם השניה, כמה שנים מאוחר יותר, הוא כבר היה פחות נלהב. אותו הדבר קרה עם הרפתקאה לילית שעשיתי להם בליל הכוכבים הנופלים הכי גדול במאה האחרונה (אי שם בשנות התשעים) והיום הוא אומר שכמה שהוא מחפש להתלהב שוב מזה (נסע עם חברתו בקיץ האחרון למדבר לראות) - זה אף פעם לא יהיה באותה רמת התרגשות. מה שאומר מבחינתי (אהיה חכמה כבר עם הנכדים) שעדיף לא לחוות הכל בכמה שנות ילדות אלא לפרוש את זה לאורך החיים.

תספר את זה לקטנצ'יק בין שלוש שכאשר הגענו לפארק הירקון לאחר נסיעה ארוכה בעומס חום כבד ועשינו רק כדור פורח שהוא בעצם מעלית. כבר חודשים ארוכים מספר כמה הוא רוצה לעשות שוב כדור פורח.מבחינתנו סיוט של נסיעה, בחרנו את היום הכי גרוע לצאת מהבית - אבל הוא קנה את עולמו בעשר דקות. טיולי אופניים, ביקורים בנופים עוצרי נשימה במדבר צפיה לילית בכוכבים שום דבר לה הרשים אותו כמו הבלון הענקי שמתרומם שם (וזה סה"כ מעלית, אפילו לא טיילנו איתו בשום צורה).
ילדים בני שלוש כל דבר דבר קונה את עולמם. זה לא חוכמה.
כשאני הייתי בגיל הזה רק חיכיתי שההורים יקחו את הרכב לשטיפה כדי שאוכל לבוא איתם ולנסוע במנהרה הזאת עם הוישרים.
הרבה יותר שווה מכדור פורח :lol:

נערך לאחרונה ב:
בנאדם שבור קונה בסופר נקניק ולחמניות כי הוא רעב עכשו, ומתעצבן על המחיר הגבוה,
5 ק"ג קטניות היה יכול לקנות במחיר הזה, ונראה שחסר לו כסף.
עריכה מעל 40 שקלים היה המחיר

נערך לאחרונה ב:
דווקא נראה לי יחסית סולידי, לקנות בסופר במקום בבית קפה או משהו.
בנאדם שרעב עכשיו, לא יכול להתחיל להשרות קטניות ולבשל.

נקניק ולחמניות בסופר בנושא "יציאות צרכניות שהכי מטריפות אתכם"?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה