• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לעבוד עם בחור שאני לא אוהב בלי לאבד את השפיות?

• פותח הנושא Deleted member 8742
  • פורסם בתאריך
D

Deleted member 8742

היי, פעם ראשונה שאני נתקל בסיטואציה הזאת ואשמח לתובנות של בעלי ניסיון. אני סטודנט להנדסת חשמל וכחלק מהשלמת תוכנית הלימוד יש צורך בביצוע פרויקט סיום גדול בזוגות. לצערי נפלתי על בחור אסון, ברמה כזאת שאם הייתי יודע עם מי יש לי עסק מראש הייתי מתעקש לבצע את הפרויקט לבד. חשוב לי לציין שבמהלך התואר עבדתי עם מספר אנשים ומעולם לא התחרטתי על כך.

אני אנסה לתאר את המצב באופן אובייקטיבי, למרות שברור לי שהפוסט הזה מוטה באופן טבעי לנקודת המבט שלי.

ככה הולכת אינטרקציה טיפוסית ביני לבינו:

אני אומר: משפט/ טענה/דעה.

הוא עונה: אתה טועה/לא הבנת/ זה לא עובד ככה- ואז ממשיך להסביר לי בדיוק את מה שאמרתי, בניסוח טיפה שונה.

וברגע שהוא מתחיל לדבר, אי אפשר לעצור אותו. הוא ידבר בטון מתנשא ולפעמים קצר רוח כאילו הוא איזה פרופסור ואני הסטודנט שלו, ועד שהוא מסיים כבר את הנאום יוצאות לי כל האנרגיות להמשיך לדבר על הנושא, אז אני פשוט עונה "כן, לזה התכוונתי.." או "נכון מסכים איתך". בפגישות הראשונות איתו התעקשתי על הנקודות שלי ויצא שסוג של התנגחנוכל שתי דקות, אבל באיזשהו שלב פשוט נמאס לי והפסקתי לנסות להבהיר איתו כל נקודה.

היום היינו צריכים להגיש מצגת, אז חילקנו בינינו את השקופיות וקבענו להיפגש ולדבר על מה שעשינו. בפגישה שלנו, הבחור נתן שנייה אחת מבט בשקופית שכתבתי, אמר "אני לא מבין מה כתבת כאן", מחק משפטים שלמים, וכתב מחדש בניסוח עילג ובבלאגן עם טעויות שידעתי שהמנחה לא יקבל (והפלא ופלא- המנחה שלנו בדק את המצגת והעיר בדיוק על הדברים שה "גאון" שינה).

עוד דוגמא מאתמול: הוא התחיל לעבוד על נושא בלי לעדכן אותי, אז דיברנו על זה בזום ושאלתי שאלות. הוא עושה טובה שהוא עונה, וכל משפט שלו מסתיים עם "הבנת??" "לא חושב שהבנת", והכול בטון לא נעים כאילו הוא מרגיש שהוא הרבה מעלי אינטלקטואלית ואני מפריע לעבודה שלו. בסוף מסתבר שהוא בזבז 10 שעות לנסות לגרום למשהו לעבוד בלי רכיב חומרה מתאים ואני צדקתי מההתחלה.

קיצר, אני חושב שהסברתי את המצב. בן אדם מתנשא, אוהב להקשיב לעצמו מדבר, מתנגח על כל שטות. חייב שדברים יעשו בדרך שלו. הייתי אומר גם שחלק מזה נובע מכישורים חברתיים ירודים/חוסר מודעות עצמית, אבל זו תהיה רק דעתי המוטה והלא מקצועית. חשוב לי לציין שלא מדובר בבחור לא אינטליגנטי, יש לו לפעמים הערות נכונות, אבל הדרך הכוחנית והמתנשאת שבה הוא מעביר את המסרים שלו ממש מוציאה לי את הרוח מהמפרשים.

כרגע אני חושב לתת לו את המושכות, לענות כן לכל מה שהוא אומר ועל הדרך גם לתת לו לעשות את מירב העבודה. כי עם הוא כל כך מאוהב בעצמו וביכולות שלו ולא מוכן לקבל את התרומה שלי, אני שמח לרשום את השם שלי על הפרויקט ולקבל ציון ככל שיהיה תמורת עבודה מינימלית מצידי. מצד שני, זה מרגיש לי סוג של ויתור, ופספוס הזדמנות ללמוד איך להתמודד עם סיטואציה כזאת, כי אני בטוח שזו לא הפעם האחרונה שיצא לי לעבוד עם בן אדם כזה.

כרגע אני חושב לתת לו את המושכות, לענות כן לכל מה שהוא אומר ועל הדרך גם לתת לו לעשות את מירב העבודה. כי עם הוא כל כך מאוהב בעצמו וביכולות שלו ולא מוכן לקבל את התרומה שלי, אני שמח לרשום את השם שלי על הפרויקט ולקבל ציון ככל שיהיה תמורת עבודה מינימלית מצידי. מצד שני, זה מרגיש לי סוג של ויתור, ופספוס הזדמנות ללמוד איך להתמודד עם סיטואציה כזאת, כי אני בטוח שזו לא הפעם האחרונה שיצא לי לעבוד עם בן אדם כזה.
זאת בדיוק הצורה בה אני נוהג בה בד״כ כשאני ניתקל בתופעות כאלה בעבודה אחרי 20 שנות ניסיון בהייטק, יפה שבתור סטודנט אתה כבר מבין את הטריק, לי לקח לפחות עשור. אתה לא מוותר כאן משום שהקרדיט להבנתי יגיע לשניכם. מאידך, אתה נימנע כאן מביזבוז מיותר של אנרגיה.

כרגע אני חושב לתת לו את המושכות, לענות כן לכל מה שהוא אומר ועל הדרך גם לתת לו לעשות את מירב העבודה
אתם יכולים גם לחלק ולמקבל עבודה- יכול להקטין חילוקי דעות ולהגדיל פרודוקטיביות.

תשקיע את האנרגיות במקום אחר. תוודא שאין טעויות פטאליות. תלמד לזהות אנשים כאלו מראש להבא.

אוף. איזה מצב מבאס. יצא לי כבר לעבוד עם כאלה. אתה יכול לפחות לשמוח שזה פרויקט זמני ולא מדובר בבוס שלך.
אולי יוכל לעזור אם תוכל להמיר חלק מהאינטרקציה ביניכם לתכתובת אימייל. יהיה לו קשה לקטוע אותך ככה. הבעיה היא שבד"כ אנשים כאלה גם לא ממש קוראים את מה שכותבים להם, אז יש סיכוי שזה לא יעזור.

סיטואציה מעצבנת עם אדם מעצבן...אני חושב שכולנו נתקלנו באדם כזה לפחות פעמיים שלוש בחיים.
בבושת פנים אני מודה שגם אני במשך כמה שנים הייתי יחסית דומה לאדם שתיארת עד שעברתי עם עצמי תהליך.
אני לא ארחיב בתשובתי אבל אני אתן לך את השני סנט שלי במשפט מפתח: בהתעסקות עם אדם כזה, לא משנה באיזו דרך פעולה תבחר, שמור תמיד על קור רוח, ואל תפגע לו באגו.

Ah, anger management.
הזדמנות מעולה ללמוד (לא)לתקשר עם אנשים). זאת raison d'etre לפרויקטים משותפים, עד עכשיו היה לך ניסיון מוחלש עם אנשים קלים ומשתפי פעולה, וזה לא תרם ללימודי תקשורת בין-אישית.
הבנת??))

אני אומר: משפט/ טענה/דעה.

הוא עונה: אתה טועה/לא הבנת/ זה לא עובד ככה- ואז ממשיך להסביר לי בדיוק את מה שאמרתי, בניסוח טיפה שונה.
בפעם הבאה, תן לו להתחיל ואז תעשה לו בדיוק את מה שהוא עושה לך-תגיד לו אותו דבר במילים אחרות. לא כדי ''להחזיר'', אלא כדי לשקף לו איך זה נראה.
לפעמים אנשים צריכים שישימו להם מראה מול הפרצוף כי הם לא מודעים מספיק לעצמם. אם הוא מספיק חכם ובוגר, הוא יבין את זה ואולי ישנה את דרכיו בהמשך.

אני בטוח שזו לא הפעם האחרונה שיצא לי לעבוד עם בן אדם כזה
אם אפשרי, בפעם הבאה שיש לך פרוייקט שאתה צריך לעשות עם אדם אחר, תבקש לעשות ''פגישת הכרות ראשונית'' שבה כל אחד יגיד איך הוא מתכוון לעבוד על הפרוייקט, מה הגישה שלו וכו'-כל מה שאתה חווה עכשיו, כדי שתוכל לזהות טיפוסים כאלה לפני תחילת העבודה המשותפת ולחסוך לך הרבה זמן וכאב ראש.

הוא התחיל לעבוד על נושא בלי לעדכן אותי
נסה לקבוע מראש זמנים שבהם אתם מעדכנים אחד את השני על התקדמות, אולי זה יעזור להקטין מקרים מהסוג הזה.
לא חייבים להתקשר, מספיק לשלוח הודעה בסגנון ''התחלתי לעבוד על xyz'' כדי שלא תעשו עבודה כפולה.

הדרך הכוחנית והמתנשאת שבה הוא מעביר את המסרים שלו
אולי אם הוא יקרא על ההתנהגות שלו-זה יעשה אצלו שינוי כלשהוא. תגיד לו שיבקש בחנות ספרים את הספר ''מוקף באידיוטים'' (איך להבין את מי שלא ניתן להבנה). נראה לי שהוא ימצא שם את עצמו-לפחות חלקית-במה שהמחבר מכנה ''אנשים אדומים''. תקציר הספר ופרק ראשון: https://www.e-vrit.co.il/Product/16293/מוקף_באידיוטים

התייעצות לגבי סכסוך מתמשך עם קולגה
מעתיקה חלק ממה שכתבתי בשרשור הנ''ל:

יש ספר שנקרא ''השפעה מיידית'' עם תהליך קצר של 6 שאלות (תגגל instant influence ותמצא את השאלות באנגלית) ואולי זה יעזור. השאלות האלה מתאימות כשאתה רוצה להשפיע על מישהוא לעשות משהו ואתה יכול להתאים את השאלות למצב שלך.

נסה להבין איך לדבר אליו, מה "מפעיל" אותו. הכוונה: אתה מדבר לכל אחד בצורה שונה: פונה לילד בן 7 בצורה אחת ולאדם בן 50 בצורה אחרת.
או שתגיד לו "עכשיו אנחנו מנהלים דיון שקט וענייני, בלי צעקות". דיון, לא ויכוח.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L להשלים את התואר או לעבוד התפתחות אישית 31
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
י לטוס לעבוד בחו"ל או להמשיך לחפש עבודה בארץ? התפתחות אישית 7
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
R האם כדאי יותר לעבוד במדינות אחרות? באילו? מיסים 6
ה לעבוד בישראל vs אירופה בשוק של היום התפתחות אישית 7
Tsachi01 האם מעסיק יכול לדרוש ממני לעבוד בתפקיד שאינו מוגדר בהסכם עבודה? אוף טופיק 53
צ שכנעו אותי לא לעבוד באבטחה! אוף טופיק 45
P אישתי נכשלה, במה יכולה לעבוד? התפתחות אישית 55
unrealx ייבוא מחירי מניות של בורסות הארץ לאקסל - הפסיק לעבוד? אוף טופיק 1
B מעסיק שדורש לעבוד דרך סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M לעבוד או לא לעבוד עכשיו אוף טופיק 3
I עצמאית שמתחילה לעבוד גם כשכירה במשרה חלקית - פנסיה והשתלמות צרכנות פיננסית 1
Will Smith לעבוד במקדונלס בגיל 27 זה רע? אוף טופיק 43
A 150 שקל לשעה - האם לעבוד כשכיר/עוסק מורשה/חברה התפתחות אישית 14
H בן 31 שרוצה שהכסף יתחיל לעבוד בשבילו יומני מסע אישיים 10
R רוצה לעבוד על אוטובוס אך יש בעיה אוף טופיק 10
I בשביל לעבוד כמפתח front end צריך תואר? אוף טופיק 1
Nimrod האם סוכן ביטוח יכול לטעון שבאפשרותו לבחור עם איזה גוף לעבוד ובאיזה תנאים? צרכנות פיננסית 23
א מה צריך לקרות כדי שתירצו לעבוד עד גיל פרישה? אוף טופיק 16
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
ע חוזר לעבוד, הפעם עם מטרה... יומני מסע אישיים 46
Y מתחיל לעבוד בתל-אביב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
c881 מישהו רוצה לעבוד ב-AMAZON? אוף טופיק 94
T לעבוד ב...ניקיון אוף טופיק 30
דוג לעבוד במשרת סטודנט או לפתח משהו בעצמי (תוכנה) התפתחות אישית 18
c881 מתי ואיך יצאו הנשים לעבוד - המזון שאנו אוכלים אוף טופיק 13
B מה לעשות עם הקופות כשמפסיקים לעבוד לתקופה ארוכה? צרכנות פיננסית 1
H יש לי שאלה ??? (האם עדיף לעבוד בחברה ציבורית או פרטית) התפתחות אישית 21
א אני שונא לעבוד יומני מסע אישיים 47
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
yossidiv למישהו פה יצא לעבוד עם Covercy? צרכנות פיננסית 24
M הם ממשיכים לעבוד כדי שאנחנו נוכל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
c881 אז החלטת להיות עצמאי. לעבוד בשביל עצמך התפתחות אישית 24
Y בחור צעיר - מדוע שיער הזקן מלבין? אוף טופיק 38
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
T בחור בן 21 מחפש את עצמו בעולם התפתחות אישית 26
S בחור צעיר בתחילת דרכו בעולם ההשקעות שוק ההון 8
R בתור בחור/בחורה צעירים, מהיכן מתחילים? [נערך: השקעה בנדל"ן] פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 136
AlexNOSAM תהיות של בחור בן 22 יומני מסע אישיים 34
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ט האם יש דרך לראות בצורה מרוכזת את כל השרשורים שאני עוקב אחריהם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20

נושאים דומים

Back
למעלה