• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אני שונא לעבוד

אלכז

משתמש רגיל
דירוג
160
הבעיה היא לא בעבודה עצמה, ברור לי שהבעיה היא בי.

אני עובד בהייטק.
הבוס שלי נחמד מאוד, החברים לצוות בסדר גמור. יש לחץ אבל אני מניח שהוא לא יוצא דופן ובכל סוג של עבודה יהיה לחץ מסויים. הארגון עצמו גדול, מסורבל ולא יעיל אבל לי אישית זה לא מפריע כל כך.
זה לא שרע כאן - אני פשוט שונא לעבוד.
קשה לי להתמודד עם העניין שכל יום, במשך 9 שעות בממוצע, אני צריך לעשות דברים שאני לא רוצה, דברים שאני לא אוהב לעשות, דברים שלא מסבים לא אושר וסיפוק.

אני בן 30, עובד כמעט 5 שנים, מקום העבודה הנוכחי הוא השני שלי מאז שסיימתי ללמוד ואני לא מסוגל לדמיין את עצמי ממשיך ככה, אפילו לא עוד 10 שנים. במקום העבודה הקודם, אגב, גם שנאתי לעבוד.

אני לא סולידי במיוחד.
יש לי רכב, אני טס לחו"ל 2-3 פעמים בשנה, יוצא לפחות פעם בשבוע לבית קפה/מסעדה.
מצד שני - אני מביא אוכל מהבית כדי לחסוך את מחיר הארוחות הגבוה בעבודה, שוכר דירה במקום לא יקר ביחד עם חברה שלי ודואג לחסוך 50-60 אחוז מההכנסה השנתית שלי.

בגלל שאני שונא ומעוניין להפסיק לעבוד אבל אוהב כסף ולא מעוניין להפסיק להכניס כסף, פתחתי עסק.
העבודה בעסק שלי היא גם עבודה לכל דבר ועניין אבל זה שלי, אני בוחר את השעות, אני בוחר את הימים ואני לא תלוי באף אחד. ההכנסות מהעסק הן רבע מההכנסות שלי ההעבודה.

תהיות לעצמי ובכלל:
האם אני יכול לעזוב את העבודה ולהתרכז בעסק?
האם אני יכול להחליף עבודה. למצוא עבודה שאני לא אשנא?
האם אני יכול ללמוד לאהוב את העבודה שלי?
האם אני יכול או רוצה להחליף מקצוע?

מקווה למצוא תשובות לתהיות האלה בעתיד :)

אין לי תשובות לספק אבל אני רוצה לאחל לך בהצלחה :)

לבי יוצא אליך, זה עצוב שאתה סובל ממה שאתה עושה 9 שעות ביום.
מה כן מסב לך אושר וסיפוק? האם יש תחביב שאתה נהנה ממנו? האם מהעסק אתה כן נהנה?

אלכס שלום
גם אני לא סולידי במיוחד
אני אוהב להנות מהחיים
אם לא טוב לך בעבודה אז תשנה אותה
רוב חייך אתה בעבודה אז תעבוד במשהו שטוב לך
לא במשהו שגורם לך סבל
אני הפכתי לעצמאי בגיל 32 לפני עשרים שנה
עבדתי קשה ולפעמים מאוד קשה אבל ראיתי ברכה בעמלי.
אגב גם היום יש לי תקופות שאני עדיין עובד מאוד קשה
אבל כעת אני נהנה מהעבודה
טוב לי ללכת לעבודה כי מבחינתי זה כיף
אני עושה הרבה דברים שמעניינים אותי ומרוויח על כסף
שלא לדבר על מעמד חברתי
ומעמד מקצועי בארץ ובעולם.
לא רואה את עצמי מפסיק לעבוד
ולא בגלל כסף אלא כי אני נהנה מזה.
תזכור שחיים רק פעם אחת ואני ממליץ להנות כל זמן שאפשר
תהיה מחושב
תיקח סיכונים שאתה יכול לעמוד בהם
ותאמין בעצמך
כל השאר יגיע
בהצלחה

הבעיה היא לא בעבודה עצמה, ברור לי שהבעיה היא בי.

אני עובד בהייטק.
הבוס שלי נחמד מאוד, החברים לצוות בסדר גמור. יש לחץ אבל אני מניח שהוא לא יוצא דופן ובכל סוג של עבודה יהיה לחץ מסויים. הארגון עצמו גדול, מסורבל ולא יעיל אבל לי אישית זה לא מפריע כל כך.
זה לא שרע כאן - אני פשוט שונא לעבוד.
קשה לי להתמודד עם העניין שכל יום, במשך 9 שעות בממוצע, אני צריך לעשות דברים שאני לא רוצה, דברים שאני לא אוהב לעשות, דברים שלא מסבים לא אושר וסיפוק.

אני בן 30, עובד כמעט 5 שנים, מקום העבודה הנוכחי הוא השני שלי מאז שסיימתי ללמוד ואני לא מסוגל לדמיין את עצמי ממשיך ככה, אפילו לא עוד 10 שנים. במקום העבודה הקודם, אגב, גם שנאתי לעבוד.

אני לא סולידי במיוחד.
יש לי רכב, אני טס לחו"ל 2-3 פעמים בשנה, יוצא לפחות פעם בשבוע לבית קפה/מסעדה.
מצד שני - אני מביא אוכל מהבית כדי לחסוך את מחיר הארוחות הגבוה בעבודה, שוכר דירה במקום לא יקר ביחד עם חברה שלי ודואג לחסוך 50-60 אחוז מההכנסה השנתית שלי.

בגלל שאני שונא ומעוניין להפסיק לעבוד אבל אוהב כסף ולא מעוניין להפסיק להכניס כסף, פתחתי עסק.
העבודה בעסק שלי היא גם עבודה לכל דבר ועניין אבל זה שלי, אני בוחר את השעות, אני בוחר את הימים ואני לא תלוי באף אחד. ההכנסות מהעסק הן רבע מההכנסות שלי ההעבודה.

תהיות לעצמי ובכלל:

מקווה למצוא תשובות לתהיות האלה בעתיד :)
אני חושב שיש לך מזל גדול. אני מניח שאתה משתכר היטב ויש לך הזדמנויות שאין לאחרים ... לחסוך חצי מהכנסתך , לסוע לחול ולהחזיק רכב ודירה בזכות ההכנסה ממשכורת בלבד- אני במקומך הייתי מרגיש שזכיתי בלוטו!!
אני בגילך כעת , אחרי 5 שנים לימודים שיצא לי המיץ מהם , מרוויח שכר מינימום ולא נראה שזה הולך להשתנות בשנתיים הבאות... אז אני מציע לך להתחלף איתי כאן ועכשיו במסגרת הסבה מקצועית שאתה שוקל ;) !!!!!
וברצינות, אני ממליץ לך בחום לא לעשות הסבה מקצועית מסיבה הפשוטה- ב95% מהמקרים זה לא מצליח, במיוחד בתחום העבודה כשכיר, ומסיבות הגיוניות, המעסיקים נרתעים להעסיק מישהו בתפקיד התחלתי לאחר שהמישהו הזה כבר עשה תפקיד ראשון ושני בקריירה בתחום אחר

ברצינות, אני ממליץ לך בחום לא לעשות הסבה מקצועית מסיבה הפשוטה- ב95% מהמקרים זה לא מצליח, במיוחד בתחום העבודה כשכיר, ומסיבות הגיוניות, המעסיקים נרתעים להעסיק מישהו בתפקיד התחלתי לאחר שהמישהו הזה כבר עשה תפקיד ראשון ושני בקריירה בתחום אחר
זה לא נכון באופן כללי, זה תלוי בתחום המוצא ובתחום היעד. אתה אומר לו פשוט "תסבול בשקט ותודה על מה שיש"? יש לי חברים שעברו הסבה מקצועית בהצלחה רבה.
אם כבר, אלכס, זכית בלוטו כי אתה חי בתקופה חופשית עם כל כך הרבה ידע ואפשרויות, שבה אתה יכול להחליט איפה אתה גר, במה אתה עובד ואיפה. למה להיות תקוע במשהו שאתה לא אוהב כשהעולם מלא באפשרויות?

@אלכז אל תשכח שאושר וסבל הם במידה רבה מונחים יחסיים. רובנו נמצא נק' אושר וסבל בחיים לא משנה מה נק' המוצא שלנו. בתור מישהו שגם עובד בהייטק בארגון גדול אני יכול להתחבר לחלק מהדברים שאתה אומר, אבל אל תשכח שמדובר ב-first world problems.
קח את הדברים של @טל51 ללב ותבין עד כמה אתה בר מזל.
ובכל זאת - אולי כדאי לך להתמקד יותר בעסק העצמאי שלך. אם תקדיש לו יותר שעות, האם הוא יוכל להכניס לך יותר כסף? בייחוד אם היית עוסק בו במשרה מלאה? נסה להפחית שעות בעבודה שלך כשכיר ולהקדיש אותן במקום זאת בעסק שלך ותראה אם זה יוצא משתלם מבחינת העלות\תועלת ומבחינת ההנאה שלך.
איך עושים את זה? תתכנן את החופשות\ימי מחלה שלך יחד עם חגים \ סופי שבוע כך שתוכל לפנות ימים רצופים פנויים שתוכל להקדיש לעסק כמשרה מלאה זמנית (ימים שבהם אתה עובד מהבוקר עד הערב, יום אחרי יום על העסק, ולא בעבודה כשכיר). אל תשכח גם שדברים שאנחנו עושים באופן רפטטיבי נמאסים בשלב כלשהו, גם אם זה העסק שלך אתה עלול למצוא את עצמך יום אחד מאוס עליו.
כמו כן, כפי שדובר ללא הרף בבלוג ובספרים הרלוונטיים (קראת את your money or your life ואת early retirement extreme? אם לא, רצוי) - להרוויח כסף זה רק חלק מהמשוואה - אתה משיג הרבה יותר מהיכולת לצרוך פחות כסף, גם כי אתה זקוק לפחות וגם כי אתה חוסך ומשקיע יותר. הייתי משקיע זמן ולומד לצרוך פחות מבלי לפגוע בסיפוק שלך מהחיים ובכך להזדקק לפחות הכנסה ולהגיע לעצמאות כלכלית יותר מהר. זה יכול לחסוך לך כמה שנות עבודה בקלות.

בוודאי שאתה צודק. הייתי מחדד ומציע לא לעשות הסבה מחוץ לעולם ההייטק, שנכון להיום הוא המגזר הכי תחרותי והכי מתגמל
זה לא נכון באופן כללי, זה תלוי בתחום המוצא ובתחום היעד. אתה אומר לו פשוט "תסבול בשקט ותודה על מה שיש"? יש לי חברים שעברו הסבה מקצועית בהצלחה רבה.
אם כבר, אלכס, זכית בלוטו כי אתה חי בתקופה חופשית עם כל כך הרבה ידע ואפשרויות, שבה אתה יכול להחליט איפה אתה גר, במה אתה עובד ואיפה. למה להיות תקוע במשהו שאתה לא אוהב כשהעולם מלא באפשרויות?[/QUOTE

@טל51 , תחרותי ? ועוד איך.
מתגמל? לא נראה לי.

המשך התגובה היא דעתי ודעתי בלבד.

אם מחברים ביחד את כל הדברים:
שעות עבודה לא ברורות
פוליטיקה ארגונית
הצורך להיות בחזית וללמוד כל הזמן
הצורך להיות זמין כל הזמן, בכל מקום, בכל שעה - חוסר בהפרדה ברורה בין עבודה לחיים
אופק תעסוקתי מטושטש
דרישות מעל ומעבר לתגמול

תקבל שהתגמול צריך להיות לפחות (לפחות) כפול, בנטו, כדי ש-"זה יהיה משתלם".
הרבה אנשים בתעשייה טוענים שהשכר שלך נקבע לפי הערך (value) שאתה נותן לארגון.
תרשה לי לומר לך: שטויות במיץ.
יש אנשים שתרומתם לארגון לא תסולא בפז, אך בכל זאת לא מרוויחים מעל השכר הממוצע במקצועם.
השכר שלך נקבע לפי מה שהתקבע בשוק או לחילופין לפי נדיבותו של הבוס הגדול ותו לא.

איך אתה מכמת את העובדה שאנשים לא רואים את ילדיהם? אין לזה ערך כספי ולא ניתן לשים על זה ערך כספי.
איך אתה מתמודד עם העובדה שתהפוך לא רלוונטי בעוד כמה שנים? לא כי לא למדת טכנולוגיות חדשות, פשוט בגלל שהמנכ"ל רוצה לראות אווירה צעירה וארגון צעיר, או בקיצור, כי הזדקנת ואפשר לוותר עליך.
לפי דעתי, זה בלתי נמנע וקורה כל יום.

מי שעובד יותר מ-9 שעות ביום ונאלץ להיות זמין גם בבית, הוא לכל דבר ועניין עבד מרצון והתגמול המשולם לו על כך הוא עלוב במקרה הטוב.

@yossidiv , בלי לחפור בהשוואות לעבודות אחרות יותר מדי.. אנשים בהייטק עושים הרבה מעל השכר החציוני וגם מעל השכר הממוצע.
לאחר 10-15 שנה בהייטק רוב האנשים "מסודרים" ברמה די טובה (רוב משכנתא משולמת וחסכונות יפים), ברוב העבודות זה לא ככה.
אנשים מסתכלים על גולת הכותרת וזה מה שהם רואים. נכון שיש לזה מחיר אבל עם התוצאה אי אפשר להתווכח.
אגב, שומרים\שוטרים\מורים ועוד בערך מיליון עבודות במשק עובדים גם לפחות את אותו מספר שעות, וגם הם זמינים בבית והשכר שלהם לא מגרד אפילו בצחוק את המשכורות בהייטק.

@טל51 , תחרותי ? ועוד איך.
מתגמל? לא נראה לי.

המשך התגובה היא דעתי ודעתי בלבד.

אם מחברים ביחד את כל הדברים:
שעות עבודה לא ברורות
פוליטיקה ארגונית
הצורך להיות בחזית וללמוד כל הזמן
הצורך להיות זמין כל הזמן, בכל מקום, בכל שעה - חוסר בהפרדה ברורה בין עבודה לחיים
אופק תעסוקתי מטושטש
דרישות מעל ומעבר לתגמול

תקבל שהתגמול צריך להיות לפחות (לפחות) כפול, בנטו, כדי ש-"זה יהיה משתלם".
הרבה אנשים בתעשייה טוענים שהשכר שלך נקבע לפי הערך (value) שאתה נותן לארגון.
תרשה לי לומר לך: שטויות במיץ.
יש אנשים שתרומתם לארגון לא תסולא בפז, אך בכל זאת לא מרוויחים מעל השכר הממוצע במקצועם.
השכר שלך נקבע לפי מה שהתקבע בשוק או לחילופין לפי נדיבותו של הבוס הגדול ותו לא.

איך אתה מכמת את העובדה שאנשים לא רואים את ילדיהם? אין לזה ערך כספי ולא ניתן לשים על זה ערך כספי.
איך אתה מתמודד עם העובדה שתהפוך לא רלוונטי בעוד כמה שנים? לא כי לא למדת טכנולוגיות חדשות, פשוט בגלל שהמנכ"ל רוצה לראות אווירה צעירה וארגון צעיר, או בקיצור, כי הזדקנת ואפשר לוותר עליך.
לפי דעתי, זה בלתי נמנע וקורה כל יום.

מי שעובד יותר מ-9 שעות ביום ונאלץ להיות זמין גם בבית, הוא לכל דבר ועניין עבד מרצון והתגמול המשולם לו על כך הוא עלוב במקרה הטוב.
שמע, כמהנדס תוכנה אני מרוויח מעל 30,000 וזה מפצה מעל ומעבר על כל החסרונות שמנית. הייתי בוחר באותו מקצוע גם אם היו משלמים על זה חצי. אני משחק עם קוד ועוד משלמים לי על זה!

@mudale222 , אני מסכים עם ההתחלה, עם ההמשך פחות - בגדול אתה די צודק.
המטרה שלי הייתה להראות את המחיר האישי הגבוה מדי שאיש הייטק משלם על השכר שהוא מקבל.
רק לשם השוואה, זה לא תמיד היה כך, לפני 5 שנים הציפיות היו הגיוניות הרבה יותר והתגמול גם.

איני מסכים שאחרי 10-15 שנה אנשי ההייטק "מסודרים", אולי הבכירים שבהם (אולי).
בכל מקרה, קח בחשבון שהם הופכים לא רלוונטיים לאחר פרק זמן זה וצריכים לעסוק במשהו אחר, זה גורר לרוב משבר שחלקם לא יוצאים ממנו.
אם אתה מכניס את נושא הבלוג לעניין, אז אפשר לומר שאיש הייטק ממוצע יוכל לחסוך ולהשקיע הרבה יותר מעובדים במגזרים אחרים, אבל לא כולם עושים זאת.

שומרים ככל הידוע לי עובדים במשמרות נוחות למדי, גם אם שכרם נמוך, אך לגבי עניין הזמינות אינני מסכים, יש לך דוגמאות?
שוטרים כנראה עובדים קשה יותר מרובנו, אני באמת לא מבין למה שכרם נמוך בהשוואה לעובדי הייטק.
מורים הם אולי העובדים הכי מוכים במשק, עם אחריות וציפיות גדולות אך ללא התגמול המתבקש.

• אהבתי
Reactions: HHH
וודאי. יש מושג שנקרא כונן בפרוייקטים גדולים עם הרבה מאבטחים. כמעט בכל הפרוייקטים הקטנים של האבטחה שזה מתקנים עם מאבטח 1 עד 3, אם מישהו חולה או כל בעיה אחרת המאבטח השני חייב להחליף אותו. בנוסף צריך להיות זמין לפתיחה של המתקן בשעות מיוחדות בחלק מהמקומות. משמרות של רוב המאבטחים לא קבועות. יש לילות. סיכון. בטחון תעסוקתי 0. ואפשר להמשיך בלי סוף. (אוו שכחתי שכל כמה חודשים הם צריכים לעבור כשירות עם מבחני כושר ומי שלא עובר... בי בי).
וזה סתם עבודות שעלו לי לראש.
יש עוד מלא: מוכר בחנות,קופאי,מלצר,עובד בניין,מוסכניק,איש מכירות,עובד סוציאלי... בקיצור כמעט כל עבודה שתחשוב עליה - עובדים יותר קשה מבהייטק ומקבלים פחות. ברור שברוב שההייטק לא קל - אבל זה ממש ההגדרה של צרות של עשירים.

השאלות שלך מאוד רציניות, אם אתה רוצה אני יכול להפנות אותך בפרטי ליועץ פרטי שגם אני השתמשתי בשירותיו פעם.
הוא טוב, יש לו גם ערוץ יוטיוב עם מאות סרטונים שתוכל להתרשם ממנו בעצמך.

מישהו חכם פעם אמר לי: You never leave a good job in order to open a business. והוא הכליל בזה גם כשפירט עסק שמכניס הרבה פחות מהעבודה.
אתה אמנם שונא את העבודה שלך כשכיר אבל תחשוב על זה שזה עסק בפני עצמו לכל דבר ועניין. ובגלל שאתה עדיין בן 30 האופציות שלך לתעסוקה בענף הן עוד לפני השיא, אני חושב שזו תהיה טעות קריטית להניח את זה עכשיו בצד.

העסק עצמו זה טוב ויפה - כי ככה אתה לא תלוי ב-100% במקום העבודה שלך. אבל ממש לא הייתי מתפטר כדי להשקיע בו אלא אם זה איזה סטרטאפ מטורף שאתה ממש מאמין בו. וגם אז לא בטוח שכדאי...
"אנחנו לא באים לעבודה כדי לעשות כיף. אם עבודה היתה משהו כיף לא היינו קוראים לזה עבודה אלא היינו נותנים לזה שם אחר" - זה משהו שפעם רשמתי בפורום וראיתי שאוהבים לצטט את זה :)
מעטים האנשים שנהנים מהעבודה שהם עושים. לדעתי עדיף לך פשוט להיות שמח בחלקך שיש לך פרנסה כזו שמאפשרת לחיות טוב ולחסוך עוד כל כך הרבה כסף.
אז התזה שלי היא - אל תנסה לחפש את ההנאה שבעבודה שלך, יש דברים אחרים בחיים. אין כיף בעולם התאגידי, גם הברגים הגדולים יותר סובלים פשוט הם היו מוכנים להקריב יותר מעצמם כדי לעלות בשרשרת.
אני גם כמוך - לא הכי נהנה מהתחום. כלומר אני לא סובל ממנו, אבל פשוט זה לא נותן לי הנאה והייתי עושה דברים אחרים בכיף. לדעתי זה בלתי אפשרי להינות מהתחום אלא אם ממש תשכנע את עצמך יום יום ברמה תת-הכרתית או משהו. כמו שאמרתי, עדיף לא לחפש בזה את ההנאה. זו פרנסה, it's business, לא לונה פארק.
אולי, אבל בגלל שאתה צעיר לא הייתי הולך על זה עכשיו. לי נראה שאתה די משחק אותה כמו שאתה עכשיו. תחשוב שאם תצא לאיזה הרפתקה וזה לא יצליח ולא תצליח לחזור לטכנולוגיה אז אתה תהיה כמו האנשים הזקנים האלה שעשו פספוסים בחיים ובשארית הזמן שלהם פשוט משכנעים את עצמם שוב ושוב שהם לא פישלו ועשו את הדבר הנכון. חבל... עדיף תרנגול הודו שמן בכיס. (זה לא ציפור קטנה מה שיש לך עכשיו)

אני לא רוצה לשפוט כי זה נורא קל במקרה הזה:)
אבל אציין שתיקח בחשבון את עניין האימפולסיביות. אתה יכול לעזוב את ההייטק להיות מאושר לשבוע ואז יהיו קשיים בעסק ולא תדע איפה לקבור את עצמך כי מראש המוטיבציה היתה להוריד את רמת הסבל במקום המוטיבציה להתמודד איתו. שכמדומני אמור להיות עיקרי אצל אנשי עסקים שרוצים להצליח בגדול.

אל תנסה לחפש את ההנאה שבעבודה שלך, יש דברים אחרים בחיים. אין כיף בעולם התאגידי, גם הברגים הגדולים יותר סובלים פשוט הם היו מוכנים להקריב יותר מעצמם כדי לעלות בשרשרת.
+1

איני יודע מה החלוקה בין אנשים שאוהבים את העבודה שלהם לאלו שלא, אבל יש לי הרגשה שהנטייה של הרוב היא לכיוון של :
"אני עושה את זה כדי להתפרנס" ואת ההנאה הם שואבים מדברים אחרים.

@adamshalev אני מבין שמדובר ב-First world problems ואני מרגיש אשמה קלה על זה שאני מתלונן אבל הרצון שלי הוא להיות מאושר ואני לא מרגיש מאושר כרגע. כמו שרשמתי - הבעיה היא בי, בגישה שלי ולא בעבודה עצמה אבל ההבנה הזו כשלעצמה לא עוזרת לי.
אני יכול (ומנסה) לפתח את העסק שלי בתקווה שיום אחד ההכנסה ממנו תהיה גבוהה מספיק כדי שאוכל לפרוש מהעבודה אבל זה לא סטארט-אפ שביום בהיר אחד יכניס לי מליונים.

אני לא מפיק הנאה מהעיסוק עצמו אבל אני גם לא סובל.
אני מפיק הרבה מאוד הנאה מזה שהעסק נותן לי תקווה שיום אחד אוכל להפסיק לעבוד.

@AlexNOSAM אני מסכים עם רוב הדברים שכתבת ובעיקר שעבודה זה עבודה ולא לונהפארק אבל תראה את מה ש @הדיוט בכלכלה כותב - מעבר לזה שהוא נהנה מהמשכורת הגבוהה שהוא מקבל, הוא נהנה לשחק בקוד! אני חייב לומר שזה מעורר קנאה כי אני לא נהנה לשחק בקוד.
אני לא משתתף בפורומים של תכנות בזמני הפנוי ואני לא קופץ על כל טכנולוגיה חדשה שיוצאת לשוק.

הסיכויים הם שאני לא אחליף מקצוע בזמן הקרוב. אני לא יודע מה כן הייתי רוצה לעשות ושום דבר לא מבטיח לי שאני אהנה ממקצוע אחר.

שמע, כמהנדס תוכנה אני מרוויח מעל 30,000 וזה מפצה מעל ומעבר על כל החסרונות שמנית. הייתי בוחר באותו מקצוע גם אם היו משלמים על זה חצי.
אכן משלמים לך על זה לא רחוק מחצי (מס הכנסה..) :)

דווקא בגילך הצעיר, לדעתי כדאי לך לחפש כיוון מקצועי שתהנה ממנו, יש לך עוד שנים רבות להתפתח בכל תחום שהוא, ובוא נהיה קצת נאיביים, קצת בעלי תקווה וקצת אמיצים ונאמין (לפחות כך אני מאמינה) שמי שעוסק במה שהוא אוהב גם יצליח ויראה פירות בעמלו.

ספציפית לגבי העסק - כמה השכר שלך לשעה מהעסק לעומת השכר לשעה מהעבודה כשכיר? ממה שכתבת נשמע שאתה כמעט ולא משקיע בו זמן ועדיין הוא מניב הכנסה יפה. אולי שווה לך להשקיע בו עוד קצת זמן ולהנות מגמול הולם יחסית.

אני אישית במצב דומה לשלך אבל קצת יותר מבוגרת, ולאורך המון שנים אני מתבשלת עם הרצון לשינוי. אני את ההחלטה שלי קיבלתי והשינוי התעסוקתי שלי יצא לדרך ממש בקרוב לאחר שנים של תכנון, התלבטויות ומחשבה. נכון, אולי אכשל (זה מה שהאנשים שהכי אוהבים אותך יגידו לך - מתוך דאגה תיזהר שלא יסרסו אותך!), אבל אני לא מוכנה לקבל החלטות מתוך הפחד מכישלון. אני מקבלת את ההחלטה מתוך הרצון להצליח במשהו חדש. זה מאוד עניין של אופי, אבל בעיני, מי שלא מגשים את החלומות שלו חי חיים עניים, ואני לא מוכנה להיות במקום הזה לאורך זמן.
זה שכתבת פה זה בעיני צעד ראשון לשינוי - תתחיל לפרוט לפרטים את המטרות שלך ותמצא את הדרך להגיע אליהן. אל תתפשר.
בהצלחה!

... אבל תראה את מה ש @הדיוט בכלכלה כותב - מעבר לזה שהוא נהנה מהמשכורת הגבוהה שהוא מקבל, הוא נהנה לשחק בקוד! אני חייב לומר שזה מעורר קנאה כי אני לא נהנה לשחק בקוד.
1+
גם אני לפעמים מקנא באלה שבאמת נהנים לשחק בקוד. אני מבין איך אפשר להיסחף בזה ושעוברות שעות בלי שאתה שם לב אבל ממש לאהוב את זה עד לרמה שלהישאר שעות נוספות ולהגיע לעבוד בשישי ושבת? קילומטרים ממני
אני לא משתתף בפורומים של תכנות בזמני הפנוי ואני לא קופץ על כל טכנולוגיה חדשה שיוצאת לשוק.
1,000+ (!)
גם אני ממש לא מאלה ולמען האמת זה הדבר הכי שנוא עלי במקצוע הזה פחות או יותר. המרדף אחרי הטכנולוגיות החדשות שיוצאות ובעיקר העובדה שמצפים מאיתנו שנתמקצע בהן בזמננו הפנוי.

אבל כמו שאמרתי, אם אתה לא אוהב את זה באופן טבעי אני לא חושב שאפשר ללמוד את זה. עדיף פשוט להתנגד לתחושות השליליות ע"י התרכזות בשכר שיש בזה ולחסוך כל שקל שאפשר במקביל כדי לפרוש משוק העבודה כבר.
לפעמים פשוט אין פתרונות טובים לדברים האלה...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ אני שונא את העבודה כי... אוף טופיק 47
L להשלים את התואר או לעבוד התפתחות אישית 31
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
י לטוס לעבוד בחו"ל או להמשיך לחפש עבודה בארץ? התפתחות אישית 7
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
R האם כדאי יותר לעבוד במדינות אחרות? באילו? מיסים 6
ה לעבוד בישראל vs אירופה בשוק של היום התפתחות אישית 7
Tsachi01 האם מעסיק יכול לדרוש ממני לעבוד בתפקיד שאינו מוגדר בהסכם עבודה? אוף טופיק 53
צ שכנעו אותי לא לעבוד באבטחה! אוף טופיק 45
P אישתי נכשלה, במה יכולה לעבוד? התפתחות אישית 55
unrealx ייבוא מחירי מניות של בורסות הארץ לאקסל - הפסיק לעבוד? אוף טופיק 1
D איך לעבוד עם בחור שאני לא אוהב בלי לאבד את השפיות? אוף טופיק 9
B מעסיק שדורש לעבוד דרך סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M לעבוד או לא לעבוד עכשיו אוף טופיק 3
I עצמאית שמתחילה לעבוד גם כשכירה במשרה חלקית - פנסיה והשתלמות צרכנות פיננסית 1
Will Smith לעבוד במקדונלס בגיל 27 זה רע? אוף טופיק 43
A 150 שקל לשעה - האם לעבוד כשכיר/עוסק מורשה/חברה התפתחות אישית 14
H בן 31 שרוצה שהכסף יתחיל לעבוד בשבילו יומני מסע אישיים 10
R רוצה לעבוד על אוטובוס אך יש בעיה אוף טופיק 10
I בשביל לעבוד כמפתח front end צריך תואר? אוף טופיק 1
Nimrod האם סוכן ביטוח יכול לטעון שבאפשרותו לבחור עם איזה גוף לעבוד ובאיזה תנאים? צרכנות פיננסית 23
א מה צריך לקרות כדי שתירצו לעבוד עד גיל פרישה? אוף טופיק 16
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
ע חוזר לעבוד, הפעם עם מטרה... יומני מסע אישיים 46
Y מתחיל לעבוד בתל-אביב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
c881 מישהו רוצה לעבוד ב-AMAZON? אוף טופיק 94
T לעבוד ב...ניקיון אוף טופיק 30
דוג לעבוד במשרת סטודנט או לפתח משהו בעצמי (תוכנה) התפתחות אישית 18
c881 מתי ואיך יצאו הנשים לעבוד - המזון שאנו אוכלים אוף טופיק 13
B מה לעשות עם הקופות כשמפסיקים לעבוד לתקופה ארוכה? צרכנות פיננסית 1
H יש לי שאלה ??? (האם עדיף לעבוד בחברה ציבורית או פרטית) התפתחות אישית 21
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
yossidiv למישהו פה יצא לעבוד עם Covercy? צרכנות פיננסית 24
M הם ממשיכים לעבוד כדי שאנחנו נוכל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
c881 אז החלטת להיות עצמאי. לעבוד בשביל עצמך התפתחות אישית 24