מה צריך לקרות כדי שתירצו לעבוד עד גיל פרישה?

אנונימית

משתמש סולידי
דירוג
23
מאחר ורב קוראי הפורום הם הייטקיסטים ששואפים לפרישה מוקדמת רציתי לשאול אתכם מה צריך לקרות כדי שתסכימו לעבוד בעבודה הנוכחית שלכם או בעבודה אחרת כלשהי עד גיל פרישה ?

אני למשל מאד אוהבת לישון בבוקר, אם הייתי יכולה להתעורר ביקיצה טבעית ולא להתייצב במשרד כל יום ב-8 או 9 זה היה מאד מוסיף לאיכות החיים שלי.

adamshalev

מודרטור
דירוג
18,979
בהייטק אין שום בעיה להתעורר ביקיצה טבעית.
מה שדופק את היקיצה זה הילדים ;)

מה שאת שואלת לדעתי משתנה עם הגיל והמצב הכלכלי. ככל שיותר צעירים תנאים ושכר בפרט הם שיקול מכריע. ככל שיותר מתקרבים לעצמאות כלכלית עניין תופס יותר משקל. מהנדסים הם לרוב סקרנים מטבעם, הם מונעים מעניין וכאשר שאר הדברים מסופקים זה הופך לשיקול העיקרי.

פייסבוק עשו ופרסמו מחקר לא מזמן שהגורם מספר אחד שעוזר להם לשמר עובדים זה לתפור את התפקיד סביב החוזקות ותחומי העניין של העובד.

חסכונית

משתמש ותיק
דירוג
157
מבחינתי המשרה צריכה להיות חלקית ולאפשר עיסוק בעניינים נוספים במקביל. סביבת עבודה- נעימה כמה שיותר.
במהות, כנראה בנושאים שבהם אני מתעניינת בשעות הפנאי כמו השקעות/ פנסיה/ גמל/ מסים/ כושר.
אם יהיה ערך מוסף רגשי, למשל ייעוץ למי שבאמת צריך, או הקלה רגשית כלשהי על מישהו שעובר משהו, אפשר לסמוך עליי שאתייצב למשרה גם אחרי הפרישה :)

מרק עוגיות

משתמש בכיר
דירוג
4,716
מה צריך לקרות כדי שתסכימו לעבוד בעבודה הנוכחית שלכם או בעבודה אחרת כלשהי עד גיל פרישה ?
מבחינתי הבעיה העיקרית בכל סוג של עבודה, גם כזאת שאני נהנית ממנה, היא המחויבות. היכולת להגיד: עכשיו מתחשק לי לעזוב לחודש כדי לטייל/לטפל בהורה חולה/להיות עם הילדים שלי/מחקי את המיותר, לא קיימת בשום עבודה שיש בה אחריות אמיתית.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,327
יכולת להגיד: עכשיו מתחשק לי לעזוב לחודש כדי לטייל/לטפל בהורה חולה/להיות עם הילדים שלי/מחקי את המיותר, לא קיימת בשום עבודה שיש בה אחריות אמיתית.
אני מניח שזה תלוי איך את מגדירה "אחריות אמיתית", אבל כבר יצא לי לעבוד בכמה עבודות (שמאוד נהנית לעבוד בהם) עם אחריות לא קטנה שלא היה קורה בהם כלום אם הייתי מודיע שאני לוקח חופש לחודש-חודשיים. בחלקם אפילו יכולתי לעשות את זה בהתראה של יום מראש.

מרק עוגיות

משתמש בכיר
דירוג
4,716
לא היה קורה בהם כלום אם הייתי מודיע שאני לוקח חופש לחודש-חודשיים.
אני מתארת לעצמי שזה יכול להיות נכון בעבודת משמרות למשל, שבה יש לך תחליף בדמות אנשים נוספים שיכולים לעשות בדיוק אותו דבר. אבל זה בערך ההפך מאחריות אמיתית מבחינתי - כלומר זו אחריות שנמשכת רק כל עוד אתה במשמרת ולא מעבר. בעבודות שבהם עובדים עם אנשים, או נותנים להם שירות, או צריכים לספק משהו תוך זמן מסוים, אני לא רואה איך זה אפשרי. אתה יכול לפרט יותר באיזה סוג של עבודות לא היה לך בעיה לקחת חופש כזה ארוך בלי שום התראה?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,327
אני מתארת לעצמי שזה יכול להיות נכון בעבודת משמרות למשל, שבה יש לך תחליף בדמות אנשים נוספים שיכולים לעשות בדיוק אותו דבר
אכן זה בעיקר בתפקידים שהאחריות (והמשימות) היא לטווח קצר יחסית ושאין בעיה להחליף אותך כי יש עוד מספיק אנשים אחרים באותו תפקיד. אבל זה לא בהכרח אומר משמרות.

אני למשל עבדתי תקופה כמדריך צניחה, שזה תפקיד עם לא מעט אחריות על הבנאדם שצונח איתך.
אצלינו בבי"ס היו הרבה מדריכים שעבדו כפרילנסרים - הודיעו עבור כל שבוע באיזה ימים הם פנויים ושובצו לימי עבודה לפי זה.
עבור טייסים למשל אני מניח שהמצב דומה - כל עוד יש מספיק טייסים בחברה אפשר לשבץ טייס אחר במקומך בהתראה קצרה יחסית.
ואני מניח שיש עוד הרבה מקצועות בסגנון הזה (למשל מדריכי טיולים)
גם בחברות הייטק יש תפקידים שבהם זה אפשרי (אם כי לרוב בהתראה קצת יותר ארוכה).
למשל FAE/support בחברות גדולות הרבה פעמיים בנויים מצותים גדולים שנותנים שרות לאותו מוצר כך שכל מי שבצוות יכול להחליף מישהו אחר.
עבדתי פעם בתפקיד כזה כאשר רוב העבודה הייתה לטוס ללקוחות בחו"ל ולהחזיק להם את היד. בתפקיד כזה, אם יש מספיק אנשים בצוות, אין בעיה לקחת חופש בהתראה קצרה (בתנאי שאתה לא בדיוק אצל לקוח בחו"ל )
אפילו בצוותי פיתוח, במיוחד כאלה שעובדים ב scrum שמראש דואג שלא יהיו משימות ארוכות יותר מכמה ימים ושלאף חבר צוות לא יהיה ידע "יחודי", לא צריכה להיות בעיה

מרק עוגיות

משתמש בכיר
דירוג
4,716
ושלאף חבר צוות לא יהיה ידע "יחודי"
זה בדיוק מה שלא התכוונתי אליו באחריות אמיתית: אחריות שמוגבלת רק לזמן שאתה נמצא בעבודה. אני לא אומרת שיש משהו רע בסוג כזה של עבודה, אבל בכל העבודות שנתנו לי באופן אישי סיפוק, האחריות היתה (והינה כיום) כזאת שבה אין לי תחליף מיידי, וגם החלפה בטווח ארוך יותר היא לא פשוטה (אם כי כמובן אפשרית). זה הולך ביחד עם יכולת לשלוט באופן משמעותי במה שאני עושה, איך שאני עושה את זה, והתוצאות של העבודה שלי. במיוחד אני בחיים לא הייתי מסתדרת עם שיטת הscrum שבה כל משימה היא כמה ימים, זה לא מתאים לאופי שלי.
אגב, נשמע לי שבאופן מובנה, אם כל כך קל להחליף אותך זה אומר שהמשכורת שלך לא יכולה להיות גבוהה מדי. היצע וביקוש וכו.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,327
זה בדיוק מה שלא התכוונתי אליו באחריות אמיתית: אחריות שמוגבלת רק לזמן שאתה נמצא בעבודה.
בגלל זה אמרתי שהשאלה איך את מגדירה "אחריות אמיתית". טייס למשל אחרי בצורה אמיתית וישירה לחיים של עשרות (ומאות) אנשים במטוס שלו, אבל ברגע שהוא נוחת והאנשים יצאו מהמטוס האחריות הזאת נגמרת.
בכל העבודות שנתנו לי באופן אישי סיפוק, האחריות היתה (והינה כיום) כזאת שבה אין לי תחליף מיידי
זה כבר עניין של העדפה אישית. אבל אין ספק שבסוג כזה של עבודה יש הרבה פחות גמישות "להעילם" לחופשה.
אגב, נשמע לי שבאופן מובנה, אם כל כך קל להחליף אותך זה אומר שהמשכורת שלך לא יכולה להיות גבוהה מדי. היצע וביקוש וכו.
מסתבר שזה לא ממש נכון. בטח לא בתחום ההיטק עם המשכורות הגבוהות.
אם כבר להיפך - בגלל שיש ביקוש כזה גדול והיצע נורא קטן, קל יחסית לשכנע מעסיק לקחת אותך למרות שאתה בא רק למשרה חלקית/נעלם מידי פעם וכו'
יש לי כמה חברים שעברו לעבוד במשרה חלקית בצורה כזאת או אחרת, בין אם כפרילנסים או כשכירים, בעיקר בגלל הגמישות בשעות והקלות בלקיחת חופש. כל זה בלי פגיעה גדולה מידי בשכר

קפבלנקה

משתמש בכיר
דירוג
2,110
מה צריך לקרות כדי שתסכימו לעבוד בעבודה הנוכחית שלכם או בעבודה אחרת כלשהי עד גיל פרישה ?
שהכסף לא יהיה סיבה שבגללה אני עובד. כלומר, בהנחה שיש לי די הון, שארצה תיאורטית להמשיך ולעבוד שם גם בחינם. ובמינונים המתאימים.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,416
עניין בעבודה ותחושת שליחות או לפחות הרגשה שאני עושה משהו מעבר לסיוע לאנשים מאד עשירים להיות עוד יותר עשירים.

MMM

משתמש ותיק
דירוג
1,207
צריך לשאול את האחים יהודה וזוהר זיסאפל. האנשים עובדים בלי הפסקה והם כבר שנים רבות אחרי גיל פרישה. ולא שחסר להם כסף: האנשים מיליונרים כבדים כבר עשרות שנים ויכולים לעשות מה שבא להם, ומה שבא להם לעשות זה להמשיך ולעבוד. מספרים שהאנשים ממש שרופים על טכנולוגיות חדשות. הם יזמים סידרתיים שהשקיעו לאורך השנים מיליונים רבים באנשים שבאו עם רעיון טכנולוגי. מעבר לכסף הם נתנו להם תמיכה עסקית והיו מעורבים ברמה יומית בעשרות חברות שהקימו.

Waler

משתמש ותיק
דירוג
1,366
מצטרף למקהלת ה״עניין״ שאנשים אחרים כבר ציינו.
מעבר לזה, אני חושב שהיה עוזר מאוד להרגיש שמה שאני עושה חשוב. לא במובן הצר של העיסוק שלי באבטחת מידע (כי כן, חשוב להגן על הפרטיות של הלקוחות שלנו ועל פרטי התשלום שלהם וכו׳), אלא במובן הרחב. אני מאמין שאם (כש?) אמצא תפקיד שבו אני ארגיש שהאנושות מרוויחה ממה שאני עושה, כנראה שאשמח מאוד להגיע כל יום לעבודה. כי זה מה שארצה לעשות בין אם משלמים לי ובין אם לא.

האופטימית

משתמש ותיק
דירוג
970
הדבר העיקרי שצריך לקרות כדי שאשאר לעבוד הוא בעלות על הזמן שלי.
אל תכריחו אותי לשבת במשרד אם סיימתי את המשימות שלי מהר יותר מאחרים.
אל תכריחו אותי להגיע כל יום אם אני יכולה לעשות את אותה העבודה אפילו יותר טוב בשקט מהבית
אל תכריחו אותי לעבוד שנה שלמה עם יום חופש וחג פה ושם, תנו לי לקחת חופשים ארוכים מדי פעם להתאוורר ולחזור עם מצברים נקיים

אם אפשר יהיה להוריד באחוזי משרה לחצי משרה או פחות יש סיכוי שהייתי נשארת. הקונספט של לבלות את רוב שעות הערות שלי בשבוע בתוך משרד זה מה שמטריד אותי.

Belinda Blumenthal

משתמש סולידי
דירוג
60
אני שונאת את העבודה שלי (ושנאתי גם את העבודות הקודמות) למרות שאני לא עובדת קשה, משלמים לי מצויין ואפילו העבודה עצמה לא משעממת מידי.
אני עושה את זה רק בשביל הכסף. לא יכולה לחשוב על שום דבר שיגרום לי להמשיך גם כשלא אהיה חייבת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 23
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
נירוש צריך חוות דעת לגבי PEPPER פוסטים מאיכות נמוכה 15
S מה אני צריך לחפש בצבא? התפתחות אישית 17
S קרן סל מחקה MID/SMALL CAP גלובאליות - צריך עזרה בחיפושים שוק ההון 1
י צריך כמה חידודים לגבי ההבדלים בין קרן סל לקרן נאמנות, ופקודות קנייה. שוק ההון 38
סול אולי הייתי צריך למצע? יומני מסע אישיים 28
ע מה צריך לעשות כדי לקבל את מענק הקורונה של טראמפ? אוף טופיק 1
F האם צריך תואר כדי להתברג בתכנות ? ועוד שאלה על תחומי הייטק אחרים אוף טופיק 59
מ צריך עזרה בנוגע למס מיסים 5
ח אחרי שלושה עשורים צריך למצוא כיוון. התפתחות אישית 16
M החזר מס לשכיר - האם צריך להגיש טופס 134? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
P פתיחה ברשויות המס - האם גם בימינו צריך ללכת פיזית? צרכנות פיננסית 2
Shaz מישהו יודע איזה טופס צריך למלא כדי לקבל את המענק שהמיסים שלנו ממנים לנו? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Lemonade צריך את הערכתכם למשך זמן הדרוש ללימוד פיתוח, שדרוג ועיצוב אתרים התפתחות אישית 4
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
O כדאיות הלוואה לרכב אם ״לא צריך״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ע כיצד לבנות תיק השקעות כאשר צריך את הכסף נזיל? שוק ההון 15
C שאלה - האם מצויין בחוק בתוך כמה זמן מס הכנסה צריך להחזיר שומת מס אחרי הגשת מסמכים? צרכנות פיננסית 8
ג איזה מדד צריך להשוות לתשואות של מסלולים מנוהלים שוק ההון 14
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
ד מה צריך לדעת לפני שנותנים הלוואה עם שעבוד של דירה (משכנתא) לטובת ההלואה? נדל"ן 13
ש האם צריך אג"ח וכמה אג"ח? שוק ההון 12
ב משקיע עם IB. לא מוכר. מקבל דיבידנדים לאחר 25%. צריך להגיש דו״ח? צרכנות פיננסית 27
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
P ביטול עסקת מקרקעין + פיצוי, צריך פיצול סעדים? נדל"ן 6
ק צריך עזרה להבין למה קרן ממונפת בהכרח מפסידה לאורך זמן שוק ההון 63
H אני צריך קצת הכוונה אני מבולבל נדל"ן 15
י על איזה מדד צריך להסתכל כדי לדעת האם הכלכלה טובה? אוף טופיק 13
Liron2035 אם פתחתי חשבון בIB השנה(2018) אני צריך לדווח למס הכנסה בסוף 2019? צרכנות פיננסית 20
ק צריך לפתוח קופת גמל והלכתי לאיבוד צרכנות פיננסית 7
unrealx פינוי ובינוי - מה צריך לבדוק? נדל"ן 17
נ בחירת קרן סל ספציפית - מה צריך להביא בחשבון? שוק ההון 4
F מה צריך ללמוד כדי להגיע לעצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
לא חשוב שמות צריך את דעתכם בנוגע לסמינרים בנושא "ידע פיננסי" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
B האם צריך 200K ש"ח כדי לעבור לקרן פנסיה בניהול עצמי (IRA)?! צרכנות פיננסית 20
c881 למה מפתח תוכנה/מתכנת צריך לדעת מתמטיקה? אוף טופיק 13
ע רישום לIB צריך עזרה שוק ההון 7
I בשביל לעבוד כמפתח front end צריך תואר? אוף טופיק 1
T כמה טופסיאדה צריך לצרף עבור ביצוע החזר מס? צרכנות פיננסית 7
מ איזה כלי צריך לשחרור דלת תקועה? אוף טופיק 3
G משקיע מתחיל - צריך עזרה לבניית תיק שוק ההון 10
amidar צריך עזרה בחישוב החזר הלוואה. שוק ההון 6
סול צריך קצת סדר בבלאגן שוק ההון 22
K כמה כסף צריך כדי לפרוש? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
wa11a כלי עבודה שכל הנדי מן(או וומן) צריך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30

נושאים דומים