• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אחרי צבא, מה עכשיו?

Sapir_al

משתמש רשום
דירוג
13
שלום לכולם, אני בת 21 ומהפעם האחרונה שכתבתי כאן חסכתי עוד קצת כסף ויש לי 100K מיותרים בעובר ושב שאני רוצה להשקיע אותם לטוח של 10-15 שנה ואולי יותר. כל חודש אני מתכוונת להפקיד להשקעה 1000 שקל ורוב הסיכויים שגם יותר.

מלבד המאה אלף, יש לי מספיק כסף להתחיל לימודים באונברסיטה שנה הבאה וגם להשקיע בעצמי ככה שאין לי שום עניין בכסף הזה ספציפית חוץ מזה שמצער אותי שהוא סתם צובר אבק בבנק כל השנים האלה.

אני כן מרגישה מוכנה מספיק להתחיל להשקיע, כבר מעכשיו, אבל למרות שקראתי את כל הבלוג של הסולידית ישר והפוך אני מרגישה די אבודה ולא יודעת איפה לשים את האצבע ולדעת מאיפה להתחיל להשקיע. אשמח לטיפים יישומים שיעזרו לי להיות אמיצה ולהתחיל להשקיע.

הפורום הנל מיועד לתיעוד מסע אישי ועדכונו מעת לעת. נשמח אם תשתפי אותנו יותר במטרות שלך לעתיד הרחוק, אפיק לימודים ומנעד סיכונים רלוונטי לגבייך.

מלבד המאה אלף, יש לי מספיק כסף להתחיל לימודים באונברסיטה שנה הבאה
כל הכבוד על החסכון! בלי קשר, כדאי לך להגיש בקשה לכמה שיותר מלגות.

אודה אם תשתפי במטרות שלך ואיזה תואר את מתכננת ללמוד.

אני מרגישה די אבודה ולא יודעת איפה לשים את האצבע ולדעת מאיפה להתחיל להשקיע
הבעיה היא טכנית איך קונים את הניירות שאת רוצה, או קוספטואלית לבנות תיק השקעות ולהחליט על הקצאת נכסים?

אהלן,
האמת בול במצב שלך, בן 21 והתחלתי להשקיע פחות או יותר לפני חודשיים.

מה שאני עשיתי זה בתור התחלה לרשום לעצמי רשימה של שאלות שאני לא מבין עד הסוף או פשוט לא יודע לתת עליהם תשובה בנושא של השקעה פאסיבית, אחר כך התחלתי לקרוא בלוגים ומקורות מידע מהאינטרנט/ ספרים כדי לתת את התשובות עליהן, בסופו של דבר כשקראתי את "השקעות לעצלנים" וראיתי שאני כבר ידעתי את כל מה שהוא דיבר עליו, הבנתי שהגיע הזמן כבר להתחיל.

זה קצת מהחוויה שלי, אם את רוצה יותר פרטים או מידע תדברי איתי.

חוץ מזה, מצטרף לבקשה של רבים כאן שאם כבר פתחת פוסט ביומני מסע אז תשתפי את התוכניות שלך, לי אישית ממש עוזר לשמוע חזון של אחרים ועוד בני גילי בכלל.

תצליחי :)

עוד משהו ששווה לעבור עליו זו גלריית התיקים בפורום. אני הרגשתי בשל להשקיע כשהבנתי את השיקולים השונים שחברי הפורום הציגו לבניית התיק שלהם.

נערך לאחרונה ב:
בגיל 21, עם טווח של 10-15 שנה קדימה, לא רואה התלבטות לא לשים הכסף על 100% מניות. נשאר רק להחליט על איזה מדד את רוצה לעקוב (אין יותר מדי, יש 2-3 פופולריים) להרים טלפון לבית השקעות מוכר, להעביר כסף ולקנות. לשפר ולחסוך עוד כמה שקלים תמיד אפשר לעשות בהמשך.

בגיל 21, עם טווח של 10-15 שנה קדימה, לא רואה התלבטות לא לשים הכסף על 100% מניות. נשאר רק להחליט על איזה מדד את רוצה לעקוב (אין יותר מדי, יש 2-3 פופולריים) להרים טלפון לבית השקעות מוכר, להעביר כסף ולקנות. לשפר ולחסוך עוד כמה שקלים תמיד אפשר לעשות בהמשך.
ולחזור על זה שוב ושוב עם התאמות מתאימות לטווח ההשקעה וסיבולת הסיכון

ומזל טוב את מליונרית

בגיל 21, עם טווח של 10-15 שנה קדימה, לא רואה התלבטות לא לשים הכסף על 100% מניות.

אני בין האחרונים לתת עצות כלכליות כאן, עקב יומן המסע שחשפתי כאן. אבל האם זה באמת עצה טובה לשים 100% מהחסכונות בשוק ההון?
מה מבטיח שמחר לא יהייה עוד 2008? 1929? בטח בתקופה הנוכחית עם כל האי וודאות. יכול לקחת לשוק כמה שנים טובות להתאושש, אם בכלל, לך תדע..
לכן עדיף לדעתי לדאוג ולשים גם מספיק כסף נזיל בצד כל חודש שיופקד ישירות לפק״מ בבנק שלך, עם נקודות יציאה זמינות בטווח הקצר,
שיישב שם בטוח ולא חשוף לשום סיכון (חוץ מאינפלציה אבל זה עניין אחר)
3- 6 חודשי מחייה הסולידית ממליצה לא?

אני בין האחרונים לתת עצות כלכליות כאן, עקב יומן המסע שחשפתי כאן. אבל האם זה באמת עצה טובה לשים 100% מהחסכונות בשוק ההון?
מה מבטיח שמחר לא יהייה עוד 2008? 1929? בטח בתקופה הנוכחית עם כל האי וודאות. יכול לקחת לשוק כמה שנים טובות להתאושש, אם בכלל, לך תדע..
לכן עדיף לדעתי לדאוג ולשים גם מספיק כסף נזיל בצד כל חודש שיופקד ישירות לפק״מ בבנק שלך, עם נקודות יציאה זמינות בטווח הקצר,
שיישב שם בטוח ולא חשוף לשום סיכון (חוץ מאינפלציה אבל זה עניין אחר)
3- 6 חודשי מחייה הסולידית ממליצה לא?
אם היא בעצמה אומרת שהיא רוצה את הכסף רק עוד 10-15 שנה, לא רואה סיבה שלא. גם אם תהיה נפילה עוד שנה-שנתיים-שלוש היא לא תמשיך כי היא לא צריכה את הכסף וברור שהוא צריכה ללמוד עוד הרבה במהלך החיסכון. (כמובן לא מייעץ שום דבר)

אבל האם זה באמת עצה טובה לשים 100% מהחסכונות בשוק ההון?
את רוב הכסף שיהיה לה היא עדיין לא הרוויחה.
במצבה, מפולת עכשיו זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות.

תודה לכולם על התגובות.

אז ככה, האמת שכרגע אני לא סגורה על מקצוע ספציפי. אני יודעת שאני לא בן אדם ריאלי (3 יח״ל במתמטיקה) אז אני לא אלמד מדעי המחשב או תכנות ואת כל המקצועות האלה שיש בהם כסף. מה שיותר מעניין אותי אלו מקצועות הומניים כמו עבודה סוציאלית, כלכלה, פסיכולגיה, אחיות וכדומה.

הרעיון שלי היה להתחיל לימודים כמה שיותר מהר כדי שאחרי הלימודים אחסןך הרבה יותר מעכשיו, אבל בגלל שאלו לא מקצועות שאני לא ארוויח מהם הרבה, חשבתי אולי לדחות את הלימודים בעוד שנתיים, ולהתחיל בגיל 23, ועד אז לחסוך עוד 100 אלף שקל ואולי יותר ולהשקיע גם אותו.

ובגדול המטרה שלי בכסף היא לקנות דירה.

נערך לאחרונה ב:
גם אם תהיה נפילה עוד שנה-שנתיים-שלוש היא לא תמשיך

האם זה וודאי שאחרי כל מפולת בבורסה תבוא לאחר מכן עלייה? מה מבטיח שבמקרה של מפולת כמו 2008 הבורסה תתאושש לאחר כמה שנים? תיאורטית היא יכולה לא להתאושש ולהישאר במצב כמו 2008 גם כמה עשורים, לא? אני באמת שואל אין לי מושג..

בסופו של דבר כשקראתי את "השקעות לעצלנים" וראיתי שאני כבר ידעתי את כל מה שהוא דיבר עליו, הבנתי שהגיע הזמן כבר להתחיל.
בהתחלה הסתכלתי בלעג על הספר הזה, אבל כמה אנשים אמרו לי שהם ממש נהנו ולמדו ממנו. היית ממליץ עליו להדיוט שרוצה להשקיע אבל לא יודע איך?
(הרפרנס: רוצה לתת מתנת פרידה לכל הצוות שלי מהמשרד, וזה נראה לי מתאים יופי)

בהתחלה הסתכלתי בלעג על הספר הזה, אבל כמה אנשים אמרו לי שהם ממש נהנו ולמדו ממנו. היית ממליץ עליו להדיוט שרוצה להשקיע אבל לא יודע איך?
(הרפרנס: רוצה לתת מתנת פרידה לכל הצוות שלי מהמשרד, וזה נראה לי מתאים יופי)
כמוך בדיוק כמוני.
במקרה חבר קנה אותו, אמרתי יאללה אני אקרא.
הוא כתוב בצורה ממש מעולה בעיניי, קל להבנה ונגיש מאוד, מסכם את כל הרעיון והפרקטיקה במשהו כמו 130 עמודים, קליל ברמה שסיימתי אותו באיזה שעתיים ואני באמת תופס מעצמי קורא מתחיל.
לגבי להביא אותו כמתנה זה בכלל רעיון מעולה, האמת שאני חשבתי בדיוק אותו דבר לכמה אנשים קרובים בשחרור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N טיול אחרי צבא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 54
P צבא רובוטים פוסטים מאיכות נמוכה 7
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
A צעיר אחרי צבא מתלבט אם להשקיע או לא שוק ההון 20
4 טיול אחרי צבא התפתחות אישית 9
E טיול אחרי צבא אוף טופיק 47
W צבא יומני מסע אישיים 144
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
I הכריחו אותי לממש הפסדי הון - מה עכשיו? שוק ההון 11
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
A האם לשדרג דירה עכשיו? נדל"ן 5
מ המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 167
א למכור RSU עכשיו או לחכות לפנסיה ולחסוך מס שוק ההון 3
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
GeraltOfHaifa יש קריירה, יש כסף. אבל מרגיש ריקנות. מה עכשיו? התפתחות אישית 83
C איך לקנות אגח בצורה נכונה עכשיו? שוק ההון 13
בובין חוט-השני משכנתא - עכשיו או בינואר? נדל"ן 15
A קופת גמל להשקעה האם כדאי לפתוח עכשיו שהמניות בירידה שוק ההון 5
grmp פקדונות - כן או לא או לא עכשיו שוק ההון 1290
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
מ למה דוקא עכשיו יש זינוק במחירי השכירות? נדל"ן 20
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
CoinCollector חסכתי למשכנתא - מה עכשיו ? נדל"ן 21
N מערכות מידע עכשיו במכללה או באוקטובר הבא באוניברסיטה? התפתחות אישית 8
B דירה נוספת להשקעה עכשיו או להמתין נדל"ן 6
גראהם שנה של למידה - מה עכשיו? יומני מסע אישיים 27
א שוק ההון גבוה- שווה להיכנס עכשיו? שוק ההון 12
E אתם לא חוששים מהמצב של עכשיו? שוק ההון 55
ל ומה עכשיו? או איך מרחיבים את התיק הקיים שוק ההון 18
deussex לאן עכשיו ? שוק ההון 24
T יש קריירה, מה עכשיו? התפתחות אישית 13
V סין - מה קורה עכשיו? שוק ההון 154
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 62
deussex שמועות על אינפלציה גבוהה שתבוא עכשיו שוק ההון 132
D יש לי רעיון מנצח לאפליקציה, מה עכשיו? אוף טופיק 39
מ למה אג״ח לי עכשיו? שוק ההון 3
מ אינטראקטיב ברוקרס לא מנכים מס במקור-מה עושים עכשיו עם 1301? שוק ההון 3
ה שווה לקנות עכשיו דולרים? שוק ההון 49
E הגשתי דוח שנתי למס הכנסה - עכשיו מה? צרכנות פיננסית 24
ה תיק של הייטקיסט בשבתון - איך מתאזנים עכשיו שוק ההון 45
A מתלבט האם להיכנס עכשיו לשוק ההון לטווח של 2-10 שנים שוק ההון 41
Y האם עכשיו הזמן להחליף רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
Snoopy לאור קרן פנסיה S&P500, השקעה במדדים עכשיו- טרפת? צרכנות פיננסית 39
Rahash סדרת iBonds של בלאקרוק - עכשיו עם אג״ח ממשלתי שוק ההון 23
D העסקתי עוזרת בית ללא זכויות - מה עושים עכשיו? אוף טופיק 18