• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

We Check...מישהו מכיר/ניסה?

@הורדוס ממה שהבנתי אם אני לוקח הלוואה לכל מטרה ובא לבנק כדי לקחת משכנתא זה יבוא ליידי ביטוי בחישובים של הון עצמי/הכנסה פנויה ככה שלא אמור להיות לי יתרון מזה, כאן לעומת זאת לוקחים הלוואה ומכשירים אותה כהון עצמי. גם אם זה תקין, נשמע שזה נוגד את הרציונל של קיבוע הון עצמי מקסימלי, אבל שיהיה:roll:

@הורדוס ממה שהבנתי אם אני לוקח הלוואה לכל מטרה ובא לבנק כדי לקחת משכנתא זה יבוא ליידי ביטוי בחישובים של הון עצמי/הכנסה פנויה ככה שלא אמור להיות לי יתרון מזה, כאן לעומת זאת לוקחים הלוואה ומכשירים אותה כהון עצמי. גם אם זה תקין, נשמע שזה נוגד את הרציונל של קיבוע הון עצמי מקסימלי, אבל שיהיה:roll:
בבנק בודקים את דפי החשבון ושואלים לגבי תשלומים קבועים מוזרים ,כמו החזר חודשי של אלפי שקלים לחברת ביטוח.
אולי זה יעבוד אם תיקח גרייס .

היתרון פה הוא שהפרישה היא ארוכה מאוד אז אפשר להשאר במסגרת ההכנסה הפנויה יותר בקלות.
לאנשים עם הכנסה גבוהה מאוד אבל בלי הון עצמי מספיק זה יכול לעזור ותוך כמה שנים אפשר לסגור את ההלוואה הזאת, או מי שרוצה לחכות למועד שלא יצטרך לשלם מס פירותי על הrsu שלו.
בכל אופן זה לא מתאים לרוב האנשים, ויש להשתמש בכלי בזהירות רבה.

למתעניינים השתמשתי בשרות we check לפני כחודש. גבו ממני 7.2% עבור קבלת כל השכירות מראש - לדבריהם עקב סיכון מסויים של הדייר ועקב עליית הריבית במשק.
בנוסף שילמתי 0.5 אחוז כדי להקדים תשלום בחודש (קיבלתי את כל השכירות לשנה חודשיים לפני מועד הצ'ק הראשון).
השרות מומלץ בגדול אבל קצת התישו אותי בשרות לקוחות במהלך הדרך.

יש לשים לב כי בהשוואה ללקיחת הלוואה, ה-7.2% הם למעשה 7.76% (( 7.2% - 100%) / 1 ).

בבנק בודקים את דפי החשבון ושואלים לגבי תשלומים קבועים מוזרים ,כמו החזר חודשי של אלפי שקלים לחברת ביטוח.
אולי זה יעבוד אם תיקח גרייס .
הם בודקים גם נתוני אשראי. כיום לא ניתן להסתיר שיש לך הלוואה מגוף פיננסי בישראל.

לא מומלץ. שירות על הפנים.

מאחר שאני נדרש לסוגיית ביטוח שכ"ד בימים אלה, ומאחר שקראתי את השירשור, יצרתי היום קשר עם WeCheck, ואלה התשובות שקיבלתי מהם:

מה כוללות בדיקות הרקע שלכם (שירות דאבל צ'ק)?
בדיקה פיננסית ומשפטית שמגיעה דרך בנק ישראל, הוצעה לפועל, BDI וכונס נכסים.
דברים שיופיעו בדו"ח, לדוגמה: חזרת צ'קים, תיקי הוצאה לפועל, הערכת טווח שכר חודשי
(כאן שאלתי אם הם אשכרה בודקים כמה הבנאדם מרוויח ולא מסתמכים על השאלון, והוא ענה שכן, ושאני "יכול להסתמך על הבדיקה שלהם- זה דרך בנק ישראל").
הבדיקה חינם וללא הגבלה.

מה קורה במקרה של דייר שעוזב באמצע החוזה?
אם דייר עוזב את הדירה בלי התראה מוקדמת באמצע החוזה, ומשאיר אותה ריקה ולא מאוכלסת, נעזור לך למצוא דייר חלופי במשך 3 חודשים דרך מודעת זהב ביד2 על חשבוננו, ובמקביל נשלם לך את השכ"ד המלא.

כמה עולה שירות צ'ק בטוח?
3.2%-3.8% מהשכ"ד.

איך מתבצע התהליך של צ'ק בטוח?

הצ'קים של הדייר נרשמים לפקודתך ואתה מפקיד אותם.
במידה והם חוזרים- אתה מעדכן אותנו, מקבל את הכסף, ואנחנו מתחילים את התהליך המשפטי מול הדייר.

מה זה שירות הכל מראש?
אפשרות לקבל את כל השכר השנתי של הדירה בבת אחת בתחילת ההסכם בהעברה בנקאית, בניכוי עמלה של השירות שנעה בין 8.8% ל-9.4%.

במידה ודייר עוזב את הדירה באמצע החוזה ולא מוצאים דייר תוך 3 חודשים- מה קורה אז?
אין לנו הסכם איתך, וכל אחד הולך לדרכו.

אנשים שקיבלו מכם שירות מספרים שיש ניואנסים קטנים שבהם אין כיסוי- כלומר שאתם לא מבטחים, לדוגמה אם דייר יצא שלא כדין. זה נכון?

לא. לא כדין- יש לנו מחלקה משפטית שלימה.
אם הדייר באמצע החוזה, בלי התראה מוקדמת, באופן לא חוקי, מפר חוזה ועוזב את הדירה- גם אם הדירה 3 חודשים תהיה ריקה, אתה מקבל מאיתנו כיסוי באופן מלא, ואתם גם מקבל עזרה במציאת דייר חלופי דרך מודעת זהב ביד2.

האם אני יכול לסרב לדיירים שאתם תציעו לי?
אנחנו לא מציעים לך, אלא עוזרים לך- אתה זה שמוצא את הדייר.

אני רוצה לוודא שלא יהיה מקרים בעייתיים. יש מקרים שאתם לא מכסים? מקרי-קצה? מקרים חריגים?
לא. כמובן שהדירה צריכה להיות ראויה למגורים והכל תקין.

האם אתם מסייעים בניסוח חוזה שכירות? (את השאלה הזאת שאלתי כי אני יודע שחברת דיפרנט, מתחרה שלהם, כן מציעה את זה)
לא.

במידה ואני רוכש את השירות שלכם, האם אני צריך להתעסק עם ביטחונות מהדייר או שזה מייתר את זה?
אתה לא צריך להתעסק בזה, אבל אנחנו מבקשים שתיקח מהדייר שטר חוב או צ'ק ביטחון על סך 3 חודשי שכירות, כדי שנוכל להשתמש בזה משפטית במקרה של דייר סרבן פינוי.

צ'קים שחזרו מסיבות אחרות שאינן אכ"מ, חשבון מוגבל או מעוקל או ביטול צ'ק, אלא סיבה אחרת כלשהיא- האם אתם מכסים גם את הצ'קים האלה?
בוודאי, כל עוד הוא לא משלם לך את הכסף אתה תקבל מאיתנו את ההגנה.
אנחנו רק צריכים הוכחה שהתשלום לא עבר, ולכן אנחנו לוקחים צ'קים, כי זה אסמכתא משפטית.

הבדיקה הראשונית של הדייר (שירות דאבל צ'ק) היא חינם וללא הגבלה- מה יוצא לכם מזה?
עניין שיווקי, שכמה שיותר אנשים ישתמשו בשירות.

האם הדייר מפסיד משהו מזה שאני משתמש בשירותים שלכם? מוותר על משהו?
לא. אם אין לו משהו להסתיר אין סיבה שייסרב לעשות בדיקה.

דייר סרבן שלא מתפנה בסוף החוזה, ולא הצלחתם לפנות אותו X חודשים- האם יש הגבלת זמן למשך הכיסוי?
פינוי דייר אנחנו עושים בשבילך עד הסוף- לא משנה כמה זמן זה ייקח.
לגבי הכיסוי של השכ"ד- אתה מקבל כיסוי מלא עד 3 חודשים לאחר תום החוזה.

(כאן שאלתי מה האינטרס שלהם לפנות דייר גם אחרי שהכיסוי שלהם מסתיים, כלומר לאחר 3 חודשים, והוא ענה: אנחנו רוצים לסיים את התהליך כמה שיותר מהר, גם לנו יש עורכי דין, הם מקבלים מאיתנו כסף, זו עלות שלנו. כל תיק הוא תיק משפטי לכל דבר שעולה לנו כסף. אין לנו סיבה שבעל הדירה שעובד איתנו ייקבל חווייה לא-חיובית)

האם אפשר לסיים את ההתקשרות איתכם בכל זמן וללא עלות (קנסות וכדומה)?
כן.

כאנקדוטה, אני רק אגיד שהנציג שדיברתי איתו הציג את עצמו כ"יד2, שירות WeCheck", ולא כ-WeCheck בפני עצמם. לא חושב שיש השלכה כלשהיא, אבל אני תפסתי אותם כחברה בפני עצמה עם שותפויות, ולא כחלק מיד2.

בנוסף, ראו פה הסכם לדוגמה שביקשתי שישלחו לי: הסכם לדוגמה.
הכתוב בהסכם לא עולה בקנה אחד עם מה שהנציג אמר לי בשיחה (דוגמאות: יש דמי ביטול התקשרות, יש תלות בסיבת חזרת הצ'קים, חודשיים ולא 3 חודשים אם דייר עוזב באמצע, וכדומה), ולכן התקשרתי שוב לשאול למה יש פער בין הנאמר לבין הכתוב.
תשובת הנציג (נציג אחר) הייתה שכנציגי שירות ראשוניים, הם לא בקיאים עד הסוף בפרטי ההסכם, אבל במידה שאתחיל איתם שירות דאבל צ'ק ואקבל הצעה ל"צ'ק בטוח" או ל"הכל מראש", ישלחו לי הסכם פרטני ואנשי מקצוע יעברו איתי עליו לפרטי פרטים.

נערך לאחרונה ב:
אני איתם כבר 3 שנים, ועדיין הבינוניות של הידע והבהירות של הפרטים לא ברורה לי. סה"כ נותנים שירות חיוני במעטפת בינונית להחריד.
עוד לא יצא לי להשתמש בשירותיהם.

התחלתי להשתמש בwecheck השנה ואני מאוד מרוצה. גם זה נתן לי מושג מי מהדיירים שרצו את הדירה הכי מצא חן בעייני ובחישוב עם הערבות שלהם נשארו לי 4% תשואה מוגנת בלי חשיפה לכשל. אני אישית עובד רק עם חברות מפוקחות ואמינות לכן בחרתי לא ללכת עם המתחרים שנראים לא משהו בלי גב מאחוריהם.

התחלתי להשתמש בwecheck השנה ואני מאוד מרוצה. גם זה נתן לי מושג מי מהדיירים שרצו את הדירה הכי מצא חן בעייני ובחישוב עם הערבות שלהם נשארו לי 4% תשואה מוגנת בלי חשיפה לכשל. אני אישית עובד רק עם חברות מפוקחות ואמינות לכן בחרתי לא ללכת עם המתחרים שנראים לא משהו בלי גב מאחוריהם.
אתה לא יודע מה החשיפה לכשל כי המבחן הגדול של חברת ביטוח הוא בקרות מקרה ביטוחי, לא לפני כן שהם רק גובים פרמיות.
בנוסף האם קראת את השורות הקטנות בחוזה ביניכם?

אתה לא יודע מה החשיפה לכשל כי המבחן הגדול של חברת ביטוח הוא בקרות מקרה ביטוחי, לא לפני כן שהם רק גובים פרמיות.
בנוסף האם קראת את השורות הקטנות בחוזה ביניכם?
אחת הסיבות שבחרתי בהם זה שהם לא עובדים עם חוזה אלא עם הסכם התקשרות, זה אומר שהם מחוייבים אלי ואני לא מחוייב אליהם

אחת הסיבות שבחרתי בהם זה שהם לא עובדים עם חוזה אלא עם הסכם התקשרות, זה אומר שהם מחוייבים אלי ואני לא מחוייב אליהם
הסכם התקשרות זה חוזה.
ברור שאתה מחויב אליהם, אתה משלם להם, לגבי מה בדיוק הם מחוייבים אליך צריך לקרוא במדויק מה, קראת?

מישהו יודע מה האיכות בדיקה שלהם על השוכרים?

הם מאמתים את השכר שהשוכר אומר? הם מאמתים שהחשבון בנק של השוכר שייך לשוכר ושאין לו עוד חשבונות? בכללי כמה הם מסתמכים על מה שהשוכר אומר ולא בודקים בעצמם?
זה בדיקה שטחית?

לדעתי מדובר בבדיקה פשוטה שמבוססת על מאגרי מידע שפתוחים לציבור הרחב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
W האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average? פוסטים מאיכות נמוכה 19
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
F מישהו משתמש במסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 27
S מישהו נוסע על סיאט אטקה 2019? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
O מישהו יכול להסביר למה ETFs עוקבי TIPS יורדים בחודשים האחרונים? שוק ההון 2
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
Y מישהו עדיין חושב שBitcoin זה רעיון טוב? השקעות אלטרנטיביות 788
tomer111 מישהו פה קנה שטח חקלאי שהופשר לבניה? נדל"ן 8
tomer111 האם עוד מישהו כאן חושש ממצב שחשבון ההשקעות נעלם? שוק ההון 12
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
בובין חוט-השני דמי תייווך כרוכש דירה - מישהו הצליח להתחמק? נדל"ן 195
E מחפש מישהו שמבין בגיטרה בסיסית לפנענח טאבים פשוטים פוסטים מאיכות נמוכה 3
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6

נושאים דומים

Back
למעלה