• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה

• פותח הנושא Yos
  • פורסם בתאריך
מי שעבר מהלמן לפניקס הצפי הוא שיראה באתר של הפניקס ב20/10 את הנתונים העדכניים לגביו ...אין מה להיכנס להיסטריה ולהמתין שעות בטלפון
המערכות שלהם בסוף יסתנכרנו ויהיה בסדר ....מי שהיה לו חשבון IRA בהלמן ימשיך באותו ההסדר בפניקס...מי שרוצה לפתוח חשבון IRA לראשונה בפניקס יכול לשכוח מזה
הם לא רוצים ולא מעניין אותם גם אם יש לך מעל מיליון ....
מוריד בפניך את הכובע ואוכל אותו.
הכסף נכנס היום כמו שאמרת, בלי שעשיתי שום דבר (חןץ מלבזבז זמן על המתנה לנציגי הפניקס).
עוד לא אבדה תקוותנו...

מי שעבר מהלמן לפניקס הצפי הוא שיראה באתר של הפניקס ב20/10 את הנתונים העדכניים לגביו ...אין מה להיכנס להיסטריה ולהמתין שעות בטלפון
המערכות שלהם בסוף יסתנכרנו ויהיה בסדר ....מי שהיה לו חשבון IRA בהלמן ימשיך באותו ההסדר בפניקס...מי שרוצה לפתוח חשבון IRA לראשונה בפניקס יכול לשכוח מזה
הם לא רוצים ולא מעניין אותם גם אם יש לך מעל מיליון ....
גם אצלי נכנס היום עם תאריך ערך של 7/10

אני בבעיה דומה - הפניקס לא מאפשרים לי להפקיד כספים ממעביד חדש לקרן ההשתלמות שלי בניהול אישי. לטענתם לפי "החלטת חברה" אי אפשר לעשות את זה וצריך לפתוח קרן השתלמות חדשה. מותר להם לעשות דבר כזה בכלל?
קרה לי גם. כתבתי על זה כאן.
בינתיים התחלתי ניוד למגדל. נראה שדמי הניהול ועמלות המסחר (לאומי) דומים או אפילו טובים יותר.
ד"נ: 0.19% - 0.25%, בתלות בצבירה (משותפת לגמל+השתלמות). אם אני זוכר נכון, מינימום 500K צבירה.
ק\מ מניות ישראל: 0.045, ארה"ב 1.5 סנט, אירופה 0.045. לא יודע אם יש עמלת מינימום. המרת מט"ח חינם עם הטבת שער 0.7.

נכנס מזומן לחשבון IRA ?
אצלי בחשבון אצל לאומי לא נכנס כלום, הדבר היחיד שהשתנה הוא שבאתר אקסלנס (לא הפניקס!) מופיע סך היתרה בגמל (לא ממש עדכנית)
כן, מזומן לשני חשבונות IRA בבנק מזרחי

גם לי נכנס מזומן לחשבון במזרחי

יכול לעדכן ? כי אצלי עדיין לא נכנס הכסף
אצלי החשבון מנוהל במזרחי.
גם אצלי לא נכנס.
התעודה עלתה בכ 3% אז הפסדתי כמה מאות שקלים תשואה בגלל העיכוב הזה. מרגיז.

בינתיים התחלתי ניוד למגדל. נראה שדמי הניהול ועמלות המסחר (לאומי) דומים או אפילו טובים יותר.
ד"נ: 0.19% - 0.25%, בתלות בצבירה (משותפת לגמל+השתלמות). אם אני זוכר נכון, מינימום 500K צבירה.
ק\מ מניות ישראל: 0.045, ארה"ב 1.5 סנט, אירופה 0.045. לא יודע אם יש עמלת מינימום. המרת מט"ח חינם עם הטבת שער 0.7.
אני גם באותו מצב. יש לי קרן השתלמות IRA בהפניקס (נפתחה במקור ב IBI שנקנו ע"י הלמן שנקנו ע"י הפניקס). לאחרונה עברתי מעסיק והפניקס טוענים שכדי לקבל הפקדות מהמעסיק החדש אני צריך לפתוח קרן השתלמות חדשה, ולא ניתן לקבל הפקדות ממעסיק חדש לקרן IRA הקיימת. אבל הפניקס לא פותחים יותר קרנות IRA חדשות.
המשמעות היא שהפניקס מכריחים אותי לנייד למקום אחר.
האם זה אומר שהברירות היחידות שנותרו לי (בהנחה שאני רוצה להישאר עם קרן השתלמות IRA) הן לנייד למגדל או למיטב ,ולנהל מו"מ מחדש על דמי ניהול עם אחד משני הגופים האלו?

האם זה אומר שהברירות היחידות שנותרו לי (בהנחה שאני רוצה להישאר עם קרן השתלמות IRA) הן לנייד למגדל או למיטב ,ולנהל מו"מ מחדש על דמי ניהול עם אחד משני הגופים האלו?
הייתי מתחיל בפניה לתלונות הציבור שלהם וממשיך לרגולטור.
בינתיים אפשר אולי להתפשר ולפתוח קרן מנוהלת מחקה מדד רגילה איפשהו.

יש עוד אנשים שעדיין לא רואים את ההפקדות של משכורת ספטמבר בחשבון IRA שלהם?
הייתי בIRA בהלמן בבנק מזרחי, וההפקדה האחרונה שנכנסה לחשבון עצמו הייתה ב14/9 של משכורת אוגוסט.
באתר של אקסלנס אני רואה את הנתונים מעודכנים ל30/9 (ואפילו נכונים).

יש עוד אנשים שעדיין לא רואים את ההפקדות של משכורת ספטמבר בחשבון IRA שלהם?
הייתי בIRA בהלמן בבנק מזרחי, וההפקדה האחרונה שנכנסה לחשבון עצמו הייתה ב14/9 של משכורת אוגוסט.
באתר של אקסלנס אני רואה את הנתונים מעודכנים ל30/9 (ואפילו נכונים).
עדכון:
נכנסה היום הפקדה חדשה גם בהשתלמות וגם בגמל (לחשבונות במזרחי).
נראה שהם הצליחו לעשות את המעבר עם אפס התערבות, מרשים.

אני גם באותו מצב. יש לי קרן השתלמות IRA בהפניקס (נפתחה במקור ב IBI שנקנו ע"י הלמן שנקנו ע"י הפניקס). לאחרונה עברתי מעסיק והפניקס טוענים שכדי לקבל הפקדות מהמעסיק החדש אני צריך לפתוח קרן השתלמות חדשה, ולא ניתן לקבל הפקדות ממעסיק חדש לקרן IRA הקיימת. אבל הפניקס לא פותחים יותר קרנות IRA חדשות.
המשמעות היא שהפניקס מכריחים אותי לנייד למקום אחר.
רק לידיעתך, אצלי כרגע בקופה בהלמן שעברה לפניקס מנוהלות קרנות השתלמות מ-4 מעסיקים באותו חשבון מסחר, כך שמבחינתי זה נראה כאילו יש קרן אחת בלבד. הפניקס קשקשנים ברמות.

רק לידיעתך, אצלי כרגע בקופה בהלמן שעברה לפניקס מנוהלות קרנות השתלמות מ-4 מעסיקים באותו חשבון מסחר, כך שמבחינתי זה נראה כאילו יש קרן אחת בלבד. הפניקס קשקשנים ברמות.
לא בטוח שסותר.
ניהול הכספים יכול להיות מאוחד בחשבון מסחר יחיד אבל פורמלית יש 4 קופות ומעקב אחר חלוקת הכספים. מבחינת המדינה הקרן היא הישות, חשבון המסחר הוא רק הגוף הפיזי. לכל קרן יש את מעקב הותק שלה לידיעה מתי אפשר לפדות וכדומה.

עדכון:
נכנסה היום הפקדה חדשה גם בהשתלמות וגם בגמל (לחשבונות במזרחי).
נראה שהם הצליחו לעשות את המעבר עם אפס התערבות, מרשים.
תודה על העדכון !!
בזכותך ידעתי להיכנס לחשבון לבדוק.. קניתי בבוקר באופן מיידי כשהמחיר ירד לא רע מהשיא כך שהתסכול שלי כבר לא רלוונטי:
התעודה עלתה בכ 3% אז הפסדתי כמה מאות שקלים תשואה בגלל העיכוב הזה. מרגיז.

אם אני כבר סוחר בלאומי ואני רוצה לנייד לחברה אחרת שגם עובדת אם לאומי, האם פותחים חשבון חדש בלאומי ומבצעים העברה פנימית של הניירות, או שאפשר להעביר את החשבון הקיים? (אני שואל כדי להבין האם לצפות לתקופת ביניים כלשהי בה לא אוכל לסחור או שזה seamless לגמרי)

לעוד מישהו כאן שהיה בIRA של אלדובי בלאומי לא לקחו דמי ניהול בחודש אוקטובר?

ועוד משהו, אם תשימו לב בפירוט הטבות העמלות בלאומי, יש תוקף להטבות (קניה ומכירה, המרת מט"ח וכו') האם הפניקס ידאגו לחדש את התוקף הזה?

לעוד מישהו כאן שהיה בIRA של אלדובי בלאומי לא לקחו דמי ניהול בחודש אוקטובר?
/o
כשאני מסתכל אחורה, כל חודש גבו מאוחר יותר מהקודם:
22.6, 23.7, 24.8, 30.9
אולי היה להם overflow והם ייגבו את אוקטובר בנובמבר :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V קרן השתלמות IRA הלמן אלדובי בפלטפורמה של מזרחי טפחות - ניתן לקנות ניירות בבורסה האמריקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T חוות דעת IRA - הלמן מול הפניקס/אקסלנס שוק ההון 18
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
adamshalev בעלי IRA של הלמן אלדובי יכולים לראות עכשיו דוחות באתר צרכנות פיננסית 12
וינסנט יתרות שגויות בקופ"ג בניהול אישי (IRA) במיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 14
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S 1099div בחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
mk1 השתלמות IRA תמהיל מניות שוק ההון 4
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
M קניה ומכירה של ניירות ערך גלובלנט IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
V IRA קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R קה"ש IRA Vs s&p פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
T מסלקה פנסיונית וקה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12

נושאים דומים

Back
למעלה