• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ?

• פותח הנושא Unir
  • פורסם בתאריך

מה עדיף?

• סך הכל מצביעים
    40

Unir

משתמש רשום
דירוג
1
מניח ששאלו את השאלה הזאת הרבה אבל אשמח לדעה נוספת למקרה הספיציפי שלי.
אני בן 25, רוצה להשתלב בתחום ההיי טק כמפתח תוכנה.
התקבלתי למדמח באוניברסיטה top 4 לסמסטר הקרוב והתקבלתי גם לבוטקמאפ full stack של חצי שנה שמתחיל בקרוב.
אני מתלבט מאוד אם כדאי לי לוותר על האוניברסיטה בינתיים ולהיכנס לתעשייה מהר יותר. מהחישוב שעשיתי אני צובר בערך שנה וחצי-שנתיים ניסיון יותר במידה ואני עושה את הבוטקאמפ, אוכל להשלים תואר בפתוחה במהלך העבודה בשלב מאוחר יותר אם ארגיש שזה תוקע אותי. אם הכל הולך יחסית ואעבור ראיון תוך כמה חודשים מהסיום, אתחיל לעבוד בתחילת הרבעון השני של שנה הבאה או טיפה לפני, ככה שאתחיל להרוויח מוקדם יחסית ללימודי תואר.
מבחינה כלכלית אני מסוגל לעמוד בהוצאה של התואר כולל מחייה, בקושי.
אשמח לדעה של אנשים שכבר נמצאים בתעשייה, בין אם עשיתם תואר או לא, מה לדעתכם עדיף?
אני אוטודידקט לחלוטין ובטוח שאצליח בשני הנתיבים, השאלה איפה לדעתכם יש ייתרון מבחינת התפתחות בקריירה נטו.

ברוך הבא לפורום.

השאלה היא מה השאיפות שלך בחיים ומה יעניין אותך יותר.

בוטקאמפ ובהמשך אוניברסיטה פתוחה יספקו לך פרנסה בתכנות, וייתכן גם קידום לניהול בעתיד אם אתה מתאים ורוצה.

תואר באוניברסיטה טובה ייתן לך כלים טכניים/מדעיים מעבר לתכנות. אלגוריתמיקה יותר רחבה. מבנה מחשבים. מבני נתונים.
אם הנטיות שלך יותר טכניות, הנושא מסקרן אותך ואתה רוצה להתקדם ולהצטיין במסלול טכני, אוניברסיטה עדיפה.

תואר הוא חד משמעית הדרך הקלה והקצרה ביותר להייטק

מצטרף להמלצה על תואר. יש הרבה יתרונות של תואר לעומת קורס, האפשרות להמשיך ללימודים גבוהים יותר בנושאים מעמיקים כגון למידת מכונה, אלגוריתמיקה וכיוצא בזה. אלו לימודים מאוד נחשבים ואם השאיפה שלך היא קריירה בתחום מדעי המחשב, ממליץ מאוד להשקיע בתואר.
הרבה גם מתחילים לעבוד בתור סטודנטים במהלך התואר.
כמו כן זה יפתח הרבה יותר דלתות בעולם הייטק.

מאמין שכן. אם תוכיח את עצמך למה לא?
קשה יהיה להגיע לתפקיד הראשון אבל תמיד אפשר לעבוד על פרוייקטים

מצטרף לשאלת השרשור ולהמלצתכם @minimizer
@In the Money @סולידי והאם זו גם עומדת לגבי אדם בגילאים מבוגרים יותר שיש לו כבר מקצוע (35) ושוקל הסבה?
אז בדומה לבחור צעיר, השאלה מה המוטיבציה.
לשפר פרנסה?
או עניין בחיים? ואז השאלה במה אתה מתעניין.

אז בדומה לבחור צעיר, השאלה מה המוטיבציה.
לשפר פרנסה?
או עניין בחיים? ואז השאלה במה אתה מתעניין.
לשפר פרנסה
עניין בטכנולוגיה ומחשבים תמיד היה קיים מעברי האומנותי יצירתי. אני גם משער שתמיד יש מהו מעניין וגם אם לא.. אין לי את החלום או הצורך הסה שהעבודה תעניין אותי כל הזמן..

לשפר פרנסה
עניין בטכנולוגיה ומחשבים תמיד היה קיים מעברי האומנותי יצירתי. אני גם משער שתמיד יש מהו מעניין וגם אם לא.. אין לי את החלום או הצורך הסה שהעבודה תעניין אותי כל הזמן..
אז קורס תכנות כבר יעשה את רוב העבודה.
תוספת של תואר מהאוניברסיטה הפתוחה או ממכללה תוך כדי עבודה ישלים את מה שאתה צריך.

אגב גם הפוך זה נכון, אחרי התואר עושים ״המון״ קורסים

מקריאה כאן בשרשורים דווקא התרשמתי שקורסים ובוטקאמפים למינהם אמנם יספקו עבודה אבל מנעד התפקידים להתפתח בהם מצומצם.

כן יש רצון לשלב או לעשות הסבה ודווקא כאן ציינתם שתואר עדיף

נערך לאחרונה ב:
אין לי מספיק ידע לגבי שוק העבודה כדי לומר מה יותר כדאי לך אבל אגיד שבתור מישהו שלא הצליח בתואר ראשון במדמ"ח, עשה בוטקאמפ ומצא עבודה בתחום הפיתוח אחרי לא יותר מחודש, גם עם קורס אפשרי למצוא עבודה מכובדת בהייטק.

אין לי מספיק ידע לגבי שוק העבודה כדי לומר מה יותר כדאי לך אבל אגיד שבתור מישהו שלא הצליח בתואר ראשון במדמ"ח, עשה בוטקאמפ ומצא עבודה בתחום הפיתוח אחרי לא יותר מחודש, גם עם קורס אפשרי למצוא עבודה מכובדת בהייטק.
איזה קורס בחרת ואיך הצלחת לקבל החלטה ?
תוכל להרחיב בכמה מילים על הקורס עצמו?

תואר הוא חד משמעית הדרך הקלה והקצרה ביותר להייטק
לא, או יותר נכון - ממש לא.
בבוטקאמפ אתה נכנס תוך כמה חודשים, בתואר זה לרוב אחרי 2-5 שנים ואחרי קשיים וכאב רב.
שלא תבין לא נכון, אני גם ממליץ על תואר, אבל זו הדרך הקשה והארוכה שיותר משתלמת בטווח הארוך, לא הדרך הקצרה והקלה.

אוכל להשלים תואר בפתוחה במהלך העבודה בשלב מאוחר יותר אם ארגיש שזה תוקע אותי.

אחרי שתשתלב בתעשייה יהיה לך מאוד - מאוד קשה על גבול הבלתי אפשרי לשלב עבודה תובענית יחד עם תואר תובעני במסגרת כמו הפתוחה בלי למרוח אותו ל-10 שנים.

יש לך הזדמנות להיכנס לתעשייה על דרך המלך. תנצל את זה. אל תחפש קיצורי דרך שאולי יאפשרו לך להרוויח יותר בטווח הקצר על חשבון הטווח הארוך.

נערך לאחרונה ב:
רוב הדלתות שנפתחות בפני בוגרי תואר ראשון סגורות לחלוטין בפני בוגרי בוטקאמפים בלי רקע אקדמאי קודם.
אני אשמח לשמוע סימוכין לזה כי זה נשמע לי תלוש מהמציאות.
הייתי מעריך יותר לכיוון 20-30% ואולי גם זה לא.
בפועל חוץ מתפקידים שדורשים הנדסה hardcore ושייכים לממשלתי\ביטחוני, כמעט הכול פתוח.

איזה סימוכין אתה רוצה? אני עובד בתחום מעל עשור, ראיינתי עשרות אנשים, עברו תחת ידיי מאות קורות חיים. אף לא אחד של בוגר בוטקאמפ. באף מקום עבודה שהייתי בו. לא בגלל שהם לא מגישים אותם, אלא בגלל שה-HR לא מעבירים אותם אפילו סינון ראשוני.
היום, אני אהיה מוכן לזמן לראיון בוגר בוטקאמפ שעשה הסבה מתואר הנדסי אחר. בוגר בוטקאמפ בלי תואר בכלל? אין שום סיכוי. למה לי? יש עשרות ג'וניורים בוגרי אוניברסיטאות שמתחרים איתו על אותו תפקיד.

הקושי העיקרי לאאוטסיידר כמוני הוא לראות מה היישום הפרקטי של הקורס / בוטקאמפ בעולם האמיתי.
מילים כמו ״פיתוח״ ״תכנות״ הן מילים גדולות מאד ורחבות מאד, איך אפשר למקד אותם כדי לדעת למה נכנסים בכלל?

אני גם מבין שחשוב לפעול כדי לקחת חלק בפרוייקטים מסוימים - אני מתייחס לזה כמעין תיק עבודות שעוזר להציג את היכולות והכישורים של המועמד - אבל אני לא יודע לאיזה כיוון לפנותץ

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y תואר שני במדמח לעתודאי התפתחות אישית 3
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3

נושאים דומים