• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שער קנייה של קרן ישראלית מחקה על מדדי חו"ל

אבישי

משתמש רשום
דירוג
6
שלום,

כשאני מעביר פקודת קנייה לקרן ישראלית מחקה על מדד חו"ל, באיזה שער תתבצע הקנייה ביחס לביצועי המדד?
לדוגמא, ה-SP500 עשה תיקון נאה ביום חמישי ושישי. מתי הייתי צריך להעביר הוראת קנייה לקרן מחקה כמו אי בי אי סל SP500, כדי "להנות" מאותה ירידה?

תודה מראש.

אם תסתכל על מחיר הקרן אתה אמור לראות ירידה מקבילה אם הקרן מגודרת מטח. אם היא לא מגודרת תסתכל גם על שינוי שער הדולר בימים הללו.

כמו כן שים לב שלדעתי קרנות מחקות על מדדים זרים נסחרות רק בימי שני-חמישי.

הקרן לא מגודרת.
מתי הירידה המקבילה הזאת תתרחש בפועל?
הרי, אם אני מבצע קנייה במהלך שעות המסחר בארץ של יום חמישי, לא הגיוני שבסוף יום המסחר השווי של הקרן יושפע מהתנודות במדד ובשער המטבע של אותו יום חמישי (כשהמסחר בארץ מסתיים המסחר בארה"ב עדיין בעיצומו).
להבנתי, הרכישה מתבצעת בכלל בסוף יום המסחר העוקב ליום המסחר הנוכחי, אז פקודת קנייה שהעברתי ביום חמישי, תתבצע לדעתי רק בסוף יום שני (ואז תושפע גם מהשינויים במדד ומטבע של יום חמישי, וגם של יום שישי?).

לא מכיר את אופן הפעולה של קרנות ברמת עומק כזאת. אולי מישהו אחר יוכל לענות.

בלי קשר נשמע שאתה מנסה לתזמן רכישה של נייר עוקב מדד ברזולוציה של יום או פחות בנסיון לחזות את השוק.
אם אתה משקיע לעשרות שנים אין לזה שום חשיבות ואתה תכשל ברוב הסיכויים בכל מקרה וקרן נאמנות לא יהיה הכי נמתאים לזה.
המשברים של 2000,2008 לא נמשכו כמה ימים. הם נמשכו שנים. אם אתה מאמין שאנחנו עכשיו בתחילתו של משבר העזר בסבלנות, ואם לא כל יום שאתה לא מושקע הוא בתוחלת הפסד.
"Time in the market is more important than timing the market"
@daat99 , פורום הסולידית
(או מישהו אחר, בטח דעת יתקן אותי)

למרות השם המטעה, הנייר המדובר הוא קרן מחקה (סינטטית) ולא תעודת סל.

הנושא הזה די מבלבל. אני גם לא מבין בזה, אני יכול רק לספר שמהניסיון שלי, כשאתה קונה קרן מחקה ישראלי על מדדי חו"ל, מחיר הקנייה הוא כמו בכל קרן ע"פ מחיר סוף היום של הקרן, אבל לעומת קרנות ישראליות על מדדים ישראלים למשל, הערך הזה נקבע רק יום לאחר מכן (?) או משהו כזה.
למשל, ראה קרן S&P של מגדל - היום יום שבת ה-22, וכתוב שהנתונים שם נכונים ליום רביעי ה-18 - זאת למרות שכפי שנאמר פה, הקרנות האלו נסחרות בימים שני-חמישי. וזה לא עניין של "לא הספיק להתעדכן" - גם ביום ראשון בבוקר-צהריים, לא תוכל לראות לא בפאנדר ולא באתרים אחרים את מחיר הסגירה של הקרן ביום חמישי, אלא רק בראשון בלילה.
כשהני"ע עוברים בפועל כתוב ש"תאריך הערך" הוא בכל זאת יום הקנייה ולא היום שהני"ע עברו, אבל בגלל העניין הזה אני לא בטוח לגמרי מה המשמעות של העניין כי נראה שהמחיר נקבע "בדיעבד".

ואגב, יצא לי לראות באתר של הברוקר שלי יום לאחר קנייה שקניתי Y יחידות במחיר של X ליחידה, ויום נוסף לאחר מכן Y ו-X התעדכנו לערכים אחרים לחלוטין.

... החדשות הטובות הן שגם בתקופה "סוערת" כזו, למשקיע הפסיבי לא אמור להיות איכפת מהשינויים האלה. בהנחה שאתה לא מנסה לתזמן פה על בסיס של יום לפה יום לשם, אז נכון שזה לא נעים לקנות ושיום אחרי זה המדד יורד ב-3%, אבל בטווח הארוך זה לא באמת רלוונטי.

למרות השם המטעה, הנייר המדובר הוא קרן מחקה (סינטטית) ולא תעודת סל.

ידוע. לכן הבאתי לך רשימה של תעודות סל על sp500 שכן נסחרות במסחר רציף.

לא ברור לי עדיין ממה שנכתב פה האם שער הקניה של קרן מחקה מדד חו"ל, S&P 500 לדוגמא, הוא בהתאמה לשער סגירת המדד המחוקה של אתמול ?
כלומר ב 16:00 אני קונה בקירוב את מה שנסגר קודם ב 23:00?
כאן יש קישור לקרן ששער הקניה בה מעודכן ליומיים אחורה ולא ליום אחורה
https://www.bizportal.co.il/mutualfunds/quote/generalview/5125869
אשמח לתשובה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה שוק ההון 9
I גידור שער הדולר בנסדא"ק שוק ההון 2
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
N שער קנית מט"ח בספארק (לא תקין) שוק ההון 28
ז שער הדולר לטווח ארוך שוק ההון 1
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E מס רווחי הון על הפרשי שער מיסים 1
Plato נתונים היסטוריים שער הדולר/שקל שוק ההון 1
Z שער דולר שוק ההון 114
R קביעת שער הדולר בקרנות חו"ל שוק ההון 5
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
Shnizelia רווח מהיר מהפרשי שער השקעות אלטרנטיביות 89
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
נ הקשר בין שער הדולר העתידי להשקעה בפלח האגח"י שוק ההון 5
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
N מערכת ספארק מחייבת במס בגלל הפרשי שער? מיסים 17
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
M חישוב שער הצמדה למט"ח מיסים 2
I על הקשר בין שער הדולר למדדים המקומים שוק ההון 3
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
Y Foreign Transaction Fee ומרווחי שער באשראי אמריקאי צרכנות פיננסית 17
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
שם משתמש בעייתי מה זה "שער"? ומה זה "מחיר קניה/פדיון"? שוק ההון 6
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
א שער מנייה באינטרקטיב ברוקרס פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה שער מניה דואלית שוק ההון 6
D מחפש אתר שמציג שער מניות אמריקאיות בטווח זמן מדויק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
ע שער המרת מט"ח שוק ההון 19
I כיצד משפיע שינוי שער הדולר על מדד הסנופי? שוק ההון 3
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
י מה אתם חושבים על ירידת שער הדולר? שוק ההון 258
M שער קניה בקרן נאמנות כיצד מתבצע? שוק ההון 2
R שער החליפין בקניית ומכירת מניות לצורכי חישוב מס - נקבע ברגע הרכישה\מכירה? שוק ההון 4
ס הפרשי שער בפועל גבוהים מהמפורסם באתר הבנק צרכנות פיננסית 0
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
Y שער של קרן סל וחוזים עתידיים שוק ההון 6
G האם כשמוכרים VTI המיסוי הוא גם על רווחים כתוצאה משינוי שער מטח? שוק ההון 3
1337justme שער דולר-שקל ושוק ההון שוק ההון 2
JBUZZ בלאקרוק אג"ח - אין תזוזת שער...??? שוק ההון 2
Liron2035 מכירים שער חי (אמין) ל-USD/ILS ? שוק ההון 43
S IRA בבנק לאומי - שער המרה לפי יום הרכישה או יום התשלום? שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה