• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שער דולר

• פותח הנושא Zorg
  • פורסם בתאריך

Zorg

משתמש בכיר
דירוג
2,581
למישהוא יש הסבר הגיוני לעלייה המטורפת של הדולר והיורו היום ? 2.8% ביום אחד. הבורסות באירופה וארה״ב קצת עולות. איך מסבירים דבר כזה ? מי קונה דולרים ומוכר שקלים בצורה כזו בחצי יום חופש בארץ ?

נערך לאחרונה ב:
למישהוא יש הסבר הגיוני לעלייה המטורפת של הדולר והיורו היום ? 2.8% ביום אחד. הבורסות באירופה וארה״ב קצת עולות. איך מסבירים דבר כזה ?
יש צפי למלחמה גדולה.
אנסה למצוא את הקישור.

יש צפי למלחמה גדולה.
אנסה למצוא את הקישור.
יענו משקיעים זרים בורחים מהשקל בגלל הניתוח של המודיעין הצבאי שהסיכוי למלחמה גדולה השנה עלה ? זה כבר אפילו לא בעמוד הראשון של העיתונים.

מישהו העלה השערה בטוויטר שאולי הודלף דוח סוכנות דירוג אשראי שאמור להתפרסם בשישי ..

יענו משקיעים זרים בורחים מהשקל בגלל הניתוח של המודיעין הצבאי שהסיכוי למלחמה גדולה השנה עלה ? זה כבר אפילו לא בעמוד הראשון של העיתונים.
יש כל מני סימנים אחרים.
הנאום המוזר של נתניהו אתמול, זה שהוא משאיר את גלנט בתפקיד, סגירת הר הבית ליהודים...
וגם לא מעט הצהרות של האויבים שלנו.

יש כל מני סימנים אחרים.
הנאום המוזר של נתניהו אתמול, זה שהוא משאיר את גלנט בתפקיד,
זה נתניהו קלאסי.

סגירת הר הבית ליהודים...
זה כל שנה קורה.

וגם לא מעט הצהרות של האויבים שלנו.
וגם זה קורה כל הזמן.
ההצהרות שלהם אומרות שרק נחכה עוד קצת, ישראל מתפרקת. למה להם למהר ?

ומכייון שהיום חצי יום חופש בישראל, מי בדיוק מוכר שקלים בכמות כזו ?

בכל אופן, נקווה שמלחמה רצינית לא בדרך.

מ TheMarker

״יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות, אמר: "בצל חופשת החג ועימה הירידה החדה בהיצע המט"ח, חולשת שוק המניות גרמה לביקושים מצד גופים מוסדיים ולנסיקת שער הדולר. בזירה המקומית, אירועים ביטחוניים ומתח פוליטי מעלים חשש כי המשק צועד לקראת משבר בשל הרפורמה המשפטית. משקיעים הפועלים לצמצום החשיפה לשקל מזרימים ביקושים למט"ח ומביאים לפיחות השקל".

רצים לדולר בגלל הפערים בין הבורסות בארץ לחו״ל ורוצים להספיק לפני החג. נשמע הגיוני.

טוב, מעניין ומוזר.

כלומר אם זה נכון שעושים את זה בגלל פערים בבורסות אזי אנשים מאמינים שהבורסה בתל אביב הולכת לרדת. עד כדי כך שהם מוכנים לספוג כמעט 3% בדולר ?

מעניין.

ידוע וברור שאנשים פרטיים כמו גם גופים מוסדיים מעבירים השקעות מהארץ למניות חו"ל. יריה שלי באפלה היא שאולי בימי מסחר רגילים, בנק ישראל מתערב כדי למנוע מפולת של השקל ואילו בערב חג לא יכול לעשות זאת.

ואני רק חושב על מי שקנה קרנות מגודרות בין 2020 ל-2022 (היו פה הרבה שרשורים עם אנשים שהתעקשו שהדולר רק נחלש, שלא לדבר על קבוצות פייסבוק ״פיננסיות״)

ואני רק חושב על מי שקנה קרנות מגודרות בין 2020 ל-2022 (היו פה הרבה שרשורים עם אנשים שהתעקשו שהדולר רק נחלש, שלא לדבר על קבוצות פייסבוק ״פיננסיות״)
למה אתה קונה מדד רחב ומקבל הימור שער מט"ח.

ידוע וברור שאנשים פרטיים כמו גם גופים מוסדיים מעבירים השקעות מהארץ למניות חו"ל. יריה שלי באפלה היא שאולי בימי מסחר רגילים, בנק ישראל מתערב כדי למנוע מפולת של השקל ואילו בערב חג לא יכול לעשות זאת.
בעניין זה דווקא בדקתי את יתרות המט"ח של בנק ישראל ואין בחודשים האחרונים תזוזה ברורה כרגע. יתרות המט"ח לחודש מרץ הן כ200 מליארד דולר כך שאני כרגע לא רואה את האפקט המדובר שבנק ישראל מוכר דולרים (יתכן כמובן שאם עושים תחשיבים מדויקים לפי השינוי בשערי ההשקעות של הבנק אפשר אולי לראות משהו).

למה אתה קונה מדד רחב ומקבל הימור שער מט"ח.
שכל אחד יהמר על מה שמתאים לו.
הבעיה כאן היא הרגולטור שקבע שמותר / חובה לקרוא להשקעה / הימור על שע"ח בשם "מנוטרלת" בעוד קרן שלא משקיעה במטבע כלשהו תיחשב "חשופה לדולר / אירו / באט".

בריביות של היום - מה ההערכה של עלות הגידור של השקל-דולר בתעודות מנוטרלות? האם יש לזה תרומה חיובית או שלילית לתשואה?

בריביות של היום - מה ההערכה של עלות הגידור של השקל-דולר בתעודות מנוטרלות? האם יש לזה תרומה חיובית או שלילית לתשואה?
בהנחה שתוחלת הרווח בשוק המטח היא אפס, הגידור ודאי פוגע בתוחלת התשואה.

בהנחה שתוחלת הרווח בשוק המטח היא אפס, הגידור ודאי פוגע בתוחלת התשואה.

אני לא בטוח שזה נכון.

טיעון א: אם מדובר במשחק סכום אפס, לדבריך מישהו מפסיד פה. אז מי מרוויח?

טיעון ב' בדוגמה: נניח שאני מאמין בהתחזקות השקל ואתה להפך. אז אני נותן לך דולרים ומקבל ממך שקלים (זה הגידור).
עכשיו, נניח שעל השקל יש ריבית של 10% ועל הדולר רק 5%. אז בהנחה ששער שקל-דולר לא ישתנה בתוחלת, רווח הריבית שלי יהיה גדול משלך.

אני לא בטוח שזה נכון.

טיעון א: אם מדובר במשחק סכום אפס, לדבריך מישהו מפסיד פה. אז מי מרוויח?

טיעון ב' בדוגמה: נניח שאני מאמין בהתחזקות השקל ואתה להפך. אז אני נותן לך דולרים ומקבל ממך שקלים (זה הגידור).
עכשיו, נניח שעל השקל יש ריבית של 10% ועל הדולר רק 5%. אז בהנחה ששער שקל-דולר לא ישתנה בתוחלת, רווח הריבית שלי יהיה גדול משלך.
התייחסתי לגידור בת.ס. שמשקיעות במדדים.
טיעון א : המתווכים הפיננסים מרוויחים, כמו שחברות הביטוח מרוויחות מפוליסות ביטוח. זה כמובן לא אומר שאין מצבים בחיים בהם נכון לגדר.
טיעון ב: מסכים. כאמור, ההנחה שלי היא שאין לך רצון להכנס לפוזיציה מטחית כי אין לך תחזית לשינוי שעח שאתה מוכן לשים עליה כסף.. אבל אם דעתך אחרת, לא צריך תעודות "מנוטרלות" דווקא ודי בקניית אופציות דולר - שקל שיעשו את העבודה הרבה יותר טוב.

נערך לאחרונה ב:
אני "תקוע" בקרן סל ישראלית על הסנופי מנוטרלת מט"ח בגלל תשלום מיסים גבוה במידה ואמכור.
אני מנסה לחשב כמה זה עולה לי לעומת האלטרנטיבה של מכירה ,תשלום מס, וקניית קרן אירית על הסנופי.
- הפרש דמי ניהול - אירית - 0.07%, ישראלית 0.28% + 0.3% דמי ניהול משתנים(בשנת 2022 0.58%) , כלומר לפחות 0.21%
- הפרש מיסוי דיבידנדים - 0.3%-0.4%, כי המדד הייחוס הישראלי הוא NTR, האם זה נכון?
- עלות נטרול מט"ח - הסתכלתי בדוח האחרון של הקרן, ב 2022, זה עלה 0.6%, האם זה מייצג לדעתכם?

כאמור הסתכלתי על הדו"ח כאן https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1511001-1512000/P1511716-00.pdf החל מעמוד 7
וזה נראה רע, או שאני לא מבין...

אם מנטרלים מטח אז התשואה דולרית אמורה להיות שווה לתשואה שקלית, לא?
שנת 2022: תשואת דולרית סנופי: מינוס 18.52, תשואה שקלית קרן: מינוס 21.64, דולר\שקל: דולר פלוס 13.46
שנת 2021: תשואת דולרית סנופי: פלוס 28.49, תשואה שקלית קרן: פלוס 27.36, דולר\שקל: דולר מינוס 3.54
שנת 2020: תשואת דולרית סנופי: פלוס 17.75, תשואה שקלית קרן: פלוס 14.85, דולר\שקל: דולר מינוס 7

הם כותבים שם שהפער נובע מעלויות גידור מטח ושכר מנהל קרן\נאמן. אבל הפער יותר גדול.....
בנוסף אני רואה שהם חייבו את הדמי ניהול משתנים(0.3%). למה בעצם? למיטב ידיעתי המנהל יכול לחייב בדמי ניהול משתנים אם הוא הצליח לספק תשואה יותר גבוהה מהמדד...
אשמח לתובנות שלכם.
תודה

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
1337justme שער דולר-שקל ושוק ההון שוק ההון 2
Mamaof מרווח שער בהמרת דולר - הטבה להמרה גדולה חד פעמית שוק ההון 8
G שער דולר-שקל שוק ההון 119
I כיצד נקבע שער מטבע (נגיד דולר/שקל) שוק ההון 3
I גידור שער הדולר בנסדא"ק שוק ההון 2
N שער קנית מט"ח בספארק (לא תקין) שוק ההון 28
ז שער הדולר לטווח ארוך שוק ההון 1
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E מס רווחי הון על הפרשי שער מיסים 1
Plato נתונים היסטוריים שער הדולר/שקל שוק ההון 1
R קביעת שער הדולר בקרנות חו"ל שוק ההון 5
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
Shnizelia רווח מהיר מהפרשי שער השקעות אלטרנטיביות 89
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
נ הקשר בין שער הדולר העתידי להשקעה בפלח האגח"י שוק ההון 5
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
N מערכת ספארק מחייבת במס בגלל הפרשי שער? מיסים 17
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
M חישוב שער הצמדה למט"ח מיסים 2
I על הקשר בין שער הדולר למדדים המקומים שוק ההון 3
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
Y Foreign Transaction Fee ומרווחי שער באשראי אמריקאי צרכנות פיננסית 17
שם משתמש בעייתי מה זה "שער"? ומה זה "מחיר קניה/פדיון"? שוק ההון 6
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
א שער מנייה באינטרקטיב ברוקרס פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה שער מניה דואלית שוק ההון 6
D מחפש אתר שמציג שער מניות אמריקאיות בטווח זמן מדויק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
B למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה שוק ההון 9
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
ע שער המרת מט"ח שוק ההון 19
I כיצד משפיע שינוי שער הדולר על מדד הסנופי? שוק ההון 3
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
י מה אתם חושבים על ירידת שער הדולר? שוק ההון 258
M שער קניה בקרן נאמנות כיצד מתבצע? שוק ההון 2
R שער החליפין בקניית ומכירת מניות לצורכי חישוב מס - נקבע ברגע הרכישה\מכירה? שוק ההון 4
ס הפרשי שער בפועל גבוהים מהמפורסם באתר הבנק צרכנות פיננסית 0
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
Y שער של קרן סל וחוזים עתידיים שוק ההון 6
G האם כשמוכרים VTI המיסוי הוא גם על רווחים כתוצאה משינוי שער מטח? שוק ההון 3
JBUZZ בלאקרוק אג"ח - אין תזוזת שער...??? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה